ОМК2

омк
Дозування:
краплі очні флакон 10 мл стерильного., № 1

Адаптована інструкція

Склад:

Мононатрієва сіль цитиколіну 2%, гіалуронова к-та 0,2%, віт-ін В12 0,05%, хлорид бензалконію 0,01%, вода д/ін'єкцій, моногідрат фосфату-, додекагідрат дігідрофосфату- і хлорид натрію.

Властивості:

ОМК2 - протектор нервових тканин очей.

Цитиколін необхідний для синтезу фосфоліпідного шару мембран нервових клітин. Він відновлює структуру ушкоджених стінок нейроцитів і відповідає за ріст волокон зорового нерва при: глаукомі, глаукоматозній оптичній нейропатії, ішемії зорового нерва; змінах, що виникли як ускладнення при гіпертонії і цукровому діабеті.

Бензалконію хлорид допомагає цитиколіну краще проникати в сітківку та диск зорового нерва.

В12 сприяє: відновленню мієлінової шару та регенерації нервових волокон після травматичних пошкоджень і нейродегенеративних процесах; синтезу епітеліальних клітин рогівки; нейтралізації вільних радикалів.

Кислота гіалуронова присутня в склоподібному тілі, епітеліальній, сполучній та нервовій тканині, суглобовій рідині, слині та ін. Вона потрібна для забезпечення гідродинаміки, в'язкості та пружності тканин, міграції та зростання клітин, стабільності слізної плівки, змащення, захисту, зволоження і синтезу епітелію, відновлення пошкоджених тканин кон'юнктиви і рогівки, проангіогенних і мукоадгезивних властивостей.

Вона також підвищує ефективність цитиколіну шляхом утримання його на слізній плівці, поліпшення проникнення на склоподібне тіло та передню очну камеру, продовження його контакту з тканинами ока.

Завдяки функціям вищевказаних компонентів, ОМК2 надає нейромедіаторну, антидегенеративну антиоксидантну, метаболічну, антиангінальну дію та налагоджує циркуляцію крові в дрібних судинах очей.

Рекомендації щодо застосування:

  • глаукома, оптична глаукоматозна та ішемічна нейропатія;
  • діабетична ретинопатія;
  • макулодистрофія;
  • кератит;
  • дегенеративні хвороби рогівки;
  • зміни очного дна, пов'язані з аномалією рефракції, міопєю/гіперметропією високого ступеня та гіпертонією;
  • до/після проведення хірургічних маніпуляцій на передньому очному сегменті та кераторефракціонних операцій.

Особливі вказівки:

Краплі ОМК2 призначені для застосування в офтальмології.

Після закапування очей може виникати нечіткість зору. Це короткочасне явище, яке проходить за кілька секунд. Якщо ви відзначаєте появу небажаних симптомів або побічних ефектів, припиніть використовувати краплі і зверніться до лікаря.

Не торкайтеся дозатором до ока та закривайте флакон кришечкою після кожного застосування. Ці заходи допоможуть запобігти забрудненню розчину.

Зверніться до лікаря за призначенням, якщо ОМК2 застосовується для терапії захворювань.

Розчин зберігає стерильність до першого відкриття. Якщо ви помітили, що флакон пошкоджений, не використовуйте краплі.

Дотримуйтесь 15-хвилинного інтервалу між застосуванням ОМК2 і ін л/з для очей.

Протипоказання:

Алергічні реакції на компоненти засобу.

Спосіб застосування та дози:

По 1 краплі два-три р/добу протягом 60 днів тричі/рік або 4 місяці двічі/рік. Лікар може призначити інший курс.

Умови зберігання:

10-мілілітровий флакон.

Форма випуску / упаковка:

Особливих вимог немає. Відкритий флакон зберігати 1 місяць.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ С.А.Ф. Фарма, 02160, Київ, пр. Соборності, 7A, офіс 514 Тел.: +38 (044) 353-03-92

Офіційна інструкція

Склад:

Цитиколіну натрієва сіль 2%, ціанокобаламін (вітамін В12) 0,05%, натрію гіалуронат 0,2%, бензалконіюхлорид 0,01%.

Вода для ін'єкцій, натрію фосфат одноосновний моногідрат, натрію фосфат двоосновний, додекагідрат, натрію хлорид.

Властивості:

ОМК2 - офтальмологічний нейропротектор.

Механізм дії. Цитиколін є природним, фізіологічним і основним попередником при синтезі фосфоліпідів нейрональних мембран. Забезпечує структурне відновлення цілісності пошкоджених мембран нервових клітин, є фактором росту нервових волокон зорового нерва при дегенеративних офтальмологічних захворюваннях, таких як глаукома, оптична глаукоматозна нейропатія, ішемія диска зорового нерва, а також зміни очного дна, пов'язаних з цукровим діабетом, АГ (ангіопатія, ангіосклероз, ретинопатія). Завдяки тимчасовій і зворотногій релаксації епітеліального бар'єру рогівки і низької концентрації (0,01%) бензалконію хлориду - підсилювача пенетрації, який стимулює збільшення міжклітинних щілин рогівки, цитиколін проникає в передню камеру очей і за допомогою дифузії через склоподібне тіло і увеосклеральний простір досягає сітківки і диска зорового нерва.

Ціанокобаламін (вітамін В12) - відновлює мієлінізацію і регенерацію нервових волокон при травматичному ураженні периферичних нервів і при нейродегенеративних процесах, сприяє реепітелізації клітин епітелію рогівки, а також захищає клітини від вільних радикалів і підтримує правильне функціонування очної поверхні.

Гіалуронова кислота є природним високомолекулярним біополімером, несульфірованим глікозаміногліканам, який входить до складу сполучної, епітеліальної і нервової тканин в організмі людини. Це один з основних компонентів позаклітинного матриксу, який міститься в багатьох біологічних рідинах (слині, синовіальній рідині, склоподібному тілі і ін.). Гіалуронова кислота відіграє важливу роль в гідродинаміці тканин, а також значимо бере участь в проліферації і міграції клітин, володіє проангіогенними властивостями, надає мукоадгезиною і в'язко-пружною дію, покращує стабільність слізної плівки і зберігає очну поверхню змащеною, зволоженою і захищеною, створює сприятливе мікросередовище для процесів реепітелізації, відновлення очної поверхні у випадках пошкодження рогівки і кон'юнктиви.

Гіалуронова кислота сприяє утриманню діючих компонентів засобу на поверхні ока (слізній плівці) і продовжує термін контакту молекули цитиколіну зі структурами очей, крім того, виступає провідником і сприяє міграції цитиколіну в передню камеру ока і склоподібне тіло.

Рекомендації щодо застосування:

ОМК2, завдяки нейромедіаторній, антидегенеративній, антиоксидантній, антиангінальній, метаболічній дії і поліпшенню мікроциркуляції рекомендується при глаукомі і оптичній глаукоматозній нейропатії; діабетичній ретинопатії; ішемічній оптичній нейропатії; макулодистрофії; дегенеративних захворюваннях рогівки; зміни очного дна, пов'язаній з АГ: ангіопатії, ангіосклероз, ретинопатії та ін.; кератиті; зміни очного дна, пов'язаних з аномаліями рефракції: міопії високого ступеня, гіперметропії високого ступеня і т.п.; до і після кераторефракціонних операцій: фоторефракціонна кератотомія, LASIK (laser-assisted in situ keratomileusis - лазерний кератомільоз) і т.п.; оперативних втручаннях на передньому сегменті ока.

Особливі вказівки:

Після закапування можлива тимчасова нечіткість зору. Рекомендується почекати кілька секунд, перш ніж починати будь-яку діяльність, що вимагає чіткості зору. У разі будь-якої небажаної реакції слід припинити використання розчину і проконсультуватися з лікарем.

Якщо симптоми не зникають протягом декількох днів або виникають будь-які побічні реакції, слід звернутися до лікаря.

Р-р є стерильним до відкриття флакона.

Щоб запобігти забрудненню розчину, необхідно щільно закривати флакон після використання і не торкатися кінчиком дозатора до ока або інших предметів.

Продукт призначений тільки для зовнішнього використання в офтальмології.

Якщо офтальмологічний розчин використовується з метою лікування, слід звернутися до лікаря.

Не застосовувати препарат р-р, якщо флакон пошкоджений.

Після закапування необхідно почекати 10-15 хв перед використанням інших місцевих офтальмологічних засобів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів продукту.

Спосіб застосування та дози:

По 1 краплі 2-3 рази на добу або за вказівкою лікаря.

Рекомендований курс використання - 2 міс 3 рази в рік, або протягом 4 міс 2 рази в рік (в залежності від ступеня/стадії захворювання).

Умови зберігання:

При температурі не вище 25°C. Не застосовувати препарат через 30 днів після відкриття флакона.

Форма випуску / упаковка:

Краплі очні флакон 10 мл, стерильн., № 1.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ С.А.Ф. Фарма, 02160, Київ, пр. Соборності, 7A, офіс 514 Тел.: +38 (044) 353-03-92

Додаткові дані

Дозування:
краплі очні флакон 10 мл стерильного., № 1
Реєстрація:
- № -

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.