Тривалість життя з діабетом

У всьому світі на діабет страждають понад півмільярда людей різного віку, тобто майже кожна десята людина на планеті (у 90 % випадків — це діабет 2-го типу). З віком поширеність цього діагнозу збільшується. Приблизно кожна четверта людина (близько 26 % людей старше 65 років) страждає на це захворювання.

Тривалість життя пацієнтів з діабетом у середньому коротша, ніж у людей, які не страждають на це захворювання. Але завдяки сучасним досягненням медицини тривалість їхнього життя неухильно збільшується. Щоб підвищити свої шанси на більш довге життя, люди повинні внести зміни у свій спосіб життя і неухильно дотримуватися рекомендацій лікаря: приймати призначені лікарські препарати і використовувати інші методи лікування захворювання.

У цьому огляді редакція Медправди відповідає на запитання: скільки живуть з цукровим діабетом. Хороша новина полягає в тому, що захворювання можна контролювати, і багато людей живуть з ним довго і повноцінно.

Скільки живуть люди з цукровим діабетом

Завдяки прогресу в лікуванні, досягнутому за останні кілька десятиліть, тривалість життя при цьому захворюванні може не сильно відрізнятися від загальної тривалості життя.

Минулі дослідження, опубліковані на сайті організації Diabetes UK, показали, що тривалість життя при діабеті 1-го типу на 10–20 років менша, ніж у людей без цього захворювання. Це пояснюється тим, що 1-й тип зазвичай діагностується в більш молодому віці. Люди живуть з цим захворюванням протягом тривалого часу і надлишок глюкози в крові завдає величезної шкоди організму. Але, знову ж таки, з розвитком медицини ця статистика поступово змінюється.

Дослідження, проведене Центром з контролю і профілактики захворювань США (CDC), показало, що тривалість життя людей з діабетом 2-го типу приблизно на 6 років коротша, ніж у людей, які не страждають на це захворювання. Дослідження було зосереджене на людях, яким діагноз поставили після 50 років, і дійшло висновку, що при правильному лікуванні тривалість життя може бути збільшена.

Чи може людина з діабетом прожити довге життя

Діабет 1-го типу — це порушення імунної системи зі спадковим компонентом. Традиційні методи лікування не можуть повернути назад цю форму захворювання. Щоб вижити, людині потрібне постійне введення інсуліну, що збільшує тривалість її життя.

Під час лікування діабету 2-го типу першим кроком зазвичай є поліпшення способу життя, включно з харчуванням, фізичними вправами та сном. Тривалість життя у тих, хто прислухається до порад щодо способу життя, набагато вища, ніж у решти. У деяких випадках може знадобитися прийом лікарських препаратів. Це може бути метформін або інші препарати, які допомагають контролювати масу тіла, здоров’я серця й апетит. Іншим може допомогти операція зі зниження ваги або ін’єкції інсуліну.

Нижче представлені стратегії способу життя, які допоможуть впоратися з діабетом 2-го типу та збільшити тривалість життя:

  • здорове харчування, засноване на натуральних продуктах (фрукти, овочі, бобові, горіхи, насіння, цільні злаки);
  • упор на корисні для серця жири (жирна риба, оливкова олія, авокадо);
  • контроль споживання вуглеводів;
  • фізична активність (мінімум 150 хвилин помірної активності на тиждень);
  • підтримання здорової ваги;
  • мінімізація стресу (спілкування, йога, медитація, природа);
  • відмова від куріння;
  • обмежене споживання алкоголю;
  • контроль рівня глюкози в крові;
  • регулярні медичні огляди;
  • дотримання плану лікування, призначеного лікарем.
Важливо! Усі перелічені вище чинники важливі для поліпшення здоров’я. Але правильне харчування є найбільш значущим фактором, що впливає на вагу, рівень цукру в крові та збільшення тривалості життя.

Діабет і тривалість життя постійно досліджуються. Регулярно з’являється нова і загалом обнадійлива інформація. Розглядаючи питання «скільки живуть люди з діабетом»‎, редакція Медправди дійшла висновку, що контроль рівня глюкози в крові, ваги, артеріального тиску та рівня холестерину дає змогу прожити довге і здорове життя.

Поширені питання

Скільки живуть з діабетом?

З цією хворобою можна жити десятки років за умови правильного лікування та контролю факторів ризику. Тривалість життя здебільшого залежить від типу діабету, своєчасності діагностики, ефективності лікування та зміни способу життя. Більшість людей із діабетом живуть до 70–80 років і довше.

Скільки живуть на останній стадії діабету?

Тривалість життя на останній стадії цієї хвороби залежить від кількох умов, зокрема: загальний стан здоров’я, вік, наявність ускладнень і супутніх захворювань, ефективність лікування та контроль вмісту глюкози в крові. У середньому тривалість життя може становити від кількох місяців до кількох років. З діалізом або після трансплантації нирки можна значно збільшити тривалість і якість життя.

Чому при діабеті 1-го типу тривалість життя коротша?

Люди з діабетом 1-го типу зазвичай хворіють на нього в дитинстві або підлітковому віці. У результаті вони довше живуть із цією хворобою і пов’язаними з нею проблемами. Але останні дослідження показали, що ускладнення діабету тепер краще піддаються лікуванню, а хворобу можна виявити раніше завдяки технологічним розробкам та інноваціям.

Чи є діабет 2-го типу менш небезпечним?

Діабет 1-го і 2-го типу має різні механізми та ризики розвитку, але обидві форми можуть бути небезпечними. Діабет 2-го типу розвивається повільніше. У результаті він може бути виявлений у пацієнтів тільки через роки після появи перших симптомів. Часто захворювання виявляється тільки після того, як почнуть проявлятися симптоми інших проблем зі здоров’ям. Ускладнення в обох типів можуть бути серйозними, включаючи серцево-судинні захворювання, ураження нирок і нервів. Тому обидві форми захворювання потребують уважного контролю та лікування.

Чи можна жити повноцінним життям із діабетом?

Так, із цим захворюванням можна жити повноцінним життям. Необхідно тільки дотримуватися рекомендацій лікаря, регулярно контролювати вміст цукру в крові, вживати здорову їжу, бути фізично активним і приймати ліки. Сучасні методи лікування та засоби для моніторингу дають змогу підтримувати якість життя на високому рівні.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Алергічний бронхіт
Яким буває алергічний бронхітОсновні види алергічн...
Нецукровий діабет
Що таке нецукровий діабет Симптоми нецукрового діа...
Реклама
Реклама