Як позбутися стресу ефективно та безпечно

Як позбутися стресу ефективно та безпечно

Постійний стрес є результатом нестабільної ситуації в країні, що спричинена широкомасштабним вторгненням росії. Багато людей проживають в зоні бойових дій та постійно живуть у страху за своє життя та майно. Також чимало людей, які проживають за межами зони бойових дій, стикаються зі стресом, пов’язаним з загостренням ситуації в країні та загальною нестабільністю.

Стрес – це стан, що виникає, коли організм знаходиться під збільшеним фізичним або емоційним навантаженням. Симптоми стресу можуть бути різноманітними та відрізнятися в залежності від ступеня та індивідуальних особливостей людини:

  • фізичні: біль у грудях, порушення апетиту, збільшене чи зменшене лібідо, біль у животі, запаморочення, головний біль, м’язова напруга, пітливість, пришвидшений пульс, високий кров’яний тиск, тривожність, депресія та безсоння;
  • емоційні: роздратування, нервозність, тривога, паніка, почуття вини, сумніви, безнадійність, відчуття занепаду, втрата інтересу до звичних речей;
  • поведінкові: вибухи гніву, зміни в емоційному стані, які ведуть до агресії, зміни в харчуванні, у способі життя, в тому числі залежність від алкоголю або наркотиків;
  • когнітивні: знижена концентрація, погіршення пам’яті, дезорієнтація в просторі й часі.

Стрес, тривога та неспокій активують фізіологічні та психологічні механізми, що впливають на різні системи організму. Підвищується рівень гормонів стресу: кортизолу та адреналіну. Це може спричинити збільшення артеріального тиску, пульсу та дихання, що шкідливо для серцево-судинної системи.

Стрес та тривога позначаються на імунній системі, знижуючи її функціональність та зробивши організм більш вразливим до інфекцій та хвороб. Знижується тривалість сну та виникає безсоння, погіршується пам’ять та концентрації уваги. Довготривалий стрес може збільшувати ризик розвитку депресії та тривожних розладів.

Важливо підмічати у себе ознаки стресу, щоб, не зволікаючи, звернутися за допомогою до спеціалістів. Також зверніть увагу на стадії стресу, щоб розпізнати його в близької та рідної людини.

Стадія тривоги: це перший етап стресової реакції, коли виникає почуття тривоги й невпевненості. Людина може відчувати незручності, боязнь, турботу і неспокій. Фізіологічні симптоми цієї стадії включають підвищення серцевого ритму, збільшення кров’яного тиску і збільшення виливу адреналіну.

Стадія опору: якщо стрес продовжується, людина може перейти на другу стадію, стадію опору. На цьому етапі організм намагається пристосуватися до стресу і відновити свою рівновагу. Це може призводити до зниження фізичного і психічного стану, втоми й інших негативних наслідків.

Стадія виснаження: якщо стрес триває довгий час і організм не може пристосуватися до нього, може настати стадія виснаження. На цьому етапі резерви організму вичерпуються і він стає більш вразливим до хвороб і травм. Людина може відчувати виснаженість, депресію, втрату інтересу до діяльності й проблеми зі здоров’ям.

Кожна стадія стресу потребує відповідного підходу і лікування.

Як заспокоїтися після стресу?

Існує кілька ефективних способів, і всі вони направлені на розслаблення та отримання позитивних емоцій.

  1. Глибоке дихання: зосередьтеся на своєму диханні, зробіть глибокий вдих на 4 секунди, тримайте його на 7 секунд, а потім повільно видихайте на 8 секунд. Повторіть цей цикл кілька разів.
  2. Вправи для розслаблення м’язів: сконцентруйтеся на кожній частині свого тіла, спочатку напружуючи її, а потім розслабляючи. Почніть з ніг і працюйте догори, до голови.
  3. Природа: прогулянки на свіжому повітрі допомагають заспокоїтися, особливо, якщо поруч є місцина з гарними пейзажами..
  4. Розмова з друзями або родичами: спілкуйтеся з людьми, які вас підтримують та розуміють, поділіться своїми почуттями та досвідом.
  5. Займайтесь хобі: робіть щось, що вас відволікає та приносить задоволення. Це може бути щось творче, спортивне або інше.

Ці способи можуть допомогти вам заспокоїтися та знизити рівень стресу. Обирайте кілька методів, або найдієвіший, який вам подобається.

Як позбутися стресу та переживань? 

Назавжди – на жаль, ніяк. Але можна допомогти подолати стрес і його наслідки: тривожність, страх і безсоння. Якщо вищевказані методи та не рятують, зверніть увагу на препарати рослинного походження. 

Passiflora incarnata, або “страстоцвіт” – це рослина, яка використовується як традиційний лікарський засіб для лікування тривожності, безсоння, нервових розладів та інших захворювань. Фармакопейний екстракт Passiflora incarnata отримують із сухого листя та стебел рослини, він є одним із найпопулярніших продуктів на основі цієї рослини.

Основні властивості фармакопейного екстракту Passiflora incarnata

Анксіолітична дія. Фармакопейний екстракт пасифлори інкарната містить сполуки, які взаємодіють з рецепторами ГАМК у головному мозку, включаючи флавоноїди та алкалоїди. Ці сполуки працюють разом, щоб збільшити доступність ГАМК, що може допомогти зменшити занепокоєння та сприяти розслабленню.

Снодійна дія. Допомагає покращити якість сну та зменшити безсоння. В одному дослідженні, опублікованому в журналі “Phytotherapy Research”, учасники, які страждають на безсоння, приймали фармакопейний екстракт Passiflora incarnata протягом тижня. Результати показали, що у пацієнтів, які приймали екстракт, покращення якості сну було значно вищим, ніж у тих, хто приймав плацебо.

Лікарські форми оригінального екстракту пасифлора інкарната

В Україні понад 15 років доступний в аптеках лікарський препарат Алора у формі сиропу, таблеток, а також Алора Форте у формі таблеток. Алора – це монокомпонентний лікарський засіб, том ризик виникнення побічних реакцій, таких як у комбінованих седативних препаратів, значно менше.

Алора сироп дозволений дітям з 3 років, його також зручно приймати перед сном як снодійне, що швидко діє.

Реклама
Підтверджено зв'язок вірусу Зіка з пошкодженням головного мозку
Центри США з контролю та профілактики захворювань ...
Швидке сканування очей допоможе діагностувати розсіяний склероз на ранній стадії
Сканування очей дозволяє діагностувати розсіяний с...
Реклама
Хронічний бронхіт
Хронічний бронхіт у дітей та дорослих — причиниХро...
Синусит у дітей
Види синуситів — по локалізації та формі захворюва...
Реклама
Вчені пояснили, чому виглядати молодше свого віку не тільки приємно, а й корисно
Багато хто прагне виглядати молодше свого віку. І ...
Реклама