Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження

Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження

Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, які надягають безпосередньо на рогівку очей для корекції зору. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як силікон-гідрогель або твердий газопроникний матеріал.

Типи контактних лінз

М’які лінзи мають гнучку структуру, що робить їх комфортнішими для носіння. Вони можуть використовуватися для корекції різних видів зору, включаючи короткозорість, далекозорість, астигматизм і навіть пресбіопію.

Жорсткі газопроникні лінзи (ЖГПЛ) зазвичай використовують для корекції складніших проблем зору і забезпечують чіткіший зір, ніж м’які лінзи.

Американські вчені досліджували 18 популярних типів м’яких лінз та виявили, що вони містять високі рівні так званих вічних хімічних речовин. Це пер- та поліфторалкільні речовини (PFAS), які використовують для виробництва будівельних матеріалів та волоконного покриття.

PFAS не руйнуються природним шляхом. За даними Європейського агентства з навколишнього середовища, вони можуть спричинити розвиток раку, захворювання печінки, нирок або аутоімунних порушень.

Виробники рідко розкривають, де використовують PFAS. Хоча провідні організації з безпеки споживачів США обмежили використання PFAS у багатьох продуктах, ці правила не поширюються на контактні лінзи.

— Очі є однією з найчутливіших частин тіла. Тому викликає занепокоєння присутність органічного фториду, який, ймовірно, є типом PFAS, виявленого у всіх протестованих м’яких контактних лінзах, — зазначила директор Національного інституту наук про довкілля Лінда Бірнбаум, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Контактні лінзи можуть викликати

  • Інфекції очей, такі як кон’юнктивіт чи кератит;
  • сухість та подразнення очей, що може пошкодити рогівку;
  • погіршення зору.
Реклама
Кожен п'ятий житель планети страждає від алергічного риніту
Сінна лихоманка, або алергічний риніт, є поширеною...
Анатомія серцебиття
Серце складається із двох м'язових насосів, які за...
Реклама
Хронічний гайморит
Причини переходу гострої форми гаймориту в хронічн...
Пронос із кров'ю
Кровава діарея — причиниКров у проносі — коли звер...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама