Алергія на курку – особливості пташиної непереносимості та її прояви

Алергія на курку є рідкісним станом. Менш як 5% населення всієї земної кулі знайомі з пташиною непереносимістю. Дорослі майже не стикаються з цією проблемою, частіше зустрічається алергія на курку в дитини. 

Як проявляє себе небажана реакція на птицю

Прояви гіперчутливості можуть бути помірними, такими як нежить, кашель, висипання, свербіж і почервоніння шкіри, а також можуть бути серйознішими, включаючи утруднене дихання, нудоту, блювання і розлади шлунково-кишкового тракту.

У разі виникнення тяжкої алергічної реакції існує ризик розвитку анафілактичного шоку, який потребує негайної медичної допомоги.

У будь-якому разі, для отримання точного діагнозу та рекомендації щодо лікування і запобігання повторним алергічним реакціям, слід звернутися до лікаря-алерголога. Він проведе алергічні тести, щоб надати більш детальну інформацію про ваш стан.

Як діяти в разі алергії на курку

Лікування алергічної реакції зазвичай полягає в таких заходах:

  1. Уникайте вживання птиці та її похідних. Уважно читайте етикетки на упаковках харчових продуктів, щоб уникнути випадкового вживання курки.
  2. Проконсультуйтеся з лікарем щодо прийому антигістамінних препаратів для зняття симптомів алергії.
  3. У разі важкої реакції знадобиться вміння користуватися автоін’єктором. Якщо важкі симптоми застануть вас зненацька, може знадобитися епінефрин (адреналін), який ви зможете зробити собі самостійно. Але за умови, що діагноз підтверджено і лікар схвалює введення уколу.
  4. Якщо у вас або у дитини є діагноз непереносимості на цей продукт, повідомте своїх близьких, вчителів, лікарів та інших дбайливих людей, щоб вони могли вжити необхідних запобіжних заходів.

Пам’ятайте, що реакція організму на птицю буває різного ступеня тяжкості. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і бути готовим до термінової медичної допомоги в разі виникнення важкої алергічної реакції.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Інгаляції небулайзером при бронхіті
Які є інгалятори для лікування бронхітуЯк вибрати ...
Верхньощелепний синусит
Верхньощелепний синусит викликають інфекціїСкільки...
Реклама
Реклама