Добутамин-Здоровье (Dobutamine) инструкция по применению

Добутамин-Здоровье фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Добутамин-Здоровье концентрат д/приг. р-ра д/инф., 50 мг/мл по 5 мл в амп. №5

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

концентрат

Производитель:

Непосредственное производство: ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"

Фармакотерапевтическая группа:

Бета-адреностимуляторы.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: добутамін;1 мл концентрату містить добутаміну гідрохлориду еквівалентно добутаміну 50 мг;допоміжні речовини: кислота аскорбінова, динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

Лекарственная форма:

концентрат

Основные физико-химические свойства:

прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий розчин.

Производитель:

ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"

Фармакотерапевтическая группа:

Бета-адреностимуляторы.

Показания к применению:

Серцева недостатність з низьким серцевим викидом для інотропної підтримки міокарда, пов’язана з інфарктом міокарда, кардіоміопатіями, інфекційно-алергічним шоком, кардіогенним шоком та операціями на серці.

Противопоказания:

Гіперчутливість до добутаміну та інших компонентів препарату;механічний опір наповненню і/або звільненню шлуночка, наприклад, внаслідок тампонади серця, констриктивного перикардиту, гіпертрофічної обструктивної кардіоміопатії, ідіопатичного гіпертрофічного субаортального стенозу і тяжкої форми аортального стенозу;тяжкі гіповолемічні стани;одночасне застосування інгібіторів моноаміноксидази (МАО).

Особенности применения:

Перед початком лікування Добутаміном-Здоров’я необхідно відкоригувати гіповолемію.Під час введення препарату треба ретельно стежити за частотою серцевих скорочень, артеріальним тиском, діурезом, швидкістю інфузії і, якщо можливо, контролювати серцевий викид, центральний венозний тиск і тиск у легеневих капілярах.У випадку небажаного збільшення частоти серцевих скорочень і артеріального тиску, а також у разі прогресування аритмії дозу Добутаміну-Здоров’я слід зменшити або тимчасово припинити інфузію.Хворим з фібриляцією передсердь і з прискореним проведенням імпульсу до шлуночків перед початком введення Добутаміну-Здоров’я слід призначати препарати наперстянки.Лікування Добутаміном-Здоров’я хворих з тяжкою ішемічною хворобою серця може супроводжуватися наростанням клінічної симптоматики, особливо на тлі тахікардії і/або підвищеного артеріального тиску. Можливість призначення Добутаміну-Здоров’я хворим з ішемією міокарда вирішується індивідуально.При проведенні ехокардіографії з навантаженням Добутаміном-Здоров’я спостерігалися стенокардія, тахі- і брадикардія, артеріальна гіпер- і гіпотензія. У поодиноких випадках можуть виникати такі серйозні побічні ефекти, як трансмуральна ішемія, інфаркт міокарда і зупинка серця.Добутамін-Здоров’я не протипоказаний хворим з недостатністю ниркової функції.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Через відсутність достатнього досвіду застосування Добутаміну-Здоров’я в період вагітності його можна призначати вагітним жінкам тільки за життєвими показаннями. При необхідності застосування препарату в період лактації годування груддю слід припинити на весь період лікування.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Добутамін-Здоров’я на здатність керувати автомобілем або працювати з рухомими механізмами не проводилися.

Дети:

Добутамін-Здоров’я можна застосовувати для лікування дітей будь-якого віку.

Способ применения и дозы:

Дозу Добутаміну-Здоров’я необхідно підбирати індивідуально. Швидкість і тривалість введення препарату залежать від реакції хворого на лікування і появи побічних ефектів. У випадках безперервного введення протягом більше 72 годин може виникнути толерантність до препарату, у зв’язку з цим з’явитися необхідність збільшення дози.Перед припиненням введення препарату зменшувати дозу рекомендується поступово.Дорослі. Більшість хворих реагує на дози від 2,5 до 10 мкг/кг на хвилинуВ окремих випадках доза Добутаміну-Здоров’я може досягати 40 мкг/кг на хвилину.Діти. Добутамін-Здоров’я можна застосовувати для лікування дітей будь-якого віку. Починати введення рекомендовано з дози 2,5 – 5 мкг/кг на хвилину, поступово підвищуючи її до максимальної – 20 мкг/кг на хвилину, залежно від ефекту.Є свідчення того, що мінімальна ефективна доза у дітей вища, а максимальна переносима доза нижча, ніж у дорослих, тож слід бути обережними, призначаючи дітям високі дози. Більшість побічних ефектів, особливо тахікардія, спостерігається при застосуванні Добутаміну-Здоров’я для лікування дітей у дозах, більших за 7,5 мкг/кг на хвилину. Беручи до уваги вузький терапевтичний діапазон доз, підбирати необхідну дозу препарату для дітей слід дуже обережно.Спосіб застосування. Добутамін-Здоров’я у 5 мл концентрату для інфузій (1 ампула) використовують розведеним при застосуванні постійних інфузійних насосів. Перед призначенням препарат розводять у 5 % розчині глюкози, 0,9 % розчині натрію хлориду або розчині Рінгера з лактатом, додаючи 50 мл одного із зазначених розчинів. Добутамін-Здоров’я можна призначати тільки у вигляді внутрішньовенних інфузій. Оскільки добутамін має короткий період напіввиведення, внутрішньовенне введення препарату повинно бути безперервним. Після розведення препарат вводять через внутрішньовенну голку або катетер, застосовуючи інфузійну систему для краплинного введення або інший пристрій для вимірювання дози. Щоб забезпечити точність дозування, високі концентрації добутаміну слід призначати тільки через інфузійний насос.У таблицях вказана швидкість введення Добутаміну-Здоров’я для різних концентрацій розчину.

Дози для інфузійних насосів (250 мг Добутаміну-Здоров’я концентрату для інфузій на 50 мл розчинника)
Діапазон дозування Швидкість введення у мл/год (мл/хв.)
Маса тіла хворого
50 кг 70 кг 90 кг
Низький 2,5 мкг/кг на хв.   Середній 5 мкг/кг на хв.   Високий 10 мкг/кг на хв.   мл/год (мл/хв)   мл/год (мл/хв)   мл/год (мл/хв) 1,5 (0,025)   3,0 (0,05)   6,0 (0,10) 2,1 (0,035)   4,2 (0,07)   8,4 (0,14) 2,7 (0,045)   5,4 (0,09)   10,8 (0,18)
         
Дози для інфузійних систем (250 мг Добутаміну-Здоров’я на 500 мл розчинника)
Діапазон дозування Швидкість введення у мл/год* (крапель/хв)*
Маса тіла хворого
50 кг 70 кг 90 кг
Низький 2,5 мкг/кг на хв.   Середній 5 мкг/кг на хв.   Високий 10 мкг/кг на хв. мл/год (крапель/хв)   мл/год (крапель/хв)   мл/год (крапель/хв. 15 (5)   30 (10)   60 (20) 21 (7)   42 (14)   84 (28) 27 (9)   54 (18)   108 (36)
         

* Якщо концентрація подвоюється (наприклад, 500 мг Добутаміну-Здоров’я на 500 мл розчину або 250 мг Добутаміну-Здоров’я на 250 мл розчину), швидкість введення необхідно зменшити у два рази.

Передозировка:

Симптоми передозуванняСимптоми, як правило, зумовлені надмірною стимуляцією β-адренорецепторів, включають нудоту, блювання, зниження апетиту, тремор, відчуття неспокою, прискорене серцебиття, головний біль, стенокардію та неспецифічний біль у грудях. Позитивні інотропні і хронотропні кардіальні ефекти препарату можуть спричиняти появу гіпертензії, ішемії міокарда, надшлуночкових і шлуночкових тахіаритмій і фібриляції шлуночків. Може також виникати гіпотензія в результаті розширення периферичних судин.Лікування передозуванняТимчасово припинити введення Добутаміну-Здоров’я, оскільки тривалість дії препарату невелика (період напівжиття становить 2 – 3 хв). Якщо необхідно, негайно розпочати реанімаційні заходи для підтримки функції життєво важливих органів. Треба ретельно контролювати і підтримувати баланс електролітів сироватки і газів крові. Для лікування тяжких шлуночкових аритмій можна застосовувати лідокаїн або β-адреноблокатори (наприклад, пропранолол).При появі гіпертензії звичайно достатнім є зменшення дози або припинення інфузії.Ступінь абсорбції добутаміну через ротову порожнину чи шлунково-кишковий тракт після прийому внутрішньо важко прогнозувати. Якщо препарат випадково був прийнятий перорально, призначення активованого вугілля може зменшити всмоктування і часто є ефективнішими, ніж застосування блювотних засобів або промивання шлунка.Ефективність форсованого діурезу, перитонеального діалізу, гемодіалізу або гемоперфузії через активоване вугілля при передозуванні Добутаміну-Здоров’я не встановлена.

Побочные действия:

Поява багатьох побічних ефектів залежить від дози, але при застосуванні доз нижче 7,5 мкг/кг на хвилину вони виникають рідко. Добутамін-Здоров’я може спричинити помітне підвищення частоти серцевих скорочень або артеріального тиску, особливо систолічного артеріального тиску. При введенні препарату в терапевтичних дозах у більшості хворих частота серцевих скорочень зростає на 5 – 15 ударів на хвилину, у 10 % хворих вона може зростати на 30 ударів на хвилину і більше. Аналогічно цьому систолічний артеріальний тиск у більшості хворих підвищується на 10 – 20 мм рт. ст. і у 7,5 % хворих може зростати на 50 мм рт. ст. і більше. У хворих на артеріальну гіпертензію можна очікувати ще більшого підвищення артеріального тиску.Добутамін-Здоров’я може спричинити появу шлуночкової аритмії або посилити вже існуючу. Дозозалежне збільшення кількості шлуночкових екстрасистол під час вливання Добутаміну-Здоров’я спостерігалося у 5 % хворих. Шлуночкові тахікардії або фібриляція шлуночків виникають рідко. Рідко спостерігається поява брадикардії. Через те, що Добутамін-Здоров’я прискорює атріовентрикулярну провідність, у хворих з мерехтінням або тріпотінням передсердь може спостерігатися прискорення скорочень шлуночків. Різке зниження артеріального тиску виникає дуже рідко. Артеріальний тиск швидко повертається до вихідного рівня після зниження дози препарату або припинення інфузії, і додаткове лікування необхідне лише в окремих випадках. Рідко спостерігалися випадки незначного звуження судин, здебільшого у хворих, які раніше приймали β-адреноблокатори. Симптоми стенокардії виникали в 1–3 % хворих, частіше серед осіб літнього віку і хворих з тяжкою формою ішемічної хвороби серця, особливо якщо відсутня виражена серцева недостатність. У поодиноких випадках можуть виникати такі серйозні побічні реакції, як ішемія міокарда, інфаркт міокарда і зупинка серця.В 1–3 % хворих можуть виникати головний біль, нудота, блювання, біль у грудях, прискорене серцебиття, задишка, посилення діурезу, у деяких випадках з імперативними позивами.Часом можуть виникати шкірні висипання, підвищення температури тіла, еозинофілія і бронхоспазм як прояви гіперчутливості до препарату. Іноді в місці введення препарату спостерігалися флебіти. При випадковому введенні Добутаміну-Здоров’я в прилеглі тканини можливий розвиток місцевого запалення, рідко – некрозу шкіри.Як і інші катехоламіни, Добутамін-Здоров’я може призводити до зниження рівня калію в сироватці крові, але значна гіпокаліємія спостерігається дуже рідко. Добутамін-Здоров’я може пригнічувати функцію тромбоцитів як in vivo, так і in vitro. Пригнічення агрегації тромбоцитів у переважній більшості випадків має транзиторний характер і може мати клінічні прояви лише при тривалому безперервному вливанні Добутаміну-Здоров’я протягом кількох днів. У поодиноких випадках спостерігалися петехіальні крововиливи. У дітей збільшення частоти серцевих скорочень і/або підвищення артеріального тиску можуть бути вираженішими, а зниження тиску в легеневих капілярах – меншим, ніж у дорослих. Підвищення тиску в легеневих капілярах також спостерігалося у дітей, здебільшого віком до 1 року.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне або попереднє призначення β-адреноблокаторів може послабити позитивний інотропний ефект Добутаміну-Здоров’я. У цих випадках домінуючий вплив на α-адренорецептори може призвести до звуження периферичних судин і в результаті цього – до підвищення артеріального тиску. Вираженість такої взаємодії залежить від типу і тривалості блокади β-адренорецепторів.У разі одночасного застосування блокаторів α-адренорецепторів домінуючий вплив на β-адренорецептори може призвести до додаткового посилення тахікардії і периферичної вазодилатації.Одночасне застосування Добутаміну-Здоров’я із судинорозширювальними засобами, які діють переважно на вени (наприклад, нітрати, нітропрусид натрію), супроводжується збільшенням серцевого викиду, вираженішим зменшенням периферичного опору судин і тиску наповнення шлуночків, ніж при окремому застосуванні цих препаратів. Одночасне застосування інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (наприклад, каптоприлу) і високих доз Добутаміну-Здоров’я може призвести до збільшення серцевого викиду, яке супроводжується підвищенням споживання кисню міокардом. У таких випадках спостерігалися біль у грудях і поява аритмій. На відміну від монотерапії комбіноване введення Добутаміну-Здоров’я з допаміном призводить (пропорційно дозі допаміну) до більш значного підвищення артеріального тиску і зниження (або відсутності змін) тиску наповнення шлуночків.Призначення Добутаміну-Здоров’я при цукровому діабеті може збільшити потребу хворого в інсуліні. Отже, у хворих на діабет необхідно контролювати рівень глюкози в крові на початку лікування Добутаміном-Здоров’я, при зміні швидкості введення або припиненні інфузії препарату та відповідним чином коригувати дозу інсуліну. Одночасне призначення з інгібіторами МАО протипоказано, оскільки в результаті цього можлива поява таких загрозливих для життя побічних ефектів, як гіпертонічний криз, серцево-судинна недостатність, аритмії і крововилив у мозок.Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Добутамін є інотропним агентом прямої дії, первинна активність якого зумовлена стимуляцією β1-адренорецепторів, а також α1-адренорецепторів серця. Він також виявляє непрямий позитивний хронотропний ефект через розширення периферичних судин.Препарат зумовлює такі фармакологічні ефекти:посилює скорочення міокарда з підвищенням ударного об'єму крові і серцевого викиду;стимулює периферичні β2-адренорецептори і меншою мірою – α2-адренорецептори і таким чином може спричиняти позитивний хронотропний ефект, але цей ефект менш виражений, ніж у катехоламінів;спричиняє дозозалежні зміни гемодинаміки: збільшує серцевий викид, головним чином внаслідок підвищення ударного об’єму крові; збільшує частоту серцевих скорочень, особливо при застосуванні високих доз; зменшує тиск наповнення лівого шлуночка, системний судинний опір і при застосуванні високих доз також зменшує опір легеневих судин;підвищує атріовентрикулярну провідність і автоматизм синусового вузла;тимчасово знижує агрегацію тромбоцитів;підвищує потребу міокарда в кисні, але збільшення хвилинного об’єму серця і в результаті цього – підвищення коронарного кровотоку, як правило, компенсують ці ефекти і зумовлюють тенденцію до сприятливішого кисневого балансу порівняно з іншими позитивними інотропними речовинами;не впливає на дофамінергічні рецептори і (на відміну від, наприклад, дофаміну) вивільнення ендогенного адреналіну;не чинить прямої дофамінергічної дії на перфузію нирок;може зумовити появу аритмій.При серцевій недостатності з супутньою гострою або хронічною ішемією міокарда добутамін рекомендовано призначати в дозах, які не спричиняють істотного збільшення частоти серцевих скорочень і/або артеріального тиску, оскільки в іншому випадку (особливо при відносно непоганій функції шлуночків) не можна виключити прогресування ішемії.Фармакологічна толерантність може виникати після безперервного введення препарату протягом 72 годин, можливо, через зниження активності аденілатциклазної системи.Фармакокінетика. Дія препарату починається через 1 – 2 хв після початку вливання, але постійний рівень добутаміну в плазмі при безперервному введенні реєструється тільки через 10 – 12 хв. Зростання рівня добутаміну в плазмі є лінійним відносно дози та швидкості введення. Період напівжиття становить 2 – 3 хв. Добутамін метаболізується переважно в тканинах та печінці з утворенням кон’югованих глюкуронідів та фармакологічно неактивного 3-О-метилдобутаміну, виводиться, головним чином, із сечею.Фармацевтичні характеристики.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати у захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не використовувати при зміні кольору розчину.Фізична і хімічна стабільність при зберіганні:

Добутамін-Здоров’я
Зберігання при 2 – 8 °С з 0,9 % розчином натрію хлориду* стабільний протягом 14 днів
Зберігання при 2 – 8 °С з 5 % розчином глюкози* стабільний протягом 14 днів
Зберігання при 2 – 8 ° С з лактатним розчином Рінгера* стабільний протягом 14 днів
Зберігання при кімнатній температурі з розчином натрію хлориду* 24 години
Зберігання при кімнатній температурі з розчином глюкози* 24 години
Зберігання при кімнатній температурі з лактатним розчином Рінгера* 24 години

*Співвідношення компонентів суміші: вміст 1 ампули на 500 мл інфузійного розчину.

Форма выпуска / упаковка:

По 5 мл у ампулі; по 5 ампул у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

Добутамін-Здоров’я не можна додавати до 5 % розчину бікарбонату натрію чи до інших лужних розчинів. Через можливу фізико-хімічну несумісність Добутамін-Здоров’я не рекомендується змішувати в одному розчині з іншими ліками.Відомо, що Добутамін-Здоров’я фізико-хімічно несумісний з:амінофіліном,альтеплазою, ацикловіром,бретиліумом,верапамілом,гепарином,гідрокортизону натрію сукцинатом,дакарбазином,діазепамом,дигоксином,етакриловою кислотою (натрієвою сіллю),інсуліном,калію хлоридом,кальцію хлоридом,кальцію глюконатом,магнію сульфатом,пеніциліном,стрептокіназою,фуросемідом,фенітоїном, цефалотином натрію,цефамандолом форміатом.

Місцезнаходження

61013, Україна, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Дополнительные данные

Дозировка:
Добутамин-Здоровье концентрат д/приг. р-ра д/инф., 50 мг/мл по 5 мл в амп. №5
Регистрация:
№ UA/9633/01/01 от 13.05.2009. Приказ № 319 от 13.05.2009
МНН:

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Жарикова Юлия
Врач педиатр
неонатолог

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького - педиатрический факультет

Знание английского

Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.