Калий-Нормин инструкция по применению

Калий-Нормин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Калий-Нормин таблетки прол./д. по 1 г №30 (10х3)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/0553/01/01 от 30.04.2014. Приказ № 294 от 30.04.2014
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: potassium chloride;1 таблетка містить калію хлориду 1 г;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, полівінілбутираль, спирт цетиловий, магнію стеарат, тальк.

Производитель:

Алкалоида Кемикал Компани ЗАО для МЕДА Фарма ГмбХ энд Ко. КГ, Венгрия/Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Минеральные добавки. Препараты калия.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Калій є внутрішньоклітинним іоном, що забезпечує ізотонічність клітин. Іони калію задіяні у багатьох важливих фізіологічних процесах, включаючи підтримання внутрішньоклітинного тонусу, передачу нервових імпульсів, скорочення серцевих, скелетних та гладеньких м’язів та підтримання нормальної функції нирок.Калій є компонентом нормального раціону та, за умови збалансованого стану, кількість резорбованого калію відповідає тій його кількості, що виводиться з сечею.Фармакокінетика.Калій-нормін – це таблетка пролонгованої дії; активна речовина вивільняється під час проходження через шлунково-кишковий тракт. Таким чином, будь-якої високої локальної концентрації калію не відбувається, і ризик побічних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту знижується. Після перорального прийому максимальний рівень у плазмі крові досягається протягом 8-10 годин. Калій виводиться з сечею, а деяка його кількість також виводиться з екскрементами.Оскільки через ниркову недостатність знижується виведення калію, пацієнтам із нирковою недостатністю слід приймати препарат з обережністю.

Показания к применению:

Профілактика та лікування гіпокаліємії різного генезу, такими як блювання або аспірація вмісту шлунка, діарея, тривале лікування кортикостероїдами, їх надлишкове продукування, лікування діуретиками у поєднанні з серцевими глікозидами та кортикоїдами, фістуле, тривале застосування проносних засобів та недостатнє вживання в їжу продуктів, що містять калій.

Противопоказания:

Гіперчутливість до хлориду калію або до будь-якої з допоміжних речовин; ниркова недостатність (оліго-анурична фаза гострої ниркової недостатності та ретенційна уремічна стадія хронічної ниркової недостатності); порушення рухової активності шлунково-кишкового тракту з органічної або функціональної причини; гіперкаліємія; захворювання, пов’язані з широким руйнуванням тканин (такі як травми, опіки); гостре зневоднення; одночасне застосування з калійзберігаючими діуретиками самостійно або у комбінації з салуретичними діуретиками; недостатність кори надниркових залоз; вроджена міотонія; метаболічний ацидоз (при неконтрольованому діабеті); гіповолемія з гіпонатріємією; шлунково-кишкова кровотеча; загострення виразкової хвороби.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При сумісному застосуванні з іншими лікарськими засобами, що вступають у взаємодію з препаратом, слід періодично перевіряти рівень калію у сироватці крові.Збільшення концентрації калію у сироватці крові може виникати у випадку одночасного застосування калію хлориду з калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту, інгібіторами ангіотензин ІІ рецепторів, індометацином, глюкокортикоїдами, гепарином, серцевими глікозидами, бета-адренолітиками, іншими препаратами, що містять калій.Калійзберігаючі діуретики. Сумісне застосування калію хлориду з калійзберігаючими діуретиками, такими як амілорид, канренон, спіролактон, тріамтерен (самостійно або у комбінації), протипоказане. У хворих із нирковою недостатністю потенційно збільшується ризик гіперкаліємії з летальним наслідком.Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту. Не рекомендується сумісне застосування калію хлориду з інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту, за винятком випадків гіпокаліємії. Сумісне застосування таких препаратів збільшує ризик летальної гіперкаліємії, особливо у пацієнтів із нирковою недостатністю.Серцеві глікозиди. З особливою обережністю слід застосовувати калію хлорид із серцевими глікозидами, оскільки гіперкаліємія зменшує інотропічну активність серцевих глікозидів (дигоксину) та може сприяти порушення атріовентрикулярної провідності.Нестероїдні протизапальні засоби. З обережністю слід застосовувати калію хлорид разом із нестероїдними протизапальними засобами, оскільки останні можуть спричиняти гіперкаліємію. При їх сумісному застосуванні слід контролювати рівень калію у сироватці крові.Кальцій. При сумісному застосуванні калію хлориду з парентеральними препаратами кальцію можлива поява аритмій.Натрію хлорид. Дієта, багата на натрію хлорид, збільшує виведення калію.

Особенности применения:

Через ризик виникнення гіперкаліємії слід звертати особливу увагу на пацієнтів із нирковою дисфункцією, а також на пацієнтів літнього віку, особливо на пацієнтів із нирковою та/або печінковою недостатністю.При застосуванні препарату у високих дозах (наприклад, від 3 до 6 таблеток), необхідний регулярний контроль за концентрацією калію у сироватці крові та періодичний – за електрокардіограмою.Таблетка Калій-норміну виявляється при рентгенологічному дослідженні протягом 8 годин після прийому.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Калій-нормін не слід застосовувати жінкам у період вагітності, окрім випадків крайньої необхідності.Невідомо, чи проникає хлорид калію у грудне молоко. Тому препарат не слід застосовувати жінкам у період годування груддю, окрім випадків крайньої необхідності.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Калій-нормін не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дети:

Препарат протипоказаний для застосування дітям.

Способ применения и дозы:

Для перорального застосування.Дозування визначається індивідуально для кожного окремого пацієнта.За 1 раз приймати не більше 2 таблеток. Таблетки приймати після їди, не розжовуючи, запиваючи водою.ДоросліПрофілактика гіпокаліємії: 1 таблетка 1 раз на добу.Лікування гіпокаліємії: 1-2 таблетки на добу залежно від основного захворювання та рівнів сироваткового калію. Для лікування тяжкої гіпокаліємії 3-6 таблеток на добу через регулярні проміжки часу.Пацієнти літнього вікуЗмінювати дозування для пацієнтів літнього віку не обов’язково. Необхідна обережність для пацієнтів із нирковою або печінковою недостатністю.

Передозировка:

Симптоми проявляються при досягненні високого рівня сироваткового калію у сироватці крові (6,5-8 ммоль). Ранніми ознаками підвищеної концентрації сироваткового калію є: депресія, гіпотонія, зниження маси тіла, психічні розлади, зміни ЕКГ (високий гострий зубець Т, зникнення зубця Р, подовження сегмента QT), слабкість у м’язах.Пізніми ознаками гіперкаліємії (9-12 ммоль) є параліч м'язів, шлуночкова аритмія, фібриляція шлуночків, блокада пучка Гіса, зупинка серця.Інші симптоми: сенсорні порушення, парестезії кінцівок, апатичність, сплутаність свідомості, атонічний параліч, порушення ритму серця та серцеві блокади (наприклад, атріовентрикулярна блокада).Лікування. Промивання шлунка, введення 0,9 % розчину натрію хлориду, інфузії глюкози та інсуліну, форсований діурез. У випадку тяжкої гіперкаліємії можна розглянути можливість використання гемодіалізу або перитонеального діалізу.При лікуванні гіперкаліємії застосовувати: дієту без продуктів та препаратів, що містять калій; абсорбцію або обмін калію шляхом застосування натрієвої або амонієвої циклічної катіообмінної смоли, перорально або через клізму (застереження: амонієві компоненти не можна застосовувати пацієнтам, хворим на цироз печінки). У випадку дигіталізації надто швидке зниження концентрації калію у сироватці крові може спричинити дигітальну токсичність.

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту. Блювання, діарея, нудота, біль у животі, відчуття дискомфорту, відчуття печіння у шлунку та стравоході, запор, незначні ерозійні зміни у тонкому кишечнику, гастродуоденальні виразки (ризик появи гастродуоденальних виразок збільшується при застосуванні високих доз калію хлориду), метеоризм, дуже рідко - мелена.З боку серцево-судинної системи. Аритмії, порушення атріовентрикулярної провідності.З боку шкіри та підшкірних тканин. Висипання.Гіперкаліємія може розвиватися особливо у випадку ниркової дисфункції.Гіперкаліємії слід запобігати шляхом постійного контролю рівня калію у сироватці крові.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати у сухому місці при температурі 15-25 ºС, недоступному для дітей.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Заявник

МЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ/MEDA Pharma GmbH & Co. KG.Місцезнаходження заявника та/або представника заявника. Бенцштрассе 1, 61352 Бад Хомбург, Німеччина/Benzstrasse 1, 61352 Bad Homburg, Germany.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Калий-Нормин
Производитель:Алкалоида Кемикал Компани ЗАО для МЕДА Фарма ГмбХ энд Ко. КГ, Венгрия/Германия
Форма выпуска:По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/0553/01/01 от 30.04.2014. Приказ № 294 от 30.04.2014
МНН:Potassium chloride
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: potassium chloride;1 таблетка містить калію хлориду 1 г;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, полівінілбутираль, спирт цетиловий, магнію стеарат, тальк.

Фармакологическая группа:Минеральные добавки. Препараты калия.
Код АТХ:A12BA01 - Калия хлорид
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Эрозивный гастрит
Виды эрозивного гастритаЭрозивный гастрит — симпто...
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Реклама
Ученые идентифицировали молекулы, которые вызывают развитие рака
По данным Всемирной организации здравоохранения (В...
Диетологи назвали продукты, которые следует исключить из рациона для улучшения работы кишечника
Согласно статистике, запорами страдают около 30% н...
Реклама