3 день пронос без температури

3-й день пронос без температури у дорослого — чи варто хвилюватися і звертатися за медичною допомогою? Все залежить від того, які ще симптоми є і який загальний стан. Також важливим є й інше — чи відома причина такого стану. Загалом, якщо пацієнт почувається добре, можна проконсультуватися щодо прийому протидіарейних препаратів.

Діарея — це стан, при якому стілець рідкий, кашкоподібний, неоформлений. При цьому важливо, що випорожнення бувають від трьох разів на день і частіше, а обсяг калових мас за один раз — близько 200 мл. Найнеприємніше в ситуації те, що дорослій людині доводиться змінювати свої плани — відпрошуватися з роботи, відкладати важливі зустрічі, бути відсутніми на запланованих заходах.

Важливо: діарея у дитини вимагає швидкого звернення до педіатра, особливо коли йдеться про малюків до трьох років. Справа в тому, що в такому віці ситуація може змінитися швидко, а стан маленького пацієнта може погіршуватися з величезною швидкістю.

Причини діареї

Пронос, що триває три дні, може бути спровокований токсинами, вірусами, хвороботворними бактеріями. У різних випадках до нього можуть приєднуватися й інші симптоми — найчастіше це температура, блювання, слабкість, відсутність апетиту, спрага тощо. буд. Найчастіше діарея є прямим наслідком вживання неякісних або зіпсованих харчових продуктів, їхньої несумісності.

Важливо: велика кількість алкоголю або змішування різних його типів, а також вживання дуже жирної або гострої їжі можуть стати причиною проносу. У дітей це брудні руки, немиті овочі та фрукти.

3 день пронос без температури у дорослого повинен насторожити, якщо у пацієнта діагностовано такі захворювання, як:

  • хронічний панкреатит;
  • ішемія кишки (як тонкої, і товстої);
  • новоутворення (як добро-, так і злоякісні, у надниркових залозах або кишечнику, підшлунковій залозі);
  • СПК (синдром подразненого кишечника).

Діарея може бути результатом оперативних втручань. Буває раптовий пронос при цукровому діабеті (всіх типів), проблемах із щитовидною залозою (частіше при гіпертиріозі або тиреотоксикозі), механічній жовтяниці. Люди з вродженими порушеннями процесу всмоктування та ферментопатією також часто страждають на діареї без видимої на те причини.

Окремо у цьому переліку стоять нейрогенні розлади. Стрес, депресія, сильний переляк можуть викликати пронос у дорослого чи дитини (часто зустрічається в підлітковому віці). Діарея може бути однією з реакцій організму на радіаційне опромінення.

Важливо: якщо пацієнт не знає причину діареї або має в анамнезі хронічні захворювання, потрібно якнайшвидше звернутися до сімейного лікаря, терапевта або гастроентеролога, щоб отримати рекомендації та почати лікування.

Зневоднення при діареї

Одна з небезпек, якщо 3-й день пронос без температури у дорослого або дитини — це зневоднення організму. Воно може бути як у легкій, так і у тяжкій формі. При цьому у маленьких дітей настає дуже швидко і може спричинити неприємні та навіть небезпечні для життя наслідки.

Під час діареї з організму з рідким калом активно виводяться натрій, калій та хлор, бікарбонат — електроліти, а також велика кількість рідини. Якщо у пацієнта паралельно ще блювання, то зневоднення настає швидше. У випадку, коли діарея посилюється на другий чи третій день, потрібно вживати заходів. При хронічній діареї пацієнт може отримати вітамінну недостатність, дефіцит мінералів, що у результаті стане причиною анемії.

Для відновлення балансу потрібно питво. У складних випадках лікар порекомендує аптечні склади — регідрон, хумана електроліт та інші. Якщо пронос триває не більше трьох днів і поступово слабшає, можна скористатися народними рецептами. Також добре пити мінеральну воду (за рекомендацією лікаря і без газу), компоти та морси з мінімальною кількістю цукру чи підсолоджувачів.

Поширені питання

Скільки може тривати діарея?

Гостра діарея може тривати до 14 днів, а потім вже говорять про перехід у хронічну. Однак, якщо протягом трьох днів симптоматика не полегшується, а інтенсивність проносу не падає, потрібно звертатися до лікаря — це може говорити про те, що пронос вказує на наявність чогось серйозного в організмі пацієнта, аж до новоутворень.

Під час діареї піднімається температура — ​​що робити?

Якщо йдеться про дитину — негайно записуватись на прийом до лікаря. Дорослий пацієнт, якщо його стан не є небезпечним, може протягом двох-трьох днів справлятися із ситуацією сам. При температурі вище 38,5 оС потрібно випити жарознижувальне.

Діарея і блювання одночасно — що робити?

Перше і найважливіше — налагодити питний режим. При необхідності до пиття комфортної температури (не холодного та не гарячого) можна додати аптечні розчини — регідрон, наприклад. Це допоможе відновити баланс вітамінів, мікроелементів та електролітів в організмі.

Пронос на другий і навіть третій день посилюється — це небезпечно?

Якщо симптоматика не слабшає, а навпаки посилюється — так. В такому разі необхідно звернутися до сімейного лікаря або терапевта, а дитину показати педіатру. За потреби буде призначено обстеження, консультація вузького спеціаліста.

У калових масах є прожилки крові або змінено їх колір — це небезпечно?

Так, це може свідчити, що пронос є симптомом серйозного захворювання. І зміна кольору, і піноподібна консистенція, і неприємний різкий запах, і вкраплення крові повинні насторожити.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Як вилікувати бронхіт за один день
Як швидко вилікувати бронхіт: визначте природу зах...
Антибіотики при синуситі
Бактеріальний синусит: лікування антибіотикамиУ як...
Реклама
Реклама