Діарея під час місячних

Пронос при місячних — явище досить часте. Кожна третя дівчина чи жінка хоча б раз зіштовхувалася з цим явищем, якщо не під час, то перед менструацією. То чому під час місячних пронос, який найчастіше супроводжується різким болем в ділянці кишечника? Відповідей це питання може бути кілька. Важливо лише пам’ятати, що сама собою діарея при місячних небезпеки не несе, а от у поєднанні з іншими симптомами цілком може стати приводом для звернення до лікаря.

Чому діарея під час місячних — причини

Одна з основних причин — стрес. Якщо дівчина чи жінка різко реагує на різні складнощі у психологічному плані, вона не стресостійка, то, як і у будь-якому іншому випадку, діарея може з’являтися на нервовому підґрунті. Пронос під час місячних може також бути наслідком:

ПричинаУ чому проявляється
Гормональні зміни в організмі
  • підвищується вироблення прогестерону, внаслідок чого організм включає режим очищення;
  • збільшується вироблення простагландинів (гормонів, що впливають на скорочення мускулатури матки та кишківника), внаслідок чого посилюється перистальтика;
  • Посилення кровообігу в ділянці малого таза
    кров приливає до кишківника, чим стимулює прискорення його роботи.

    Іноді діарея під час місячних є сигналом до того, що жінка має проблеми з роботою сечовивідної системи, а ще — травної. У будь-якому випадку, якщо рідкий стілець під час місячних присутній у кожному циклі, варто звернутися до лікаря.

    Є ще захворювання, які можуть розвиватися і давати такий симптом — пронос у перший день місячних і рідше наступні:

    • ендометріоз;
    • цистит;
    • кишкова інфекція чи гастрит;
    • міома матки.
    Важливо: до лікаря потрібно піти, якщо рідкий стілець при місячних триває більше ніж три дні, в калі є вкраплення крові, він пінистий або має зелений відтінок, неприємний або навіть різкий запах, пронос і місячні супроводжуються підвищенням температури, блювотою, сильним болем у животі, запамороченнями.

    Діарея перед місячними

    Пронос перед місячними входить до ознак ПМС — передменструального синдрому. Він зустрічається у 80% дівчат та жінок, а крім діареї до списку ознак входять:

    • безсоння чи навпаки сонливість;
    • висипання (прищі) на обличчі;
    • збільшення ваги;
    • набряклість (як на обличчі, так і на ногах, наприклад);
    • болючі відчуття у молочних залозах з набуханням або без нього;
    • непритомність і коливання артеріального тиску;
    • болючі відчуття (голова, м’язи, суглоби);
    • біль у животі (внизу), в ділянці попереку;
    • посилений апетит та постійна спрага;
    • нудота, метеоризм, запор;
    • швидка стомлюваність, сонливість чи навпаки — безсоння;
    • субфебрильна температура (до 37,5 оС).
    Довідка: у 1994 році було введено окремий діагноз — передменструальне дистрофічне порушення (ПМДН). У тяжкій формі він зустрічається лише у 5-10% жінок, а діагностується не на основі скарг пацієнтки, а шляхом визначення всіх симптомів.

    Діарея перед місячними — норма чи ні? На це запитання відповість лікар, коли пацієнтка точно опише свій стан. Цілком можливо, що діарея перед менструацією — індивідуальна реакція організму, інколи ж у всьому винен стрес, переляк чи інше нервове потрясіння.

    Пронос при затримці місячних

    Пронос і затримка місячних можуть бути пов’язані. Річ у тому, що для гестації (вагітності) на ранніх термінах характерні зміни у роботі практично всіх систем організму жінки. Також відіграє роль і гормональна перебудова — вона, як вже говорилося вище, може бути причиною, чому пронос при місячних. Також важливо враховувати, що організм адаптується до появи у порожнині матки ембріона.

    Якщо вагітність вже підтверджена, але при цьому болить низ живота як при місячних і пронос — потрібно негайно звернутися до гінеколога, тому що це може бути небезпечним сигналом.

    Відповідей на запитання, чому при місячних пронос, може бути багато.

    Поширені питання

    Пронос та затримка місячних — чи пов’язано одне з одним?

    Так, найчастіше саме так реагує організм жінки. Часто така ситуація спостерігається до перших пологів, а потім все налагоджується. Але іноді, особливо якщо жінка схильна до стресів, місячні та пронос супроводжують жінку до менопаузи, при цьому рідке випорожнення може бути як у кожному циклі, так і періодично.

    Пронос при місячних — це нормально?

    Так, можна сказати, що це варіант норми. Однак важливо все ж таки звернутися до лікаря, якщо розлад не є єдиним симптомом. Також потрібно порадитися з лікарем, якщо в рідкому калі є вкраплення крові, він має неприємний запах або пінисту консистенцію, зелений відтінок.

    Чому, коли місячні — пронос?

    Тут можливо кілька варіантів відповідей. Перший — реакція організму на гормональні процеси, другий — індивідуальна реакція, третій — закидання менструальної крові в кишечник. У будь-якому випадку необхідно відстежувати свій стан, а при приєднанні ще якихось симптомів (наприклад, підвищення температури, запаморочення тощо) звернутися до лікаря.

    Пронос при місячних — як зупинити?

    У переважній більшості випадків лікувати діарею при місячних не потрібно. Можна змінити свій раціон, відмовившись від гострої та жирної їжі, а натомість приготувати вівсяну кашу без олії, розварений рис, рисовий відвар. Замість хліба краще їсти сухарики, а замість кави пити зелений чай. Якщо ж рідке випорожнення дуже заважає, можна скористатися препаратами (лоперамід, імодіум).

    Чому в перший день місячних пронос?

    Так відбувається, коли організм жінки починає виробляти велику кількість гормону прогестерону. Іншими словами, якщо пронос лише на самому початку, то найчастіше причина цього — гормональна.

    Реклама
    Епідемія СНІДу тільки починається
    За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
    Відкриття подвійної спіралі ДНК
    28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
    Реклама
    Як вилікувати бронхіт за один день
    Як швидко вилікувати бронхіт: визначте природу зах...
    Антибіотики при синуситі
    Бактеріальний синусит: лікування антибіотикамиУ як...
    Реклама
    Реклама