Лікування ГРВІ народними засобами

Лікування ГРВІ народними засобами — не рідкість, багато пацієнтів віддають перевагу саме таким щадним методам замість таблеток та ін’єкцій. Натомість важливо розуміти, що головним джерелом інформації та призначень має бути лікар. Самолікування може мати місце лише при легкій формі ГРВІ або на початку, коли симптоматика ще незначна.

Ефективні народні засоби для лікування ГРВІ

Найбільш відомими та дієвими серед усіх народних засобів та методик лікування ГРВІ вважають:

  • інгаляції;
  • полоскання горла;
  • прийом вітаміну С тощо.

Інгаляції рекомендовані як дітям, так і дорослим пацієнтам із ГРВІ. Їхнє головне завдання — допомогти відварам або іншим складам поникати в органи дихання. Найчастіше йдеться про потрапляння в бронхи та верхні відділи дихальних шляхів легких мікрочастинок. Старий перевірений народний спосіб — інгаляції над звареною картоплею чи содові — вже не такий актуальний, а відвари трав, олії та інші складові, які використовуються в парі з небулайзером, — ефективні та корисні.

Полоскання — звичайна процедура, проте дієва з точки зору допомоги при великій кількості слизу в носоглотці. Серед найпоширеніших народних рецептів можна назвати:

  • відвари трав (ромашка, кора дуба, арніка тощо);
  • прополіс.

Пом’якшити горло допоможе і молоко з медом, але в жодному разі не гаряче, а тепле.

Важливо: інгаляції та полоскання має прописувати лікар, оскільки навіть народні засоби можуть нашкодити замість того, щоб допомогти.

Традиційно при перших симптомах ГРВІ, а особливо при високій температурі багато мам напувають дітей малиновим чаєм. Вважається, що цей напій має жарознижувальні властивості, адже в самій малині присутні солі саліцилової кислоти. Так само часто рятує і чай з лимоном — солодкий, з кислинкою, він сприяє зігріванню.

Окремо варто сказати про горілку з перцем: у переліку народних рецептів така комбінація займає одне з перших місць. Водночас алкоголь аж ніяк не сприяє поліпшенню стану, натомість зазвичай сильно погіршує його. Жодні рецепти з алкоголем у складі не потрібні не тільки дітям (бо їм просто не можна алкоголь), а й дорослим пацієнтам.

Цибуля, часник та імбир — лікування ГРВІ у дорослих народними засобами

Два овочі, які традиційно фігурують у народних радах за застуди, грипу, ГРВІ — це пекучі часник і цибуля. Обидва містять багато корисних речовин, проте при вживанні потрібно знати міру: внаслідок подразнюючих слизову оболонку соків і різкого запаху може стати гірше (наприклад, подразнення у роті, набряклість та інше). Фармпромисловість пропонує і ліки з додаванням сухого часнику, його екстракту чи соку — вони також можуть використовуватись при лікуванні ГРВІ.

Імбир вже давно увійшов до переліку продуктів, доступних у супермаркетах практично скрізь. Невеликий корінь має масу корисних властивостей, а при застуді найбільш важливими вважають зігріваючий (якщо додати шматочок імбиру в чай або інший теплий напій) протизапальний і знеболюючий ефекти. Чай з імбиром позитивно впливає на слизову оболонку та порожнину рота, надає також зволожуючу та заспокійливу дію, а загалом позбавляє організм від токсинів.

Важливо: часник, цибуля та імбир можуть проявлятися різними індивідуальними реакціями — від висипки до набряків. При першому застосуванні потрібно бути обережними.

Лазня та сауна при лікуванні застуди та ГРВІ

Якщо діагностовано ГРВІ, лікування народними засобами найчастіше передбачає прогріваючі процедури в лазні, сауні. Тут важливо не перестаратися, оскільки різке підвищення температури та висока вологість можуть сприяти погіршенню стану. Також не рекомендується такий народний рецепт і тим, хто до хвороби не відвідував сауну чи лазню.

Виключити такі методи необхідно людям із захворюваннями серцево-судинної системи, а також тим, хто нещодавно переніс травми, серйозні хвороби тощо. Так само таким пацієнтам потрібно з обережністю ставитися до будь-яких народних засобів, а застосовувати їх тільки після консультації з лікарем. 

Народна медицина та досвід багатьох поколінь — це можливість лікувати ГРВІ та застуди без препаратів. Однак важливо розуміти, що таке лікування можливе лишена початку захворювання, якщо у пацієнта легка форма, а крім того, потрібно прислухатися до рекомендацій та порад лікарів. При цьому чай з малиною чи лимоном ніколи не буде зайвим — це просто підтримка організму у складні для нього часи.

Поширені питання

Чи можна лікувати ГРВІ лише народними засобами?

Якщо перебіг захворювання легкий або середньої тяжкості, а лікар не наполягає на прийомі препаратів, то цілком припустиме лікування за допомогою рецептів народної медицини. До того ж важливо дотримуватись режиму дня, а також налагодити правильне харчування та питний режим.

Чи всім корисна сауна чи лазня при ГРВІ?

Ні, не всім. Людям, які до цього не відвідували лазню та сауну, не варто починати це робити під час хвороби.

Чи можна назвати народні методи повністю безпечними під час лікування ГРВІ?

Ні, не можна. Навіть нешкідливі, на перший погляд, відвари трав або інгаляції повинні бути узгоджені з лікарем.

Чи можна застосовувати рецепти народної медицини, у складі яких є алкоголь?

Ні, такі засоби для розтирання, напої для вживання та розчини для інгаляцій несуть небезпеку не тільки для дитячого організму, але і для дорослих. Реакція на алкоголь може бути несподівано серйозною та погіршити стан пацієнта.

Як часто потрібно полоскати горло та промивати носогорло при ГРВІ?

Усі процедури слід узгодити з лікарем. Зазвичай, частота проведення процедур безпосередньо залежить від стану пацієнта та перебігу захворювання.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Інгаляції небулайзером при бронхіті
Які є інгалятори для лікування бронхітуЯк вибрати ...
Верхньощелепний синусит
Верхньощелепний синусит викликають інфекціїСкільки...
Реклама
Реклама