Проспан форте таблетки шипучі від кашлю (Hederae helicis folium) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Кожна таб містить 65 мг екстракту сухого плюща. Екстрагентом є етанол 30%.

Решта компонентів: безводна лимонна кислота, безводний карбонат натрію, гідрокарбонат натрію, маніт, натрію сахарид, симетикон, натрію цикламат, цитрат натрію, сорбіт, тригліцериди, макроголу гліцеролгідросистеарат, ароматизатор.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Енгельгард Арцнайміттель ГмбХ & Ко. КГ., Херцбергштрассе 3, 61138 Нідердорфельден, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Проспан Форте таблетки являє собою фітопрепарат. Екстракт плюща має властивість розріджувати слиз в бронхах та позитивно впливає на відходження мокроти. Проявляє спазмолітичний ефект.

Показання до застосування:

Препарат застосовують для усунення симптомів захворювань дихальних шляхів в гострій та хронічній формі, які проявляються кашлем.

Протипоказання:

Несприятливість організму до одного з компонентів Проспан Форте.

Особливості застосування:

Кожна таблетка містить до 152 мг Na. Це слід враховувати пацієнтам, які на момент лікування Проспан Форте знаходяться на дієті, яка передбачає низьке вживання Na.

Також до складу препарату входить лактоза, що робить Проспан Форте непридатним до вживання людям з непереносимістю галактози.

Слід також з обережністю вживати діабетикам та пацієнтам із непереносимістю фруктози. 

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Засіб рекомендовано вживати після призначення лікаря, оскільки дослідження відносно лікування Проспаном Форте вагітних та жінок, що годують не проводилися.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вплив не зафіксовано.

Спосіб застосування та дози:

Призначають перорально.

Для дітей віком старше 6-ти та до 12-ти років доза на добу у перерахуванні на діючу речовину становить 0,065 г екстракту плюща, тобто по половині таб на два прийоми.

Дорослим та дітям, що доросліше вказано віку - 1 таб вранці та половину таб ввечері (0,097 г екстракту плюща).

Таблетку перед застосуванням необхідно розчинити у невеликій кількості води.

Термін лікування визначає спеціаліст.

Передозування:

При вживанні в тричі більшої дози за рекомендовану у пацієнта виникає нудота та блювання, іноді діарея. Лікування при передозуванні направляють на усунення симптомів.

Побічні дії:

Можуть виникати алергічні явища та розлади в роботі ШКТ.

Якщо виникають реакції під час застосування, лікування Проспаном Форте припиняють та терміново звертаються до спеціаліста.

Лікарська взаємодія:

Невідомі.

Термін придатності:

Від дати виготовлення придатний 3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у температурному режимі не більше 25 градусів Цельсія. В сухому місці, що недоступне для дітей.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки упаковують в саше з фольги, в якому 1 таб. Саше з’єднані в стрип, по 2 саше в стрипу. По 5 чи 10 стрипів в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: сухий екстракт листя плюща;1 таблетка шипуча містить 65 мг сухого екстракту листя плюща (Hedera helix L.) (5–7,5:1);
  • екстрагент: етанол 30 % (м/м);
  • допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, натрію гідрокарбонат, натрію карбонат безводний, маніт (Е 421), симетикон, сахарин натрію, натрію цикламат, натрію цитрат, сорбіт (Е 420), тригліцериди середнього ланцюга, макроголу гліцеролгідроксистеарат, ароматизатор.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Коричнюваті з вкрапленнями під мармур, круглі таблетки з розділювальною рискою. При розчиненні утворюється злегка опалесцентний розчин жовтувато-зеленого кольору із солодким смаком апельсину.

Виробник:

Енгельгард Арцнайміттель ГмбХ & Ко. КГ.

Місцезнаходження виробника:

Херцбергштрассе 3, 61138 Нідердорфельден, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Препарат рослинного походження, який чинить відхаркувальну, муколітичну та спазмолітичну дію. Знижує в`язкість мокротиння та сприяє її відходженню.

Показання до застосування:

Гострі запальні захворювання дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем; симптоматичне лікування хронічних запальних захворювань бронхів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого компонента препарату.

Особливості застосування:

У випадку, якщо симптоми захворювання зберігаються протягом тривалого часу, а також при появі задишки, гарячки та гнійного або кривавого мокротиння слід негайно проконсультуватися з лікарем.

Одночасне застосування з опіатними протикашльовими засобами, такими як кодеїн або декстрометорфан, не рекомендовано без медичної консультації.

Cлід застосовувати з обережністю пацієнтам з гастритом або виразковою хворобою шлунка.

Кожна таблетка шипуча містить 6,58 ммоль (або 151,33 мг) натрію. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам, які застосовують натрій-контрольовану (низький вміст натрію/низький вміст кухонної солі) дієту.

Ароматизатор, що входить до складу таблеток, містить лактозу (29,7 мг в одній таблетці шипучій). Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази і мальабсорбцією глюкози-галактози не слід приймати цей лікарський засіб.

При непереносимості фруктози лікування слід проводити лише після консультації з лікарем.

1 таблетка шипуча містить 382 мг вуглеводів (відповідає 0,03 хлібної одиниці), що слід враховувати хворим на цукровий діабет.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю препарат застосовують лише після ретельної оцінки лікарем співвідношення користь для матері/ризик для плода (дитини).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці шипучій вранці та ½ таблетки шипучої ввечері (97,5 мг сухого екстракту листя плюща на добу), дітям віком від 6 до 12 років – по ½ таблетки шипучої 2 рази на добу (65 мг сухого екстракту листя плюща на добу).

Таблетки шипучі приймають вранці (вдень) і ввечері, попередньо розчинивши їх у склянці води (приблизно 100-200 мл). Для розчинення таблеток можна використовувати як гарячу, так і холодну воду.

Тривалість лікування визначає лікар у кожному конкретному випадку, враховуючи характер і тяжкість перебігу захворювання.

Передозування:

Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу. Проковтування великої кількості препарату (більше трьох добових доз) може спричинити нудоту, блювання і діарею. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Можливі алергічні реакції (ядуха, набряк Квінке, почервоніння шкіри, свербіж, висипання), шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, діарея).

У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити лікування та проконсультуватися з лікарем.

Лікарська взаємодія:

Дослідження щодо взаємодії не проводилися.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 оС в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Саше з алюмінієвої багатошарової фольги. По 1 таблетці в саше, 2 саше сполучені в перфорований стрип. По 5 або 10 стрипів в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.