Бластокарб Ру инструкция по применению

Бластокарб Ру фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Бластокарб Ру раствор д/ин., 10 мг/мл по 15 мл во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7266/01/01 от 13.11.2007. Приказ № 703 от 13.11.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: Carboplatin;1 мл розчину містить 10 мг карбоплатину;допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозорий, безбарвний або злегка жовтий розчин, без сторонніх часток, в прозорому скляному флаконі.

Производитель:

Лемери С.А. де С.В., Мексика

Фармакотерапевтическая группа:

Антинеопластические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Бластокарб РУ являє собою неорганічну комплексну сполуку важкого металу, що містить центральний атом платини. Він є аналогом цисплатину. Біохімічні властивості карбоплатину подібні до властивостей цисплатину. Припускають, що він зв'язується з ДНК і утворює внутрішні та, переважно, міжспіральні зшивки, які змінюють структуру і пригнічують синтез ДНК.Фармакокінетика.Після внутрішньовенного введення одноразової дози протягом години концентрації у плазмі загальної платини і вільної платини знижуються двофазово, дотримуючись кінетики першого порядку. Для вільної платини величина початкової фази часу напіввиведення становить приблизно 90 хв. Термінальна фаза часу напіввиведення приблизно 6 год. Елімінація загальної платини має такий же час початкового напіввиведення, тоді як пізня фаза напіввиведення загальної платини може перевищувати 24 год.Бластокарб РУ в основному виділяється нирками. Екскреція препарату відбувається, головним чином, у перші 6 год. після введення, при цьому від 50 % до 70 % препарату екскретується протягом 24 год. 32 % дози виводиться у вигляді незміненої речовини. Для хворих зі зниженою функцією нирок рекомендується зменшувати дозу. Зв'язування Бластокарбу РУ з білками менше, ніж у випадку цисплатину.Початкове зв'язування з білком низьке, у перші 4 год. з білком зв'язується до 29 % карбоплатину. Після 24 годин зв'язування з білком становить 85 – 89 %.

Показания к применению:

Прогресуючий рак яєчників епітеліального походження при:а) терапії першої лінії;б) терапії другої лінії, після інших невдалих терапій;дрібноклітинний рак легень.

Противопоказания:

Бластокарб РУ протипоказаний хворим, у яких раніше спостерігалися: тяжка ниркова недостатність (рівень клубочкової фільтрації менше 30 мл/хв.), тяжка мієлосупресія, гіперчутливість до Бластокарбу РУ або сполук, що містять платину, при наявності пухлин, що кровоточать, а також під час вагітності і в період годування груддю.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Як і інші протипухлинні препарати, Бластокарб РУ повинен розводити підготовлений персонал. Розведення слід проводити в спеціально призначеній зоні (бажано в ламінарній шафі для роботи з цитотоксичними речовинами).При роботі з Бластокарбом РУ слід одягати захисний халат, маску, рукавички і захищати очі.При випадковому контакті розчину зі шкірою і слизовими оболонками уражену ділянку необхідно негайно ретельно промити водою з милом. При вагітності працювати з такими цитотоксичними препаратами, як Бластокарб РУ, заборонено.Рекомендується використовувати шприци типу Luer-Lock. Для мінімізації тиску і запобігання утворенню аерозолей слід використовувати голки з широким просвітом каналу. Утворення аерозолей можна також зменшити, використовуючи в процесі приготування розчину голки з клапанами. Предмети, якими користувалися при приготуванні розчину Бластокарбу РУ, або продукти життєдіяльності людини слід знищувати, вкладаючи їх у подвійні поліетиленові пакети і спалюючи при температурі 1100°С.

Особенности применения:

Бластокарб РУ слід застосовувати тільки під постійним контролем лікаря, який має досвід терапії цитотоксичними препаратами, і тільки в тих випадках, коли потенційна користь від застосування терапії Бластокарбом РУ переважає можливий ризик. Необхідно мати в розпорядженні відповідні приміщення і засоби для адекватного лікування можливих ускладнень.З обережністю застосовують Бластокарб РУ у пацієнтів з вітряною віспою, герпесом, іншими гострими інфекційними захворюваннями, у пацієнтів з порушенням слуху, з асцитом або ексудативним плевритом.Слід бути обережними при застосуванні карбоплатину у пацієнтів після курсу променевої терапії.Перед початком лікування і в ході його необхідно контролювати функцію нирок, картинупериферичної крові, неврологічний статус, проводити аудіометрію. Можливі зміни біохімічних показників: підвищення рівня сечовини та креатиніну у сироватці крові, зменшення концентрації магнію, калію, кальцію.На фоні застосування Бластокарбу РУ не рекомендують проводити вакцинацію пацієнтів або членів їх сімей.Бластокарб РУ може мати канцерогенну дію.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Було показано, що Бластокарб РУ має ембріотоксичну і мутагенну дію і його застосовувати у вагітних жінок не рекомендується. У жінок дітородного віку слід проводити адекватну контрацепцію, а Бластокарб РУ у жінок дітородного віку повинензастосовуватися лише у тих випадках, коли очікуваний корисний ефект перевищує ризик такої терапії. Якщо пацієнтка завагітніла під час застосування препарату, її слід поінформувати про можливу шкідливу дію на плід.Невідомо, чи виділяється Бластокарб РУ в грудне молоко, у зв'язку з цим слід припинити годування груддю під час проведення терапії Бластокарбом РУ жінкам, які годують дитину груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Немає даних щодо впливу препарату на швидкість психомоторних реакцій.

Дети:

Клінічний досвід застосування препарату у дітей відсутній.

Способ применения и дозы:

Режим дозування встановлюють індивідуально, залежно від показань, переносимості Бластокарбу РУ та обраної схеми цитотоксичної терапії.Бластокарб РУ застосовують лише внутрішньовенно. Розводять препарат 5% розчином глюкози або 0,9 % розчином натрію хлориду до кінцевої концентрації 0,5 мг/мл. Розчин можна зберігати у холодильнику протягом 24 год.Середня доза для дорослих становить 400 мг/м2 протягом 15-60 хв. Наступну дозу вводять не раніше, ніж через 4 тижні. У разі попереднього лікування препаратами, які мають мієлодепресивну дію, дозу Бластокарбу РУ знижують на 20 - 25%. При застосуванні у пацієнтів з порушеннями функції нирок дозу зменшують.

Передозировка:

Ускладнення, зумовлені мієлосупресією, порушенням функції печінки і нирок. Симптоми: діарея та алопеція. Лікування - симптоматичне. Специфічного антидоту немає. Зменшення вираженості проявів з боку системи крові можна досягти за рахунок проведення гемотрансфузій та пересадження кісткового мозку.

Побочные действия:

З боку органів кровотворення: анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія.З боку травної системи: нудота, блювання, запор або діарея, анорексія, порушення функції печінки.З боку ЦНС та периферичної нервової системи: зниження гостроти зору та слуху, периферична полінейропатія.Алергічні реакції: еритематозний висип, пропасниця, свербіж.Електролітні порушення: зниження рівнів магнію, калію і кальцію.З боку репродуктивної системи: азоспермія, аменорея.Інші: алопеція, підвищення температури тіла, біль у місці введення.

Лекарственное взаимодействие:

Комбінована терапія Бластокарбом РУ та іншими мієлосупресивними препаратами може потребувати зниження дози для запобігання кумулятивному токсичному ефекту. У зв'язку з можливим порушенням функції нирок рекомендується уникати терапії Бластокарбом РУ у хворих, які отримують аміноглікозидні антибіотики або інші нефротоксичні засоби.Бластокарб РУ взаємодіє з компонентами голок, шприців катетерів, наборів для внутрішньовенного введення препаратів, що містять алюміній, з утворенням чорного осаду, у зв'язку з чим такі предмети не повинні використовуватися для введення Бластокарбу РУ.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі 2 - 8 0С у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Не заморожувати!

Форма выпуска / упаковка:

По 15 мл (150 мг) у флаконі; по 1 флакону у пачці.По 45 мл (450 мг) у флаконі; по 1 флакону у пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ L01XA02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Бластокарб Ру
Производитель:Лемери С.А. де С.В., Мексика
Форма выпуска: По 15 мл (150 мг) у флаконі; по 1 флакону у пачці.По 45 мл (450 мг) у флаконі; по 1 флакону у пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/7266/01/01 от 13.11.2007. Приказ № 703 от 13.11.2007
МНН:Carboplatin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина: Carboplatin;1 мл розчину містить 10 мг карбоплатину;допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.

Фармакологическая группа:Антинеопластические средства.
Код АТХ:L01XA02 - Карбоплатин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 кг
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 к...
Витамин D укрепляет иммунитет, но не защищает от COVID-19: врачи
Витамин D играет важную роль в поддержании иммунит...
Реклама