Бронхотон инструкция по применению

Бронхотон фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Бронхотон сироп по 125 г во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/10384/01/01 от 15.02.2010. Приказ № 107 от 15.02.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: 5 мл сиропу містять глауцину гідроброміду 5 мг, ефедрину гідрохлориду 4 мг; допоміжні речовини: олія базиліку звичайного, кислота лимонна, сахароза, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), полісорбат 80, етанол 96 %, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

сиропоподібна рідина жовто-коричневого кольору.

Производитель:

ВетПром, АД, Болгария

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Противокашлевые средства и муколитики.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Бронхотон – комбінований препарат з вираженою протикашльовою, бронходилатуючою і антисептичною дією. Комплексна дія препарату зумовлена властивостями його основних компонентів: глауцину гідроброміду і ефедрину гідрохлориду. Алкалоїд глауцин пригнічує кашльовий центр, не впливаючи на дихальний центр. Чинить слабко виражену бронхоспазмолітичну та адренолітичну дію і не спричиняє залежності. Ефедрин є адреноміметиком прямої (стимулює альфа- і бета-рецептори) і непрямої (пригнічує активність аміноксидази) дії. Спричиняє вивільнення норадреналіну і адреналіну з їхніх депо. Ефедрин має спазмолітичний ефект на гладку мускулатуру бронхів. Протягом тривалого часу розслабляє бронхіальну мускулатуру, що обумовлено вираженою стимулювальною дією на бета-2-адренорецептори. Під впливом ефедрину зменшується набряк слизової оболонки бронхів і розширюється їхній просвіт. Препарат зменшує спастичну дію гістаміну на бронхи.Полегшення виділення мокротиння зумовлено бронходилатуючою дією ефедрину. Олія базиліку чинить протизапальну, анестезуючу і слабку антисептичну дію, заспокійливо діє на нервову систему.Фармакокінетика. Після перорального прийому глауцин і ефедрин швидко і повністю резорбуються з травного тракту.Максимальна концентрація глауцину в плазмі досягається через 1,5 години після його прийому.Ефедрин розподіляється в організмі з накопиченням переважно в печінці, легенях, нирках, селезінці і мозку. Глауцин і ефедрин (невелика частина) метаболізуються в печінці.Глауцин екскретується з сечею у вигляді метаболітів і в незміненому вигляді.Період напіввиведення ефедрину становить приблизно 3 - 6 годин. Елімінується з сечею, в основному, в незміненому вигляді.

Показания к применению:

У складі комплексної терапії захворювань дихальної системи, які супроводжуються сухим непродуктивним кашлем: гострі і хронічні бронхіти, трахеобронхіт, бронхіальна астма.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента лікарського засобу. Серцево-судинні захворювання (ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, серцева недостатність, аритмії, коронарний атеросклероз), феохромоцитома, глаукома, цукровий діабет, гіпертиреоз, аденома передміхурової залози, безсоння. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 3 років.

Особенности применения:

Препарат застосовують з обережністю хворим, схильним до розвитку медикаментозної залежності.Через стимулювальну дію на центральну нервову систему і можливе порушення сну не рекомендується прийом Бронхотону, сиропу, після 16 годин.Препарат містить сахарозу, тому сироп не рекомендований особам зі спадковою непереносимістю фруктози, з глюкозо-галактозним синдромом мальабсорбції або сахарозо-ізомальтозним дефіцитом.Бронхотон містить етанол, що небезпечно для пацієнтів із захворюваннями печінки, хворих на алкоголізм, епілепсію.Допоміжні речовини можуть призвести до появи алергічних реакцій.Діти і пацієнти літнього віку більш чутливі до ефектів ефедрину, тому препарату у цій віковій групі препарат застосовують з обережністю.Вміст ефедрину у складі продукту може дати позитивний результат при допінг-пробі у спортсменів.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Не застосовують.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

На період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Дети:

Застосовують дітям віком від 3 років.

Способ применения и дозы:

Застосовують внутрішньо.Дорослим – по 1 столовій ложці (15 мл) 3 - 4 рази на добу.Дітям віком від 3 до 10 років – по 1 чайній ложці сиропу (5 мл), розведеного безпосередньо перед застосуванням у 10 мл охолодженої кип’яченої води, 3 рази на добу.Дітям старше 10 років – по 2 чайні ложки (10 мл) 3 рази на добу.Тривалість курсу лікування становить 5 - 7 днів.Якщо через 5 - 7 днів від початку лікування симптоми не зникають або стан погіршується, необхідно звернутися до лікаря.

Передозировка:

У випадках прийому препарату в дозах, які перевищують дози, призначені лікарем, можуть спостерігатися збудження, гарячка, безсоння, тремор, підвищене потовиділення, втрата апетиту, підвищення артеріального тиску, нудота, блювання, пронос. Ефедрин, що застосовується у великих дозах, призводить до підвищення рівня цукру в крові. Летальна пероральна доза ефедрину становить 1 г.Лікування: промивання шлунка. Симптоматична терапія.

Побочные действия:

З боку серцево-судинної системи: порушення серцевого ритму і провідності, підвищення артеріального тиску.З боку нервової системи: тремор, збудження, безсоння, запаморочення, головний біль.З боку травного тракту: анорексія, нудота, блювання, запор.З боку сечовидільної системи: утруднене сечовипускання, у хворих з гіпертрофією передміхурової залози можлива затримка сечі.З боку шкіри: висипи, свербіж, посилене потовиділення.З боку органа зору: порушення зору, мідріаз.Інші: тахіфілаксія, зниження лібідо, дисменорея, бронхоспазм.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні з серцевими глікозидами, деякими симпатоміметиками, галогенованими анестетиками (галотан), хінідином, трициклічними антидепресантами існує ризик прояву серцевих аритмій. Подібні ефекти можуть спостерігатися і при одночасному застосуванні з ергоалкалоїдами або окситоцином.Інгібітори МАО потенціюють пресорний ефект ефедрину (ризик гіпертонічного кризу при одночасному застосуванні). За необхідності лікування препаратом Бронхотон слід дотримуватися інтервалу, що становить 2 тижні після припинення прийому інгібіторів моноаміноксидази.При одночасному застосуванні з неселективними бета-блокаторами знижується бронхолітичний ефект препарату.Симпатоміметики чинять антагоністичну дію на антигіпертензивний ефект бета-блокаторів.При одночасному лікуванні препаратом Бронхотон і пероральними протидіабетичними лікарськими засобами можливе зменшення їхнього гіпоглікемічного ефекту.Інші лікарські засоби, що стимулюють центральну нервову систему, або тонізуючі напої рослинного походження (кава, чай, кока-кола) можуть посилювати стимулювальні ефекти препарату Бронхотон на центральну нервову систему при одночасному застосуванні.Препарат можна застосовувати одночасно з антибіотиками, іншими хіміотерапевтичними засобами, антипіретиками і вітамінами.При одночасному застосуванні з гуанетидином посилюється безпосередній альфа-адреноміметичний ефект сиропу і пригнічується дія гуанетидину.Комбінування препарату з антидепресантами, стимуляторами центральної нервової системи, анорексигенними засобами, препаратами наперстянки, гормонами щитовидної залози і загальними наркотичними засобами може підвищити ризик виникнення небажаних лікарських реакцій.

Срок годности:

4 роки.Термін придатності після розкриття флакона – 1 місяць.

Условия хранения:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 - 25 ºС.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

Сироп у пластмасових флаконах по 125 г з поліетилентерефталату. По 1 флакону в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняВетПром АД, Болгарія, м. Радомир, вул. Отец Пасій № 26.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Бронхотон
Производитель:ВетПром, АД, Болгария
Форма выпуска: Сироп у пластмасових флаконах по 125 г з поліетилентерефталату. По 1 флакону в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/10384/01/01 от 15.02.2010. Приказ № 107 от 15.02.2010
МНН:Cough suppressants and mucolytics
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: 5 мл сиропу містять глауцину гідроброміду 5 мг, ефедрину гідрохлориду 4 мг; допоміжні речовини: олія базиліку звичайного, кислота лимонна, сахароза, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), полісорбат 80, етанол 96 %, вода очищена.

Фармакологическая группа:Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Противокашлевые средства и муколитики.
Код АТХ:R05FB01 - Противокашлевые средства и муколитики
Реклама
Потребление соли в Китае — одно из самых высоких в мире
Высокое потребление натрия приводит к повышению ар...
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Реклама
Как остановить понос быстро
Причины появления диареи и способы борьбыКак избав...
Лечение диареи в домашних условиях
Чем лечить диарею у взрослого в домашних условияхЧ...
Реклама
Прогулки в лесу — лучшее средство от депрессии: ученые
Прогулки по лесу оказывают  благоприятное воз...
3 показателя анализа крови, которые указывают на тяжелое заболевание щитовидной железы
Рак щитовидной железы развивается из клеток щитови...
Реклама