Гиоксизон (Hydrocortisone and antibiotics) инструкция по применению

Гиоксизон фото, инструкция
Дозировка:
Гиоксизон мазь по 10 г в тубах
Производитель:

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

мазь

Производитель:

Непосредственное производство: Нижфарм, АО

Фармакотерапевтическая группа:

Кортикостероиды низкоактивные в комбинации с антибиотиками. Гидрокортизон и антибиотики.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: гідрокортизону ацетат, окситетрацикліну гідрохлорид;1 г мазі містить гідрокортизону ацетату 10 мг, окситетрацикліну гідрохлориду 30 мг; допоміжні речовини: парафін білий м’який, метилпарагідроксибензоат (E 218).

Лекарственная форма:

мазь

Производитель:

Нижфарм, АО

Фармакотерапевтическая группа:

Кортикостероиды низкоактивные в комбинации с антибиотиками. Гидрокортизон и антибиотики.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Препарату Гіоксизон притаманна комбінована дія. Окситетрациклін є антибіотиком з групи тетрациклінів, механізм дії якого полягає у пригніченні синтезу білка мікроорганізмів. Препарат чинить бактеріостатичну дію як на грампозитивні, так і на грамнегативні бактерії.Гідрокортизону ацетат належить до групи глюкокортикостероїдів з помірною місцевою протизапальною, протисвербіжною та судинозвужувальною дією.Фармакокінетика. Окситетрациклін при місцевому застосуванні у невеликій кількості проникає у системний кровотік. Гідрокортизону ацетат при місцевому застосуванні, особливо на великих ділянках шкіри, абсорбується через шкіру, метаболізується до гідрокортизону та інших метаболітів безпосередньо в епідермісі, і тільки невелика частина потім абсорбується у печінці. Метаболіти та незначна частина незміненого гідрокортизону ацетату виводяться із сечею або жовчю.

Показания к применению:

Лікування ускладнених інфекцією дерматозів (сухих форм та ділянок, що лущаться); первинних алергічних дерматозів, різних форм екземи, пруриго, контактного та себорейного дерматиту, застарілого псоріазу.

Противопоказания:

Пошкодження шкіри, спричинені бактеріальними інфекціями (наприклад, піодермія, сифілітичні або туберкульозні ураження), вірусними інфекціями (наприклад, вітряна віспа, простий герпес, оперізувальний герпес, бородавка звичайна, бородавка плоска, гострокінцева кондилома, контагіозний молюск); інфекції, спричинені грибками та дріжджами; паразитарні інфекції (наприклад, короста); виразкові ураження шкіри; іхтіоз, ювенільний підошовний дерматоз, вульгарні вугри, розацеа, ламкість судин шкіри, атрофія шкіри; новоутворення шкіри.Підвищена чутливість до кортикостероїдів, окситетрацикліну гідрохлориду або до інших компонентів препарату. Не рекомендується застосовувати при звичайних та рожевих вуграх, періоральному дерматиті (dermatitis perioralis), після профілактичних щеплень. Не застосовувати на ранах, при передракових станах шкірного покриву, раку шкіри.

Особенности применения:

Лікування слід припинити при появі симптомів подразнення шкіри. Якщо після 7 днів застосування препарату покращення не спостерігається, лікування слід припинити, оскільки гідрокортизон може маскувати симптоми інфекції, що розвивається.Не застосовувати без перерви понад 2 тижні. Довготривале застосування може призвести до розвитку резистентності бактерій до окситетрацикліну гідрохлориду та мікотичної суперінфекції.Слід запобігати контакту препарату з очима, слизовими оболонками та ранами.Не застосовувати навколо очей внаслідок ризику розвитку глаукоми або катаракти.Шкіра обличчя та волосисті ділянки голови, а також геніталій особливо чутлива до виникнення побічних реакцій. При неведповідному застосуванні, а також при наявності бактеріальніх, паразитарних, грибкових або вірусних інфекцій прояви цих захворювань можуть маскуватися та/або посилюватися. На шкірі обличчя, пахвин, а також у паховій ділянці застосовувати тільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктування та високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, періорального дерматиту), навіть після нетривалого застосування. Слід обережно застосовувати лікарський засіб при наявності атрофії підшкірної клітковини, переважно особам літнього віку. У зв’язку з тим, що кортикостероїди можуть проникати крізь шкіру, слід уникати застосування препарату протягом тривалого часу та на великих ділянках шкіри. Не слід застосовувати препарат під оклюзійну пов’язку через можливу атрофію епідермісу, розтягнення шкіри та суперінфекцію. Кортикостероїдам притаманні системні побічні ефекти, включаючи синдром Кушинга, гіперглікемію, глюкозурію. Внаслідок вмісту кортикостероїдів препарат слід застосовувати з обережністю хворим на псоріаз.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або  іншими механізмами. Лікарський засіб не обмежує психічну та рухову здатність, а також здатність керувати транспортними засобами та механізмами.

Дети:

Препарат не застосовувати дітям.

Способ применения и дозы:

Препарат призначений для місцевого застосування. Мазь дорослим наносити тонким шаром на суху уражену шкіру та ділянки, що лущаться, 2-3 рази на добу або під стерильну оклюзійну пов’язку. Не слід застосовувати мазь під оклюзійну пов’язку. Не можна застосовувати на шкірі обличчя більше 1 тижня. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Передозировка:

При тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри, у великих дозах, при використанні оклюзійної пов’язки можуть з’явитися симптоми передозування, що проявляються посиленням системних побічних ефектів, характерних для кортикостероїдів (гіперглікемія, глюкозурія, синдром Кушинга) або для окситетрацикліну. У випадку передозування слід поступово призупинити застосування препарату та звернутися до лікаря.Терапія – симптоматична.

Побочные действия:

З боку шкіри і підшкірної клітковини: місцеве подразнення шкіри, висипання, відчуття печіння, свербіж, пітниця, сухість шкіри; гіпертрихоз, знебарвлення або депігментацію шкіри; контактний дерматит, екзема, уповільнене загоювання ран, почервоніння, утворення стрий, стероїдіндукованої пурпури, зміна кольору шкіри, мацерація шкіри, вугреподібні ураження; періоральний дерматит, що супроводжується або не супроводжується атрофією шкіри, пригнічення росту епідермісу, атрофія підшкірної клітковини; запалення волосяних фолікулів, розвиток вторинних бактеріальних або грибкових інфекцій, ефект рикошету, що може призвести до стероїдної залежності; телеангіоектазія.З боку ендокринної системи: адренокортикальна супресія, гіперглікемія, глюкозурія.Системні розлади спостерігаються завдяки абсорбції гідрокортизону ацетату в системний кровотік та спричиняють: синдром Кушинга, внутрішньочерепну гіпертензію; ангіоневротичний набряк. З боку органів зору: підвищення внутрішньоочного тиску та ризик виникнення катаракти (при систематичному попаданні препарату під кон’юнктиву).З боку імунної системи: алергічні реакції, реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, фотосенсибілізацію.Окситетрацикліну гідрохлорид може спричиняти бластомікоз, підвищення резистентності штамів бактерій.

Лекарственное взаимодействие:

При місцевому застосуванні за призначенням у рекомендованих дозах взаємодії не виявлено. Не рекомендується застосовувати два або більше лікарських засобів для місцевого застосування одночасно у зв’язку з можливими змінами концентрації діючих речовин у місці нанесення препаратів або почервоніння шкіри.У період лікування маззю не рекомендується проводити вакцинацію проти віспи або інші види імунізацій.

Срок годности:

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 г мазі у тубах, по 1 тубі у картонній пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.