Гиперхаес инструкция по применению

Гиперхаес фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Гиперхаес раствор д/инф. по 250 мл в конт. (мешк.)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8309/01/01 от 13.05.2013. Приказ № 367 от 13.05.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: 1 мл розчину містить гідроксіетилкрохмалю (ГЕК) 200/0,5 (із ступенем заміщення 0,43-0,55 і середньою молекулярною масою 200 000 Да) 60 мг; натрію хлориду 72 мг;допоміжні речовини: натрію гідроксид, кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

опалесценція розчину має бути не інтенсивніша за еталон ІІ.

Производитель:

Фрезениус Каби Дойчланд ГмбХ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Кровозамінники. Препарати гідроксіетильованого крохмалю.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. ГіперХАЕС є розчином, що містить 7,2 % натрію хлориду (гіпертонічний розчин) та 6 % розчину гідроксіетилкрохмалю (ізоонкотичний розчин). Через високу осмолярність препарату ГіперХАЕС (2464 мосмоль/л) рідина, переважно з внутрішньоклітинного простору, швидко переміщується у судинний простір. Гемодинамічні параметри, такі як артеріальний тиск та серцева діяльність швидко підвищуються залежно від дозування та шляху введення препарату. Низькі гемодинамічні показники повертаються до норми. Підвищення внутрішньосудинного об’єму триває короткий період часу і стабілізується шляхом застосування відповідної стандартної об’ємної терапії (наприклад, електролітної або колоїдної) після інфузії ГіперХАЕСу.Фармакокінетика. Гідроксіетилкрохмаль проходить ферментне розщеплення альфаамілазою, що призводить до утворення олігосахаридів та полісахаридів різної молекулярної маси.Період напівжиття гідроксіетилкрохмалю (ГЕК 200/0,5) у плазмі становить приблизно 4 години. Гідроксіетилкрохмаль виводиться переважно нирками; 50 % введеної дози виявлено в сечі менш, ніж через 24 години. Невеликі кількості можуть тимчасово затримуватися у тканинах. Гідроксіетилкрохмаль (ГЕК 200/0,5) може бути виведений шляхом діафільтрації, але не діалізу. Внутрішньосудинний період напівжиття і час затримання, відповідно, співвідносяться з тяжкістю ниркової недостатності.Після 30 хвилин натрію хлорид розподіляється по всьому позаклітинному просторі. Натрію хлорид виводиться в основному нирками, невеликі кількості виділяються через шкіру.

Показания к применению:

Первинне однодозове лікування гострої гіповолемії та шоку (малооб’ємна реанімація).

Противопоказания:

Відома гіперчутливість до гідроксіетилкрохмалів;серцево-судинна декомпенсація;тяжка печінкова недостатність;розлади гемостазу;тяжка ниркова недостатність (з анурією);гіперосмолярність;дегідратація;тяжка гіпернатріємія або гіпонатріємія;тяжка гіперхлоремія або гіпохлоремія;розчин призначений для поповнення об’єму крові і не може бути використаний як замінник крові або плазми.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Препарат слід використати негайно після відкриття упаковки.Слід використовувати лише прозорий або злегка опалесцюючий розчин з непошкодженого контейнера.Не слід використовувати повторно залишки розчину з частково використаного контейнера.

Особенности применения:

Потрібно звернути увагу на підвищену осмолярність плазми крові, особливо у пацієнтів, які страждають на діабет.Слід регулярно контролювати рівень електролітів у плазмі крові, осмолярність плазми та баланс рідини.Потрібно звернути увагу на можливий вплив ГіперХАЕСу на підвищену частоту крововиливів, спричинену агресивною рідинною реанімацією, що призводить до підвищеного перфузійного тиску, і розрідження крові.Пацієнта потрібно ретельно обстежувати під час інфузії. Як і у випадку з усіма колоїдними об’ємними замінниками, існує ризик анафілактоїдної реакції, патогенетичний механізм якої досі невідомий. Тим не менше, застосування ГЕК у людини зазвичай не призводить до виникнення специфічних антитіл.Потребується вимірювання тиску крові і, у разі можливості, гемодинамічний контроль для уникнення будь-якого ризику перевантаження судин.Якщо спостерігаються ознаки ускладнення, такі як озноб, кропив'янка, еритема, почервоніння обличчя або зниження тиску крові у перші хвилини лікування, потрібно негайно припинити вливання.Якщо препарат застосовувати в умовах відсутності вираженого гіповолемічного шоку, можуть спостерігатися вазодилятивна реакція (короткочасна гіпотензія) або симптоми об’ємного перевантаження (лівостороння серцева недостатність, аритмія, легенева гіпертензія), особливо у ситуаціях, коли функція серця та коронарний кровообіг обмежені (наприклад, операція на серці).

Применение в период беременности или кормления грудью:

Досвід застосування ГіперХАЕСу у період вагітності відсутній.Препарат не слід призначати вагітним жінкам під час пологів для запобігання гіпотензії, яка може бути спричинена епідуральною анестезією, оскільки існує ризик анафілактичної або анафілактоїдної реакції у матері.Невідомо, чи проникає гідроксіетилкрохмаль у грудне молоко, тому препарат не слід застосовувати жінкам, які годують груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дані відсутні.

Дети:

Безпека та ефективність застосування препарату ГіперХАЕС дітям не встановлені. 

Способ применения и дозы:

ГіперХАЕС призначати для одноразового внутрішньовенного болюсного введення. Максимальну добову дозу - 4 мл/кг маси тіла, тобто приблизно 250 мл для пацієнта з масою тіла 60–70 кг, застосовувати однократно.ГіперХАЕС слід застосовувати для одноразового внутрішньовенного болюсного введення або введення під тиском (повна доза вводиться протягом від двох до п’яти хвилин). Хоча осмолярність ГіперХАЕСу дуже висока, препарат можна застосовувати для введення у периферичні вени. Введення у центральні вени найбільш придатне, але не обов’язкове.ГіперХАЕС призначений тільки для одноразового застосування. Повторні інфузії препарату не рекомендовані.Препарат слід використати негайно після відкриття упаковки.Лікування ГіперХАЕСом повинно супроводжуватись адекватною волемічною терапією, наприклад, розчинами електролітів або колоїдів, дозованою адекватно до потреб пацієнта.У випадку подальшої стандартної терапії препаратами, що містять гідроксіетилкрохмаль, початкова доза 15 г гідроксіетилкрохмалю (ГЕК) 200/0,5, із ступенем заміщення 0,43 - 0,55 і середньою молекулярною масою 200000 Да, що введена при застосуванні ГіперХАЕСу, повинна бути включена до загальної кумулятивної дози.Як і у випадку з іншими синтетичними колоїдами, існує ризик анафілактичних реакцій. Пацієнти потребують уважного спостереження і у разі появи симптомів анафілактоїдних реакцій слід негайно припинити лікування.Пацієнти літнього вікуСпецифічне дозування для людей літнього віку відсутнє.

Передозировка:

Передозування може спричинити гіпернатріємію. У цьому випадку слід розпочати проведення компенсації рідини та форсованого діурезу в умовах гіперволемії.

Побочные действия:

Алергічні реакції: перебіг яких може спостерігатися від простого висипання на шкірі до розвитку циркуляторних розладів, шоку та бронхоспазму. У випадку реакції непереносимості слід негайно припинити введення негайно розпочати відповідну невідкладну медичну терапію. З боку системи дихання. Незважаючи на те, що такі прояви зазвичай мають слабковиражений характер, можуть спостерігатися тяжкий та життєвонебезпечний набряк легень, бронхоспазм та зупинка дихання. Необхідне уважне спостереження та відповідні реанімаційні заходи мають бути вжиті негайно. З боку серцево-судинної системи. Включають брадикардію і тахікардію, зазвичай мають слабко виражений характер, проте можуть бути тяжкими та життєвонебезпечними у випадку набряку легень та нечастої гіпотензії з наступною зупинкою серцевої діяльності. Необхідне уважне спостереження та, за необхідності, реанімаційні заходи мають бути вжиті негайно. При застосуванні гіпертонічних розчинів в умовах відсутності вираженого гіповолемічного шоку зазвичай може спостерігатися короткочасна гіпотензія.Небажані ефекти гіпертонічних розчинів, такі як мієлінолізис мосту головного мозку, крововиливи у мозок (розрив анастамозів менінгеальних вен), спричиняються за рахунок дегідратації та стиснення тканин відповідно, також можливі локальні реакції непереносимості (тромбофлебіт, флеботромбоз) після введення у периферичні вени. Концентрація амілази у плазмі крові може підвищитись протягом застосування гідроксіетилкрохмалю і може спровокувати невірну діагностику панкреатиту. При застосуванні гідроксіетилкрохмалів можуть спостерігатися розлади коагуляції крові залежно від дозування.Таблиця Частота виявлення побічних реакцій лікарського засобу Клас системи органів Побічна реакція лікарського засобу Частота виявлення Судинні розлади Гіпотензія у пацієнтів без вираженого гіповолемічного шоку Часто Серцеві розлади         Лівобічна серцева недо-статність у пацієнтів без вираженого гіповолемічного шоку Часто       Часто   Аритмія у пацієнтів без вираженого гіповолемічного шоку Легенева гіпертензія у пацієнтів без вираженого гіповолемічного шоку Часто Дослідження Підвищення рівня амілази в сироватці крові Часто Розлади імунної системи Анафілактоїдні реакції Дуже рідко Розлади метаболізму та харчування Гіпернатріємія Дуже часто Гіперхлоремія Дуже часто Дегідратація Ще не спостерігалася, але визнана можливою Розлади системи кровообігу та лімфатичної системи Розлади коагуляції Ще не спостерігалися, але визнані можливими Розлади нервової системи Мієлінолізис центрального моста Ще не спостерігався, але визнаний можливим Розлади дихання, грудні та медіастинальні розлади Респіраторні реакції (див. Побічні реакції) Ще не спостерігалися, але визнані можливими Загальні розлади та зумов-лені способом введення Реакції в місці введення Ще не спостерігалися, але визнані можливими

Лекарственное взаимодействие:

При застосуванні з гепарином та іншими антикоагулянтами може подовжуватися час згортання крові. Концентрація амілази у сироватці крові може підвищитися під час застосування гідроксіетилкрохмалю та може спровокувати невірну діагностику панкреатиту (див. Побічні реакції).

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 0С. Не заморожувати. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 250 мл у поліолефінових контейнерах (мішках).

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьНе слід змішувати з іншими лікарськими препаратами.Термін придатості. 3 роки.ЗаявникФрезеніус Кабі Дойчланд ГмбХ.Fresenius Kabi Deutschland GmbH.МісцезнаходженняЕльзе-Крьонер-штрacce,1, 61352 Бад Гомбург, Німеччина.Else-Kroner-Strasse, 1, 61352 Bad Homburg, Germany.МісцезнаходженняВерк Фрідберг, Фрезеніусштрассе, 1, D-61169, Фрідберг, Німеччина.Werk Friedberg, Freseniusstrasse 1, D-61169, Friedberg, Germany.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ B05AA07:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Гиперхаес
Производитель:Фрезениус Каби Дойчланд ГмбХ, Германия
Форма выпуска: По 250 мл у поліолефінових контейнерах (мішках).
Регистрационное удостоверение:№ UA/8309/01/01 от 13.05.2013. Приказ № 367 от 13.05.2013
МНН:Hydroxyethylstarch
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: 1 мл розчину містить гідроксіетилкрохмалю (ГЕК) 200/0,5 (із ступенем заміщення 0,43-0,55 і середньою молекулярною масою 200 000 Да) 60 мг; натрію хлориду 72 мг;допоміжні речовини: натрію гідроксид, кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Кровозамінники. Препарати гідроксіетильованого крохмалю.
Код АТХ:B05AA07 - Препараты гидроксиэтилированного крахмала
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама