Кальцикер инструкция по применению

Кальцикер фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Кальцикер суспензия ор. по 120 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2515/01/01 от 19.12.2014. Приказ № 730 от 19.07.2016
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 10.11.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: 5 мл суспензії оральної містять кальцію карбонату 625 мг еквівалентно елементарному кальцію 250 мг, вітамін Д3 еквівалентно холекальциферолу 125 МО;допоміжні речовини: ксантанова камедь; сорбіту розчин, що не кристалізується (70 %); метилпарагідроксибензоат (Е 218); пропілпарагідроксибензоат (Е 216); кислота лимонна моногідрат; динатрію едетат; кремнію діоксид колоїдний безводний; гліцерин; сахарин натрію; есенція полунична S-3397; вода очищена.

Производитель:

Индоко Ремедис Лимитед.

Фармакотерапевтическая группа:

Кальцій, комбінації з вітаміном Д3 та/або іншими препаратами.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Комбінований препарат, який регулює обмін кальцію та фосфору. Поповнює нестачу кальцію та вітаміну Д3 в організмі, потрібен для мінералізації зубів. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів, згортанні крові, регулюванні процесів нервової провідності та м’язових скорочень, підтриманні стабільної нервової діяльності.Застосування кальцію та вітаміну Д3 перешкоджає збільшенню продукування паратиреоїдного гормону (ПТГ), який є стимулятором підвищеної кісткової резорбції (вимивання кальцію з кісток).Фармакокінетика.Кальцій.Всмоктування: приблизно 30% прийнятої дози кальцію всмоктується через шлунково-кишковий тракт.Розповсюдження та метаболізм: 99% кальцію концентрується в твердих структурах організму (кістки, зуби); 1% – залишається у внутрішньому та позаклітинному середовищі.Приблизно 50% кальцію в крові знаходиться у фізіологічно активній іонізованій формі. Майже 10% знаходиться у комплексі з цитратами, фосфатами та іншими аніонами. 40%, що залишились, входять до складу білків, в основному – до альбумінів.Виведення: кальцій виводиться з фекаліями, сечею та потом. Вітамін Д3.Всмоктування: вітамін Д3 легко всмоктується у тонкому кишечнику.Розповсюдження та метаболізм: холекальциферол та його метаболіти циркулюють у крові у вигляді специфічних глобулінів. Холекальциферол перетворюється в печінці на гідроксильно активну форму 25-гідроксихолекальциферол, потім перетворюється в нирках на 1,25-гідроксихолекальциферол, який відповідає за посилене всмоктування кальцію. Вітамін Д3, який не піддався метаболізму, зберігається у м'язовій та жировій тканинах.Виведення: вітамін Д3 виводиться з фекаліями та сечею.

Показания к применению:

Лікування та профілактика дефіциту кальцію та вітаміну Д3, зумовленого неповноцінною дієтою та/або порушенням харчування; для профілактики остеопорозу та як доповнення до специфічної терапії остеопорозу; при підвищеній потребі організму в кальції та вітаміні Д3 в період вагітності або годування груддю, а також дітям віком від 1 місяця.

Противопоказания:

Гіперчутливість до будь-якого інгредієнта препарату, первинна або вторинна гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія або сечокам’яна хвороба, декальцинуючі пухлини, такі як мієлома, кісткові метастази, саркоїдоз. Препарат також протипоказаний при гіперпаратиреоїдизмі і тяжкій нирковій недостатності. Остеопороз, зумовлений іммобілізацією. Гіпервітаміноз Д3. Туберкульоз в активній фазі.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Під час тривалого лікування препаратом необхідно контролювати рівень кальцію та креатиніну в сироватці крові, особливо у пацієнтів літнього віку при сумісній терапії з серцевими глікозидами або тіазидними діуретиками та пацієнтів із високою схильністю до утворення зубних каменів. У випадку появи ознак гіперкальціємії або порушення функції нирок необхідно зменшити дозу або припинити прийом препарату. У пацієнтів з м’яким та помірним порушенням функцій нирок (виявляється у людей літнього віку) або незначною гіперкальціурією необхідно проводити періодичний контроль виведення кальцію із сечею та рівня кальцію у плазмі крові. Крім цього, необхідно проводити контроль виділення кальцію із сечею у пацієнтів, які мають в анамнезі конкременти у нирках, з метою виключення гіперкальціурії.Необхідно контролювати рівень кальцію і фосфатів. Слід брати до уваги ризик кальцифікації м’яких тканин. У пацієнтів з нирковою недостатністю тяжкого ступеня вітамін у вигляді холекальциферолу не може нормально метаболізуватися, тому слід застосовувати інші форми вітаміну Д.Щоб уникнути передозування, необхідно врахувати надходження кальцію та вітаміну Д3 з інших джерел у межах рекомендованих добових норм споживання кальцію та вітаміну Д3. Кальцикер з обережністю потрібно застосовувати іммобілізованим хворим через ризик розвитку гіперкальціємії. Не застосовувати одночасно з вітамінними препаратами, які містять кальцій та вітамін Д3.Їжа з високим вмістом харчових волокон, жирів, продуктів харчування, що містять оксалати (щавель, шпинат) та фітин (крупи) знижує абсорбцію кальцію, тому слід робити перерви між прийомом такої їжі і прийомом препарату (не менш 2 годин).

Применение в период беременности или кормления грудью:

Для запобігання передозування добова доза не має перевищувати 1500 мг кальцію та 600 МО вітаміну Д3. Вітамін Д3 та його метаболіти можуть проникати у грудне молоко, тому необхідно враховувати надходження кальцію та вітаміну Д3 з інших джерел у матері та дитини.Необхідно уникати довготривалого застосування вітаміном Д через можливий розвиток гіперкальціємії, що призводить до вад фізичного та розумового розвитку плода.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Застосовують дітям віком від 1 місяця.

Способ применения и дозы:

Приймають внутрішньо безпосередньо перед прийомом їжі або під час їжі. Упаковка містить мірну ложку з поділками, одна поділка відповідає 2,5 мл.Дорослим для лікування остеопорозу по 10 мл 2-3 рази на добу.Як профілактичний засіб для профілактики дефіциту кальцію та вітаміну Д3 при неповноцінній дієті або порушенні харчування, а також для профілактики остеопорозу та остеомаляції:дорослим і дітям віком від 6 років – по 2,5 мл 1 раз на добу;дітям від 6 місяців до 6 років – по 7,5 мл на добу, розділених на 3 прийоми; грудним доношеним дітям від 1 до 6 місяців – по 7,5 мл на добу, розділених на 3 прийоми, попередньо розбавлених молоком або перевареною водою. Вагітним і жінкам, які годують груддю, для профілактики остеопорозу – по 5 мл 2 рази на добу. В умовах підвищеної інсоляції вишезазначені дози зменшувати удвічі.Тривалість застосування Кальцикеру визначається індивідуально, виходячи з клінічної ситуації та добових доз препарату. Як правило, курс лікування становить 2 місяці.

Передозировка:

Найбільш серйозним наслідком гострого або хронічного передозування є гіперкальціємія, зумовлена гіперчутливістю до вітаміну Д. Ознаки гіперкальціємії включають анорексію, нудоту, запор, блювання, болі в животі, запаморочення, відчуття розгубленості, слабкість, м'язову слабкість, відчуття втоми, головний біль; біль у кістках, відкладення солей у нирках, утворення ниркових каменів, гіперкальціємію, гіперкальціурію, гіперкреатинемію, у тяжких випадках – порушення серцевого ритму. Пацієнт може знепритомніти або впасти в кому. Полідипсія та поліурія свідчать про можливість ниркового ураження.У пацієнтів, які приймають велику кількість кальцію та лугів, що абсорбуються, може виникати молочно-лужний синдром (синдром харчової гіперкальціємії), алкалоз та ниркова недостатність. Такі пацієнти потребують госпіталізації.Лікування. Прийом препарату слід припинити. Необхідно ввести в організм велику кількість рідини та дотримуватись дієти з обмеженою кількістю кальцію. В особливо тяжких випадках може виникнути необхідність у застосуванні кортикостероїдів та іншої спеціальної терапії.

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту: запор, метеоризм, нудота, болі у животі, діарея.З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи свербіж, висипання, кропив’янку.Рідко зустрічається гіперкальціємія, гіперкальціурія.Препарат містить пропілпарагідроксибензоат (Е 216) та метилпарагідроксибензоат (Е 218), що здатні спричинити розвиток алергічних реакцій (можливо, уповільненого типу).

Лекарственное взаимодействие:

Кальцій може посилювати абсорбцію препаратів тетрациклінового ряду, тому препарат треба приймати за 3 години до або після прийому вищевказаних препаратів.Для запобігання зниження всмоктування бісфосфонатів або фториду натрію рекомендується приймати препарат не раніше як за 2 години після їх прийому.Активність вітаміну Д3 може зменшитися при одночасному застосуванні фенітоїну або барбітуратів.При одночасному лікуванні серцевими глікозидами необхідний контроль ЕКГ та клінічного стану хворого, тому що препарати кальцію можуть потенціювати терапевтичні та токсичні ефекти серцевих глікозидів.Кортикостероїди зменшують всмоктування кальцію, тому лікування кортикостероїдами може потребувати збільшення дози препарату.Одночасне лікування препаратами холестираміну або проносними засобами на основі мінеральної або рослинної олії може знижувати всмоктування вітаміну Д.При одночасному застосуванні діуретиків тіазидного ряду зростає ризик виникнення гіперкальціємії, тому що вони збільшують канальцієву реабсорбцію кальцію. Навпаки, фуросемід та інші петльові діуретики збільшують виведення кальцію нирками.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 120 мл у флаконі; по 1 флакону разом з мірною ложкою у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Кальцикер
Производитель:Индоко Ремедис Лимитед.
Форма выпуска:

По 120 мл у флаконі; по 1 флакону разом з мірною ложкою у картонній упаковці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/2515/01/01 от 19.12.2014. Приказ № 730 от 19.07.2016
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: 5 мл суспензії оральної містять кальцію карбонату 625 мг еквівалентно елементарному кальцію 250 мг, вітамін Д3 еквівалентно холекальциферолу 125 МО;допоміжні речовини: ксантанова камедь; сорбіту розчин, що не кристалізується (70 %); метилпарагідроксибензоат (Е 218); пропілпарагідроксибензоат (Е 216); кислота лимонна моногідрат; динатрію едетат; кремнію діоксид колоїдний безводний; гліцерин; сахарин натрію; есенція полунична S-3397; вода очищена.

Фармакологическая группа:Кальцій, комбінації з вітаміном Д3 та/або іншими препаратами.
Код АТХ:A12AX - Препараты кальция в комбинации с другими препаратами
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Хронический гастрит
Классификация хронического гастрита по формам, вид...
Острый гастрит
Виды гастрита и их особенности, причины заболевани...
Реклама
Белый налет на шоколаде является признаком плохого хранения
Белый налет на шоколаде может быть вызван нескольк...
Ученые сказали, какие люди могут быть привлекательными для клещей
Весной активизируются клещи. Эти паукообразные кра...
Реклама