Орзол инструкция по применению

Орзол фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Орзол раствор д/инф., 500 мг/100 мл по 100 мл во флак. №1Официальный сайт
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9394/01/01 от 05.03.2014. Приказ № 159 от 05.03.2014
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: орнідазол;100 мл розчину містять 500 мг орнідазолу; допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозорий безбарвний або жовтуватого кольору розчин.

Производитель:

Алкон Парентералс Лтд для Скан Биотек Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Производные имидазола. Орнидазол.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Механізм дії орнідазолу пов’язаний з порушенням структури ДНК у чутливих до нього мікроорганізмів. Орзол активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Giardia intestinalis), а також деяких анаеробних бактерій, таких як Bacteroides, Fusobacterium spp., Clostridium spp.,чутливих штамів Eubacterium spp; анаеробних коків: Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp. За механізмом дії орнідазол – ДНК-тропний препарат із вибірковою активністю щодо мікроорганізмів, які мають ферментні системи, здатні відновлювати нітрогрупу і каталізувати взаємодію білків групи феридоксинів з нітросполуками. Після проникнення препарату у мікробну клітину механізм його дії зумовлений відновленням нітрогрупи під впливом нітроредуктаз мікроорганізму та активністю уже відновленого нітроімідазолу. Продукти відновлення утворюють комплекси з ДНК, викликаючи її деградацію, порушують процеси реплікації і транскрипції ДНК. Крім того, продукти метаболізму препарату мають цитотоксичні властивості і порушують процеси клітинного дихання.Легко проникає у мікробну клітину і, зв’язуючись із ДНК, порушує процес реплікації. Фармакокінетика.Орзол добре проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри, надходить у спинномозкову, плевральну, перитонеальну рідини, жовч, слину, піхвовий секрет, до кісткової тканини, печінки; проникає у грудне молоко. Зв’язування з білками плазми становить менше 20 %. При внутрішньовенному введенні у дозі 15 мг/кг та при подальшому введенні у дозі 7,5 мг на 1 кг маси тіла кожні 6 годин рівноважна концентрація становить 18-26 мкг/мл. В організмі метаболізується приблизно 30-60 % препарату шляхом гідроксилювання, окислення та глюкурування. Виведення. Орзол екскретується переважно нирками (60-80 %), майже 20 % – у незміненому вигляді, 6-15 % – кишечником.

Показания к применению:

Парентеральне застосування препарату показане у випадках гострої та тяжкої інфекції або коли пероральне застосування орнідазолу неможливе при таких захворюваннях і станах:анаеробні системні інфекції, спричинені чутливою до препарату мікрофлорою: септицемія, менінгіти, перитоніти, післяопераційні ранові інфекції, післяпологовий сепсис, септичний аборт та ендометрит;профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями, при хірургічних втручаннях (особливо при операціях на ободовій та прямій кишці), при гінекологічних операціях;амебна дизентерія з тяжким перебігом, усі позакишкові форми амебіазу, лямбліоз, абсцес печінки.

Противопоказания:

Гіперчутливість до компонентів препарату або до інших похідних нітроімідазолу. Хворі з ураженням ЦНС, епілепсія, розсіяний склероз, хронічний алкоголізм. Порушення кровообігу, патологічні ураження крові або інші гематологічні аномалії.

Особенности применения:

При перевищенні рекомендованих доз є певний ризик виникнення побічних ефектів у дітей, пацієнтів з ураженнями печінки, хворих, які зловживають алкоголем. При застосуванні високих доз орнідазолу та у випадку лікування більше 10 днів рекомендується проводити клінічний та лабораторний моніторинг. У осіб при наявності в анамнезі порушень з боку крові рекомендується контроль за лейкоцитами, особливо при проведенні повторних курсів лікування.Посилення порушень з боку центральної або периферичної нервової системи можуть спостерігатися у період проведення лікування орнідазолом. У випадку периферичної нейропатії, порушень координації рухів (атаксії), запаморочення або затьмарення свідомості слід припинити лікування.Може спостерігатися загострення кандидомікозу, яке вимагатиме відповідного лікування.У випадку проведення гемодіалізу необхідно враховувати зменшення періоду напіввиведення та призначати додаткові дози препарату до або після гемодіалізу.Концентрацію солей літію, креатиніну та концентрацію електролітів необхідно контролювати під час застосування терапії літієм.Ефект інших лікарських засобів може підвищитися або послабитися під час лікування орнідазолом.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Орзол протипоказаний у I триместрі вагітності. У ІІ і ІІІ триместрах препарат слід приймати тільки за абсолютними показаннями. Дослідження на тваринах не виявили тератогенної або токсичної дії на плід. У разі необхідності застосування Орзолу слід припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

При застосуванні орнідазолу можливі такі прояви як сонливість, ригідність м’язів, запаморочення, тремор, судоми, порушення координації, тимчасова втрата свідомості. На період застосування препарату слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Дети:

Орзол протипоказано застосовувати дітям з масою тіла менше 6 кг.

Способ применения и дозы:

Препарат вводити внутрішньовенно протягом 15-30 хвилин.При анаеробній інфекції дорослим і дітям віком від 12 років застосовувати у початковій дозі 500-1000 мг препарату, потім – по 500 мг кожні 12 годин або по 1000 мг кожні 24 години протягом 5-10 діб (ступенева доза). Після того, як стан пацієнта стабілізувався, слід перейти на пероральний прийом орнідазолу (наприклад, таблетки по 500 мг, по 1 таблетці кожні 12 годин).Дітям віком до 12 років з масою тіла більше 6 кг добову дозу призначати з розрахунку 20 мг/кг маси тіла, розподілену на 2 введення протягом 5-10 діб.Для профілактики анаеробних інфекцій дорослим і дітям віком від 12 років Орзол вводити внутрішньовенно у дозі 500-1000 мг за півгодини перед оперативним втручанням.Для профілактики змішаних інфекцій орнідазол слід застосовувати разом з аміноглікозидами, пеніциліном або цефалоспоринами. Вводити препарати слід роздільно.Амебна дизентерія з тяжким перебігом, усі позакишкові форми амебіазу. Для дорослих і дітей віком від 12 років перше введення становить 500-1000 мг, далі – по 500 мг кожні 12 годин протягом 3-6 діб.Дітям віком до 12 років добову дозу призначати з розрахунку 20-30 мг/кг маси тіла, розподілену на 2 введення.При порушенні функції нирок слід подовжувати інтервал між введеннями або знижувати разову і добову дозу препарату.

Передозировка:

При передозуванні можливі втрата свідомості, головний біль, запаморочення, тремтіння, судоми, диспептичні розлади або посилення проявів інших побічних реакцій.Лікування: специфічний антидот невідомий; симптоматична терапія, при появі судом – діазепам.

Побочные действия:

Побічні ефекти орнідазолу дозозалежні.З боку крові та лімфатичної системи: прояви впливу на кістковий мозок та нейтропенія. З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив’янка, свербіж.З боку нервової системи: запаморочення, сонливість, головний біль, тремор, ригідність м’язів, порушення координації, судоми, тимчасова втрата свідомості, ознаки сенсорної або змішаної периферичної нейропатії.З боку шлунково-кишкового тракту: порушення смаку, нудота, блювання, металевий присмак у роті.З боку печінки та жовчовивідних шляхів: зміни печінкових функціональних проб.Загальні розлади та зміни у місці введення: підвищення температури тіла; втомлюваність; задишка; зміни у місці введення, включаючи біль, почервоніння, відчуття печіння, тромбози у місці введення.

Лекарственное взаимодействие:

На відміну від інших похідних нітроімідазолу, орнідазол не пригнічує альдегіддегідрогеназу і тому сумісний з алкоголем. Проте орнідазол посилює дію пероральних антикоагулянтів кумаринового ряду (варфарину), що вимагає відповідної корекції їх дозування. Орнідазол пролонгує міорелаксуючу дію векуронію броміду.Сумісне застосування фенобарбіталу та інших індукторів ферментів знижує період циркуляції орнідазолу у сироватці крові, у той час як інгібітори ферментів (наприклад, циметидин) підвищують.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С, у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 100 мл у флаконі з полімерного матеріалу, закритому запобіжною кришечкою, у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

При введенні препарат не змішувати з іншими ін’єкційними розчинами.

Місцезнаходження

СП-918, Фейз-ІІІ, Індустріальний район, Бхіваді (Раджастан), 301019, Індія / SP-918, Phase-III, Industrial Area, Bhiwadi (Rajasthan), 301019, India.

Заявник

СКАН БІОТЕК ЛТД, Індія / SCAN BIOTECH LTD, India.

Місцезнаходження

Е-4/300, Арера Колоні Екстеншн, 462016, Бхопал, Індія / E-4/300, Arera Colony Extension, 462016, Bhopal, India.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01XD03:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Орзол
Производитель:Алкон Парентералс Лтд для Скан Биотек Лтд, Индия
Форма выпуска:По 100 мл у флаконі з полімерного матеріалу, закритому запобіжною кришечкою, у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9394/01/01 от 05.03.2014. Приказ № 159 от 05.03.2014
МНН:Ornidazole
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: орнідазол;100 мл розчину містять 500 мг орнідазолу; допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Производные имидазола. Орнидазол.
Код АТХ:J01XD03 - Орнидазол
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама