Пингель инструкция по применению

Пингель фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Пингель таблетки, п/о, по 75 мг №30 во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9390/01/01 от 04.06.2009. Приказ № 111 от 08.02.2014
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: clopidogrel;1 таблетка містить клопідогрелю 75 мг;допоміжні речовини: лактоза безводна, целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, олія рицинова гідрогенізована, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза, макрогол 6000, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172).Лікарська форма.

Основные физико-химические свойства:

рожеві довгасті двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою.

Производитель:

Зентива, ООО

Фармакотерапевтическая группа:

Антитромботичні засоби. Антиагреганти. Клопідогрель.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Клопідогрель селективно пригнічує зв’язування аденозиндифосфату (АДФ) з рецептором на поверхні тромбоциту та наступну активацію комплексу GPIIb/IIIa під дією АДФ і таким чином пригнічує агрегацію тромбоцитів. Для утворення активної інгібіції агрегації тромбоцитів необхідна біотрансформація клопідогрелю. Клопідогрель також пригнічує агрегацію тромбоцитів, індуковану іншими агоністами, шляхом блокування підвищення активності тромбоцитів вивільненим АДФ. Клопідогрель незворотно модифікує АДФ-рецептори тромбоцитів. Отже, тромбоцити, що увійшли у взаємодію з клопідогрелем, змінюються до кінця їхнього життєвого циклу. Нормальна функція тромбоцитів відновлюється зі швидкістю, що відповідає швидкості оновлення тромбоцитів.З першого дня застосування у повторних добових дозах 75 мг препарату виявляється суттєве уповільнення АДФ-індукованої агрегації тромбоцитів. Ця дія прогресивно посилюється і стабілізується між 3 і 7 днями. При стабільному стані середній рівень пригнічення агрегації під дією добової дози 75 мг становить від 40 % до 60 %. Агрегація тромбоцитів і тривалість кровотечі повертаються до початкового рівня в середньому через 5 днів після припинення лікування.Фармакокінетика. Після повторного перорального прийому дози 75 мг на добу клопідогрель швидко абсорбується. Однак концентрація основної сполуки в плазмі дуже низька та через 2 години після прийому не досягає межі вимірювання (0,00025 мг/л). Абсорбція становить принаймні 50%, виходячи з рівня метаболітів клопідогрелю, що виводяться із сечею.Клопідогрель швидко метаболізується в печінці. Його основний метаболіт (похідне карбонової кислоти) є неактивним і становить 85 % циркулюючої в плазмі сполуки. Максимальна концентрація даного метаболіту в плазмі (десь 3 мг/л після застосування повторних пероральних доз 75 мг) досягається приблизно через годину після прийому.Клопідогрель є попередником діючої речовини. Його активний метаболіт (тіолове похідне) утворюється шляхом окиснення клопідогрелю у 2-оксо-клопідогрель з подальшим гідролізом. Окиснювальна реакція регулюється переважно ізоферментами цитохрому Р450 − 2В6 і ЗА4 та меншою мірою – 1А1, 1А2 і 2С19. Активний тіоловий метаболіт, який був виділений in vitro, швидко та необоротно зв’язується з рецепторами тромбоцитів, пригнічуючи таким чином агрегацію тромбоцитів. Цей метаболіт у плазмі не виявляється.Кінетика основного циркулюючого метаболіту лінійна (підвищення концентрації у плазмі пропорційно до дози) у межах доз від 50 до 150 мг клопідогрелю.Клопідогрель та основний циркулюючий метаболіт зворотно зв’язуються з білками людської плазми in vitro (98 % і 94 % відповідно). Зв’язування не насичується in vitro в широкому діапазоні концентрацій.Після застосування пероральної дози клопідогрелю з міткою 14С приблизно 50 % виділяється із сечею та приблизно 46 % − з калом протягом 120 годин після прийому. Період напіввиведення головного циркулюючого метаболіту становить 8 годин після одноразового й повторного прийому.

Показания к применению:

Профілактика проявів атеротромбозу у дорослих:у хворих, які перенесли інфаркт міокарда (початок лікування − через кілька днів, але не пізніше, як через 35 днів після виникнення), ішемічний інсульт (початок лікування − через 7 днів, але не пізніше, як через 6 місяців після виникнення), або у яких діагностовано захворювання периферичних артерій (ураження артерій і атеротромбоз судин нижніх кінцівок);у хворих із гострим коронарним синдромом:із гострим коронарним синдромом без підйому сегмента ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q), у тому числі в пацієнтів, яким було встановлено стент у ході проведення черезшкірної коронарної ангіопластики, у комбінації з ацетилсаліциловою кислотою;із гострим інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST у комбінації з ацетилсаліциловою кислотою (у хворих, які отримують стандартне медикаментозне лікування та яким показана тромболітична терапія).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до клопідогрелю та інших компонентів препарату;тяжка печінкова недостатність;гостра кровотеча (наприклад, пептична виразка або внутрішньочерепний крововилив, крововилив у сітківку);спадкова непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або порушення мальабсорбції глюкози-галактози;нещодавно перенесене або заплановане в найближчий 7 днів оперативне втручання;вагітність і період годування груддю;дитячий вік до 18 років.

Особенности применения:

Через ризик розвитку кровотечі та гематологічних побічних дій слід негайно провести розгорнутий аналіз крові та/або інші відповідні тести, якщо під час застосування препарату спостерігаються симптоми, що свідчать про можливість кровотечі. Як і інші антитромбоцитарні засоби, клопідогрель слід обережно застосовувати у пацієнтів з підвищеним ризиком кровотечі внаслідок травми, хірургічного втручання або інших патологічних станів, а також у разі застосування пацієнтами АСК, гепарину, інгібіторів глікопротеїну IIb/IIІа або нестероїдних протизапальних препаратів, зокрема інгібіторів ЦОГ-2. Необхідно уважно стежити за проявами у хворих симптомів кровотечі, у тому числі прихованої кровотечі, особливо у перші тижні лікування та/або після інвазійних процедур на серці та хірургічних втручань. Одночасне застосування клопідогрелю з пероральними антикоагулянтами не рекомендується, оскільки він може посилити інтенсивність кровотеч.У випадку планового хірургічного втручання, що тимчасово не потребує застосування антитромбоцитарних засобів, лікування клопідогрелем слід припинити за 7 днів до операції. Пацієнти повинні повідомляти лікарям і стоматологам про те, що вони приймають клопідогрель, перед призначенням їм будь-якої операції чи перед застосуванням нового лікарського засобу. Клопідогрель подовжує тривалість кровотечі, тому його слід обережно застосовувати у пацієнтів з підвищеним ризиком кровотечі (особливо шлунково-кишкової й внутрішньоочної).Хворих слід попередити, що під час лікування клопідогрелем (окремо або у комбінації з АСК) кровотеча може зупинятися пізніше, ніж звичайно і що вони повинні повідомляти лікарю про кожний випадок незвичної (за місцем чи тривалістю) кровотечі. Дуже рідко спостерігалися випадки тромботичної тромбоцитопенічної пурпури (ТТП) після застосування клопідогрелю, іноді навіть після його короткочасного застосування. ТТП проявляється тромбоцитопенією та мікроангіопатичною гемолітичною анемією з неврологічними проявами, нирковою дисфункцією або гарячкою. ТТП є потенційно станом, що загрожує життю та потребує негайного лікування, зокрема плазмофорезом.Через недостатність даних не рекомендується призначати клопідогрель у перші 7 днів після гострого ішемічного інсульту.Терапевтичний досвід застосування клопідогрелю пацієнтами з нирковою недостатністю обмежений, тому таким пацієнтам препарат слід призначати з обережністю (див. розділ Спосіб застосування та дози).Досвід застосування препарату у пацієнтів із захворюваннями печінки середньої тяжкості та можливістю виникнення геморагічного діатезу обмежений. Тому таким хворим клопідогрель слід призначати з обережністю (див. розділ Спосіб застосування та дози).Тромбекс містить лактозу. Пацієнти з такими рідкісними спадковими захворюваннями, як непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або порушення мальабсорбції глюкози-галактози, не повинні приймати цей препарат.Тромбекс містить олію рицинову гідрогенізовану, яка може спричиняти розлад шлунка та діарею.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат протипоказаний під час вагітності. У період лікування рекомендується припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат не впливає або має незначний вплив на діяльність, що вимагає високої швидкості психічних і фізичних реакцій, прийняття швидкого рішення (наприклад, керування транспортними засобами, обслуговування машин і механізмів, робота на висоті тощо).

Дети:

Досвід застосування препарату у дітей обмежений, тому він протипоказаний дітям.

Способ применения и дозы:

Дорослі та хворі літнього віку.Тромбекс призначають по 75 мг 1 раз на добу, незалежно від прийому їжі.У хворих із гострим коронарним синдромом без підйому сегмента ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q на ЕКГ) лікування клопідогрелем починають з одноразової навантажувальної дози 300 мг, а потім продовжують дозою 75 мг 1 раз на добу (з ацетилсаліциловою кислотою (АСК) у дозі 75 – 325 мг на добу). Оскільки застосування вищих доз АСК підвищує ризик кровотечі, рекомендується не перевищувати дозу ацетилсаліцилової кислоти 100 мг. Оптимальна тривалість лікування формально не встановлена. Результати клінічних досліджень свідчать на користь застосування препарату до 12 місяців, а максимальний ефект спостерігався через 3 місяці лікування.У хворих із гострим інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST клопідогрель призначають по 75 мг 1 раз на добу, починаючи з одноразової навантажувальної дози 300 мг у комбінації з АСК, з застосуванням тромболітичних препаратів або без них. Лікування хворих старше 75 років починають без навантажувальної дози клопідогрелю. Комбіновану терапію слід починати якомога раніше після появи симптомів і продовжувати принаймні чотири тижні. Користь від комбінації клопідогрелю з АСК понад чотири тижні при цьому захворюванні не вивчалася.Ниркова недостатність. Терапевтичний досвід застосування препарату у пацієнтів з нирковою недостатністю обмежений (див. розділ Особливості застосування).Печінкова недостатність. Терапевтичний досвід застосування препарату в пацієнтів із захворюваннями печінки середньої тяжкості та можливістю виникнення геморагічного діатезу обмежений (див. розділ Особливості застосування).

Передозировка:

При передозуванні клопідогрелю може спостерігатися подовження часу кровотечі з наступними ускладненнями. У разі виникнення кровотечі рекомендується симптоматичне лікування.Антидот фармакологічної активності клопідогрелю невідомий. За необхідності негайного коригування подовженого часу кровотечі дія клопідогрелю може бути припинена переливанням тромбоцитарної маси.

Побочные действия:

Побічні реакції розподілені за системою органів, частота їхнього виникнення визначена таким чином: поширені (від ≥ 1/100 до < 1/10), непоширені (від ≥ 1/1000 до < 1/100), рідко поширені (від ≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко поширені (< 1/10000). Для кожного класу системи органів побічні ефекти представлені в порядку зниження їхньої тяжкості. Системи органів Поширені Непоширені Рідко поширені Дуже рідко поширені Кров та лімфатична система   Тромбоцитопенія, лейкоцитопенія, еозинофілія Нейтропенія, включаючи тяжку нейтропенію Тромботична тромбоцитопенічна пурпура (ТТП) (див. розділ Особливості застосування), апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, тяжка тромбоцитопенія, гранулоцитопенія, анемія Імунна система       Сироваткова хвороба, анафілактоїдні реакції Психіатричні порушення       Галюцинації, сплутаність свідомості Нервова система   Внутрішньочерепні кровотечі (у деяких випадках – з летальним кінцем), головний біль, парестезія, запаморочення   Зміна смакового сприйняття Патологія очей   Кровотеча в ділянку ока (кон’юнктивальна, окулярна, ретинальна)     Патологія вуха та лабіринта     Запаморочення   Судинні розлади Гематома       Тяжкий крововилив, кровотеча з операційної рани, васкуліт, артеріальна гіпотензія Респіраторні, торакальні та медіастинальні порушення Носова кровотеча     Кровотечі респіраторного шляху (кровохаркання, легеневі кровотечі), бронхоспазм, інтерстиціальний  пневмоніт Шлунково-кишкові розлади Шлунково-кишкові кровотечі, діарея, абдомінальний біль, диспепсія Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, гастрит, блювання, нудота, запор, метеоризм Ретроперито- неальний крововилив Шлунково-кишкові та ретроперитоне-альні кровотечі з летальним кінцем, панкреатит, коліт (зокрема виразковий або лімфоцитарний), стоматит Гепатобіліарна система       Гостра печінкова недостатність, гепатит, аномальні результати показників функції печінки Шкіра та підшкірна клітковина Підшкірний крововилив Висипання, свербіж, внутрішньошкірні крововиливи (пурпура)   Бульозний дерматит (токсичний  епідермальний  некроліз, синдром Стівенса -Джонсона, мультиформна еритема), ангіоневротичний набряк, еритематоз-ні висипання, кропив’янка, екзема, плоский лишай Кістково-м`язова система, сполучна та кісткова тканини        Кістково-м’язові крововиливи (гемартроз), артрит, артралгія, міалгія Нирки та сечовидільна система   Гематурія   Гломерулонефрит, підвищення рівня креатиніну в крові Загальний стан і реакції у місці введення Кровотечі у місці ін’єкції     Гарячка Лабораторні дослідження   Подовження часу кровотечі, зниження кількості нейтрофілів і тромбоцитів    

Лекарственное взаимодействие:

Оральні антикоагулянти. Одночасне застосування клопідогрелю з пероральними антикоагулянтами не рекомендується, оскільки така комбінація може посилити інтенсивність кровотечі (див. розділ Особливості застосування).Інгібітори глікопротеїну ІІb/IIІа. Клопідогрель слід з обережністю призначати пацієнтам із підвищеним ризиком кровотечі через травму, хірургічне втручання або інші патологічні стани, при яких одночасно застосовують інгібітори глікопротеїну ІІb/IIІа (див. розділ Особливості застосування).Ацетилсаліцилова кислота (АСК). Ацетилсаліцилова кислота не змінює інгібіторну дію клопідогрелю на АДФ-індуковану агрегацію тромбоцитів, але клопідогрель посилює дію АСК на агрегацію тромбоцитів, індуковану колагеном. Проте одночасне застосування 500 мг АСК два рази на добу протягом одного дня не спричиняло значущого збільшення часу кровотечі, подовженого внаслідок прийому клопідогрелю. Оскільки можлива фармакодинамічна взаємодія між клопідогрелем і ацетилсаліциловою кислотою з підвищенням ризику кровотечі, одночасне застосування цих препаратів потребує обережності (див. розділ Особливості застосування). Незважаючи на це, клопідогрель і АСК приймалися разом протягом до одного року (див. розділ Фармакодинамічні властивості).Гепарин. Оскільки можлива фармакодинамічна взаємодія між клопідогрелем і гепарином із підвищенням ризику кровотечі, одночасне застосування цих препаратів потребує обережності.Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Необхідна обережність при одночасному застосуванні НПЗП, зокрема інігібіторів ЦОГ-2, з клопідогрелем (див. розділ Особливості застосування).Комбінація з іншими лікарськими засобами. Відсутня взаємодія при застосуванні клопідогрелю одночасно з атенололом, ніфедипіном або з обома препаратами. Крім того, фармакодинамічна активність клопідогрелю не змінюється при одночасному застосуванні з фенобарбіталом, циметидином та естрогеном.Фармакокінетичні властивості дигоксину або теофіліну не змінюються при одночасному застосуванні з клопідогрелем. Антацидні засоби не впливають на рівень абсорбції клопідогрелю.Фенітоїн і толбутамід можна безпечно застосовувати одночасно з клопідогрелем.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці.

Форма выпуска / упаковка:

По 30 або по 90 таблеток у скляному флаконі; по 1 флакону в упаковці.Категорія відпуску.Виробник.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняУ кабеловни, 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Пингель
Производитель:Зентива, ООО
Форма выпуска: По 30 або по 90 таблеток у скляному флаконі; по 1 флакону в упаковці.Категорія відпуску.Виробник.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9390/01/01 от 04.06.2009. Приказ № 111 от 08.02.2014
МНН:Clopidogrel
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: clopidogrel;1 таблетка містить клопідогрелю 75 мг;допоміжні речовини: лактоза безводна, целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, олія рицинова гідрогенізована, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза, макрогол 6000, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172).Лікарська форма.

Фармакологическая группа:Антитромботичні засоби. Антиагреганти. Клопідогрель.
Код АТХ:B01AC04 - Клопидогрел
Реклама
Свиньи будут выращивать органы для трансплантологии
Химерная технология включает в себя интеграцию чел...
Этот чудодейственный препарат поможет сохранить вечную молодость
По данным Федерального управления по лекарственным...
Реклама
Как снять зуд при молочнице
Чем снять зуд при молочницеКак убрать зуд при моло...
Лечение молочницы в домашних условиях
Как избавиться от молочницы в домашних условиях с ...
Реклама
Дневная сонливость может быть симптомом опасного заболевания
Чрезмерная дневная сонливость (Excessive Daytime S...
Контактные линзы для глаз могут вызвать заболевания печени и даже рака: исследование
Контактные линзы представляют собой тонкие и гибки...
Реклама