Рантопир инструкция по применению

Рантопир фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Рантопир таблетки, п/плен. обол., по 100 мг №30 во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5494/01/02 от 28.11.2006. Приказ № 777 от 28.11.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 25.03.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка, вкрита оболонкою, містить топірамату 25 мг або 100 мг, або 200 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, крохмаль прежелатинізований, натрію крохмаль гліколят, магнію стеарат;оболонка: таблетки по 25 мг – опадрай 12В58956 білий; таблетки по 100 мг – опадрай 12В52749 жовтий; таблетки по 200 мг – опадрай 12В56662 коричневий.

Основные физико-химические свойства:

таблетки по 25 мг: білі, круглі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з відбиттям “ТР1” на одному боці;таблетки по 100 мг: жовтого кольору, круглі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з відбиттям “ТРЗ” на одному боці;таблетки по 200 мг: рожевого кольору, круглі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з відбиттям “ТР4” на одному боці;

Производитель:

Ранбакси Лабораториз Лтд., Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Інгібітор протеїнкінази.

Фармакологические свойства:

ФармакодинамікаВідноситься до класу сульфатзаміщених моносахаридів. Протиепілептична активність препарату обумовлена рядом його властивостей. Топірамат знижує частоту виникнення потенціалів дії, характерних для нейрона в стані стійкої деполяризації, що свідчить про залежності блокуючої дії препарату на натрієві канали від стану нейрона. Топірамат потенціює активність ГАМК відносно деяких підтипів ГАМК-рецепторів (у тому числі ГАМКA-рецепторів), а також модулює активність самих ГАМКA-рецепторів, перешкоджає активації каінатом чутливості каінат/АМПК-рецепторів до глутамату, не впливає на активність N-метіл-D-аспартата відносно NMDA-рецепторів. Фармакокінетика. Після прийому препарату усередину топірамат швидко й ефективно абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Максимальні концентрації в плазмі крові досягаються приблизно через 1 - 2 год після прийому. Відносна біодоступність становить приблизно 80%. Прийом їжі істотно не впливає на біодоступність препарату. Фармакокінетика топірамата є лінійною, тобто концентрація препарату в плазмі підвищується пропорційно дозі. У пацієнтів з нормальною функцією нирок для досягнення стабільного стану необхідно приблизно 4 днів. Топірамат на 15 - 41% зв'язується з білками плазми крові людини при концентрації в крові від 0,5 до 250 мкг/мол. Фракція зв'язаного препарату зменшується при збільшенні його концентрації в крові. Топірамат не піддається екстенсивному метаболізму й елімінується, головним чином, у незміненому вигляді в сечі (приблизно 70% від введеної дози). У людини ідентифіковані 6 метаболітів топірамата, жоден з яких не становить більше ніж 5% від введеної дози. Ці метаболіти утворюються шляхом гідроксилювання, гідролізу й глюкуронізації. Є дані про повторне всмоктування топірамата в ниркових канальцях. Середній період напіввиведення із плазми становить приблизно 21 год після одно- або багаторазового прийому препарату. У пацієнтів з порушеннями функції нирок плазмовий кліренс топірамату знижується. Кліренс топірамату у літніх хворих знижується залежно від ступеня порушення функції нирок. У пацієнтів з помірно і сильно вираженими порушеннями функції печінки плазмовий кліренс знижується.

Показания к применению:

Монотерапія епілепсії у дорослих і дітей старше 10 років з парціальними або первинними генералізованими тоніко/клонічними нападами; як допоміжна терапія епілепсії у дорослих і дітей віком від 2 до 16 років з парціальними або первинними генералізованими тоніко/клонічними нападами; лікування пацієнтів 2-літнього віку і старше з епілептичними нападами; профілактика мігрені у дорослих.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого інгредієнта препарату.

Особенности применения:

Відмінити препарат треба поступово, щоб звести до мінімуму можливість підвищення частоти нападів. Одночасне введення топірамату і вальпроєвої кислоти асоціювалося з гіперамонемією та енцефалопатією. Якщо у пацієнтів розвиваються непояснена летаргія, блювання або зміни в психічному статусі, варто запідозрити гіперамонемічну енцефалопатію і виміряти рівень аміаку. При застосуванні препарату може підвищуватися ризик утворення каменів у нирках і появи пов'язаних із цим симптомів (ниркова колька, біль у боці і у ділянці нирок), особливо у хворих зі схильністю до нефролітіазу (утворення каменів у минулому, нефролітіаз у сімейному анамнезі, гіперкальціурія), а також на тлі застосування інших препаратів, що сприяють розвитку нефролітіазу. Для зменшення ризику розвитку нефролітіазу варто збільшити обсяг споживаної рідини. Якщо на фоні застосування топірамату у пацієнта зменшується маса тіла, то варто скорегувати режим харчування. Пацієнтам, що приймають топірамат, варто утримуватися від вживання алкоголю. У пацієнтів з порушеною функцією печінки Рантопір варто призначати з обережністю, оскільки кліренс топірамату в них може бути зниженим.Вагітність і лактація Адекватних і строго контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування топірамата у період вагітності не проводилося. Проте застосування препарату у період вагітності можливе тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Виведення топірамату із грудним молоком не вивчалося в ході контрольованих досліджень. Обмежене число спостережень дозволяє припустити, що топірамат виділяється з грудним молоком. За необхідності застосування препарату в період лактації, варто вирішити питання про припинення годування груддю. Необхідно з обережністю призначати препарат пацієнтам, які займаються потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги й швидкості психомоторних реакцій, тому що препарат може викликати сонливість, запаморочення.

Способ применения и дозы:

Монотерапія епілепсії.Рекомендована доза Рантопіру у вигляді монотерапії дорослих і дітей віком 10 років становить 400 мг на добу у 2 прийоми. Цієї дози варто досягати титруванням за наступною схемою:   Ранкова доза Вечірня доза Тиждень 1 25 мг 25 мг Тиждень 2 50 мг 50 мг Тиждень 3 75 мг 75 мг Тиждень 4 100 мг 100 мг Тиждень 5 150 мг 150 мг Тиждень 6 200 мг 200 мг Допоміжна терапія епілепсії.Дорослі (17 років і більше) – лікування парціальних нападів, первинних генералізованих тонічних/клонічних нападів або синдрома Леннокса-Гасто.Рекомендована добова доза таблеток Рантопіра у вигляді додаткового лікування дорослих з парціальними нападами становить 200 - 400 мг на добу в 2 прийоми і 400 мг на добу в 2 прийоми як додаткове лікування дорослих з первинними генералізованими тоніко/клонічними нападами. Починати лікування рекомендується з дози 25 - 50 мг на добу, а потім титрувати до ефективної дози зі збільшеннями по 25 - 50 мг на тиждень. Критерієм правильного підбору дози служить клінічний ефект. Добові дози, що перевищують 1 600 мг, не досліджувалися.Діти (від 2 до 16 років) – лікування парціальних нападів, первинних генералізованих тоніко/клонічних нападів або синдрома Леннокса-Гасто.Рекомендована добова доза таблеток Рантопіру як додаткового лікування у пацієнтів з парціальними нападами, первинними генералізованими тоніко/клонічними нападами або синдромом Леннокса-Гасто становить 5 - 9 мг/кг на добу у 2 прийоми. Титрування варто починати з дози 25 мг, яку протягом першого тижня приймають 1 раз на добу на ніч. Потім дозу підвищують з 1 - 2-тижневими інтервалами збільшенями від 1 до 3 мг/кг на добу і приймають препарат 2 рази на добу до досягнення оптимального клінічного ефекту. Ступінь збільшення дози при титруванні в інтервалі від 1 до 3 мг/кг на добу вирішується тільки під суворим наглядом лікаря! Будь-яка зміна режиму лікування визначається лікарем! При титруванні дози варто керуватися клінічним результатом. Профілактика мігрені.Рекомендована добова доза таблеток Рантопіра для профілактики мігрені становить 100 мг на добу, що застосовується у 2 прийоми. Рекомендована швидкість титрування дози до 100 мг на добу для профілактики мігрені є такою:   Ранкова доза Вечірня доза Тиждень 1 Немає 25 мг Тиждень 2 25 мг 25 мг Тиждень 3 25 мг 50 мг Тиждень 4 50 мг 50 мг Пацієнтам з порушеною функцією нирок (кліренс креатиніну менше 70 мол/хв/1,73 м2) рекомендується приймати половину звичайної дози. Таким пацієнтам потрібен більш тривалий період, щоб їхній стан стабілізувався. Корекція дози літнім пацієнтам без вираженого порушення функції нирок не проводиться. Оскільки топірамат виводиться із плазми при гемодіалізі, у дні його проведення варто призначати додаткову дозу препарату.

Передозировка:

Симптоми: судоми, сонливість, розлади мови, затуманений зір, диплопія, порушення процесу мислення, летаргія, порушена координація, ступор, гіпотензія, біль у животі, ажитація, запаморочення, депресія.Лікування: промивання шлунка; за необхідності проводять симптоматичну терапію. Застосування активованого вугілля не рекомендовано, тому що в експериментах in vitro було показано, що активоване вугілля не адсорбує топірамат. Ефективним способом виведення топірамата з організму є гемодіаліз.

Побочные действия:

З боку центральної нервової системи і периферичної нервової системи: сонливість, втома, парестезії виникають найчастіше, особливо в період підбору дози. Також може спостерігатись розлади когнітивних функцій (наприклад, сплутаність свідомості, психомоторне уповільнення, труднощі з концентрацією уваги, порушення пам'яті, порушення мови, особливо – труднощі з підбором слів); психіатричні/поведінкові розлади (наприклад, депресія, тривожність або афективні розлади).Інші: метаболічний ацидоз (рекомендується вимірювати вихідний рівень бікарбонату в сироватці й періодично повторювати виміри під час лікування топіраматом), утворення каменів у нирках, гостра міопія й закритокутова глаукома, олігогідроз (зниження потовідділення) і гіпертермія, втрата маси тіла.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні з карбамазепіном, вальпроєвою кислотою, фенобарбіталом концентрація топірамату може знижуватися. Одночасне застосування топірамату призводило, в окремих випадках, до підвищення концентрації фенітоїну й знижувало концентрацію вальпроєвої кислоти. У проведених дослідженнях при одночасному застосуванні однократної дози топірамату AUC дигоксину зменшувалася на 12%. При одночасному прийомі топірамату з пероральними контрацептивами ефективність останніх може бути знижена. Топірамат істотно не впливає на сталу фармакокінетику гідрохлортіазиду. При застосуванні разом з рисперидоном може знижуватися концентрація рисперидону. При одночасному застосуванні Рантопіру із препаратами, що можуть викликати нефролітіаз, можливе підвищення ризику утворення каменів у нирках.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 30 таблеток у пластиковому флаконі.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

АдресаIndustrial Area – 3, Dewas – 455001, India.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Рантопир
Производитель:Ранбакси Лабораториз Лтд., Индия
Форма выпуска:По 30 таблеток у пластиковому флаконі.
Регистрационное удостоверение:№ UA/5494/01/02 от 28.11.2006. Приказ № 777 от 28.11.2006
МНН:Topiramate
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка, вкрита оболонкою, містить топірамату 25 мг або 100 мг, або 200 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, крохмаль прежелатинізований, натрію крохмаль гліколят, магнію стеарат;оболонка: таблетки по 25 мг – опадрай 12В58956 білий; таблетки по 100 мг – опадрай 12В52749 жовтий; таблетки по 200 мг – опадрай 12В56662 коричневий.

Фармакологическая группа:Інгібітор протеїнкінази.
Код АТХ:N03AX11 - Топирамат
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Эрозивный гастрит
Виды эрозивного гастритаЭрозивный гастрит — симпто...
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Реклама
Болезнь Альцгеймера вызывает уменьшение головного мозга
Болезнь Альцгеймера является одной из форм деменци...
Ученые идентифицировали гормон, который ускоряет метаболизм
Метаболизм — это совокупность химических процессов...
Реклама