Витакап (Multivitamins and trace elements) инструкция по применению

Витакап фото, инструкция
Дозировка:
Витакап капсулы мягк. №100 (10х1х10)

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

капсулы

Производитель:

Непосредственное производство: Мега Лайфсайенсиз Лтд, Тайланд

Фармакотерапевтическая группа:

Поливитамины, комбинации. Поливитамины с микроэлементами.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: 1 капсула містить: вітаміну А (ретинолу пальмітату) 5000 МО, вітаміну В1 (тіаміну мононітрату) 5 мг, вітаміну В2 (рибофлавіну) 5 мг, вітаміну В6 (піридоксину гідрохлориду) 2 мг, вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 5 мкг, вітаміну С (кислоти аскорбінової) 75 мг, вітаміну D3 (холекальциферолу) 400 МО, вітаміну Е (dl-альфа-токоферилу ацетату) 15 мг, нікотинаміду 45 мг, d-пантенолу 5 мг, кислоти фолієвої 1 мг, заліза фумарату 50 мг, кальцію гідрофосфату безводного 70 мг, міді сульфату (у вигляді міді сульфату безводного) 0,10 мг, марганцю сульфату (у вигляді марганцю сульфату моногідрату) 0,01 мг, цинку сульфату (у вигляді цинку сульфату моногідрату) 50 мг, калію йодиду 0,025 мг, магнію оксиду важкого 0,50 мг;допоміжні речовини: олія соєва, олія рослинна гідрогенізована, віск білий, лецитин, ванілін;оболонка капсули: желатин, гліцерин, вода очищена, заліза оксид чорний (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172).

Лекарственная форма:

капсулы

Производитель:

Мега Лайфсайенсиз Лтд, Тайланд

Фармакотерапевтическая группа:

Поливитамины, комбинации. Поливитамины с микроэлементами.

Показания к применению:

Лікування гіповітамінозів, дефіциту мінеральних речовин в організмі. Зокрема, застосування показане у наступних випадках:вагітність, годування груддю;у складі комплексного лікування запальних процесів та у період реабілітації після перенесених тяжких захворювань або операцій.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, сої чи арахісу;гіпервітаміноз А та/або D;одночасне застосування препаратів, що містять вітаміни A або D, а також під час систематичної терапії ретиноїдами;порушення функції нирок, нефролітіаз, уролітіаз;подагра, гіперурикемія;гіперкальціємія;тяжка гіперкальціурія;гіперфосфатемія;гіпермагніємія;розлади обміну заліза та/або міді;еритремія, еритроцитоз, тромбофлебіт, тромбоемболії;тиреотоксикоз;саркоїдоз в анамнезі, активні форми туберкульозу;виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, геморагічний діатез.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Не перевищувати рекомендовану добову дозу. Дуже високі дози деяких складових, особливо вітаміну А, вітаміну D, заліза, міді можуть бути шкідливими для здоров’я.Хворим, які отримують інші вітаміни окремо або у складі полівітамінних препаратів, слід проконсультуватися з лікарем до початку застосування цього препарату. Слід застосовувати з обережністю разом з іншими продуктами, що містять вітамін А, синтетичні ізомери ізотретіноїну та етретинату або бета-каротину, оскільки великі дози вітаміну А та/або вищезазначені компоненти можуть спричиняти гіпервітаміноз А.Слід застосовувати з обережністю разом із іншими продуктами, що містять вітамін D та/або кальцій, що може спричиняти гіпервітаміноз D та гіперкальціємію. У таких випадках слід регулярно проводити моніторинг рівня кальцію у сироватці крові та сечі.З обережністю призначають при ураженнях печінки, пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, при декомпенсації серцевої діяльності, жовчокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, цукровому діабеті, хворим із новоутвореннями, хворим з гострим і хронічним нефритом. У процесі лікування необхідно дотримуватись обережності і контролювати згортання крові в осіб зі схильністю до тромбоутворення.Дефіцит йоду підвищує, а його надлишок знижує реакцію на тиреостатичну терапію у пацієнтів з гіперфункцією щитовидної залози. Через це в період, що передує цій терапії і під час лікування гіперфункції щитовидної залози слід у разі можливості, уникати призначення будь-яких препаратів йоду.Призначення препарату слід уникати перед проведенням діагностики та при терапії радіоактивним йодом, наявності чи підозрі на рак щитовидної залози.Не слід застосовувати при гіпотиреозі, крім випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду.На тлі терапії препаратами калію йодиду у хворих із нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Вагітність.Препарат можна застосовувати у період вагітності або годування груддю після консультації з лікарем, якщо потенційна користь перевищує можливий ризик, але не можна перевищувати рекомендовані дози. Виявлено, що вітамін А у дозах понад 10000 МО на добу, має тератогенний ефект у І триместру вагітності. Таким чином, Вітакап не слід застосовувати разом з іншими лікарськими засобами, що містять вітамін А, синтетичні ізомери ізотретіноїну та етретинату або бета-каротину, оскільки високі дози вищезазначених компонентів вважаються шкідливими для плода.Постійне передозування вітаміну D у період вагітності може бути шкідливим для плода або новонародженого. Передозування вітаміну D3 може призводити до затримки фізичного та психічного розвитку, над клапанного аортального стенозу та ретинопатії у дитини.Годування груддю.Вітаміни та мінерали, що входять до складу препарату Вітакап, екскретуються у грудне молоко, але у терапевтичних дозах шкідливого впливу на дитину не очікується. Але це слід брати до уваги, якщо дитина отримує будь-які відповідні добавки.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

У випадках, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утримуватись від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Дети:

Препарат не слід застосовувати дітям віком до 15 років.

Способ применения и дозы:

Дорослим та дітям старше 15 років препарат застосовувати внутрішньо, по 1 капсулі на добу під час сніданку.Тривалість курсу лікування визначається індивідуально і становить у середньому 1 місяць. 

Передозировка:

Симптоми передозування мультивітаміннів, що входять до складу препарату.Симптоми передозування можуть бути пов’язані при застосуванні високих доз однокомпонентних та/або мультивітамінних препаратів. Гостре або тривале передозування може спричинити гіпервітаміноз А або D та гіперкальціємію, а також прояв токсичних ефектів заліза та міді.Неспецифічні первинні симптоми – раптова поява головного болю, пригнічення свідомості та розлади з боку травного тракту, такі як запор, діарея, нудота та блювання, можуть бути ознаками гострого передозування.Якщо спостерігаються будь-які з вищеперерахованих симптомів, слід припинити лікування та звернутися до лікаря.При тривалому застосуванні у високих дозах виникають подразнення слизової оболонки травного тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях та ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.Симптоми передозування калію йодиду. При гострій інтоксикації йодом спостерігається рефлекторне блювання, біль у животі, діарея (іноді з домішками крові), забарвлення слизових оболонок у коричневий колір. Може настати дегідратація та шок. У рідких випадках відзначається стеноз стравоходу. Хронічне передозування призводить до феномену, який називається йодизмом: металевий присмак у роті, набряк і запалення слизових оболонок (риніт, кон’юнктивіт, гастроентерит, бронхіт); вугровий висип; дерматит; набряк та болі слинних залоз; геморагії, підвищення температури тіла; дратівливість.При тривалому застосуванні високих доз препарату (понад 300 мкг на добу) можливий розвиток йод-індукованого гіпертиреозу (особливо у пацієнтів літнього віку, при наявності вузлового зоба чи токсичної аденоми).При терапії високими дозами йоду (понад 1000 мкг на добу) в окремих випадках може розвинутися зоб та гіпотиреоз.Лікування. Перша допомога полягає у промиванні шлунка, прийомі активованого вугілля. Симптоматична терапія. При застосуванні гемодіалізу можна знизити рівень йоду у плазмі крові.

Побочные действия:

З боку травного тракту: дискомфорт у травному тракті/епігастрії, запор, діарея, нудота, блювання. З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, почервоніння шкіри, пухирі, кропив’янка, свербіж.Неврологічні розлади: головний біль, запаморочення, порушення сну, безсоння, знервованість, тремор, дратівливість, пітливість.З боку системи крові та лімфатичної системи: гемолітична анемія у осіб з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази внаслідок вмісту вітаміну С.Метаболічні розлади: гіперкальціурія, гіперкальціємія.Дихальні розлади: набряк слизової оболонки носа.Інші: через наявність в складі препарату вітаміну В2 можливе забарвлення сечі у жовтий колір, еозинофілія, тахікардія.При індивідуальній гіперчутливості до будь-якого компоненту препарату можливі реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичні реакції, задишку, бронхіальну астму, ангіоневротичний набряк (у тому числі набряк обличчя), некардіогенний набряк легень, анафілактичний шок.Якщо виникають алергічні реакції, слід припинити застосування препарату та проконсультуватися з лікарем.

Лекарственное взаимодействие:

При застосуванні згідно з рекомендаціями взаємодія з іншими лікарськими засобами не очікується. У літературі повідомляється про потенційну взаємодію для окремих компонентів препарату. Хворим, які застосовують будь-які лікарські засоби, слід проконсультуватися з лікарем до початку застосування цього препарату. Лікарські засоби, що містять вітамін Е, слід застосовувати з обережністю хворим, які отримують антикоагулянти або препарати, що впливають на агрегацію тромбоцитів.Продукти, що містять кальцій, магній, залізо, мідь або цинк, можуть впливати на всмоктування антибіотиків та противірусних препаратів, які застосовуються перорально, що призводить до зниження системної концентрації останніх. Рекомендується застосовувати препарат Вітакап з інтервалом 1-2 години при застосуванні антибіотиків та противірусних препаратів.Одночасне лікування з проносними засобами, наприклад парафіновою олією, може зменшувати всмоктування вітаміну D у травному тракті.Піридоксин (вітамін В6), навіть у низьких дозах, підвищує периферичний метаболізм леводопи, у результаті чого є антагоністом допамінергічної дії леводопи при лікуванні хвороби Паркінсона. Цей антагонізм нейтралізується комбінацією з інгібіторами декарбоксилази.Засвоєння йоду щитовидною залозою пригнічується перхлоратом та тіоціанатом (при концентраціях у крові, що перевищують 50 мг/л), посилюється тиреотропним гормоном. Прийом високих доз йоду та одночасне призначення калійзберігаючих діуретиків може призвести до розвитку гіперкаліємії. Одночасне призначення терапії йодом у високих дозах та препаратів літію сприяє розвитку зоба і гіпертиреозу. Калію йодид запобігає накопиченню радіоактивного йоду щитовидною залозою і забезпечує її захист від радіоактивного опромінення.Ефективність лікування тиреостатиками при одночасному прийомі йоду знижується.Хінідин: при одночасному застосуванні відбувається підсилення ефекту хінідину на серце у зв’язку зі збільшенням концентрації калію у плазмі крові.Рослинні алкалоїди та солі важких металів: одночасне застосування може призвести до утворення нерозчинного осаду та ускладнити всмоктування йоду.Взаємодія з продуктами харчуванняОскільки щавлева кислота (що міститься у шпинаті та ревені) та фітинова кислота (що міститься у цільних злаках) можуть пригнічувати всмоктування кальцію, не рекомендується застосовувати цей продукт протягом 2 годин після їди, що містить високі концентрації щавлевої та фітинової кислот.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 3 блістери в картонній упаковці.По 10 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній упаковці; по 6 або 10 упаковок в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.