Автор: Герасименко Олег Вадимович
Дата оновлення: 3 March 2020

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

лиофилизат

Виробник:

Непосредственное производство: Фармстандарт - Біолік, ПАТ, м.Харків, Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на травну систему та метаболізм.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Офіційна інструкція

Лікарська форма:

лиофилизат

Виробник:

Фармстандарт - Биолек, ПАО, г.Харьков, Украина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на травну систему та метаболізм.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Даларгін – пептидна сполука (тирозин-2-аланіл-гліцин-фенілаланіл-лейцил-аргініну діацетат), до структури якої входять залишки 6 амінокислот. Даларгін відноситься до засобів, які регулюють метаболічні процеси. Препарат прискорює загоювання виразок шлунка та дванадцятипалої кишки, знижує кислотність шлункового соку за рахунок антисекреторної активності. Даларгін-Біолік® має також гіпотензивний вплив. Спостерігається позитивний вплив препарату на психічні функції хворих на алкоголізм.Фармакокінетика. Не вивчали.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапії: загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки при довготривалому рубцюванні виразки; облітеруючі захворювання нижніх кінцівок; порушення психічного стану при алкоголізмі; панкреатит; панкреонекроз.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини.Виражена артеріальна гіпотензія. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Якщо існує виражений больовий симптом, одночасно з препаратом Даларгін-Біолік® слід призначити антацидні засоби.Особливості застосування. Інформація відсутня.Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності препарат протипоказаний.При необхідності лікування препаратом Даларгін-Біолік® слід припинити годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Не вивчена.Якщо під час лікування препаратом Даларгін-Біолік® спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами або робіт з іншими механізмами.Спосіб застосування та дози. Даларгін-Біолік® вводити внутрішньом'язово та внутрішньовенно. Розчини для ін'єкцій готувати безпосередньо перед застосуванням. Вміст ампули розчинити у 0,9 % розчині натрію хлориду наступним чином:

Кількість даларгіну Кількість 0,9 % розчину натрію хлориду
в/м в/в
1 мг 1 мл 5 мл
2 мг 2 мл 10 мл

При виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки або облітеруючих захворюваннях нижніх кінцівок разова доза препарату Даларгін-Біолік® становить 1-2 мг. Внутрішньом'язові ін'єкції вводити 2 рази на добу, внутрішньовенні – 1 раз на добу. Максимальна добова доза (при внутрішньом'язовому введенні) – до 5 мг. Курс лікування триває 3-4 тижні. Загальна доза препарату Даларгін-Біолік® на курс лікування становить 30-50 мг. При психічних розладах алкогольного генезу внутрішньовенно вводити 1 мг препарату в 10 мл 0,9 % розчину натрію хлориду.При гострому панкреатиті препарат вводити внутрішньовенно: в перший день – 2 мг, потім по 5 мг 1-2 рази на добу. Курс лікування – від 4 до 6 днів.При панкреонекрозі вводити внутрішньовенно по 5 мг 3-4 рази на добу (через 6-8 годин). Курс лікування – від 2 до 6 днів.Діти. Інформація про безпеку та ефективність застосування препарату Даларгін-Біолік® дітям відсутня, тому не рекомендується призначати препарат цій віковій категорії пацієнтів.Передозування. Не описане.

Побічні дії:

З боку судин: зниження артеріального тиску. З боку серця: тахікардія, серцебиття.З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, оніміння верхніх кінцівок та обличчя.З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: почастішання або утруднення дихання, задуха.З боку імунної системи: алергічні реакції.З боку шкіри та підшкірних тканин: свербіж, гіперемія, кропив'янка, почервоніння або печіння шкіри обличчя, блідість шкірних покривів, пітливість.З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, біль у животі, включаючи біль в епігастрії.Загальні розлади та реакції у місці введення: загальна слабкість, озноб, підвищення температури тіла, біль за грудиною, набряк обличчя; гіперемія, висипи, свербіж у місці введення.

Умови зберігання:

3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 1 мг в ампулах № 10.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Не застосовувати розчинники, які не вказані у розділі Спосіб застосування та дози.

Редакція

Автор: Герасименко Олег Вадимович