Діазолін для дітей (Mebhydrolin) інструкція із застосування

Адаптована інструкція
Лікарська форма:
гранули
Виробник:
Безпосереднє виробництво: Товариство з обмеженою відповідальністю «Дослідний завод «ГНЦЛС»/Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я», Україна, 61057, Харківська обл., місто Харків, вулиця Воробйова, будинок 8/Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.
Фармакотерапевтична група:
Антигістамінні засоби для системного застосування.
Категорія відпуску:
Без рецепта.
Увага
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Офіційна інструкція
Склад:
- діюча речовина: mebhydrolin;
- 1 флакон містить мебгідроліну (діазоліну) 0,6 г;
- 5 мл готової суспензії містить мебгідроліну (діазоліну) 0,03 г (30,0 мг);
- допоміжні речовини: цукор, гліцирам, повідон, кислота сорбінова.
Лікарська форма:
гранули
Основні фізико-хімічні властивості:
гранули від світло-кремового до кремового кольору, зі специфічним запахом.
Виробник:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дослідний завод «ГНЦЛС»/Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я»
Місцезнаходження виробника:
Україна, 61057, Харківська обл., місто Харків, вулиця Воробйова, будинок 8/Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.
Фармакотерапевтична група:
Антигістамінні засоби для системного застосування.
Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка. Мебгідролін належить до антигістамінних препаратів, є блокатором Н1-гістамінових рецепторів. Мебгідролін ослаблює спазмогенний ефект гістаміну відносно гладких м’язів бронхів, кишечнику, а також впливає на проникність судин. Не має вираженого седативного та снодійного ефектів.
Фармакокінетика. Швидко всмоктується з травного тракту. Біодоступність коливається у межах 40–60%. Терапевтичний ефект розвивається через 15–30 хвилин, максимальна дія спостерігається через 1–2 години. Препарат практично не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, метаболізується у печінці шляхом метилювання, індукує ферменти печінки, виводиться з організму нирками.
Показання до застосування:
Профілактика і лікування сезонного алергічного риніту, полінозу, кропив’янки, харчової та медикаментозної алергії, дерматозів, що супроводжуються свербежем шкіри (екзема, нейродерміт).
Протипоказання:
Індивідуальна підвищена чутливість до препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, інші запальні захворювання травного тракту, гіперплазія передміхурової залози, закритокутова глаукома, пілоростеноз, епілепсія, порушення серцевого ритму.
Особливості застосування:
При лікуванні дітей молодшого віку необхідно суворо дотримуватися рекомендацій щодо дозування (можливе психомоторне збудження).
Препарат з обережністю застосовувати при печінковій або нирковій недостатності (може знадобитися корекція дози та інтервалів між прийомами).
Препарат містить цукор. Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, треба проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Препарат призначений дітям віком від 2 до 10 років.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Препарат призначений дітям віком від 2 до 10 років.
Діти:
Препарат призначений дітям віком від 2 до 10 років.
Спосіб застосування та дози:
Перед застосуванням препарату у флакон з гранулами додати 100 мл свіжокип’яченої теплої води температурою від 40 °С до 50 °С і перемішати протягом 10 хвилин, після чого суспензія придатна для застосування. Дозувати суспензію за допомогою градуйованого стаканчика, який знаходиться в упаковці.
Дітям віком 2–3 роки суспензію призначають по 2,5 мл; 4–6 років – по 5 мл; 7–10 років – по 7,5 мл 2–3 рази на добу після їди. Курс лікування становить 5–7 днів. Перед застосуванням суспензію необхідно збовтати.
Передозування:
При передозуванні препарату частіше виникають побічні явища, наведені у відповідному розділі. У цьому випадку препарат відміняють, проводять симптоматичну терапію, за необхідності — заходи загальної детоксикації (промивання шлунка, форсований діурез).
Побічні дії:
З боку травного тракту: диспептичні явища (печія, нудота, біль в епігастральній ділянці).
З боку центральної нервової системи: запаморочення, парестезії, підвищена стомлюваність, сонливість, нечіткість зорового сприйняття, тремор, уповільнення швидкості реакцій, тривожність (уночі).
Інші: можливі сухість у роті, порушення сечовипускання, алергічні реакції; вкрай рідко можливе виникнення гранулоцитопенії та агранулоцитозу.
Іноді спостерігаються парадоксальні реакції: підвищене збудження, дратівливість, тремор, порушення сну.
Лікарська взаємодія:
Препарат потенціює дію лікарських засобів, які пригнічують центральну нервову систему.
Термін придатності:
3 роки. Термін придатності суспензії — 7 діб.
Умови зберігання:
Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Форма випуску / упаковка:
По 9 г у флаконі зі стаканчиком для прийому ліків у пачці.
Категорія відпуску:
Без рецепта.
Додатково:
Заявник.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дослідний завод «ГНЦЛС».
Додаткові дані
Увага
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Редакція

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет