Аддитива Кальций инструкция по применению

Аддитива Кальций фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Аддитива Кальций таблетки шип. по 500 мг №10 в тубах
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6268/01/01 от 19.04.2007. Приказ № 195 от 19.04.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить кальцію карбонату 1250 мг (500 мг Са2+);допоміжні речовини: кислота лимонна, натрію гідрокарбонат, аспартам, ароматизатор лимонний, ароматизатор апельсиновий, рибофлавіну натрію фосфат.Форма випуску.

Основные физико-химические свойства:

круглі, плоскі таблетки білого кольору з вкрапленнями жовтого кольору з заокругленими, зрізаними під кутом краями;

Производитель:

Натур Продукт Фарма Сп. з о. о., Польша

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты кальция и средства лечения остеопороза

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Кальцій – це елемент, який берє участь в утворенні і мінералізації кісткової тканини протягом всього життя людини. 99,85 % цього елемента знаходиться у формі фосфатних солей кальцію, переважно гідроксіапатитів. Він обумовлює належну провідність нервів і скорочення гладких і поперечносмугастих м’язів, впливає також на роботу серцевого м’язу. Він підтримує електролітичний баланс організму і бере участь у коагуляції крові. Кальцій є передавачем інформації. Каталітична активність багаточисельних ензимів завдяки хімічним, фізичним або гормональним подразникам за участі кальцію трансформується в конкретний біологічний ефект. Кальцій виявляє протизапальну, протинабрякову і протиалергічну дію завдяки його властивості зменшувати проникність стінок кровоносних судин.Фармакокінетика. Після перорального прийому близько 30 % кальцію всмоктується, а залишок виводиться із організму. Кальцій всмоктується на початку тонкої кишки шляхом активного переносу, який залежить від вітаміну D, а також, меншою мірою, в кінцевій частині тонкої кишки шляхом пасивного переносу. 0,05 % кальцію знаходиться в сироватці крові (2,15–2,6 ммоль/л) в трьох формах: комплекс із кислотами, зв’язаний з білком і іонізований. Він виводиться, головним чином, з калом і сечею. Виведення кальцію залежить від його вмісту в сироватці і швидкості його фільтрації в ниркових клубочках, а також від гормональних факторів. За нормального стану 98 % кальцію, профільтрованого в ниркових клубочках, знов всмоктується в ниркових канальцях, і 2 % виводиться з сечею.

Показания к применению:

Підвищена потреба в кальції у період інтенсивного росту у дітей та молоді, одужання після хвороби, особливо після ушкодження кісток, лікування алергічних хвороб, комплексна профілактика або лікування остеопорозу різного походження. 

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, передозування вітаміну D, гіперкальціємія, гостра гіперкальціурія, сечокам’яна хвороба, ниркова недостатність, мієлома, саркоїдоз, бронхогенний рак легень, рак молочної залози, іммобілізаційний остеопороз. Через значний вміст аспартаму не застосовувати людям, які хворіють фенілкетонурією. Діти до 3-х років.

Особенности применения:

При тривалому застосуванні цього лікарського засобу потрібно контролювати концентрацію кальцію в крові і його виділення з сечею. При гострій нирковій недостатності застосування цього препарату протипоказано. Хворим людям із схильністю до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах рекомендується застосовувати велику кількість рідини. У людей з порушенням всмоктування в кишечнику проявляється значно менший ефект препарату або він відсутній взагалі. При лікуванні необхідно враховувати добову кількість кальцію, що надходить з харчовими продуктами.Препарат не містить цукру, тому його можна застосовувати і діабетикам. При діабеті приймати, не порушуючи дієти, призначеної лікарем.Інформація для людей, які дотримуються низьконатрієвої дієти, – 1 таблетка містить 109,0 мг іонів натрію.Вагітність та годування груддю.Оскільки досвід застосування карбонату кальцію жінками в період вагітності і лактації відсутній, потрібно уважно оцінити співвідношення користі й ризику при призначенні препарату в період вагітності та годування груддю.

Способ применения и дозы:

Дорослі та діти старше 12 років: профілактично – 1 раз на день по 1 таблетці, розчиненій у склянці води; терапевтично – 3 рази на день по 1 таблетці, розчиненій у склянці води.Діти старше 3-х років: терапевтично – 1 раз на день по 1 таблетці, розчиненій у склянці води.Тривалість лікування залежить від ступеня дефіциту кальцію в організмі і визначається індивідуально.

Передозировка:

При тривалому застосуванні або при прийомі доз, які перевищують рекомендовані, можуть виникати симптоми, які характеризуються небажаними реакціями і зниженням артеріального тиску – м’язова слабкість, важке дихання й аритмія, як ефект алкалоза або молочно-лужного синдрому. У випадку передозування проводять промивання шлунка (при тяжких станах застосовують розчин натрію хлориду внутрішньовенно). Одночасно з промиванням шлунка або після нього застосовують фуросемід або інші сечогінні лікарські засоби. Якщо покращання немає, призначають кальцитонін. Пацієнти з низькою концентрацією фосфатів у крові і з ефективно працюючими нирками можуть перорально застосовувати фосфати.

Побочные действия:

При тривалому застосуванні у великих дозах можливі шлунково-кишкові розлади (біль у животі, метеоризм, діарея, запор ), гіперкальціємія, гіперкальціурія, метаболічний алкалоз, ниркова недостатність, аритмія, зменшення засвоєння фосфатів. 

Лекарственное взаимодействие:

Сполуки кальцію, які застосовуються перорально, зменшують всмоктування тетрацикліну, ципрофлоксацину, норфлоксацину, цефподоксиму і сполук фтору із травного тракту. Одночасний прийом з тіазидними сечогінними засобами зменшує ризик гіперкальціємії. Одночасне застосування з глікозидами наперстянки збільшує інтенсивність їх дії, що може призвести до порушень серцевого ритму. Глюкокортикостероїди, кальцитонін, щавлева кислота і фосфати перешкоджають всмоктуванню солей кальцію, в той час як лимонна кислота, вітамін D і паратгормон сприяють йому.

Срок годности:

Зберігати у скухому, недоступному для дітей місці, у щільно закритому контейнері при температурі 15 – 25 °С. Термін придатності – 2 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Форма выпуска / упаковка:

Туби з пластмаси з пробкою з вологопоглиначем, які містять 10 або 20 таблеток, у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаАдреса07-300 Острув Мазовєцкавул. Подсточиско, 30Польща.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Аддитива Кальций
Производитель:Натур Продукт Фарма Сп. з о. о., Польша
Форма выпуска:Туби з пластмаси з пробкою з вологопоглиначем, які містять 10 або 20 таблеток, у картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6268/01/01 от 19.04.2007. Приказ № 195 от 19.04.2007
МНН:Calcium carbonate
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить кальцію карбонату 1250 мг (500 мг Са2+);допоміжні речовини: кислота лимонна, натрію гідрокарбонат, аспартам, ароматизатор лимонний, ароматизатор апельсиновий, рибофлавіну натрію фосфат.Форма випуску.

Фармакологическая группа:Препараты кальция и средства лечения остеопороза
Код АТХ:A12AA04 - Кальция карбонат
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
Невролог назвал продукты, которые препятствуют старению мозга
Старение мозга может быть связано с различными ког...
Физические упражнения помогут восстановиться после инфаркта: кардиолог
Физическая активность имеет огромное значение для ...
Реклама