Амлонг (Amlodipine) инструкция по применению

Амлонг фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Амлонг таблетки по 10 мг №30 (10х3)
Производитель:

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Непосредственное производство: Микро Лабс Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Селективні блокатори кальцієвих каналів із переважним впливом на судини.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: amlodipine besylate.1 таблетка містить амлодипіну бесилату еквівалентно 5 мг або 10 мг амлодипіну;допоміжні речовини: таблетки 5 мг: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат; таблетки 10 мг: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, повідон, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Микро Лабс Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Селективні блокатори кальцієвих каналів із переважним впливом на судини.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Амлодипін - блокатор кальцієвих каналів групи дигідропіридину, який інгібує трансмембранне перенесення іонів кальцію у гладком’язові клітини міокарда та судин. Механізм антигіпертензивної дії препарату обумовлений розслаблюючим ефектом на гладкі м’язи судин. Точний механізм дії амлодипіну при стенокардії не встановлено, але відомо, що засіб зменшує ішемію міокарда двома шляхами: 1. Амлодипін розширює периферичні артеріоли і в результаті роботи серця знижує загальний периферичний опір. Оскільки частота серцевих скорочень практично не змінюється, то зменшення навантаження на серце спричиняє зниження потреби міокарда у кисні. 2. Механізм дії амлодипіну також включає розширення головних коронарних артерій та коронарних артеріол як у незмінених, так і в ішемізованих зонах міокарда. Фармакокінетика. Всмоктування. Після внутрішнього застосування амлодипін повільно та майже повністю абсорбується зі шлунково-кишкового тракту незалежно від вживання їжі, при цьому максимальна концентрація препарату у плазмі крові спостерігається через 6-12 год. Біодоступність амлодипіну становить 60-65 %.Розподіл. Об’єм розподілу препарату становить приблизно 20 л/кг. Приблизно 97,5 % амлодипіну зв’язуються з білками плазми крові. Амлодипін добре проникає в органи та тканини організму. Стійка концентрація амлодипіну в плазмі крові досягається через 7-8 діб безперервного застосування препарату.Метаболізм. Амлодипін біотрансформується у печінці до неактивних метаболітів. Виведення. Амлодипін виводиться з організму із сечею: 10 % дози - у незміненому стані та 60 % - у вигляді неактивних метаболітів. Виведення метаболітів амлодипіну є двофазним, період напіввиведення в середньому становить 35-50 годин.Пацієнти літнього віку. Час досягнення рівноважних концентрацій амлодипіну в плазмі подібний у пацієнтів літнього віку та у дорослих пацієнтів. Кліренс амлодипіну зазвичай є дещо зниженим, що у пацієнтів літнього віку призводить до збільшення площі під кривою концентрація/час (AUC) та напіввиведення препарату.Пацієнти з порушенням функції нирок. Амлодипін екстенсивно біотрансформується до неактивних метаболітів. 10 % амлодипіну виділяється у незміненому вигляді із сечею. Зміни концентрації амлодипіну у плазмі крові не корелюють зі ступенем порушення функції нирок. Пацієнтам із порушенням функції нирок можна застосовувати звичайні дози амлодипіну. Амлодипін не видаляється шляхом діалізу.

Показания к применению:

Артеріальна гіпертензія.Хронічна стабільна стенокардія. Вазоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до дигідропіридинів, амлодипіну, до будь-якого з компонентів препарату. Артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня.Шок (включаючи кардіогенний шок).Обструкція вивідного тракту лівого шлуночка (наприклад, стеноз аорти тяжкого ступеня).Гемодинамічно нестабільна серцева недостатність після гострого інфаркту міокарда.

Особенности применения:

Безпечність та ефективність застосування амлодипіну при гіпертонічному кризі не оцінювалися.Пацієнти із серцевою недостатністю. Даній категорії пацієнтів Амлонг слід застосовувати з обережністю. У довготривалому плацебо-контрольованому дослідженні у пацієнтів із серцевою недостатністю тяжкого ступеня (клас III та IV за класифікацією ИУНА) при застосуванні амлодипіну частота випадків розвитку набряку легень була вищою порівняно із застосуванням плацебо, але цей ефект не був пов'язаний із випадками загострення серцевої недостатності. Пацієнти із застійною серцевою недостатністю. Блокатори кальцієвих каналів, включаючи амлодипін, слід застосовувати з обережністю, оскільки вони можуть підвищувати ризик серцево-судинних подій та летальних випадків у майбутньому.Пацієнти із порушенням функції печінки. Період напіввиведення амлодипіну збільшується у пацієнтів із порушенням функції печінки; рекомендацій стосовно дози препарату немає. Тому даній категорії пацієнтів препарат слід застосовувати з обережністю. Пацієнтам із тяжкою печінковою недостатністю може бути необхідним повільний підбір дози та ретельне спостереження за станом пацієнта.Пацієнти літнього віку. Збільшувати дозу препарату даній категорії пацієнтів слід з обережністю.Пацієнти із нирковою недостатністю. Даній категорії пацієнтів слід застосовувати звичайні дози препарату. Зміни концентрації амлодипіну у плазмі крові не корелюють зі ступенем порушень функцій нирок. Амлодипін не видаляється шляхом діалізу.Амлодипін не впливає на результати лабораторних досліджень.Не рекомендується застосовувати амлодипін разом із грейпфрутом або з грейпфрутовим соком, оскільки у деяких пацієнтів біодоступність може бути збільшена, що призведе до посилення гіпотензивного ефекту препарату.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Застосовувати амлодипін у період вагітності рекомендується лише у тих випадках, коли немає безпечнішої альтернативи, а ризик, пов’язаний із самим захворюванням, перевищує можливу шкоду від лікування для матері та плода. Невідомо, чи проникає амлодипін у грудне молоко. При прийняті рішення про продовження годування груддю чи про застосування амлодипіну необхідно оцінювати користь годування груддю для дитини та користь від застосування препарату для матері.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Амлонг може чинити незначний або помірний вплив на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.Швидкість реакції може бути знижена при наявності таких симптомів як запаморочення, головний біль, сплутаність свідомості чи нудота. В такому разі слід тимчасово відмовитися від керування автомобілем або роботи з іншими механізмами.

Дети:

Препарат застосовують дітям віком від 6 років. Вплив амлодипіну на артеріальний тиск пацієнтів віком до 6 років невідомий.

Способ применения и дозы:

Для дорослих препарат застосовують у початковій дозі 5 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної реакції на терапію доза може бути підвищена до максимальної добової дози 10 мг 1 раз на добу.Пацієнти літнього віку. Немає необхідності у зменшенні дози для даної категорії пацієнтів. Підвищення дози слід проводити з обережністю.Пацієнти з порушенням функції нирок. Немає необхідності у зменшенні дози для даної категорії пацієнтів.Пацієнти з печінковою недостатністю. Період напіввиведення амлодипіну та параметри AUC вищі у пацієнтів із порушенням функції печінки; рекомендацій стосовно доз препарату немає. Тому даній категорії пацієнтів слід розпочинати застосування препарату із найнижчої дози. Слід бути обережними як на початку застосування препарату, так і під час збільшення дози. Пацієнтам із тяжкою печінковою недостатністю може бути необхідним повільний підбір дози та ретельний нагляд за станом пацієнта.Діти віком від 6 років з артеріальною гіпертензією. Рекомендована початкова доза препарату Амлонг для цієї категорії пацієнтів становить 2,5 мг (1/2 таблетки) 1 раз на добу. Якщо необхідний рівень артеріального тиску не буде досягнутий протягом 4 тижнів, дозу можна збільшити до 5 мг на добу. Застосування препарату у дозах вище 5 мг для даної категорії пацієнтів не досліджувалось.

Передозировка:

Досвід навмисного передозування препарату є обмеженим.Симптоми передозування: наявна інформація дає підстави вважати, що значне передозування препарату Амлонг призведе до надмірної периферичної вазодилатації та, можливо, до рефлекторної тахікардії. Повідомлялося про розвиток значної та, можливо, тривалої системної гіпотензії, включаючи шок із летальним наслідком. Лікування: клінічно значуща артеріальна гіпотензія, зумовлена передозуванням амлодипіну, вимагає активної підтримки діяльності серцево-судинної системи, включаючи частий моніторинг функцій серця та дихання, підняття кінцівок, моніторинг об'єму циркулюючої рідини та сечовиділення.Для відновлення тонусу судин та артеріального тиску можна застосувати судинозвужувальні препарати, упевнившись у відсутності протипоказань до їх застосування. Застосування кальцію глюконату внутрішньовенно може бути корисним для нівелювання ефектів блокади кальцієвих каналів.У деяких випадках може бути корисним промивання шлунка. Застосування активованого вугілля здоровим добровольцям протягом 2-х годин після введення 10 мг амлодипіну значно зменшило рівень його всмоктування.Оскільки амлодипін значною мірою зв'язується з білками, ефект діалізу є незначним.

Побочные действия:

Побічні реакції, про які повідомлялося під час застосування амлодипіну, наведені нижче за системами та класами органів та за частотою виникнення: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 – <1/10), нечасто (≥1/1000 – ≤1/100), рідко (≥1/10000 – ≤1/1000), дуже рідко (≤1/10000).Порушення з боку крові та лімфатичної системи.Дуже рідко: лейкоцитопенія, тромбоцитопенія.Порушення з боку імунної системи.Дуже рідко: алергічні реакції.Порушення метаболізму та аліментарні розлади.Дуже рідко: гіперглікемія.Психічні порушення.Нечасто: безсоння, зміни настрою (включаючи тривожність), депресія.Рідко: сплутаність свідомості.Порушення з боку нервової системи.Часто: сонливість, запаморочення, головний біль (головним чином на початку лікування).Нечасто: тремор, дисгевзія, гіпестезія, парестезія, екстрапірамідний синдром.Дуже рідко: гіпертонус, периферична нейропатія.Порушення з боку органів зору.Нечасто: порушення зору (включаючи диплопію).Порушення з боку органів слуху та лабіринту.Нечасто: дзвін у вухах.Порушення з боку серця.Нечасто: посилене серцебиття.Дуже рідко: інфаркт міокарда, аритмія (включаючи брадикардію, шлуночкову тахікардію та мерехтіння передсердь).Порушення з боку судин.Часто: припливи.Нечасто: артеріальна гіпотензія.Дуже рідко: васкуліт.Респіраторні, торакальні та медіастинальні порушення.Нечасто: диспное, риніт.Дуже рідко: кашель.Порушення з боку шлунково-кишкового тракту.Часто: біль у животі, нудота.Нечасто: блювання, диспепсія, порушення перистальтики кишечника (включаючи запор та діарею), сухість у роті.Дуже рідко: панкреатит, гастрит, гіперплазія ясен.Порушення з боку гепатобіліарної системи.Дуже рідко: гепатити, жовтяниця, підвищення рівня печінкових ферментів (що найчастіше асоціювалося із холестазом).Порушення з боку шкіри та підшкірної тканини.Нечасто: алопеція, пурпура, зміна забарвлення шкіри, підвищене потовиділення, свербіж, висип, екзантема.Дуже рідко: ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, кропив’янка, ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса Джонсона, набряк Квінке, фоточутливість.Порушення з боку скелетно-м’язової та сполучної тканин.Часто: набрякання гомілок.Нечасто: артралгія, міалгія, судоми м’язів, біль у спині.Порушення з боку нирок та сечовидільного тракту.Нечасто: порушення сечовиділення, ніктурія, підвищена частота сечовипускання.Порушення з боку репродуктивної системи та молочних залоз.Нечасто: імпотенція, гінекомастія.Загальні порушення та стани у місці введення.Часто: набряк, стомленість.Нечасто: біль за грудниною, астенія, біль, нездужання.Дослідження.Нечасто: збільшення або зменшення маси тіла.

Лекарственное взаимодействие:

Вплив інших лікарських засобів на амлодипін.Інгібітори CYP3A4. Одночасне застосування амлодипіну та інгібіторів CYP3A4 потужної чи помірної дії (інгібітори протеаз, азольні протигрибкові засоби, макроліди, такі як еритроміцин чи кларитроміцин, верапаміл або дилтіазем) може призвести до значущого підвищення експозиції амлодипіну, що також може призвести до підвищення ризику виникнення гіпотензії. Клінічне значення таких змін може бути більш вираженим у пацієнтів літнього віку. Може бути необхідним клінічне спостереження за станом пацієнта та підбір дози.Не рекомендується одночасно застосовувати амлодипін та грейпфрути або грейпфрутовий сік, оскільки у деяких пацієнтів біодоступність амлодипіну може підвищуватись, що, в свою чергу, призводить до посилення гіпотензивної дії.Індуктори CYP3A4. Інформації щодо впливу індукторів CYP3A4 на амлодипін, немає. Одночасне застосування амлодипіну та речовин, що є індукторами CYP3A4 (наприклад рифампіцину, звіробою), може призводити до зниження концентрації амлодипіну у плазмі крові, тому застосовувати такі комбінації слід з обережністю.Дантролен (інфузії). У тварин спостерігалися шлуночкові фібриляції з летальним наслідком та серцево-судинний колапс, що асоціювалися з гіперкаліємією, після застосування верапамілу та дантролену внутрішньовенно. Через ризик розвитку гіперкаліємії рекомендовано уникати застосування блокаторів кальцієвих каналів, таких як амлодипін, схильним до злоякісної гіпертермії пацієнтам та при лікуванні злоякісної гіпертермії.Вплив амлодипіну на інші лікарські засоби.Гіпотензивний ефект амлодипіну потенціює гіпотензивний ефект інших антигіпертензивних засобів.Такролімус.Існує ризик підвищення рівнів такролімусу в крові при одночасному застосуванні з амлодипіном, однак фармакокінетичний механізм такої взаємодії повністю не встановлено. Щоб уникнути токсичності такролімусу, при супутньому застосуванні амлодипіну, потрібен регулярний моніторинг рівнів такролімусу в крові та, за необхідності, корекція дозування.Циклоспорин. Досліджень взаємодій циклоспорину та амлодипіну при застосуванні здоровим добровольцям або в інших групах не проводилося, за винятком застосування пацієнтам із трансплантованою ниркою, у яких спостерігалося мінливе підвищення залишкової концентрації циклоспорину (в середньому на 0–40 %). Для пацієнтів із трансплантованою ниркою, які застосовують амлодипін, слід розглянути можливість моніторингу концентрацій циклоспорину та, за необхідності, знизити дозу циклоспорину.Симвастатин. Одночасне застосування багаторазових доз амлодипіну 10 мг та симвастатину в дозі 80 мг призводило до збільшення експозиції симвастатину на 77 % порівняно із застосуванням лише симвастатину. Для пацієнтів, які застосовують амлодипін, дозу симвастатину слід обмежити до 20 мг на добу.Клінічні дослідження взаємодії препарату показали, що амлодипін не впливає на фармакокінетику аторвастатину, дигоксину, варфарину та циклоспорину.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 30 ºС у сухому, недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

92, Сіпкот, Хосур – 635 126, Індія / 92, Sipcot, Hosur – 635 126, India.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.