Амлонг інструкція по застосуванню

Амлонг фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Амлонг таблетки по 10 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6714/01/02 від 15.02.2013. Наказ № 128 від 15.02.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: amlodipine besylate.1 таблетка містить амлодипіну бесилату еквівалентно 5 мг або 10 мг амлодипіну;допоміжні речовини: таблетки 5 мг: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат; таблетки 10 мг: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, повідон, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Виробник:

Мікро Лабс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Селективні блокатори кальцієвих каналів із переважним впливом на судини.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Амлодипін - блокатор кальцієвих каналів групи дигідропіридину, який інгібує трансмембранне перенесення іонів кальцію у гладком’язові клітини міокарда та судин. Механізм антигіпертензивної дії препарату обумовлений розслаблюючим ефектом на гладкі м’язи судин. Точний механізм дії амлодипіну при стенокардії не встановлено, але відомо, що засіб зменшує ішемію міокарда двома шляхами: 1. Амлодипін розширює периферичні артеріоли і в результаті роботи серця знижує загальний периферичний опір. Оскільки частота серцевих скорочень практично не змінюється, то зменшення навантаження на серце спричиняє зниження потреби міокарда у кисні. 2. Механізм дії амлодипіну також включає розширення головних коронарних артерій та коронарних артеріол як у незмінених, так і в ішемізованих зонах міокарда. Фармакокінетика. Всмоктування. Після внутрішнього застосування амлодипін повільно та майже повністю абсорбується зі шлунково-кишкового тракту незалежно від вживання їжі, при цьому максимальна концентрація препарату у плазмі крові спостерігається через 6-12 год. Біодоступність амлодипіну становить 60-65 %.Розподіл. Об’єм розподілу препарату становить приблизно 20 л/кг. Приблизно 97,5 % амлодипіну зв’язуються з білками плазми крові. Амлодипін добре проникає в органи та тканини організму. Стійка концентрація амлодипіну в плазмі крові досягається через 7-8 діб безперервного застосування препарату.Метаболізм. Амлодипін біотрансформується у печінці до неактивних метаболітів. Виведення. Амлодипін виводиться з організму із сечею: 10 % дози - у незміненому стані та 60 % - у вигляді неактивних метаболітів. Виведення метаболітів амлодипіну є двофазним, період напіввиведення в середньому становить 35-50 годин.Пацієнти літнього віку. Час досягнення рівноважних концентрацій амлодипіну в плазмі подібний у пацієнтів літнього віку та у дорослих пацієнтів. Кліренс амлодипіну зазвичай є дещо зниженим, що у пацієнтів літнього віку призводить до збільшення площі під кривою концентрація/час (AUC) та напіввиведення препарату.Пацієнти з порушенням функції нирок. Амлодипін екстенсивно біотрансформується до неактивних метаболітів. 10 % амлодипіну виділяється у незміненому вигляді із сечею. Зміни концентрації амлодипіну у плазмі крові не корелюють зі ступенем порушення функції нирок. Пацієнтам із порушенням функції нирок можна застосовувати звичайні дози амлодипіну. Амлодипін не видаляється шляхом діалізу.

Показання до застосування:

Артеріальна гіпертензія.Хронічна стабільна стенокардія. Вазоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до дигідропіридинів, амлодипіну, до будь-якого з компонентів препарату. Артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня.Шок (включаючи кардіогенний шок).Обструкція вивідного тракту лівого шлуночка (наприклад, стеноз аорти тяжкого ступеня).Гемодинамічно нестабільна серцева недостатність після гострого інфаркту міокарда.

Особливості застосування:

Безпечність та ефективність застосування амлодипіну при гіпертонічному кризі не оцінювалися.Пацієнти із серцевою недостатністю. Даній категорії пацієнтів Амлонг слід застосовувати з обережністю. У довготривалому плацебо-контрольованому дослідженні у пацієнтів із серцевою недостатністю тяжкого ступеня (клас III та IV за класифікацією ИУНА) при застосуванні амлодипіну частота випадків розвитку набряку легень була вищою порівняно із застосуванням плацебо, але цей ефект не був пов'язаний із випадками загострення серцевої недостатності. Пацієнти із застійною серцевою недостатністю. Блокатори кальцієвих каналів, включаючи амлодипін, слід застосовувати з обережністю, оскільки вони можуть підвищувати ризик серцево-судинних подій та летальних випадків у майбутньому.Пацієнти із порушенням функції печінки. Період напіввиведення амлодипіну збільшується у пацієнтів із порушенням функції печінки; рекомендацій стосовно дози препарату немає. Тому даній категорії пацієнтів препарат слід застосовувати з обережністю. Пацієнтам із тяжкою печінковою недостатністю може бути необхідним повільний підбір дози та ретельне спостереження за станом пацієнта.Пацієнти літнього віку. Збільшувати дозу препарату даній категорії пацієнтів слід з обережністю.Пацієнти із нирковою недостатністю. Даній категорії пацієнтів слід застосовувати звичайні дози препарату. Зміни концентрації амлодипіну у плазмі крові не корелюють зі ступенем порушень функцій нирок. Амлодипін не видаляється шляхом діалізу.Амлодипін не впливає на результати лабораторних досліджень.Не рекомендується застосовувати амлодипін разом із грейпфрутом або з грейпфрутовим соком, оскільки у деяких пацієнтів біодоступність може бути збільшена, що призведе до посилення гіпотензивного ефекту препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосовувати амлодипін у період вагітності рекомендується лише у тих випадках, коли немає безпечнішої альтернативи, а ризик, пов’язаний із самим захворюванням, перевищує можливу шкоду від лікування для матері та плода. Невідомо, чи проникає амлодипін у грудне молоко. При прийняті рішення про продовження годування груддю чи про застосування амлодипіну необхідно оцінювати користь годування груддю для дитини та користь від застосування препарату для матері.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Амлонг може чинити незначний або помірний вплив на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.Швидкість реакції може бути знижена при наявності таких симптомів як запаморочення, головний біль, сплутаність свідомості чи нудота. В такому разі слід тимчасово відмовитися від керування автомобілем або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Препарат застосовують дітям віком від 6 років. Вплив амлодипіну на артеріальний тиск пацієнтів віком до 6 років невідомий.

Спосіб застосування та дози:

Для дорослих препарат застосовують у початковій дозі 5 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної реакції на терапію доза може бути підвищена до максимальної добової дози 10 мг 1 раз на добу.Пацієнти літнього віку. Немає необхідності у зменшенні дози для даної категорії пацієнтів. Підвищення дози слід проводити з обережністю.Пацієнти з порушенням функції нирок. Немає необхідності у зменшенні дози для даної категорії пацієнтів.Пацієнти з печінковою недостатністю. Період напіввиведення амлодипіну та параметри AUC вищі у пацієнтів із порушенням функції печінки; рекомендацій стосовно доз препарату немає. Тому даній категорії пацієнтів слід розпочинати застосування препарату із найнижчої дози. Слід бути обережними як на початку застосування препарату, так і під час збільшення дози. Пацієнтам із тяжкою печінковою недостатністю може бути необхідним повільний підбір дози та ретельний нагляд за станом пацієнта.Діти віком від 6 років з артеріальною гіпертензією. Рекомендована початкова доза препарату Амлонг для цієї категорії пацієнтів становить 2,5 мг (1/2 таблетки) 1 раз на добу. Якщо необхідний рівень артеріального тиску не буде досягнутий протягом 4 тижнів, дозу можна збільшити до 5 мг на добу. Застосування препарату у дозах вище 5 мг для даної категорії пацієнтів не досліджувалось.

Передозування:

Досвід навмисного передозування препарату є обмеженим.Симптоми передозування: наявна інформація дає підстави вважати, що значне передозування препарату Амлонг призведе до надмірної периферичної вазодилатації та, можливо, до рефлекторної тахікардії. Повідомлялося про розвиток значної та, можливо, тривалої системної гіпотензії, включаючи шок із летальним наслідком. Лікування: клінічно значуща артеріальна гіпотензія, зумовлена передозуванням амлодипіну, вимагає активної підтримки діяльності серцево-судинної системи, включаючи частий моніторинг функцій серця та дихання, підняття кінцівок, моніторинг об'єму циркулюючої рідини та сечовиділення.Для відновлення тонусу судин та артеріального тиску можна застосувати судинозвужувальні препарати, упевнившись у відсутності протипоказань до їх застосування. Застосування кальцію глюконату внутрішньовенно може бути корисним для нівелювання ефектів блокади кальцієвих каналів.У деяких випадках може бути корисним промивання шлунка. Застосування активованого вугілля здоровим добровольцям протягом 2-х годин після введення 10 мг амлодипіну значно зменшило рівень його всмоктування.Оскільки амлодипін значною мірою зв'язується з білками, ефект діалізу є незначним.

Побічні дії:

Побічні реакції, про які повідомлялося під час застосування амлодипіну, наведені нижче за системами та класами органів та за частотою виникнення: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 – <1/10), нечасто (≥1/1000 – ≤1/100), рідко (≥1/10000 – ≤1/1000), дуже рідко (≤1/10000).Порушення з боку крові та лімфатичної системи.Дуже рідко: лейкоцитопенія, тромбоцитопенія.Порушення з боку імунної системи.Дуже рідко: алергічні реакції.Порушення метаболізму та аліментарні розлади.Дуже рідко: гіперглікемія.Психічні порушення.Нечасто: безсоння, зміни настрою (включаючи тривожність), депресія.Рідко: сплутаність свідомості.Порушення з боку нервової системи.Часто: сонливість, запаморочення, головний біль (головним чином на початку лікування).Нечасто: тремор, дисгевзія, гіпестезія, парестезія, екстрапірамідний синдром.Дуже рідко: гіпертонус, периферична нейропатія.Порушення з боку органів зору.Нечасто: порушення зору (включаючи диплопію).Порушення з боку органів слуху та лабіринту.Нечасто: дзвін у вухах.Порушення з боку серця.Нечасто: посилене серцебиття.Дуже рідко: інфаркт міокарда, аритмія (включаючи брадикардію, шлуночкову тахікардію та мерехтіння передсердь).Порушення з боку судин.Часто: припливи.Нечасто: артеріальна гіпотензія.Дуже рідко: васкуліт.Респіраторні, торакальні та медіастинальні порушення.Нечасто: диспное, риніт.Дуже рідко: кашель.Порушення з боку шлунково-кишкового тракту.Часто: біль у животі, нудота.Нечасто: блювання, диспепсія, порушення перистальтики кишечника (включаючи запор та діарею), сухість у роті.Дуже рідко: панкреатит, гастрит, гіперплазія ясен.Порушення з боку гепатобіліарної системи.Дуже рідко: гепатити, жовтяниця, підвищення рівня печінкових ферментів (що найчастіше асоціювалося із холестазом).Порушення з боку шкіри та підшкірної тканини.Нечасто: алопеція, пурпура, зміна забарвлення шкіри, підвищене потовиділення, свербіж, висип, екзантема.Дуже рідко: ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, кропив’янка, ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса Джонсона, набряк Квінке, фоточутливість.Порушення з боку скелетно-м’язової та сполучної тканин.Часто: набрякання гомілок.Нечасто: артралгія, міалгія, судоми м’язів, біль у спині.Порушення з боку нирок та сечовидільного тракту.Нечасто: порушення сечовиділення, ніктурія, підвищена частота сечовипускання.Порушення з боку репродуктивної системи та молочних залоз.Нечасто: імпотенція, гінекомастія.Загальні порушення та стани у місці введення.Часто: набряк, стомленість.Нечасто: біль за грудниною, астенія, біль, нездужання.Дослідження.Нечасто: збільшення або зменшення маси тіла.

Лікарська взаємодія:

Вплив інших лікарських засобів на амлодипін.Інгібітори CYP3A4. Одночасне застосування амлодипіну та інгібіторів CYP3A4 потужної чи помірної дії (інгібітори протеаз, азольні протигрибкові засоби, макроліди, такі як еритроміцин чи кларитроміцин, верапаміл або дилтіазем) може призвести до значущого підвищення експозиції амлодипіну, що також може призвести до підвищення ризику виникнення гіпотензії. Клінічне значення таких змін може бути більш вираженим у пацієнтів літнього віку. Може бути необхідним клінічне спостереження за станом пацієнта та підбір дози.Не рекомендується одночасно застосовувати амлодипін та грейпфрути або грейпфрутовий сік, оскільки у деяких пацієнтів біодоступність амлодипіну може підвищуватись, що, в свою чергу, призводить до посилення гіпотензивної дії.Індуктори CYP3A4. Інформації щодо впливу індукторів CYP3A4 на амлодипін, немає. Одночасне застосування амлодипіну та речовин, що є індукторами CYP3A4 (наприклад рифампіцину, звіробою), може призводити до зниження концентрації амлодипіну у плазмі крові, тому застосовувати такі комбінації слід з обережністю.Дантролен (інфузії). У тварин спостерігалися шлуночкові фібриляції з летальним наслідком та серцево-судинний колапс, що асоціювалися з гіперкаліємією, після застосування верапамілу та дантролену внутрішньовенно. Через ризик розвитку гіперкаліємії рекомендовано уникати застосування блокаторів кальцієвих каналів, таких як амлодипін, схильним до злоякісної гіпертермії пацієнтам та при лікуванні злоякісної гіпертермії.Вплив амлодипіну на інші лікарські засоби.Гіпотензивний ефект амлодипіну потенціює гіпотензивний ефект інших антигіпертензивних засобів.Такролімус.Існує ризик підвищення рівнів такролімусу в крові при одночасному застосуванні з амлодипіном, однак фармакокінетичний механізм такої взаємодії повністю не встановлено. Щоб уникнути токсичності такролімусу, при супутньому застосуванні амлодипіну, потрібен регулярний моніторинг рівнів такролімусу в крові та, за необхідності, корекція дозування.Циклоспорин. Досліджень взаємодій циклоспорину та амлодипіну при застосуванні здоровим добровольцям або в інших групах не проводилося, за винятком застосування пацієнтам із трансплантованою ниркою, у яких спостерігалося мінливе підвищення залишкової концентрації циклоспорину (в середньому на 0–40 %). Для пацієнтів із трансплантованою ниркою, які застосовують амлодипін, слід розглянути можливість моніторингу концентрацій циклоспорину та, за необхідності, знизити дозу циклоспорину.Симвастатин. Одночасне застосування багаторазових доз амлодипіну 10 мг та симвастатину в дозі 80 мг призводило до збільшення експозиції симвастатину на 77 % порівняно із застосуванням лише симвастатину. Для пацієнтів, які застосовують амлодипін, дозу симвастатину слід обмежити до 20 мг на добу.Клінічні дослідження взаємодії препарату показали, що амлодипін не впливає на фармакокінетику аторвастатину, дигоксину, варфарину та циклоспорину.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 ºС у сухому, недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження92, Сіпкот, Хосур – 635 126, Індія / 92, Sipcot, Hosur – 635 126, India.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Амлонг
Виробник:Мікро Лабс Лтд, Індія
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6714/01/02 від 15.02.2013. Наказ № 128 від 15.02.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Amlodipine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: amlodipine besylate.1 таблетка містить амлодипіну бесилату еквівалентно 5 мг або 10 мг амлодипіну;допоміжні речовини: таблетки 5 мг: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат; таблетки 10 мг: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, повідон, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Фармакотерапевтична група:Селективні блокатори кальцієвих каналів із переважним впливом на судини.
Код АТС:C08CA01 - Амлодипін
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама