Ампиокс-Здоровье инструкция по применению

Ампиокс-Здоровье фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Ампиокс-Здоровье капсулы №10 (10х1)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2858/01/01 от 15.02.2010. Приказ № 106 от 14.03.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: 1 капсула містить ампіциліну тригідрату в перерахуванні на 100 % ампіцилін 125 мг, оксациліну натрієвої солі в перерахуванні на 100 % оксацилін 125 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукор-рафінад, кальцію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

тверді желатинові капсули з корпусом білого і кришечкою рожевого кольору. На капсулі допускається наносити товарний знак підприємства. Вміст капсул - гранульований порошок білого з жовтуватим відтінком кольору.Допускається наявність агломератів часток порошку.

Производитель:

ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Ампициллин, комбинации.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Ампіокс-Здоров’я – комплексний антибактеріальний засіб групи пеніцилінів, до складу якого входять напівсинтетичні антибіотики широкого спектра дії – ампіцилін та оксацилін.Препарат має широкий антибактеріальний спектр дії, що охоплює спектри ампіциліну та оксациліну. Механізм дії обумовлений перешкоджанням утворення пептидного зв’язку внаслідок інгібування транспептидази, порушенням останніх етапів синтезу пептидоглікану клітинної стінки, що призводить до лізису бактерій, які перебувають на стадії ділення.До препарату чутливі грампозитивні (стафілококи, стрептококи, пневмококи) та грамнегативні (гонококи, менінгококи, кишкова паличка, паличка Пфейфера, шигели, сальмонели та ін.) мікроорганізми. Завдяки оксациліну препарат активний щодо пеніциліназоутворюючих стафілококів. Препарат має переваги перед кожним із компонентів, що входять до його складу: широкий спектр дії, вищий ступінь бактерицидної дії, уповільнений розвиток стійкості флори до препарату або відсутність такої стійкості. Комбінація ампіциліну з оксациліном у низці випадків посилює дію кожного компонента (за рахунок можливого синергізму).У терапевтичних дозах діє бактерицидно на мікроорганізми, які ростуть. Руйнується пеніциліназою. До дії препарату стійкі Pseudomonas aeruginosa, більшість штамів P. vulgaris, P. rettgeri, P. morgаnii, віруси, найпростіші, гриби.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо обидва компоненти добре всмоктуються зі шлунково-кишкового тракту (40–60 % прийнятого внутрішньо препарату), проникають у різні органи і тканини.Максимальна концентрація ампіциліну в крові досягається через 1,5-2 години, терапевтична концентрація зберігається протягом 4-6 годин. У незначній кількості зв’язується з білками плазми крові. В ліквор ампіцилін проникає в мінімальних кількостях (0,25-0,5% від концентрації у сироватці крові), спостерігається в плевральній і синовіальній рідинах (65-80 % від концентрації в сироватці крові), в жовчі. Практично не піддається біотрансформації. Із організму виводиться нирками в незміненому вигляді (75-90 %).Максимальна концентрація оксациліну в крові досягається через 1-2 години після застосування і швидко зменшується до 4-ї години. Після 1-3 годин після прийому оксацилін спостерігається в плевральній рідині в концентрації, що досягає 10 %, у синовіальній і асцитичній рідинах – 50 %, у жовчі - 5-8 % від концентрації у сироватці крові. Оксацилін стійкий у слабокислому середовищі, не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. В організмі до 10 % антибіотика метаболізується; продукти метаболізму препарату мають антибактеріальну активність. З сечею виводиться 23-75 % оксациліну. Обидва компоненти частково виділяються з жовчю, у матерів, які годують – з грудним молоком.При анурії період напіввиведення компонентів препарату може подовжуватися (до 8-20 годин).Кумулятивних властивостей не спостерігається.

Показания к применению:

Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами та у випадку, якщо збудник інфекції не визначений:інфекції дихальних шляхів та легенів (бронхіти, пневмонії, плеврити);захворювання ЛОР-органів (ангіна, отит, синусит);інфекції жовчовивідних шляхів (холангіт, холецистит);інфекції нирок та сечовивідних шляхів (пієліт, пієлонефрит, цистит, уретрит);інфекції шкіри, інфіковані рани;сепсис, ендокардит, післяпологова інфекція;лікування гонореї (при резистентності штамів гонококів до бензилпеніциліну).

Противопоказания:

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, до препаратів групи пеніциліну, цефалоспоринів, карбапенемів; інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз, виражена печінкова недостатність; період годування груддю, дитячий вік до 7 років (для даної лікарської форми).

Надлежащие меры безопасности при применении:

З обережністю застосовувати у хворих на бронхіальну астму, алергічні захворювання в анамнезі.З обережністю слід застосовувати у хворих дітей, матері яких мали в анамнезі підвищену чутливість до пеніцилінів. У таких випадках, а також при бронхіальній астмі та інших алергічних захворюваннях препарат призначають одночасно з антигістамінними засобами.При тривалому лікуванні в ослаблених хворих можливий розвиток суперінфекції, спричиненої стійкими до препарату мікроорганізмами (дріжджоподібні гриби, грамнегативні мікроорганізми), що потребує відповідної зміни антибактеріальної терапії. Для профілактики грибкової інфекції та дисбактеріозу рекомендується призначати протигрибкові засоби (ністатин або леворин) та пробіотики відповідно. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до пеніцилінів можливі перехресні алергічні реакції з цефалоспориновими антибіотиками та карбапенемами.При тривалому лікуванні необхідно контролювати картину периферичної крові, функцію нирок та печінки.

Особенности применения:

При тривалому лікуванні доцільно призначити вітаміни групи В та вітамін С.Можливе застосування препарату при лікуванні інфекції у хворих з нирковою недостатністю. Однак схему терапії необхідно коригувати, зменшуючи дозу препарату або збільшуючи інтервали між прийомами. Слід враховувати, що при застосуванні високих доз препарату у хворих з нирковою недостатністю можлива токсична дія на центральну нервову систему.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У період вагітності застосування препарату можливе тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. При необхідності застосування препарату в період годування груддю слід перервати годування.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Про випадки впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або при роботі з іншими механізмами не повідомлялось.

Дети:

Дана лікарська форма препарату не призначена для застосування у дітей молодше 7 років.

Способ применения и дозы:

Призначають дорослим і дітям старше 7 років внутрішньо за півгодини до або через 2 години після їди, запиваючи 150-200 мл води. Добову дозу ділять на 4-6 прийомів.Для дорослих разова доза становить 0,5-1 г (2-4 капсули), добова – 2-4 г (8-16 капсул). Дітям віком від 7 до 14 років призначають у дозі 0,05 г/кг маси тіла на добу. В середньому призначають: дітям віком 7-9 років - 1,25 г (4-6 капсул) на добу, 10-14 років – 1,75 г (6-8 капсул) на добу.Дітям старше 14 років призначають дозу для дорослих. Максимальна добова доза для дорослих та дітей старше 14 років становить 4 г (16 капсул), для дітей віком 7-14 років – 2 г (8 капсул). Курс лікування – від 5-7 днів до 2 тижнів залежно від тяжкості хвороби. При тяжкому перебігу хвороби дозу препарату можна збільшити у 1,5-2 рази, але тільки під контролем лікаря.Пацієнти з порушенням функції нирок потребують корекції доз залежно від значення кліренсу креатиніну.

Передозировка:

Симптоми: перевищення терапевтичних доз може проявитися нудотою, блюванням, діареєю, а також токсичною дією на центральну нервову систему (особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю) у вигляді головного болю, тремору, судом. Лікування: відміна препарату, промивання шлунка, приймання активованого вугілля. Терапія симптоматична.

Побочные действия:

Порушення з боку системи крові: еозинофілія, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура, лейкопенія, агранулоцитоз, анемія.Неврологічні розлади: головний біль, при застосуванні високих доз у хворих з нирковою недостатністю – тремор, судоми.Порушення з боку органів зору: кон’юнктивіт.Порушення з боку дихальної системи: риніт.Шлунково-кишкові розлади: нудота, блювання, діарея, дисбактеріоз кишечнику, псевдомембранозний коліт.Розлади з боку сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит.Зміни з боку шкіри і підшкірної клітковини: гіперемія шкіри, свербіж, ексфоліативний дерматит, мультиформна ексудативна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз.Порушення з боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: артралгія.Загальні розлади: кандидоз, лихоманка, глосит, стоматит. Порушення з боку імунної системи: алергічні реакції (кропив’янка, шкірні висипання, набряк Квінке, у поодиноких випадках – анафілактичний шок).Розлади гепатобіліарної системи: підвищення активності печінкових трансаміназ.

Лекарственное взаимодействие:

При сумісному застосуванні з антибіотиками, що діють бактерицидно (в т. ч. аміноглікозиди, цефалоспорини, циклосерин, ванкоміцин, рифампіцин), антимікробна дія Ампіоксу-Здоров’я посилюється; з бактеріостатичними препаратами (макроліди, хлорамфенікол, лінкозаміди, тетрацикліни, сульфаніламіди) – зменшується.Препарат підвищує активність непрямих антикоагулянтів (пригнічує кишкову мікрофлору, знижує синтез вітаміну К та протромбіновий індекс); зменшує ефективність пероральних контрацептивів, етинілестрадіолу (ризик розвитку проривних кровотеч).При сумісному застосуванні з бета-блокаторами збільшується ймовірність анафілаксії.Ефект препарату знижує фенобарбітал.Великі дози ампіциліну знижують рівень атенололу в плазмі, тому рекомендується застосовувати ці препарати окремо, причому атенолол застосовувати перед ампіциліном. Антациди, глюкозамін, проносні засоби, аміноглікозиди уповільнюють та знижують абсорбцію Ампіоксу-Здоров’я, аскорбінова кислота – підвищує. Пробенецид, діуретики, алопуринол, нестероїдні протизапальні засоби, фенілбутадон – зменшують канальцеву секрецію Ампіоксу-Здоров’я, що може призвести до збільшення його концентрації. Алопуринол підвищує також ризик появи шкірних висипань.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 о С. Зберігати в недоступному для дітей місці

Форма выпуска / упаковка:

Капсули № 10, № 10´2 у блістерах в коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01CA51:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Ампиокс-Здоровье
Производитель:ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"
Форма выпуска:

Капсули № 10, № 10´2 у блістерах в коробці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/2858/01/01 от 15.02.2010. Приказ № 106 от 14.03.2005
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина: 1 капсула містить ампіциліну тригідрату в перерахуванні на 100 % ампіцилін 125 мг, оксациліну натрієвої солі в перерахуванні на 100 % оксацилін 125 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукор-рафінад, кальцію стеарат.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Ампициллин, комбинации.
Код АТХ:J01CA51 - Ампициллин, комбинации
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама