Информация об использовании рецептурных препаратов

Бисептазол инструкция по применению

Бисептазол фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Бисептазол таблетки, 400 мг/80 мг №20 (10х2)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3843/01/01 от 09.11.2005. Приказ № 589 от 09.11.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.11.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить сульфаметоксазолу 0,4 г та триметоприму 0,08 г;допоміжні речовини: крохмаль, аеросил, кальцію стеарат. 

Основные физико-химические свойства:

таблетки білого або білого з ледь помітним жовтуватим відтінком кольору, з плоскою поверхнею і фаскою. На одному боці таблетки– риска, на іншому – фірмовий логотип у вигляді хреста;

Производитель:

Экосорб, УК, г. Киев, Украина.

Фармакотерапевтическая группа:

Сульфаниламидные препараты.

Фармакологические свойства:

Фармакодиніміка. Комбінований складний протибактеріальний препарат, який містить сульфаметоксазол (сульфонамід із середньою тривалістю дії) та триметоприм. Обидві складові препарату діють з однаковим ланцюгом біохімічних змін, що приводить до посилення протибактеріальної дії та повільнішого розвитку бактеріальної резистентності. Бісептазол активний in vitro проти Еscherichia coli (у тому числі проти ентеропатогенних штамів), індолопозитивних штамів Proteus spp. (також проти Р. vulgaris), Morganella morganii, Moraxella catarrhalis, Klebsiella spp., Proteus mirabilis, Enterobacter spp., Haemophilus ducreyi, Haemophilus influenzae, Brucella spp., Shigella flexneri, Shigella sonnei; Streptococcus pneumonae, Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Listeria monocytogenes, Nocardia asteroides. Бісептазол активний також по відношенню до Toxoplasma gondii, Pneumocystis carinii. Препарат не діє на віруси та збудників грибкових захворювань.Фармакокінетика. Обидва компоненти препарату швидко всмоктуються у шлунково-кишковому тракті. Максимальні концентрації обох компонентів у сироватці крові досягається через 2-4 години після застосування. Триметоприм зв'язується з білками сироватки на 70 %, сульфаметоксазол - на 44–62%. Розподілення обох речовин різне; сульфаніламід розподіляється позаклітинно, а триметоприм – у рідинах організму. Висока концентрація триметоприму визначається в секреті бронхіальних залоз, передміхуровій залозі та в жовчі. Концентрація сульфаметоксазолу в рідинах організму дещо нижча. Обидві сполуки у високих концентраціях з'являються у мокротинні, виділеннях піхви та в рідині середнього вуха. Обсяг розповсюдження сульфаметоксазолу становить 0,36 л/кг, триметоприму - 2,0 л/кг. Протягом 72 годин виводиться із сечею 84,5% прийнятої дози сульфаметоксазолу та 66,8% - триметоприму Період напіврозпаду в сироватці становить відповідно 10 годин для сульфаметоксазолу та 8-10 годин - для триметоприму.При нирковій недостатності період напіввиведення обох компонентів подовжується, що зумовлює модифікацію доз.Сульфаметоксазол і триметоприм проникають у жіноче молоко та надходять до кровообігу плоду.

Показания к применению:

Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до дії препарату мікроорганізмами: гостре запалення середнього вуха, остеомієліт; менінгіт, абсцес головного мозку; інфекції дихальних шляхів: ангіна, ларингіт, гострі та хронічні бронхіти, пневмонія; бактеріологічно підтверджена пневмонія, збудником якої є Pneumocystis carinii, та профілактика заражень цим мікроорганізмом у хворих з ознаками підвищеного ризику (наприклад СНІД);інфекції нирок і сечовивідних шляхів: гострий та хронічний уретрит, цистит, пієлонефрит; інфекції статевих шляхів: післягонорейний уретрит, простатит, гонорейний епідидиміт, гостра та хронічна гонорея; інфекції шкіри та м'яких тканин: фурункульоз, імпетиго, бешихове запалення, гнійний фолікуліт, абсцеси, акне, інфіковані рани;інфекції травного тракту: черевний тиф, паратиф, бактеріальна дизентерія, холера (в складі комбінованої терапії), гострий гастроентерит, хронічний коліт неясної етіології, холецистит, холангіт;скарлатина, бруцельоз;токсоплазмоз (у складі комбінованої терапії), нокардіоз;сепсис.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до сульфанамідів або триметоприму. В12- дефіцитна анемія. Апластична анемія, спричинена нестачею фолієвої кислоти, лейкопенія, порушення функції печінки та нирок (кліренс креатиніну менше 15 мл/хв). Вагітність і лактація. Дитячий вік (до 3 років життя).

Особенности применения:

Не рекомендується призначати Бісептазол дітям віком до 3 років, а також вагітним і жінкам, що годують груддю. При порушенні функції нирок потрібно проводити корекцію дози Бісептазолу. Спеціальні застереження. Якщо протягом лікування Бісептазолом виникають симптоми, що вказують на можливість ускладнень, особливо висип, біль у горлі, підвищена температура, біль у суглобах, кашель, задишка, жовтяниця, розлад сечовипускання, набряки, біль у попереку, треба припинити застосовання препарату. У хворих літнього віку збільшується ризик тяжких небажаних ефектів (ушкодження нирок або печінки, тяжкі шкірні реакції, загальмованість). Застосування Бісептазолу під час стрептококового тонзиліту є неефективним. У хворих на СНІД, які приймають Бісептазол, частіше з'являються такі симптоми, як висип, підвищення температури тіла, лейкопенія, збільшення рівнів амінотрансфераз, гіпокаліємія та гіпонатріємія. Обережно слід призначати препарат пацієнтам з тяжкими порушеннями функції печінки або нирок, недостачею фолієвої кислоти (наприклад, літнім людям, особам, які лікуються протисудомними препаратами, особам із синдромом мальабсорбції та недоїдання, або при зловживанні алкоголем), з тяжкими алергічними реакціями, хворим на бронхіальну астму, а також пацієнтам зі зниженою активністю ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.Під час лікування слід уникати УФ – опромінення, показано вживання великої кількості рідини.

Способ применения и дозы:

Запалення сечових шляхів і загострення хронічного бронхіту у дорослих: середня пероральна доза – 960 мг Бісептазолу 2 рази на добу (2 таблетки Бісептазолу 400 мг/80 мг); при запаленні сечовивідних шляхів препарат приймають звичайно протягом 10 – 14 днів, при загостренні хронічного бронхіту – протягом 14 днів. З метою профілактики рецидивів хронічних інфекцій Бісептазол застосовують протягом 3–12 місяців. Препарат слід приймати з інтервалом у 12 годин, краще після їди, запиваючи його декількома склянками рідини.При гострих інфекціях тривалість лікування становить 6-14 днів, при гострому бруцельозі - 3–4 тижні, при черевному тифі та паратифі - 1–3 місяці.Для хворих з кліренсом креатиніну 15 – 30 мл/хв, дозу треба зменшити наполовину, якщо кліренс креатиніну менше 15 мл/хв, Бісептазол не призначається. Дітям від 3 до 5 років – по ½ таблетки 2 рази на добу (480 мг), від 6 до 12 років – по 1 таблетці 2 рази на добу (960мг), дорослим і дітям старше 12 років – по 2 таблетки 2 рази на добу.Запалення сечових шляхів і середнього вуха у дітей: звичайно призначають 48 мг/кг маси тіла на добу в 2 дозах з інтервалом у 12 годин. Пневмонія, причиною якої є Pneumocystis carinii у дорослих і дітей: пропонована доза Бісептазолу для осіб з підтвердженим запаленням становить 90 – 120 мг/кг маси тіла на добу в дозах, які треба приймати кожні 6 годин протягом 14 – 21 дня. Дітям слід приймати під час їжі або одразу ж після їжи по 1/2 таблетки Бісептазолу 2 рази на день. Курс лікування – від 5 до 14 днів.Для лікування гонореї Бісептазол призначають у дозі 1,92–2,88 г (4–6 таблеток), яку приймають у 3 прийоми з інтервалом у 12 годин. При гонорейному фарингіті, в разі наявності гіперчутливості до пеніциліну, Бісептазол призначають у дозі 4,32 г (9 таблеток) 1 раз на добу протягом 5 діб. 

Передозировка:

При гострому передозуванні препарату спостерігається відсутність апетиту, нудота, блювання, головний біль, сонливість, втрата свідомості. У випадку передозування препарату необхідно промити шлунок або викликати блювання, прийняти велику кількість рідини, в разі необхідності провести симптоматичне лікування. При хронічному передозуванні спостерігається пригнічення функції кровотворення (тромбоцитопенія, лейкопенія).

Побочные действия:

Найчастіше виникають проблеми з боку травного тракту (нудота, блювання, відсутність апетиту) та шкіри (висип, кропив’янка, поліморфна еритема, свербіж шкіри). Можуть спостерігатися псевдомембранозний коліт, панкреатит, тромбофлебіт, артралгії, міалгії. Рідко можуть виникати стани, небезпечні для життя: синдром Шенлейна – Геноха, синдром Лайєлла, гострий некроз печінки, апластична анемія, гемолітична анемія, мегалобластична анемія, агранулоцитоз, еозинофілія, тромбоцитопенія, метгемоглобінемія, гіпопротромбінемія та інші ушкодження кісткового мозку.

Лекарственное взаимодействие:

Аскорбінова кислота підвищує ризик кристалурії, посилює дію препарату.Застосування Бісептазолу з деякими сечогінними ліками, особливо з тіазидами, збільшує ризик ушкодження кісткового мозку. Піриметамін посилює ризик мегабластної анемії.Бісептазол може посилювати дію ліків, які гальмують згортання крові, гіпоглікемічних препаратів.Бісептазол гальмує метаболізм фенітоїну: в осіб, які застосовують обидва препарати, дія фенітоїну подовжується.Бісептазол може посилювати дію метотрексату, а барбітурати посилюють токсичні ефекти Бісептазолу.Застосування Бісептазолу і циклоспорину після операції на нирках погіршує стан хворих.

Срок годности:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 – 250С. Термін придатності – 5 років.

Форма выпуска / упаковка:

Таблетки по 400 мг/80 мг № 20 (№ 10 х 2) у контурних чарункових упаковках; по 2 контурні чарункові упаковки у пачці (фасування із “in bulk” фірми АТ “Хімфарм”, Республіка Казахстан).

Категория отпуска:

По рецепту.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна назва: со-trimoxazole; Форма випускуТаблетки.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01EE01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Бисептазол
Производитель:Экосорб, УК, г. Киев, Украина.
Форма выпуска: Таблетки по 400 мг/80 мг № 20 (№ 10 х 2) у контурних чарункових упаковках; по 2 контурні чарункові упаковки у пачці (фасування із “in bulk” фірми АТ “Хімфарм”, Республіка Казахстан).
Регистрационное удостоверение:№ UA/3843/01/01 от 09.11.2005. Приказ № 589 от 09.11.2005
МНН:Co-trimoxazole
Условия отпуска:По рецепту.
Состав:

1 таблетка містить сульфаметоксазолу 0,4 г та триметоприму 0,08 г;допоміжні речовини: крохмаль, аеросил, кальцію стеарат. 

Фармакологическая группа:Сульфаниламидные препараты.
Код АТХ:J01EE01 - Сульфаметоксазол и триметоприм
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама