Цефорт 1 Г инструкция по применению

Цефорт 1 Г фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Цефорт 1 Г порошок д/приг. р-ра д/ин. по 1 г во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3587/01/01 от 17.08.2005. Приказ № 412 от 17.08.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 11.04.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 флакон містить цефтриаксону у вигляді натрієвої солі цефтриаксону 1 г.

Производитель:

Антибиотике С.А., Румыния

Фармакотерапевтическая группа:

Антибиотики группы цефалоспоринов.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Цефорт 1 г - напівсинтетичний цефалоспориновий антибіотик широкого спектра дії, призначений для парентерального застосування. Діє на чутливі мікроорганізми під час їх активного розмноження шляхом пригнічення біосинтезу мукопептиду клітинної стінки.Має широкий спектр дії. Активний відносно аеробних грампозитивних (Staphylococcus aureus, у тому числі тих, що продукують пеніциліназу, Staphylococcus epіdermіdіs, Streptococcus pneumonіae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactіae, Streptococcus vіrіdans, Streptococcus bovіs) і грамнегативних (Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae, Escherіchіa colі, Acіnetobacter calcoacetіcus, Haemophіlus іnfluenzae, включаючи штами, що продукують пеніциліназу, Haemophіlus paraіnfluenzae, Klebsіella oxytoca, Klebsіella pneumonіae, Morganella morganіі, Neіsserіa menіngіtіdіs, Neіsserіa gonorrhoeae, у т.ч. пеніцилінутворюючі штами, Proteus mіrabіlіs. Proteus vulgarіs, Serratіa marcescens, багато штамів Pseudomonas aerugіnosa, Cіtrobacter spp., Salmonella spp., Provіdencіa spp., Shіgella spp., Serratіa spp., Treponema pallіdum) мікроорганізмів, анаеробів (Bacteroіdes fragіlіs, Clostrіdіum spp., Peptostreptococcus specіes, Peptococcus spp., Bacteroіdes bіvіus, Bacteroіdes melaninogenicus).Не гідролізується R-плазмідними бета-лактамазами й більшістю хромосомоопосередкованих пеніциліназ і цефалоспориназ, може впливати на мультирезистентні штами, толерантні до пеніцилінів і цефалоспоринів перших поколінь і аміноглікозидів. Набута нечутливість деяких штамів бактерій зумовлена продукуванням бета-лактамази, що інактивує цефтриаксон ("цефтриаксонази"). Фармакокінетика. При парентеральному введенні цефтриаксон добре проникає в тканини й рідини організму. Біодоступність цефтриаксону при внутрішньом’язовому введенні становить 100%. Після внутрішньом’язового введення максимальна концентрація досягається через 2 - 3 год. При запаленні менінгеальних оболонок добре проникає у спинно-мозкову рідину. Максимальна концентрація при внутрішньом’язовому введенні цефтриаксону в дозі 50 мг/кг у плазмі крові становить 216 мкг/мл, у спинномозковій рідині – 5,6 мкг/мл. У дорослих через 2 - 24 год після введення препарату в дозі 50 мг/кг концентрація в спинномозковій рідині у багато разів перевищує мінімальні інгібуючі концентрації для найпоширеніших збудників менінгіту. Зв'язування з білками плазми - 85%. Об’єм розподілу (Vd) – 5,78 - 13,5 л. Період напіввиведення (Т½) – 5,8 - 8,7 год, плазмовий кліренс – 0,58 - 1,45 л/год, нирковий кліренс – 0,32 - 0,73 л/год. У дорослих пацієнтів 50 - 60% препарату виводиться з сечею протягом 48 год в активній формі, частково – із жовчю. У немовлят приблизно 70% введеної дози виділяється нирками. У немовлят до 8 днів і у людей похилого віку (старше 75 років) період напіввиведення (Т1/2) збільшується приблизно в 2 рази. При нирковій недостатності виділення сповільнюється.

Показания к применению:

Цефорт 1 г призначають для лікування інфекцій, спричинених чутливими до дії препарату мікроорганізмами, таких як перитоніт;сепсис;менінгіт; інфекції органів черевної порожнини (запальні захворювання шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів, у т.ч. холангіт, емпіема жовчного міхура);захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів (у т.ч. пневмонія, абсцес легенів, емпіема плеври);інфекції кісток і суглобів;інфекції шкіри і м'яких тканин;інфекції сечовивідних шляхів (у тому числі пієлонефрит);гонорея;інфіковані рани і опіки,для профілактики інфекцій при оперативних втручаннях. Препарат також застосовується для лікування вторинних інфекцій у пацієнтів з імунодефіцитними станами.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до антибіотиків пеніцилінового та цефалоспоринового ряду карбопінему, періоди вагітності та лактації.

Особенности применения:

З обережністю призначають препарат немовлятам (у тому числі недоношеним), дітям через високий ризик розвитку гіпербілірубінемії, при виразковому коліті. При одночасній тяжкій нирковій і печінковій недостатності слід регулярно визначати концентрацію препарату в плазмі крові. При тривалому лікуванні необхідно регулярно контролювати картину периферичної крові, показники функціонального стану плазми і нирок. У поодиноких випадках при УЗ дослідження жовчного міхура відмічаються затемнення, які зникають після відміни (навіть якщо це явище супроводжується болями в правому підребер'ї, рекомендують продовжувати застосування антибіотика й проведення симптоматичного лікування).

Способ применения и дозы:

Дозу, спосіб введення та курс лікування встановлює лікар індивідуально, залежно від тяжкості захворювання. Цефорт 1 г призначають внутрішньовенно або внутрішньом’язово.Для дорослих і дітей старше 12 років середня добова доза становить 1 - 2 г Цефорту 1 г 1 раз на добу. У тяжких випадках або у разі інфекцій, спричинених помірно чутливими патогенними мікроорганізмами, добова доза може бути збільшена до 4 г. Для немовлят (до двотижневого віку) доза становить 20 - 50 мг/кг на добу. Для грудних дітей і дітей до 12 років добова доза становить 20 - 80 мг/кг. Дітям з масою тіла 50 кг і більше призначають дози для дорослих. Дозу більше 50 мг/кг маси тіла необхідно призначати у вигляді внутрішньовенних інфузій. Тривалість курсу лікування залежить від характеру захворювання. При бактеріальному менінгіті для грудних дітей і дітей молодшого віку початкова доза становить 100 мг/кг 1 раз на добу. Максимальна добова доза - 4 г. Для лікування гонореї доза становить 250 мг, одноразово внутрішньом’язово. Для профілактики інфекцій у передопераційний і післяопераційний періоди за 30 - 90 хв до операції вводять 1 - 2 г Цефорту 1 г.При нирковій недостатності (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв) добова доза Цефорту 1 г не повинна перевищувати 2 г. При виражених порушеннях функції печінки і нирок, а також у хворих, які перебувають на гемодіалізі, необхідно контролювати концентрацію цефтриаксону в плазмі крові, тому що в них може знижуватися швидкість його виведення. Правила введення препарату. Для внутрішньом’язового введення 1 г препарату розводять у 3,5 мл 1% розчину лідокаїну та вводять глибоко в сідничний м'яз. Для внутрішньовенного введення вміст одного флакона розводять у 10 мл стерильної дистильованої води та вводять повільно протягом 2 - 4 хв. Для внутрішньовенних інфузії 2 г порошку розводять у 40 мл 0,9% розчину натрію хлориду, 0,45% розчину натрію хлориду, що містить 2,5% глюкози, в 5% розчині глюкози, в 10% розчині глюкози, 5% розчині фруктози, в 6% розчині декстрану. Тривалість внутрішньовенної інфузії - не менше 30 хв.Побічна дія. Алергічні реакції: приблизно 1% - кропив’янка, пропасниця, озноб, еозинофілія, висипання, свербіж, екзантема, алергічний дерматит, ексудативна мультиформна еритема, набряки, анафілактичний шок.З боку травної системи: нудота, блювання, стоматит, глосит, діарея, псевдомембранозний ентероколіт, холестаз, підвищення активності печінкових трансаміназ, гіперазотемія, гіперкреатинінемія, підвищення вмісту сечовини. З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення. З боку системи кровотворення: лейкопенія, нейтропенія, гранулоцитопенія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія. Місцеві реакції: при внутрішньовенному введенні - флебіти, болючість по ходу вени, при внутрішньом’язовому введенні - болючість у місці введення. Інші: суперінфекція (у тому числі кандидомікоз, мікоз статевих органів); олігурія, гіпокоагуляція.

Передозировка:

Симптоми: можливо посилення проявів зазначених побічних ефектів. Лікування: проводять симптоматичну терапію. Гемодіаліз і перитонеальний діаліз неефективні.

Лекарственное взаимодействие:

Підсилює (взаємно) ефект аміноглікозидів відносно багатьох грамнегативних мікроорганізмів. Нестероїдні протизапальні засоби та інші інгібітори агрегації тромбоцитів збільшують імовірність кровотечі, діуретики та нефротоксичні препарати - порушення функцій нирок. Фармацевтично несумісний з іншими антимікробними засобами.

Срок годности:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці в оригінальній упаковці, при температурі нижче 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 1 г порошку у флаконі в пачці з картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: ceftriaxone; [6R-[6альфа,7бета(Z)]]-7-[[(2-аміно-4-тіазоліл)(метоксііміно)ацетил]аміно]-8-оксо-3-[[(1,2,5,6-тетрагідро-2-метил-5,6-діоксо-1,2,4-триазин-3-іл)тіо]метил]-5-тіа-1-азабіцикло[4.2.0]окт-2-ен-2-карбонова кислота; основні фізико-хімічні властивості

Адреса

Вул. Валеа Лупулуй №1, м. Ясси 707410, Румунія.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Цефорт 1 Г
Производитель:Антибиотике С.А., Румыния
Форма выпуска:По 1 г порошку у флаконі в пачці з картону.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3587/01/01 от 17.08.2005. Приказ № 412 от 17.08.2005
МНН:Ceftriaxone
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 флакон містить цефтриаксону у вигляді натрієвої солі цефтриаксону 1 г.

Фармакологическая группа:Антибиотики группы цефалоспоринов.
Код АТХ:J01DD04 - Цефтриаксон
Реклама
Свиньи будут выращивать органы для трансплантологии
Химерная технология включает в себя интеграцию чел...
Этот чудодейственный препарат поможет сохранить вечную молодость
По данным Федерального управления по лекарственным...
Реклама
Как снять зуд при молочнице
Чем снять зуд при молочницеКак убрать зуд при моло...
Лечение молочницы в домашних условиях
Как избавиться от молочницы в домашних условиях с ...
Реклама
Дневная сонливость может быть симптомом опасного заболевания
Чрезмерная дневная сонливость (Excessive Daytime S...
Контактные линзы для глаз могут вызвать заболевания печени и даже рака: исследование
Контактные линзы представляют собой тонкие и гибки...
Реклама