Цианокобаламин инструкция по применению

Цианокобаламин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Цианокобаламин раствор д/ин. 0,02 % по 1 мл в амп. №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2330/01/01 от 15.02.2010. Приказ № 107 от 15.02.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: ціанокобаламін;1 мл розчину містить ціанокобаламіну 0,2 мг або 0,5 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозорий розчин рожевого або яскраво-червоного кольору.

Производитель:

Львовдиалек, ДП, ГАК "Укрмедпром" г.Львов, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Антианемические средства. Препараты витамина В12 и фолиевой кислоты.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Ціанокобаламін активує обмін вуглеводів, білків і ліпідів, бере участь у синтезі лабільних груп, в утворені холіну, метіоніну, нуклеїнових кислот, креатину, сприяє накопиченню в еритроцитах сполук з сульфгідрильними групами. Як фактор росту, стимулює функцію кісткового мозку, що необхідно для нормобластичного еритропоезу.Ціанокобаламін сприяє нормалізації порушених функцій печінки та нервової системи, активує систему згортання крові, викликає (високі дози) підвищення тромбопластичної активності та активності протромбіну.В організмі людини та тварин синтезується мікрофлорою кишечнику, але цим синтезом потреба у вітаміні не забезпечується і додаткову його кількість організм одержує з продуктами харчування.Фармакокінетика. Зв’язується з білками на 90 %, час досягнення максимальної концентрації після підшкірного і внутрішньом’язового введення – 1 година. Метаболізується в тканинах, перетворюючись у коферментну групу – аденозинкобаламін, який є активною формою ціанокобаламіну. Екскретується нирками, з жовчю. Проникає крізь плацентарний бар’єр.

Показания к применению:

Злоякісні, постгеморагічні та залізодефіцитні анемії, апластичні анемії у дітей, анемії аліментарного характеру, а також спричинені токсичними речовинами і лікарськими засобами, інші анемії, пов’язані з дефіцитом вітаміну В12, незалежно від причин дефіциту (резекція шлунка, глистні інвазії, порушення процесу всмоктування із кишечнику, вагітність). Поліневрити, невралгії трійчастого нерва, радикуліт, каузалгії, мігрень, діабетичні неврити, аміотрофічний боковий склероз. Дитячий церебральний параліч, хвороба Дауна, алкогольний делірій. Спру (разом з кислотою фолієвою), захворювання печінки (гепатити, цирози, хвороба Боткіна), променева хвороба, псоріаз, герпетиформний дерматит, нейродерміти, фотодерматози.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до препарату. Еритремія, еритроцитоз, новоутворення, за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією та дефіцитом вітаміну В12. Гострі тромбоемболічні захворювання, стенокардія напруження високого функціонального класу.Не застосовують дітям віком до 3 років лікарську форму в дозі 0,5 мг/мл.

Особенности применения:

При лікуванні ціанокобаламіном необхідно систематично проводити аналіз крові. При тенденції до розвитку лейко- та еритроцитозу дозу препарату необхідно зменшити або тимчасово припинити лікування препаратом. Потрібно також контролювати згортання крові. З обережністю призначають хворим на стенокардію та особам зі схильністю до тромбоутворення.У випадках появи побічних реакцій застосування ціанокобаламіну тимчасово припиняють або зовсім відміняють. За необхідності, лікування ціанокобаламіном відновлюють, починаючи з малих доз препарату (50 мкг).

Применение в период беременности или кормления грудью:

З обережністю застосовують при вагітності (є окремі дані про тератогенну дію вітаміну В12 у високих дозах) та під час годування груддю, враховуючи співвідношення користь/ризик.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

У період лікування слід утриматись від керування транспортними засобами та виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.

Дети:

Препарат застосовують дітям за показаннями відповідно до схем, наведених у розділі Спосіб застосування та дози, крім дитячого віку до 3 років для лікарської форми в дозі 0,5 мг/мл.

Способ применения и дозы:

Ціанокобаламін вводять внутрішньом’язово, підшкірно або внутрішньовенно, а при аміотрофічному боковому склерозі – також інтралюмбально.При В12-дефіцитних анеміях препарат призначають дорослим у дозі 100-200 мкг (0,1-0,2 мг) через день до досягнення ремісії.При появі симптомів фунікулярного мієлозу і при макроцитарних анеміях з ушкодженням нервової системи ціанокобаламін призначають дорослим у разовій дозі 400-500 мкг і більше. На першому тижні вводять щоденно, а потім з інтервалами між введеннями 5-7 днів (одночасно призначають фолієву кислоту).У тяжких випадках вводять у спинномозковий канал, починаючи з разової дози 15-30 мкг, і при кожній наступній ін’єкції дозу збільшують (50, 100, 150, 200 мкг). Інтралюмбальні ін’єкції роблять кожні 3 дні, всього на курс необхідно 8-10 ін’єкцій. У період ремісії за відсутності явищ фунікулярного мієлозу для підтримуючої терапії призначають по 100 мкг двічі на місяць, за наявності неврологічних симптомів – по 200-400 мкг 2-4 рази протягом місяця.При постгеморагічних і залізодефіцитних анеміях дорослим призначають по 30-100 мкг 2-3 рази на тиждень.При боковому аміотрофічному склерозі, енцефаломієліті, неврологічних з больовим синдромом захворюваннях дорослим вводять у зростаючих дозах – від 200 до 500 мкг на ін’єкцію (при покращенні – 100 мкг на добу). Курс лікування – до 2 тижнів. При травмах периферичних нервів призначають 200-400 мкг 1 раз на 2 дні протягом 40-45 днів.При гепатитах і цирозах печінки дорослим і дітям призначають по 30-60 мкг на добу або по 100 мкг через день протягом 20-45 днів.При діабетичних невропатіях, спру, променевій хворобі дорослим вводять 60-100 мкг щоденно протягом 20-30 днів.При апластичних анеміях у дітей вводять по 100 мкг до настання клінікогематологічного покращення. При анеміях аліментарного характеру в ранньому дитячому віці застосовують по 30 мкг на добу щодня протягом 15 днівПри хворобі Дауна та дитячому церебральному паралічі призначають по 15-30 мкг через день.Тривалість лікування ціанокобаламіном і проведення повторних курсів залежать від характеру захворювання та ефективності лікування.

Передозировка:

При застосуванні у терапевтичних дозах не спостерігалось.При передозуванні можливі: набряк легень, застійна серцева недостатність, тромбоз периферичних судин, кропив’янка, рідше – анафілактичний шок. Лікування симптоматичне.

Побочные действия:

При застосуванні ціанокобаламіну можливі:гематологічні порушення: гіперкоагуляція;серцево-судинні порушення: тахікардія, біль у ділянці серця;порушення з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, нервове збудження;порушення обмінних процесів: акне, бульозні висипання, нудота, пітливість, порушення пуринового обміну; алергічні реакції: шкірні прояви (кропив’янка, висип, свербіж), анафілактичний шок;загальні порушення: нездужання, гарячка;місцеві реакції: біль, ущільнення та некроз у місці ін’єкції.У випадках появи побічних реакцій застосування ціанокобаламіну тимчасово припиняють або взагалі відміняють. За необхідності лікування ціанокобаламіном відновлюють, починаючи з малих доз препарату (15-30 мкг).

Лекарственное взаимодействие:

Не рекомендується сумісне введення в одному шприці з вітамінами В1, В6, тіаміну бромідом, рибофлавіном, аскорбіновою кислотою, оскільки іон кобальту сприяє руйнуванню інших вітамінів.Підсилює розвиток алергічних реакцій, викликаних тіаміном.Не можна застосовувати з препаратами, які підвищують згортання крові.Аміноглікозиди, саліцилати, протиепілептичні препарати, колхіцин, препарати калію знижують абсорбцію препарату, впливають на його кінетику. Хлорамфенікол знижує гемопоетичну відповідь на препарат.При одночасному застосуванні з канаміцином, неоміцином, поліміксинами, тетрациклінами всмоктування ціанокобаламіну зменшується.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС. Не заморожувати.

Форма выпуска / упаковка:

Розчин для ін’єкцій в ампулах по 1 мл 0,2 мг або 0,5 мг.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьНе рекомендується сумісне введення в одному шприці з вітамінами В1, В6, тіаміну бромідом, рибофлавіном, аскорбіновою кислотою, оскільки іон кобальту сприяє руйнуванню інших вітамінів. Не можна застосовувати з препаратами, які підвищують згортання крові.МісцезнаходженняУкраїна, 79005, м. Львів, вул. Зелена, 12.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ B03BA01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Цианокобаламин
Производитель:Львовдиалек, ДП, ГАК "Укрмедпром" г.Львов, Украина
Форма выпуска: Розчин для ін’єкцій в ампулах по 1 мл 0,2 мг або 0,5 мг.
Регистрационное удостоверение:№ UA/2330/01/01 от 15.02.2010. Приказ № 107 от 15.02.2010
МНН:Cyanocobalamin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина: ціанокобаламін;1 мл розчину містить ціанокобаламіну 0,2 мг або 0,5 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Антианемические средства. Препараты витамина В12 и фолиевой кислоты.
Код АТХ:B03BA01 - Цианокобаламин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама