Циклорин инструкция по применению

Циклорин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Циклорин капсулы по 250 мг №40 в бан.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/12772/01/01 от 22.02.2013. Приказ № 157 от 22.02.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: cycloserine; 1 капсула містить циклосерину 250 мг; допоміжні речовини: гліцерол дибегенат, целюлоза мікрокристалічна, кальцію карбонат;желатинова капсула містить: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), діамантовий синій (Е 133), еритрозин (Е 127), титану діоксид (Е 171), жовтий захід FCF (E 110), тартразин (Е 102).

Основные физико-химические свойства:

тверді желатинові капсули з кришечкою синього кольору з лого LUPIN та корпусом жовтого кольору з написом LUPIN, що містять порошок від білого до світло-жовтого кольору.

Производитель:

Люпин Лимитед, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Противотуберкулезные средства. Этамбутол.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Препарат має бактеріостатичну та бактерицидну дію залежно від концентрації препарату у місці запалення та чутливості мікроорганізмів. Механізм дії полягає в інгібуванні синтезу клітинної стінки чутливих штамів грам позитивних і грамнегативних бактерій та Mycobacterium tuberculosis. Циклосерин слід використовувати у комбінації з іншими протитуберкульозними препаратами.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо циклосерин швидко всмоктується з травного тракту. Рівня концентрації в плазмі, що визначається, досягає протягом години. Вільно розподіляється в тканинах та рідинах організму. Проникає через гематоенцефалічний бар’єр, концентрація препарату, що досягається у спинномозковій рідині, близька до концентрації в плазмі. У хворих на туберкульоз циклосерин визначається у мокротинні, препарат також потрапляє у плевральну та асцитну рідини, жовч, амніотичну рідину та кров плода, грудне молоко, тканини легень та лімфоїдну тканину.Виводиться нирками, визначається в сечі через 30 хв після прийому. Приблизно 66 % циклосерину виводиться у незміненому стані з сечею протягом 24 годин. 10 % виводиться протягом наступних 48 годин. З калом виділяється незначна кількість препарату. Приблизно 35 % циклосерину метаболізується, але метаболіти не ідентифіковані.Період напіввиведення препарату становить 8-12 годин.

Показания к применению:

Активна форма легеневого та позалегеневого туберкульозу – у складі комбінованої терапії, за умови чутливості мікроорганізмів до циклосерину і після неефективного лікування основними лікарськими засобами (застосовують тільки як препарат другого ряду).Гострі інфекції сечовивідних шляхів, спричинені чутливими мікроорганізмами, – тільки тоді, коли звичайна терапія виявилася неефективною і коли була визначена чутливість мікроорганізмів до цього препарату.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до циклосерину або до інших компонентів препарату. Органічні захворювання центральної нервової системи, депресія, порушення психіки, виражене збудження чи психоз, епілепсія, схильність до судомних нападів, відомості в анамнезі про психічні захворювання, тяжка ниркова недостатність, серцева недостатність, алкоголізм.

Особенности применения:

Лікування препаратом припиняють чи зменшують дозу у разі виникнення алергічних реакцій або симптомів ураження нервової системи. Отруєння може спостерігатися, якщо рівень препарату в крові вищий ніж 30 мг/л, що є результатом передозування чи порушення кліренсу препарату. Терапевтичний індекс препарату низький.Під час застосування препарату потрібно контролювати гематологічні показники, видільну функцію нирок, рівень препарату в крові та функцію печінки. Перед початком лікування слід виділити культуру мікроорганізмів та визначити чутливість штаму до препарату Циклорин. У разі туберкульозної інфекції слід визначити чутливість штаму до інших протитуберкульозних засобів. Під час лікування пацієнтів з порушеною функцією нирок, які приймають добову дозу понад 500 мг і у яких виявляються симптоми передозування, рівень циклосерину в крові потрібно контролювати щонайменше 1 раз на тиждень. Дозу корегують таким чином, щоб підтримувальний рівень препарату в крові був нижче 30 мг/л.Протисудомні та седативні препарати можуть бути ефективними для профілактики симптомів ураження центральної нервової системи, наприклад судом, збудження, тремору.Хворі, які приймають понад 500 мг циклосерину на добу, повинні перебувати під наглядом лікаря через ризик виникнення симптомів передозування. Для профілактики побічних нейротоксичних ефектів призначають психотропні препарати бензодіазепінового ряду: діазепам (5 мг) або феназепам (1 мг) на ніч, ноотропні препарати: пірацетам (по 800 мг 2 рази на добу), піридоксин, глютамінову кислоту (1 г 3 рази на добу).У деяких випадках застосування циклосерину та інших протитуберкульозних препаратів призводить до розвитку недостатності вітаміну В12 або фолієвої кислоти в організмі, мегалобластної та сидеробластної анемії. У випадку виникнення анемії під час прийому протитуберкульозних засобів потрібно провести відповідне лікування.Циклосерин знижує вміст цукру як у здорових людей, так і у хворих на цукровий діабет. Циклосерин спричиняє загострення порфірії, тому не рекомендується застосовувати препарат хворим на порфірію.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У період вагітності препарат застосовують тільки тоді, коли немає альтернативних методів лікування та потенційна користь для матері перевищує ризик для плода.У разі необхідності застосування препарату годування груддю на цей період слід припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Під час лікування необхідно утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Дети:

Достатнього досвіду застосування циклосерину дітям немає, тому тільки у разі крайньої потреби та під суворим наглядом лікаря з особливою обережністю препарат застосовують дітям віком від 5 років.

Способ применения и дозы:

Препарат застосовують внутрішньо незалежно від прийому їжі, але для уникнення побічних ефектів з боку травного тракту його краще застосовувати під час їди. Дорослі. Звичайна доза становить від 500 мг до 1000 мг на добу за кілька прийомів. Початкова доза для дорослих найчастіше становить 250 мг двічі на добу з 12-годинним інтервалом протягом 2 тижнів. Добова доза не має перевищувати 1 г.Діти віком від 5 років Звичайна доза становить від 10 мг/кг маси тіла на добу, її слід розподілити на 2 прийоми, після цього дозу корегують залежно від концентрації препарату в плазмі крові та терапевтичного ефекту. Бажана пікова концентрація в плазмі – 15-40 мкг/мл. Добова доза не має перевищувати 750 мг.Пацієнти літнього віку. Пацієнтам віком від 60 років, а також пацієнтам з масою тіла менше 50 кг рекомендована доза становить 250 мг циклосерину 2 рази на добу.Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання, лабораторних та радіологічних даних та переносимості циклосерину.

Передозировка:

Може спостерігатися гостре отруєння, якщо дорослий хворий прийняв понад 1 г препарату. Хронічна токсичність залежить від дозування та може виникати, якщо в організм щодоби надходить понад 500 мг препарату. У випадку застосування препарату хворими з порушенням функції нирок див. розділи Протипоказання та Особливості застосування.Зазвичай токсичні ефекти виявляються з боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості, підвищена дратівливість, парестезії, дизартрії, психози. У разі прийому високих доз можливе виникнення периферичних парезів, судом та коми. Етанол підвищує ризик виникнення епілептичних нападів.Лікування: рекомендується проводити симптоматичне та підтримувальне лікування, активоване вугілля ефективніше зменшує всмоктування препарату, ніж промивання шлунка. У випадку розвитку нейротоксичних ефектів вводити 200-300 мг піридоксину на добу. Під час гемодіалізу циклосерин виводиться з крові.

Побочные действия:

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, тривожність, порушення сну, сонливість, парестезії, тремор, відчуття тривоги, підвищена дратівливість, погіршення пам’яті, дезорієнтація, психоз, можливі суїцидальні спроби, зміна характеру, агресія, периферичні неврити, гіперрефлексія, відчуття страху, дизартрія, шум у вухах, психомоторне збудження, атаксія, галюцинації, епілептиформні напади, судоми, великі та малі клонічні судоми, втрата свідомості, кома. З боку травного тракту: блювання, нудота, сухість у роті, втрата апетиту, біль у животі.З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівня трансаміназ крові, гепатит.З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипи, свербіж, петехіально-папульозні висипи.З боку опорно-рухового апарату: артралгія, міалгія.Інші: мегалобластна анемія, алергічні реакції, підвищення температури тіла. Повідомлялося про раптовий розвиток хронічної серцевої недостатності у пацієнтів, які отримували циклосерин від 1 до 1,5 г на добу.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне застосування етіонаміду потенціює нейротоксичні ефекти циклосерину. Алкоголь та циклосерин несумісні, особливо під час прийому великих доз препарату (алкоголь підвищує ризик виникнення епілептичних нападів).Хворі, які приймають циклосерин та ізоніазид, повинні перебувати під наглядом лікаря, оскільки при цій комбінації можливе посилення токсичного ефекту на центральну нервову систему і може виникнути необхідність у корекції дози.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 6 капсул у стрипі, по 10 стрипів у картонній упаковці. По 40 капсул у банці, по 1 банці у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняA-28/1, М.I.Д.Cі., Чікалтана, Аурангабад 431 210, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J04AB01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Циклорин
Производитель:Люпин Лимитед, Индия
Форма выпуска: По 6 капсул у стрипі, по 10 стрипів у картонній упаковці. По 40 капсул у банці, по 1 банці у картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/12772/01/01 от 22.02.2013. Приказ № 157 от 22.02.2013
МНН:Cycloserine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: cycloserine; 1 капсула містить циклосерину 250 мг; допоміжні речовини: гліцерол дибегенат, целюлоза мікрокристалічна, кальцію карбонат;желатинова капсула містить: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), діамантовий синій (Е 133), еритрозин (Е 127), титану діоксид (Е 171), жовтий захід FCF (E 110), тартразин (Е 102).

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Противотуберкулезные средства. Этамбутол.
Код АТХ:J04AB01 - Циклосерин
Реклама
Быстрое сканирование глаз поможет диагностировать рассеянный склероз на ранней стадии
Сканирование глаз позволяет диагностировать рассея...
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
9 лечебных свойств семян черного тмина
Семена черного тмина, или кунжута, широко использу...
Бронхиальная астма удваивает риск развития инфаркта и инсульта: ученые
Бронхиальная астма — это хроническое воспалительно...
Реклама