Ципротерон-Тева инструкция по применению

Ципротерон-Тева фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Ципротерон-Тева таблетки по 50 мг №50
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9241/01/01 от 17.12.2008. Приказ № 751 от 17.12.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: суproterone;1 таблетка містить 50 мг ципротерону ацетату;допоміжні речовини: крохмаль картопляний; лактоза, моногідрат; кросповідон; натрію лаурилсульфат; гідроксипропілцелюлоза; тальк; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний.

Основные физико-химические свойства:

білі таблетки з рискою, 9 мм, і маркуванням CYPROT 50.

Производитель:

Фармахеми Б.В. для "ТЕВА Фармацевтикал Индастриз", Нидерланды/Израиль

Фармакотерапевтическая группа:

Антинеопластические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Механізм дії базується на конкурентному зв’язуванні препарату з андрогенними рецепторами в андрогензалежних органах, пригніченні їх функціональної активності. При цьому відбуваються зміни в шкірі (порушується функція сальних залоз, спостерігається ріст волосся), яєчках і передміхуровій залозі. Змінюється також статевий потяг і сперматогенез. Крім антиандрогенного ефекту ципротерону ацетат має також сильну антигонадотропну (гіпофізінгібуючу) і гестагенну активність.Фармакокінетика. Препарат повністю всмоктується після прийому внутрішньо. Максимальна концентрація препарату в сироватці крові після прийому 50 мг ципротерону ацетату становить 140 нг/мл через 3 години. Потім упродовж 24 – 120 годин вміст препарату в сироватці крові знижується. Період напіввиведення препарату становить 43,9 ± 12,8 години. Ципротерон ацетат повністю виводиться із сироватки крові у кліренс-залежності 3,5 ± 1,5 мл/хв/кг. Препарат зазнає декілька стадій метаболізму, включаючи гідроксилювання та кон’югацію, з утворенням основного метаболіту в плазмі крові – 15 b-гідроксидеривату. Частина препарату виводиться з організму з жовчю у незміненому вигляді. Період напіввиведення при цьому становить 1,9 дня. Метаболіти з організму виводяться приблизно за такий самий час. Період напіввиведення метаболітів - 1,7 дня. Ципротерон майже повністю зв’язується з альбумінами плазми. Лише 3,5 – 4 % знаходиться в крові у незв’язаному вигляді. Оскільки зв’язок з білками плазми крові є неспецифічним, зміна рівня глобуліну, що зв’язує статеві гормони, не впливає на фармакокінетику ципротерону.Завдяки довготривалому виведенню з плазми та повторним щоденним прийомом можливо накопичення ципротерону ацетату з фактором 3 у сироватці.

Показания к применению:

Показання для чоловіків.Лікування неоперабельного раку передміхурової залози.Для зниження сексуального потягу при патологічних відхиленнях у статевій сфері.Показання для жінок.Виражені симптоми андрогенезації, такі як:тяжкий ідіопатичний гірсутизм, якщо терапія іншими лікарськими засобами виявилась неефективною;андрогенетично індукована алопеція тяжкого ступеня, що часто супроводжується вираженими формами акне та/або себореї.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату; тяжкі хронічні депресивні стани; наявні або перенесені у минулому тромбоемболічні процеси; тяжкий цукровий діабет з ураженням судин; серпоподібноклітинна анемія; захворювання печінки, синдром Дубіна-Джонсона, синдром Ротора, наявні або перенесені у минулому пухлини печінки.Дитячий вік.Для чоловіків.Тяжкий загальний стан, спричинений злоякісними пухлинами, але це не стосується неоперабельного раку передміхурової залози.Для жінок.Вагітність та період годування груддю; жовтяниця; затяжний свербіж або герпес під час попередньої вагітності.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Перед початком та під час лікування препаратом слід здійснювати контроль функції печінки, артеріального тиску, сечі та крові на цукор, маси тіла, кори надниркових залоз. У разі подовження лікування рекомендують проводити такі дослідження кожні 6 місяців.Пацієнти, які страждають на цукровий діабет, повинні попередити про це свого лікаря. В такому випадку медичне обстеження слід проводити частіше, ніж звичайно (наприклад, кожні 8 тижнів). У випадку появи сильного болю у ділянці живота, збільшення печінки або ознак гострої внутрішньочеревної кровотечі слід припинити лікування та звернутися до лікаря.При застосуванні ципротерону в дозі 200 – 300 мг були описані випадки прямої гепатотоксичної дії, розвиток жовтяниці, гепатит та печінкова недостатність, які призвели в деяких випадках до летальних наслідків. У більшості випадків це були хворі на рак передміхурової залози. Токсичні ефекти дозозалежні та зазвичай розвиваються через декілька місяців від початку лікування. Контроль функції печінки слід проводити до початку терапії, а також у випадку підозри на розвиток гепатотоксичних ефектів. У разі підтвердження гепатотоксичності застосування препарату слід припинити, за виключенням тих випадків, коли гепатотоксичність обумовлена іншими чинниками, такими як метастази. В такому випадку продовження лікування можливе, якщо очікувана користь від лікування перевищує ризик.Пацієнтам з непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа або глюкогалактозною абсорбцією застосування препарату не рекомендується.

Особенности применения:

Препарат містить лактозу! Це треба мати на увазі пацієнтам із спадковою непереносимістю лактози.Для чоловіків. Хворі з органічними порушеннями головного мозку, психічними хворобами, особи, які страждають на алкоголізм, патологічні відхилення у статевій сфері, резистентні до лікування патологічниї відхилень у статевій сфері ципротероном.Якщо у хворого є порушення фертильності, рекомендується перед початком лікування зробити сперматограму.Для жінок. Перед початком лікування необхідно провести ендокринологічне та гінекологічне обстеження, встановити наявність чи відсутність вагітності. Під час лікування ципротероном вагітність повинна бути виключена.Немає даних щодо негативного впливу на здатність запліднення після припинення лікування.Жінкам хворим на епілепсію, отосклероз, множинний склероз, порфірію, правець, цукровий діабет та артеріальну гіпертензію ципротерон з/без оральних контрацептивів призначають лише під пильним наглядом лікаря.Жінкам дітородного віку при наявності шлунково-кишкових розладів, які супроводжуються блюванням та/або діареєю, замість пероральних контрацептивів рекомендують застосовувати бар’єрні протизаплідні засоби. Однак не слід припиняти прийом ципротерону. Якщо в процесі лікування припиняються менструації, препарат слід відмінити до остаточного виключення вагітності.При значних та повторних втратах крові протягом прийому препарату хворому необхідно звернутися до лікаря та пройти обстеження.Ризик тромбозів підвищується протягом застосування препарату в поєднанні із засобами, що містять естроген, що слід пам’ятати жінкам, яким показане оперативне втручання. За 6 тижнів до оперативного втручання або в разі тривалого ліжкового режиму рекомендується припинити приймання препарату.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат протипоказаний в період вагітності або годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Прийом ципротерону може призвести до втомлюваності та зниження концентрації уваги особливо протягом перших тижнів лікування, що потрібно враховувати при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дети:

Препарат не застосовується для лікування дітей.

Способ применения и дозы:

Ципротерон-Тева приймають внутрішньо після їди, запиваючи рідиною.Дозування для чоловіків. Лікування неоперабельного раку передміхурової залозибез орхіектомії або лікування з агоністами лютеїнізуючого гормона-рилізинг гормона (ЛГ-РГ): по 2 таблетки 2 – 3 рази на добу (200 – 300 мг); після орхіектомії: по 2 таблетки 1 – 2 рази на добу (100 – 200 мг). Не можна припиняти лікування або зменшувати дозування після покращення стану пацієнта чи ремісії.Для зниження раптового загострення хвороби, спричиненої первинним збільшенням тестостерону в сироватці крові на початку лікування агоністами ЛГ-РГ: по 2 таблетки 2 рази на добу (200 мг) як монотерапія протягом перших 5 – 7 днів, потім по 2 таблетки 2 рази на добу (200 мг) разом з агоністом ЛГ-РГ протягом 3 – 4 тижнів. Дозу агоніста ЛГ-РГ підбирають відповідно до рекомендацій виробника агоніста ЛГ-РГ.Для лікування припливів крові (клімактеричного вазомоторного симптому), які зустрічаються протягом лікування агоністами ЛГ-РГ: по 1-3 таблетки на добу (50 – 150 мг), у разі необхідності − до 2 таблеток 3 рази на добу (300 мг).Для зниження сексуального потягу при патологічних відхиленнях у статевій сфері: по 1 таблетці 2 рази на добу (100 мг), потім приймають по 2 таблетки 2 рази на добу (200 мг), у разі необхідності − по 2 таблетки 3 рази на добу (300 мг) протягом короткого періоду.Тривалість лікування визначає лікар, для кожного вона індивідуальна (від декількох тижнів до декількох місяців). Для досягнення постійного терапевтичного ефекту ципротерон слід призначати на тривалий проміжок часу. Призначення ципротерону не є психотерапією, так само як інші додаткові заходи (дивіться Особливі заходи безпеки).Після досягнення терапевтичного ефекту лікування продовжують за допомогою підтримуючого дозування (іноді достатньо по ½ таблетки 2 рази на добу (50 мг). Перехід до підтримуючого дозування проводять через поступове зменшення дози (по одній таблетці на тиждень, але найкраще зменшувати по ½ таблетки на тиждень).Слід пам’ятати, що після припинення застосування ципротерону в багатьох випадках можуть виникнути рецидиви. У такому разі слід повторити курс лікування.Дозування для жінок. Для жінок дітородного віку з регулярним менструальним циклом: лікування ципротероном розпочинається з 1-го дня менструального циклу (з 1-го дня менструації). Протягом 10 днів (з 1-го по 10-й день менструального циклу) приймають по 2 таблетки 1 раз на добу. З метою контрацепції та стабілізації циклу слід приймати естраген-прогестагенні пероральні контрацептиви (з якомога меншим вмістом етинілестрадіолу 30 або 35 мкг) з 1-го по 21-й день менструального циклу. З 22-го по 28-й день робиться перерва у прийомі препарату, протягом якої (7 днів) настає менструальноподібна кровотеча. Рівно через 4 тижні після початку першого курсу лікування (в той самий день тижня) слід розпочати новий курс комбінованого лікування, навіть якщо кровотеча не припинилась. Якщо протягом перерви в прийомі препарату не виявлена кровотеча, слід звернутися до лікаря. Якщо через деякий час спостерігається клінічне покращання, щоденна доза ципротерону може бути зменшена з однієї таблетки до ½ таблетки.Для жінок дітородного віку з нерегулярним менструальним циклом або аменореєю лікування може бути розпочате відразу після призначення препарату лікарем. Поки не приймаються пероральні контрацептиви (протягом 14 днів) слід застосовувати бар’єрні механічні засоби контрацепції. Перший день лікування вважається першим днем циклу. Подальше лікування подібне до лікування жінок з регулярним менструальним циклом. Протягом перерви в прийомі препарату може бути кровотеча.В період менопаузи жінки можуть отримувати монотерапію препаратом Ципротерон-Тева. У жінок, які мають матку, можлива поява менструації.Залежно від ступеня тяжкості захворювання, середнє дозування ципротерону становить: ½ - 1 таблетка на добу (25-50 мг) без перерви в прийомі препарату або ½ - 1 таблетка на добу (25-50 мг) упродовж 21 дня, при цьому слід витримувати 7-денний період перерви при прийомі препарату.

Передозировка:

Немає даних щодо передозування препарату. У разі необхідності проводять симптоматичну терапію.

Побочные действия:

На початку лікування можуть спостерігатися втома, депресія, головний біль, запаморочення, біль у животі, нудота, періоди апатії чи неспокою. Ці симптоми зазвичай швидко минають. Досить часто спостерігається збільшення чи зменшення маси тіла. Можливі шкірні реакції у вигляді алергій у легкій формі, м’язова слабкість. В індивідуальних випадках, при застосуванні великих доз, можлива задишка. Гепатотоксичні реакції (гепатит, розлади функції печінки) зустрічаються дуже рідко. Механізм гепатотоксичної дії до кінця не з’ясований, але найчастіше гепатотоксичні реакції спостерігаються у літніх пацієнтів, у яких були злоякісні утворення та які лікувалися препаратом тривалий час великими дозами. У таких пацієнтів необхідно здійснювати контроль функції печінки. При негативних результатах лікування слід припинити.Дуже рідко, під час застосування статевих стероїдів, у тому числі й ципротерону, спостерігався розвиток пухлин печінки.У поодиноких випадках є інформація про виникнення тромбоемболічних симптомів під час лікування ципротероном. Однак наслідковий зв’язок малоймовірний.У чоловіків при довгостроковому лікуванні ципротероном, як і при застосуванні інших антиандрогенних препаратів, у поодиноких випадках спостерігалися явища остеопорозу. У чоловіків можлива поява гінекомастії і пригнічення сперматогенезу, у жінок – болючість, напруження або збільшення молочних залоз, зниження лібідо, порушення менструального циклу та аменорея.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні з ципротероном можлива зміна ефективності гіпоглікемічних лікарських засобів або інсуліну.При застосуванні ципротерону з лікарськими засобами, що містять естроген, ризик тромбозів зростає.Алкоголь знижує дію ципротерону.

Срок годности:

5 років.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі від 15 до 25 оС. Зберігати у захищеному від вологи місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері, по 5 блістерів у пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняСвенсвег 5 – 2031 ГА Харлем, Нідерланди (Swensweg 5 – 2031 GA Haarlem, the Netherlands).
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ G03HA01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Ципротерон-Тева
Производитель:Фармахеми Б.В. для "ТЕВА Фармацевтикал Индастриз", Нидерланды/Израиль
Форма выпуска: По 10 таблеток у блістері, по 5 блістерів у пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9241/01/01 от 17.12.2008. Приказ № 751 от 17.12.2008
МНН:Cyproterone
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: суproterone;1 таблетка містить 50 мг ципротерону ацетату;допоміжні речовини: крохмаль картопляний; лактоза, моногідрат; кросповідон; натрію лаурилсульфат; гідроксипропілцелюлоза; тальк; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний.

Фармакологическая группа:Антинеопластические средства.
Код АТХ:G03HA01 - Ципротерон
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 кг
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 к...
Витамин D укрепляет иммунитет, но не защищает от COVID-19: врачи
Витамин D играет важную роль в поддержании иммунит...
Реклама