Димекс инструкция по применению

Димекс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Димекс сироп по 125 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4269/01/01 от 20.03.2006. Приказ № 130 от 20.03.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

5 мл сиропу містять дифенгідраміну гідрохлориду 10 мг, амонію хлориду 100 мг;допоміжні речовини: цукор кристалічний, кислота бензойна, кислота сорбінова, етанол 96%, L-ментол, натрію цитрат, кислота лимонна безводна, гліцерил, лимонна есенція, малинова есенція , вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

сиропоподібна рідина жовто-коричневого кольору, з солодким смаком і запахом малини;

Производитель:

Софарма, АО, Болгария

Фармакотерапевтическая группа:

Антигистаминные средства - антагонист H1-рецепторов.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Димекс® – комбінований препарат з антигістамінним, протиалергічним, відхаркувальним ефектом. Дифенгідрамін є антигістамінним засобом з вираженим антихолінергічним і седативним ефектом. Блокує Н1-рецептори у клітинних мембранах ефекторних органів. Антихолінергічний ефект зумовлює зменшення бронхіальної секреції і бронхолітичний ефект.Хлорид амонію має секретомоторну активність – стимулює рух війок дихального епітелію, підвищує скорочуваність бронхів, полегшує відхаркування бронхіального секрету. Фармакокінетика Після перорального прийому в середньому 65% застосованої дози дифенгідраміну резорбується із шлунково-кишкового тракту. Дія дифенгідраміну проявляється через годину після перорального прийому і триває від 4 до 6 год. Хлорид амонію резорбується у кишечнику.Максимальні концентрації у плазмі (81 - 159 нг/мл) досягаються через 2 - 4 год. після одноразового внутрішнього прийому 100 мг дифенгідраміну. На 76-85% він зв’язується з протеїнами плазми. Розподіляється у всіх тканинах організму.Приблизно 50% дифенгідраміну метаболізується у печінці. При тривалому застосуванні може індукувати власний метаболізм.Іон амонію метаболізується в печінці до сечовини.Дифенгідрамін екскретується з сечею у вигляді метаболітів і у незміненому вигляді. Метаболіти комбінації виділяються повільніше, ніж неметаболізована частина. Майже 50-65% виявляються у сечі у вигляді похідних дифенілметану. Період напівелімінації дифенгіраміну становить десь 1 - 4 год.Сечовина, яка утворюється з хлориду амонію, виводиться з сечею, внаслідок чого знижується її реакція і стимулюється діурез.

Показания к применению:

Симптоматичне лікування кашлю із утрудненим виведенням мокроти та явищами бронхоспазму.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до діючих або допоміжних речовин препарату;гострі астматичні напади;глаукома;гіпертрофія передміхурової залози;стриктури сечоводу;стенозуюча пептична виразка;тяжкі порушення функції нирок і печінки;метаболітичний алкалоз;вагітність і годування груддю;діти до 5 років;цукровий діабет.

Особенности применения:

При застосуванні дітьми молодшого віку слід точно дотримуватись дозування. При перевищенні дози і у осіб з підвищеною чутливістю антигістамінні препарати можуть спричинити збудження, галюцинації, судоми.У людей похилого віку застосування Димексу® може спричинити запаморочення, сонливість, артеріальну гіпотензію.Необхідно з обережністю застосовувати препарат хворим на бронхіальну астму через утруднене виділення мокротиння.До складу лікарського засобу входить 52,5 г сахарози. При застосуванні відповідно до рекомендацій по дозуванню з кожною дозою у 5 мл в організму потраплаяє 2,1 г сахарози. Це небезпечно для осіб з порушеним засвоєнням цукрів.Димекс® містить до 7,68 об.% етанолу. У 5 мл сиропу містяться 312 мг алкоголю. Препарат слід з обережністю застосовувати хворим із захворюваннями печінки, епілепсією, алкоголізмом.До складу сиропу як допоміжна речовина входить гліцерил – при застосуванні у високих дозах може спричинити головний біль, подразнення шлунка і діарею.Вагітність і годування груддю.Димекс® не застосовується під час вагітності і годування груддю.Вплив на керування автомобілем і роботу з автоматизованими механізмами.При застосуванні Димексу® можливе виникнення сонливості і порушення координації, тому його з обережністю слід застосовувати водіям транспортних засобів і операторам автоматизованих механізмів.

Способ применения и дозы:

Сироп застосовують перорально. Дорослі і діти старше 14 років: по 5-10 мл 3 рази на день.Діти від 9 до 14 років: по 5 мл 3 рази на день.Діти від 5 до 8 років: по 2,5 мл 3 рази на день.Курс лікування ­– 5 днів.

Передозировка:

При прийомі дози, більшої за призначену, можуть спостерігатися реакції з боку центральної нервової системи, які варіюють: від стану пригнічення до стану збудження. Останні частіше виникають у дітей. Може з’явитися сухість у роті, порушення акомодації, почервоніння шкіри, шлунково-кишкові порушення.Лікування: промивання шлунка, ентеросорбенти, симптоматичне лікування.

Побочные действия:

Загальна слабкість, стомленість, зниження уваги, запаморочення, сонливість, головний біль, порушення координації, стан неспокою, підвищена збудливість (особливо у дітей), роздратованість, безсоння, зниження кров’яного тиску, порушення серцевого ритму, сухість у роті, носі і горлі, закладеність носа, нудота, блювання, запор, діарея, утруднене сечовипускання або затримка сечі, свербіж, висипання, фотосенсибілізація, тимчасові порушення зору, шум у вухах, тахікардія, екстрасистолія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, гемолітична анемія, озноб, алергічні реакції.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне застосування Димексу® з інгібіторами МАО призводить до посилення його ефектів.Димекс® посилює ефект алкоголю та інших лікарських засобів, які пригнічують центральну нервову систему (снодійні, заспокійливі) при одночасному застосуванні.

Срок годности:

В оригінальній упаковці, у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25ºС! Термін придатності – 3 роки. Термін придатності після розкриття флакону – до 30 дн.

Форма выпуска / упаковка:

По 125 мл сиропу у флаконах із темного скла, які закупорюються алюмінієвими ковпачками типу “Пілферпруф” або пластмасовими ковпачками з поліетилену з кільцем, яке розривається, або по 125 мл сиропу у пластмасових флаконах з темного поліетилентерефталату (ПЕТ), які закупорюються пластмасовими ковпачками з поліетилену з кільцем, яке розривається.Виробник.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика Форма випуску

Сироп.Код АТС R06AA52.

Адреса

Болгарія, 1220, м. Софія, Ілієнське шосе,16.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R06AA52:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Димекс
Производитель:Софарма, АО, Болгария
Форма выпуска:

По 125 мл сиропу у флаконах із темного скла, які закупорюються алюмінієвими ковпачками типу “Пілферпруф” або пластмасовими ковпачками з поліетилену з кільцем, яке розривається, або по 125 мл сиропу у пластмасових флаконах з темного поліетилентерефталату (ПЕТ), які закупорюються пластмасовими ковпачками з поліетилену з кільцем, яке розривається.Виробник.

Регистрационное удостоверение:№ UA/4269/01/01 от 20.03.2006. Приказ № 130 от 20.03.2006
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

5 мл сиропу містять дифенгідраміну гідрохлориду 10 мг, амонію хлориду 100 мг;допоміжні речовини: цукор кристалічний, кислота бензойна, кислота сорбінова, етанол 96%, L-ментол, натрію цитрат, кислота лимонна безводна, гліцерил, лимонна есенція, малинова есенція , вода очищена.

Фармакологическая группа:Антигистаминные средства - антагонист H1-рецепторов.
Код АТХ:R06AA52 - Дифенгидрамин в комбинации с другими препаратами
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 кг
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 к...
Витамин D укрепляет иммунитет, но не защищает от COVID-19: врачи
Витамин D играет важную роль в поддержании иммунит...
Реклама