Димекс інструкція по застосуванню

Димекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Димекс сироп по 125 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4269/01/01 від 20.03.2006. Наказ № 130 від 20.03.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

5 мл сиропу містять дифенгідраміну гідрохлориду 10 мг, амонію хлориду 100 мг;допоміжні речовини: цукор кристалічний, кислота бензойна, кислота сорбінова, етанол 96%, L-ментол, натрію цитрат, кислота лимонна безводна, гліцерил, лимонна есенція, малинова есенція , вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

сиропоподібна рідина жовто-коричневого кольору, з солодким смаком і запахом малини;

Виробник:

Софарма, АТ, Болгарія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Димекс® – комбінований препарат з антигістамінним, протиалергічним, відхаркувальним ефектом. Дифенгідрамін є антигістамінним засобом з вираженим антихолінергічним і седативним ефектом. Блокує Н1-рецептори у клітинних мембранах ефекторних органів. Антихолінергічний ефект зумовлює зменшення бронхіальної секреції і бронхолітичний ефект.Хлорид амонію має секретомоторну активність – стимулює рух війок дихального епітелію, підвищує скорочуваність бронхів, полегшує відхаркування бронхіального секрету. Фармакокінетика Після перорального прийому в середньому 65% застосованої дози дифенгідраміну резорбується із шлунково-кишкового тракту. Дія дифенгідраміну проявляється через годину після перорального прийому і триває від 4 до 6 год. Хлорид амонію резорбується у кишечнику.Максимальні концентрації у плазмі (81 - 159 нг/мл) досягаються через 2 - 4 год. після одноразового внутрішнього прийому 100 мг дифенгідраміну. На 76-85% він зв’язується з протеїнами плазми. Розподіляється у всіх тканинах організму.Приблизно 50% дифенгідраміну метаболізується у печінці. При тривалому застосуванні може індукувати власний метаболізм.Іон амонію метаболізується в печінці до сечовини.Дифенгідрамін екскретується з сечею у вигляді метаболітів і у незміненому вигляді. Метаболіти комбінації виділяються повільніше, ніж неметаболізована частина. Майже 50-65% виявляються у сечі у вигляді похідних дифенілметану. Період напівелімінації дифенгіраміну становить десь 1 - 4 год.Сечовина, яка утворюється з хлориду амонію, виводиться з сечею, внаслідок чого знижується її реакція і стимулюється діурез.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування кашлю із утрудненим виведенням мокроти та явищами бронхоспазму.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючих або допоміжних речовин препарату;гострі астматичні напади;глаукома;гіпертрофія передміхурової залози;стриктури сечоводу;стенозуюча пептична виразка;тяжкі порушення функції нирок і печінки;метаболітичний алкалоз;вагітність і годування груддю;діти до 5 років;цукровий діабет.

Особливості застосування:

При застосуванні дітьми молодшого віку слід точно дотримуватись дозування. При перевищенні дози і у осіб з підвищеною чутливістю антигістамінні препарати можуть спричинити збудження, галюцинації, судоми.У людей похилого віку застосування Димексу® може спричинити запаморочення, сонливість, артеріальну гіпотензію.Необхідно з обережністю застосовувати препарат хворим на бронхіальну астму через утруднене виділення мокротиння.До складу лікарського засобу входить 52,5 г сахарози. При застосуванні відповідно до рекомендацій по дозуванню з кожною дозою у 5 мл в організму потраплаяє 2,1 г сахарози. Це небезпечно для осіб з порушеним засвоєнням цукрів.Димекс® містить до 7,68 об.% етанолу. У 5 мл сиропу містяться 312 мг алкоголю. Препарат слід з обережністю застосовувати хворим із захворюваннями печінки, епілепсією, алкоголізмом.До складу сиропу як допоміжна речовина входить гліцерил – при застосуванні у високих дозах може спричинити головний біль, подразнення шлунка і діарею.Вагітність і годування груддю.Димекс® не застосовується під час вагітності і годування груддю.Вплив на керування автомобілем і роботу з автоматизованими механізмами.При застосуванні Димексу® можливе виникнення сонливості і порушення координації, тому його з обережністю слід застосовувати водіям транспортних засобів і операторам автоматизованих механізмів.

Спосіб застосування та дози:

Сироп застосовують перорально. Дорослі і діти старше 14 років: по 5-10 мл 3 рази на день.Діти від 9 до 14 років: по 5 мл 3 рази на день.Діти від 5 до 8 років: по 2,5 мл 3 рази на день.Курс лікування ­– 5 днів.

Передозування:

При прийомі дози, більшої за призначену, можуть спостерігатися реакції з боку центральної нервової системи, які варіюють: від стану пригнічення до стану збудження. Останні частіше виникають у дітей. Може з’явитися сухість у роті, порушення акомодації, почервоніння шкіри, шлунково-кишкові порушення.Лікування: промивання шлунка, ентеросорбенти, симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Загальна слабкість, стомленість, зниження уваги, запаморочення, сонливість, головний біль, порушення координації, стан неспокою, підвищена збудливість (особливо у дітей), роздратованість, безсоння, зниження кров’яного тиску, порушення серцевого ритму, сухість у роті, носі і горлі, закладеність носа, нудота, блювання, запор, діарея, утруднене сечовипускання або затримка сечі, свербіж, висипання, фотосенсибілізація, тимчасові порушення зору, шум у вухах, тахікардія, екстрасистолія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, гемолітична анемія, озноб, алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування Димексу® з інгібіторами МАО призводить до посилення його ефектів.Димекс® посилює ефект алкоголю та інших лікарських засобів, які пригнічують центральну нервову систему (снодійні, заспокійливі) при одночасному застосуванні.

Термін придатності:

В оригінальній упаковці, у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25ºС! Термін придатності – 3 роки. Термін придатності після розкриття флакону – до 30 дн.

Форма випуску / упаковка:

По 125 мл сиропу у флаконах із темного скла, які закупорюються алюмінієвими ковпачками типу “Пілферпруф” або пластмасовими ковпачками з поліетилену з кільцем, яке розривається, або по 125 мл сиропу у пластмасових флаконах з темного поліетилентерефталату (ПЕТ), які закупорюються пластмасовими ковпачками з поліетилену з кільцем, яке розривається.Виробник.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуСироп.Код АТС R06AA52.АдресаБолгарія, 1220, м. Софія, Ілієнське шосе,16.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R06AA52:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Димекс
Виробник:Софарма, АТ, Болгарія
Форма випуску: По 125 мл сиропу у флаконах із темного скла, які закупорюються алюмінієвими ковпачками типу “Пілферпруф” або пластмасовими ковпачками з поліетилену з кільцем, яке розривається, або по 125 мл сиропу у пластмасових флаконах з темного поліетилентерефталату (ПЕТ), які закупорюються пластмасовими ковпачками з поліетилену з кільцем, яке розривається.Виробник.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4269/01/01 від 20.03.2006. Наказ № 130 від 20.03.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

5 мл сиропу містять дифенгідраміну гідрохлориду 10 мг, амонію хлориду 100 мг;допоміжні речовини: цукор кристалічний, кислота бензойна, кислота сорбінова, етанол 96%, L-ментол, натрію цитрат, кислота лимонна безводна, гліцерил, лимонна есенція, малинова есенція , вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.
Код АТС:R06AA52 - Дифенгідрамін в комбінації з іншими препаратами
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама