Диметилсульфоксид инструкция по применению

Диметилсульфоксид фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Диметилсульфоксид жидкость д/наруж. прим. по 100 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5964/01/01 от 19.02.2007. Приказ № 78 от 19.02.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 09.11.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 флакон містить диметильсульфоксиду 50 або 100 мл.

Основные физико-химические свойства:

прозора, безбарвна, гігроскопічна рідина або безбарвні кристали без запаху, або зі слабким специфічним запахом; гігроскопічний;

Производитель:

Агрофирма Ян, ДП, с. Немиринцы, Ружинский р-н, Житомирская обл.

Фармакотерапевтическая группа:

Различные препараты, которые оказывают противовоспалительное действие.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Диметилсульфоксид має властивість проникати через біологічні мембрани, включаючи бар'єри шкіри, проявляючи таким чином свої специфічні ефекти, до яких належать протизапальний, знеболюючий, антисептичний, фібринолітичний. Препарат посилює проникнення через неушкоджену шкіру та слизові оболонки лікарських засобів (транспортуюча здатність). Є дані про відновлення препаратом дії антибіотиків на резистентні до них або малочутливі штами бактерій.Фармакокінетика. При аплікації розчину (90%) диметилсульфоксиду на шкіру він виявляється у крові через 5 хв, досягаючи максимальної концентрації через 4-6 год із збереженням майже незміненого рівня протягом 1,5 - 3 діб. Частково метаболізується у печінці, виділяється із сечею та калом як у незміненому вигляді, так і у вигляді диметилсульфону.

Показания к применению:

Запальні захворювання опорно-рухового апарату (ревматоїдний артрит, хвороба Бехтєрєва, деформуючий остеоартроз, артропатії, розтягнення зв’язок), удари, травматичні інфільтрати, запальні набряки, гнійні рани, абсцеси, гострі і хронічні остеомієліти, вузлова еритема, стрептодермія.У поєднанні з нестероїдними протизапальними засобами у комплексній терапії деформуючого остеоартрозу та ревматоїдного артриту, у комбінації з антимікробними засобами місцевого типу дії – для лікування склеродермії, акне, бешихового запалення шкіри, фурункульозу, екземи, трофічних виразок, у поєднанні з гепарином – при тромбофлебітах. Застосовується також у шкірно-пластичній хірургії, для консервації шкірних гомотрансплантатів.

Противопоказания:

Диметилсульфоксид протипоказаний при вираженій серцево-судинній недостатності та атеросклерозі, стенокардії, інсульті, коматозних станах, порушеннях функцій нирок та печінки, в період вагітності, лактації, при глаукомі, катаракті.

Особенности применения:

Через можливу індивідуальну непереносимість Диметилсульфоксиду рекомендується проводити пробу: препарат наносять на шкіру змоченим ватним тампоном. Різка гіперемія або свербіж є протипоказанням для застосування Диметилсульфоксиду. На час лікування слід припинити годування груддю. З обережністю призначають хворим літнього віку, дітям до 7 років. Слід враховувати посилення препаратом як специфічної активності, так і токсичності лікарських засобів.

Способ применения и дозы:

Застосовують у вигляді водних розчинів (30 - 50% концентрації) для компресів, тампонів і промивань. Марлеві серветки, змочені розчином Диметилсульфоксиду, накладають на уражені ділянки, охоплюючи прилеглі здорові ділянки шкіри. Поверх серветки накладається поліетиленова плівка та бавовняна або лляна тканина.При лікуванні бешихового запалення і трофічних виразок препарат застосовують у вигляді 30 - 50% водного розчину по 50 - 100 мл 2 - 3 рази на добу. При екземі, дифузних стрептодерміях рекомендуються компреси з 40 - 90% розчином препарату, при фурункульозах – 40% розчин. Для місцевого знеболювання рекомендують 25 - 50% розчин для компресів по 100 - 150 мл 2 - 3 рази на добу. При лікуванні глибоких опіків застосовують пов’язки з 20 - 30% розчином препарату (за необхідності – в дозі до 500 мл). 10 - 20 - 30% розчини препарату застосовують для промивання гнійно-некротичних ран, порожнин і ділянок запалення.У шкірно-пластичній хірургії застосовують пов’язки з 20 - 30% розчином препарату на ауто- та гомотрансплантати безпосередньо після операції та у наступні дні до стійкого приживлення трансплантата. Як консервуюче середовище для зберігання шкірних гомотрансплантатів застосовують 5% розчин Диметилсульфоксиду у розчині Рінгера.

Передозировка:

Передозування препарату може спричинити виникнення алергічних реакцій та посилення проявів побічної дії, що вимагає призначення антигістамінних препаратів і припинення застосування Диметилсульфоксиду. 

Побочные действия:

Можливо виникнення еритеми, свербежу, запаморочення, безсоння, адинамії, дерматитів, діареї. У деяких випадках при підвищеній чутливості до Диметилсульфоксиду спостерігається нудота, блювання, бронхоспазм.

Лекарственное взаимодействие:

Диметилсульфоксид посилює дію етанолу (алкоголь гальмує виведення препарату) та інсуліну (при тривалому застосуванні препарату дозу інсуліну зменшують), кислоти ацетилсаліцилової, бутадіону, препаратів дигіталісу, хінідину, нітрогліцерину, антибіотиків (стрептоміцину, мономіцину та ін.), сенсибілізує організм до засобів для наркозу.Умови та терміни зберігання. Зберігати при температурі від 15 до 25 ˚С у недоступному для дітей місці. При зберіганні при температурі 18,3 ˚С і нижче можливе випадання кристалів. При випаданні кристалів флакон з препаратом необхідно розігріти в теплій воді. Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 50 або 100 мл у коричневому флаконі.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: dimethylsulfoxide; диметилсульфоксид; Форма випускуРідина для зовнішнього застосування.АдресаУкраїна, 76006 м. Івано-Франківськ, вул. Б.Хмельницького, 94.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ M02AX03:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Диметилсульфоксид
Производитель:Агрофирма Ян, ДП, с. Немиринцы, Ружинский р-н, Житомирская обл.
Форма выпуска: По 50 або 100 мл у коричневому флаконі.
Регистрационное удостоверение:№ UA/5964/01/01 от 19.02.2007. Приказ № 78 от 19.02.2007
МНН:Dimethyl sulfoxide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 флакон містить диметильсульфоксиду 50 або 100 мл.

Фармакологическая группа:Различные препараты, которые оказывают противовоспалительное действие.
Код АТХ:M02AX03 - Диметилсульфоксид
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Это природное средство может снизить уровень артериального давления до 12 мм рт. ст.
Согласно исследованию, которое было опубликовано в...
Ежедневный прием душа вреден для здоровья: врач
Эксперт по гигиене в Лондонской школе гигиены и тр...
Реклама