Доксициклин Солютаб-Кредофарм инструкция по применению

Доксициклин Солютаб-Кредофарм фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Доксициклин Солютаб-Кредофарм таблетки раств. со вкус. ананас. по 100 мг №10 в блис.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/12493/01/01 от 31.03.2008. Приказ № 715 от 13.09.2012
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: 1 таблетка містить доксицикліну 100 мг; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, натрію крохмальгліколят, аспартам (Е 951), сухі ароматизатори: апельсин (етилбутират, олія апельсинова, альдегід С-10, цитраль, лактоза) / ананас (етилбутират, етилпропіонат, етилацетат, алілгептоат, поліетиленпропіонат, етилкаприлат, ванілін, лактоза).

Основные физико-химические свойства:

світло-жовті з вкрапленнями, круглі, двоопуклі розчинні таблетки без оболонки.

Производитель:

Юнимакс Лаб./Мепро Фарм. Пвт. для Америкен Нортон Корпорейшн, Индия/США

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Тетрациклины. Доксициклин

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Доксициклін – напівсинтетичний антибіотик групи тетрациклінів широкого спектра дії. Зумовлює бактеріостатичну дію за рахунок пригнічення синтезу білка збудників. Активний відносно грампозитивних бактерій: аеробних коків – Staphylococcus spp. (у тому числі продукуючих пеніциліназу), Streptococcus spp. (у т.ч. Streptococcus pneumoniae); аеробних спороутворюючих бактерій - Bacillus anthracis; аеробних неспороутворюючих бактерій – Clostridium spp. Препарат активний також відносно грамнегативних бактерій: аеробних коків – Neisseria gonorrhoeae; аеробних бактерій – Escherichia coli; Shigella spp., Salmonella spp., Enterobacter spp., Klebsiella spp., Bordetella pertussis, а також щодо Rickettsia spp., Treponema spp., Mycoplasma spp., Chlamydia spp.До цього препарату стійкі Pseudomonas aeruginosa, Proteus spp., Serratia spp., більшість штамів Bacteroides fragilis. ФармакокінетикаПрепарат швидко всмоктується з травного каналу і повільно виводиться з організму; залежно від дози терапевтична концентрація в крові зберігається протягом 18-24 год. Зв'язується з білками крові на 80-95%. Добре проникає в органи і рідини організму, у тому числі водянисту вологу ока, погано – у спинномозкову рідину. Період напіввиведення препарату – 12 - 22 години. Значна частина виводиться у незмінному стані з фекаліями, приблизно 40 % - із сечею. Фармацевтичні характеристики.

Показания к применению:

Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до даного препарату мікроорганізмами: інфекції органів дихання і ЛОР-органів (пневмонія, бронхіти, синусит, тонзиліт, отит); інфекції шлунково-кишкового тракту (холецистит і холангіт, перитоніт, холера, сальмонельоз, шигельоз, черевний тиф); гнійні інфекції шкіри і м’яких тканин (абсцес, інфікована екзема, вугровий висип, фурункульоз, імпетиго, інфіковані опіки, інфіковані шкірні висипання, інфіковані постопераційні і посттравматичні рани); інфекції органів сечостатевої системи (хламідіоз, пієлонефрит, цистит, уретрит, простатит, епідидиміт, аднексит, післяпологові інфекційні ускладнення, запальні захворювання органів малого таза; гонорея, сифіліс - як альтернативний засіб); інші інфекційні захворювання: бруцельоз, сибірка, рикетсіози, остеомієліт, трахома.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до доксицикліну та інших компонентів препарату, а також до тетрациклінів, грибкові інфекції, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 12 років.

Особенности применения:

Препарат приймають внутрішньо після їжі (щоб уникнути подразнення слизової оболонки шлунка).Артеріальна гіпертензія відзначалась в осіб, які отримували повні терапевтичні дози. Ці ознаки швидко зникали після відміни лікарського засобу.Повідомлялося про виникнення псевдомембранозного коліту при лікуванні антибактеріальними засобами, включаючи доксициклін. Застосування антибіотиків може спричиняти ріст нечутливих патогенних мікроорганізмів, включаючи гриби. Необхідно постійне спостереження за пацієнтами. Якщо виникає резистентний мікроорганізм, антибіотик треба відмінити і призначити відповідну терапію. Повідомлялося про випадки езофагіту і утворення виразки у пацієнтів, які приймали капсули і таблетки препаратів тетрациклінового ряду, включаючи доксициклін.Антианаболічна дія тетрациклінів може бути причиною підвищення рівня залишкового азоту сечовини. Порушення функції печінки спостерігались рідко – як при пероральному, так і при парентеральному застосуванні тетрациклінів, включаючи доксициклін.Фоточутливість, яка виявляється у вигляді підвищеної реакції на сонячне опромінення, спостерігалась у деяких людей, які приймали тетрацикліни, включаючи доксициклін. Несумісний з препаратами, що мають лужне рН, а також нестійкими у кислому середовищі (амінофілін, гідрокортизон, еритроміцин). При печінково-нирковій недостатності препарат застосовують під контролем функціонального стану печінки і нирок.При інфекціях, спричинених бета-гемолітичними стрептококами групи А, лікування слід проводити щонайменше 10 днів.Можливе транзиторне підвищення вмісту в крові печінкових амінотрансфераз, лужної фосфатази, білірубіну.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Не застосовується при вагітності, оскільки проникаючи через плаценту, може порушити нормальний розвиток зубів, викликати пригнічення росту кісток скелета плода, а також жирову інфільтрацію печінки.За необхідності застосування препарату в період годування груддю слід припинити годування.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Вплив доксицикліну на здатність керувати автомобілем або користуватися технікою не вивчався. Немає жодних ознак, що доксициклін може вплинути на таку здатність.

Дети:

Препарат не призначають дітям до 12 років, тому що тетрацикліни, у тому числі й Доксициклін Солютаб-Кредофарм, спричиняють довгострокову зміну кольору зубів і гіпоплазію емалі, пригнічення поздовжнього росту кісток скелета.

Способ применения и дозы:

Призначають Доксициклін Солютаб-Кредофарм внутрішньо дорослим і дітям віком від 12 років. Таблетку розчинити у півсклянці води та добре перемішати. Добова доза для дорослих становить в 1-й день лікування 200 мг/добу одноразово чи по 100 мг через 12 годин; у наступні дні – 100 мг (1 раз на добу). При тяжкому перебігу інфекції добова доза становить в 1-й і наступні дні - 200 мг.Залежно від особливостей перебігу і тяжкості хвороби курс лікування становить 7-10 діб.При лікуванні гонореї препарат призначають хворим на гострий неускладнений уретрит – у курсовій дозі 500 мг (1-й прийом – 300 мг, наступні два прийоми – по 100 мг з інтервалом 6 год.), при ускладненій формі гонореї курсову дозу антибіотика (800-900 мг) розподіляють на 6-7 введень (300 мг на 1-й прийом, по 100 мг з інтервалом 6 год. на 5-6 наступних прийомів).При неускладнених інфекціях уретри, шийки матки і ректальної зони, спричинених Chlamydia trachomatis, - 100 мг 2 рази на добу, не менше як 7 днів.При орхіті чи епідидиміті, спричинених Chlamydia trachomatis чи Neisseria gonorrhoeae, - 100 мг 2 рази на добу; тривалість лікування не менше 10 днів.

Передозировка:

Існує загроза ураження печінки та виникнення панкреатиту. У випадку передозування препарат відміняють і проводять симптоматичне та підтримуюче лікування (промивання шлунка, призначення активованого вугілля та солей кальцію). Діаліз не впливає на період напіввиведення препарату із сироватки і, отже, неефективний при передозуванні.

Побочные действия:

У хворих, які одержували тетрацикліни, включаючи доксициклін, спостерігались нижченаведені побічні прояви.Порушення крові і лімфатичної системи: гемолітична анемія, тромбоцитопенія, нейтропенія та еозинофілія.Порушення імунної системи: алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, анафілаксія, анафілактоїдні реакції, анафілактоїдна пурпура, гіпотензія, перикардит, ангіоневротичний набряк, загострення системного червоного вовчака, задишка, сироваткова хвороба, периферичні набряки, тахікардія і кропив’янка.Порушення ендокринної системи: при застосуванні тетрациклінів протягом тривалого часу спостерігалося коричнево-чорне мікроскопічне забарвлення тканини щитоподібної залози. Жодної патології щитоподібної залози не було виявлено.Метаболізм і порушення обміну речовин: анорексія.Розлади нервової системи: головний біль, набухання тім’ячка у новонароджених та доброякісна внутрішньочерепна гіпертензія у дорослих.Розлади слуху і вестибулярного апарату: відчуття шуму у вухах.Порушення серцево-судинної системи: припливи.Розлади травного тракту: біль у животі, нудота, блювання, діарея, глосит, дисфагія, диспепсія, ентероколіт, псевдомембранозний коліт, С. dіffісіlе діарея, запальні ушкодження аногенітальної ділянки (внаслідок кандидозу). Повідомлялося про виникнення езофагіту і утворення виразки у пацієнтів, які приймали доксициклін.Розлади гепатобіліарної системи: порушення печінкової функції, гепатит. Надходили повідомлення про поодинокі випадки гепатотоксичності.Шкіра: макулопапульозні та еритематозні висипання, реакції фоточутливості шкіри, фото-оніхолізис, мультиформна еритема, ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз.Скелетно-м’язовий апарат артралгія і міалгія.Порушення функції нирок і сечових шляхів: підвищення рівня залишкового азоту сечовини.

Лекарственное взаимодействие:

Були повідомлення про подовження протромбінового часу у пацієнтів, які приймали варфарин і доксициклін. Оскільки тетрацикліни можуть знижувати активність протромбіну плазми, хворим, які одержують антикоагулянтну терапію, необхідно буде знизити дози антикоагулянтів. Гідрокарбонат натрію, антациди, що містять солі алюмінію, вісмуту, магнію, препарати заліза, кальцію знижують всмоктування Доксицикліну Солютаб-Кредофарм і його рівень у плазмі крові, утворюючи з препаратом неактивні хелати, через що необхідно уникати одночасного їх призначення.При одночасному застосуванні з алкоголем, барбітуратами, карбамазепіном, фенітоїном концентрація цього препарату у плазмі крові знижується в зв'язку з індукцією мікросомальних ферментів, що може бути причиною зменшення його антибактеріальної дії.Одночасне застосування тетрациклінів та метоксифлурану інколи супроводжувалося токсичною дією на нирки з летальними наслідками. Паралельне застосування тетрациклінів може зменшувати ефективність оральних контрацептивів, літію. Необхідно уникати комбінації з пеніцилінами, цефалоспоринами, які мають бактерицидну дію і є антагоністами бактеріостатичних антибіотиків.Лабораторні показникиВзаємодія з лабораторними реактивами – хибне підвищення рівнів катехоламінів сечі може спостерігатися внаслідок інтерференції з флюоресцентним тестом.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток в одному блістері; 1 блістер у коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняПлот № 7, Сектор 24, Фаридабад-121005, Харіана, Індія.Власник реєстраційного посвідченняАМЕРІКЕН НОРТОН КОРПОРЕЙШН.Місцезнаходження1570 Сан-Томас Еквіно Роуд, 18, Сан-Хосе, СА 95130, США.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01AA02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Доксициклин Солютаб-Кредофарм
Производитель:Юнимакс Лаб./Мепро Фарм. Пвт. для Америкен Нортон Корпорейшн, Индия/США
Форма выпуска: По 10 таблеток в одному блістері; 1 блістер у коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/12493/01/01 от 31.03.2008. Приказ № 715 от 13.09.2012
МНН:Doxycycline
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина: 1 таблетка містить доксицикліну 100 мг; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, натрію крохмальгліколят, аспартам (Е 951), сухі ароматизатори: апельсин (етилбутират, олія апельсинова, альдегід С-10, цитраль, лактоза) / ананас (етилбутират, етилпропіонат, етилацетат, алілгептоат, поліетиленпропіонат, етилкаприлат, ванілін, лактоза).

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Тетрациклины. Доксициклин
Код АТХ:J01AA02 - Доксициклин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Черный шоколад защищает от развития диабета и болезней сердца: исследование
Черный шоколад с содержанием какао более 70% облад...
Врачи назвали продукты, которые помогут снизить риск развития слабоумия в три раза
Согласно исследованиям, диета, богатая продуктами ...
Реклама