Дженокард инструкция по применению

Дженокард фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Дженокард таблетки по 1 мг №7
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8677/01/01 от 25.07.2008. Приказ № 406 от 25.07.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: доксазозин;1 таблетка містить доксазозину мезилату еквівалентно 1 мг, 2 мг, 4 мг або 8 мг доксазозину; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (Е 460), лактоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк очищений, магнію стеарат, барвник оксид заліза жовтий (Е 172) для таблеток 2 мг; барвник Ponceu 4R (Е 124) для таблеток 4 мг; барвник Sunset Yellow (Е 110) для таблеток 8 мг.

Основные физико-химические свойства:

двоопуклі таблетки без оболонки, білого кольору, круглі, з розподільчою рискою на одному боці (1мг); або від світло-жовтого до жовтого кольору з можливими вкрапленнями круглі, двоопуклі таблетки без оболонки з розподільчою рискою на одному боці (2мг); або від світло-рожевого до рожевого кольору з можливими вкрапленнями круглі, двоопуклі таблетки без оболонки з розподільчою рискою на одному боці (4мг); або від світло-оранжевого до оранжевого кольору з можливими вкрапленнями круглі, двоопуклі таблетки без оболонки з розподільчою рискою на одному боці (8мг)

Производитель:

Дженом Биотек Пвт. Лтд., Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Альфа-адреноблокаторы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Доксазозин – селективний постсинаптичний блокатор α1-адренорецепторів. Зменшує загальний периферичний судинний опір, зменшує артеріальний тиск. При прийманні доксазозину 1 раз на добу клінічно значимий гіпотензивний ефект зберігається протягом 24 год. Артеріальний тиск знижується поступово, максимальний ефект відзначається через 2-6 год після прийому. Препарат має сприятливий вплив на ліпідний обмін: підвищується коефіцієнт ЛПВЩ/загальний холестерин, знижується сумарний рівень тригліцеридів і холестерину. Доксазозин пригнічує агрегацію тромбоцитів, підвищує вміст активаторів плазміногену в тканинах. При тривалому застосуванні спостерігається регресія гіпертрофії лівого шлуночка. Відбувається блокада α1-адренорецепторів строми і капсули передміхурової залози, шийки сечового міхура, що призводить до зниження опору і тиску в сечовивідному каналі. Це сприяє покращанню виведення сечі і зменшенню проявів доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація у плазмі крові спостерігається через 1,5-3,6 год. Більша частина доксазозину (98 %) зв’язується з білками плазми. Інтенсивно метаболізується у печінці. Виведення з плазми крові двофазне, період напіввиведення становить 19 – 22 год. Виводиться, головним чином, через кишечник у вигляді метаболітів, 5 % - у незміненому вигляді; 9 % - виводиться нирками. У хворих похилого віку та у пацієнтів з нирковою недостатністю фармакокінетика доксазозину суттєво не відрізняється від такої в осіб молодого віку з нормальною функцією нирок.

Показания к применению:

Артеріальна гіпертензія (як засіб монотерапії, так і в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами). Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (симптоматична терапія).

Противопоказания:

При підвищеній чутливості до похідних хіназоліну або до будь-якого іншого компонента препарату. Дитячий вік. Період вагітності та годування груддю.

Особенности применения:

Пацієнтам з порушеннями функцій печінки необхідно з обережністю призначити Дженокард.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Безпека застосування препарату в періоди вагітності і годування груддю не встановлена, тому не застосовують.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Здатність керувати транспортними засобами і працювати з потенційно небезпечними механізмами при прийманні Дженокарду може погіршуватися на початку лікування. Можливий розвиток запаморочення.

Дети:

Досвід застосування доксазозину у дітей відсутній,тому дітям не застосовують.

Способ применения и дозы:

Препарат призначають дорослим внутрішньо. Артеріальна гіпертензія. Початкова доза для дорослих становить 1 мг/добу. Через 1 – 2 тижні залежно від клінічної ситуації доза може бути збільшена до 2 мг/добу. Протягом наступних кожних 1 – 2 тижнів до 4 мг, 8 мг або 16 мг до досягнення оптимального рівня артеріального тиску. Середня добова доза для дорослих 2 – 4 мг, максимальна добова доза для дорослих 16 мг. Препарат приймають 1 раз на добу. Доброякісна гіперплазія передміхурової залози. Початкова доза становить 1 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальних особливостей виділення сечі і тяжкості перебігу дозу можна підвищити до 2 мг, потім до 4 мг і до максимальної 8 мг (рекомендована доза становить 2 - 4 мг 1 раз на добу). Підвищення дози проводять через 1 - 2 тижні. Ефективність та безпека підтримуючої терапії доведена тривалим застосуванням препарату (до 48 місяців).

Передозировка:

Якщо передозування спричинило артеріальну гіпотензію, запаморочення, хворого потрібно покласти на спину, опустивши голову, підняти нижні кінцівки. При необхідності проводять симптоматичне лікування, призначають адреноміметики, плазмозамінники. Слід контролювати і підтримувати функцію нирок. Враховуючи високий ступінь зв’язування з білками плазми крові, проведення діалізу неефективне.

Побочные действия:

З боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія.З боку органів відчуття: дзвін у вухах, відчуття “пелени” перед очима.З боку шлунково–кишкового тракту: нудота, біль у животі, запор, діарея, диспепсія, метеоризм, сухість у роті, блювання, відхилення від норми лабораторних показників функції печінки, холестаз, гепатит, жовтяниця.З боку кістково-м'язової системи: артралгія, біль у спині, м'язові спазми, м'язова слабкість, міалгія.З боку ЦНС та периферичної нервової системи: гіпестезія, парастезія, тремор, збудження, депресія, безсоння, неспокій, головний біль, запаморочення.З боку сечовивідних шляхів: дизурія, гематурія, збільшення частоти сечовипускання, ніктурія, поліурія, нетримання сечі.З боку статевої системи: гінекомастія, імпотенція, приапізм.З боку дихальної системи: загострення бронхоспазму, кашель, задишка, носова кровотеча, риніт.З боку серцево-судинної системи: приливи, зниження АД, ортостатична гіпотензія.Дерматологічні реакції: алопеція, зуд, шкірні висипання, пурпура, кропив’янка.З боку організму в цілому: анорексія, болі різної локалізації, збільшення маси тіла, алергічні реакції, втомлюваність, набряки.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні Дженокарду з іншими гіпотензивними препаратами можливе взаємне підсилення їхніх ефектів. При одночасному застосуванні з симпатоміметиками, індометацином та іншими нестероїдними протизапальними засобами антигіпертензивна дія Дженокарду може зменшуватись.Дженокард in vitro не впливає на зв’язування з білками плазми крові дигоксину, варфарину, фенітоїну, індометацину. В клінічній практиці застосування Дженокарду не супроводжувалось взаємодією з тіазидними діуретиками, фуросемідом, блокаторами бета-адренорецепторів, антибіотиками, пероральними гіпоглікемічними, урикозуричними засобами та антикоагулянтами.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

7 таблеток у блістері, 1 блістер у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

504, Делфі, Хіранандані Гарденс, Повай, Мумбаї, 400 076, Індія.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ C02CA04:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Дженокард
Производитель:Дженом Биотек Пвт. Лтд., Индия
Форма выпуска:

7 таблеток у блістері, 1 блістер у картонній коробці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/8677/01/01 от 25.07.2008. Приказ № 406 от 25.07.2008
МНН:Doxazosin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина: доксазозин;1 таблетка містить доксазозину мезилату еквівалентно 1 мг, 2 мг, 4 мг або 8 мг доксазозину; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (Е 460), лактоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк очищений, магнію стеарат, барвник оксид заліза жовтий (Е 172) для таблеток 2 мг; барвник Ponceu 4R (Е 124) для таблеток 4 мг; барвник Sunset Yellow (Е 110) для таблеток 8 мг.

Фармакологическая группа:Альфа-адреноблокаторы.
Код АТХ:C02CA04 - Доксазозин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 кг
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 к...
Витамин D укрепляет иммунитет, но не защищает от COVID-19: врачи
Витамин D играет важную роль в поддержании иммунит...
Реклама