Эфина инструкция по применению

Эфина фото, инструкция
Дозировка:
Эфина таблетки №100 (10х10)
Производитель:
№ UA/11380/01/01 от 14.07.2017. Приказ № 798 от 14.07.2017

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: трипролідину гідрохлорид, псевдоефедрину гідрохлорид;1 таблетка містить трипролідину гідрохлориду 2,5 мг, псевдоефедрину гідрохлориду  60,0 мг;допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; крохмаль кукурудзяний; повідон; магнію стеарат; тальк; кремнію діоксид колоїдний безводний; натрію кроскармелоза.

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Белко Фарма для "Скан Биотек Лтд.", Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Системно действующие противоотечные средства, применяемые при патологии полостей носа.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Ефіна – комбінація назального деконгестанту – псевдоефедрину та антагоніста Н1-гістамінових рецепторів – трипролідину. Трипролідин – сильнодіючий антагоніст Н1-гістамінових рецепторів класу алкіламінів із мінімальною антихолінергічною активністю. Трипролідин забезпечує симптоматичне полегшення в ситуаціях, що цілком або частково залежать від вивільнення гістаміну.Псевдоефедрин – симпатоміметик, який ефективно усуває набряк слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, особливо слизової оболонки та придатків пазух носа, оскільки є симпатоміметиком прямої та непрямої дії. Значно меншою мірою, ніж ефедрин, збуджує ЦНС, спричиняє тахікардію та збільшує АТ.  Фармакокінетика. Псевдоефедрин та трипролідин добре абсорбується з кишечнику після застосування внутрішньо. Після застосування 1 таблетки максимальна концентрація (Сmax) трипролідину в плазмі крові становить 5,5-6,0 нг/мл і настає приблизно через 2 години (Tmax) після прийому. Період напіввиведення трипролідину з плазми крові становить приблизно 3,2 години. Тільки приблизно 1 % застосованої дози трипролідину виводиться у незміненому стані. Сmax псевдоефедрину у плазмі крові становить приблизно 180 нг/мл і настає приблизно через 2 години (T max) після прийому. Період напіввиведення з плазми крові – 5,5 години.Псевдоефедрин частково метаболізується у печінці до неактивного метаболіту. Псевдоефедрин та його метаболіти виділяються нирками, 55-75 % дози – у незміненому стані. Рівень виділення псевдоефефрину підвищується при підкисленні сечі та відповідно знижується при збільшенні рН сечі.

Показания к применению:

Симптоматичне лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, таких як алергічний риніт, вазомоторний риніт, а також при застуді.

Противопоказания:

Гіперчутливість до псевдоефедрину гідрохлориду, трипролідину гідрохлориду, акривастину або до будь-якої з допоміжних речовин препарату. Артеріальна гіпертензія (тяжкий перебіг), тяжка ішемічна хвороба серця; тяжкий ступінь ниркової недостатності, захворювання печінки та нирок тяжкого ступеня, бронхіальна астма, бронхіт та бронхоектази, що супроводжується надлишковою секрецією, феохромоцитома.Не призначати хворим, які приймають інші симпатоміметики (деконгексанти, супресори апетиту та амфітаміподібні психостимулятори).Не призначати пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази, або приймали їх протягом двох попередніх тижнів (у тому числі антибактеріальний препарат фуразолідон); пацієнти, які тимчасово приймають іншу симптоматичну терапію, у складі якої є препарати з псевдоефедрином або трипролідином; тяжка печінкова недостатність; дитячий вік, вагітність, період годування груддю.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

З обережністю та під контролем лікаря застосовувати:Не рекомендується одночасний прийом препарату з фуразолідоном, оскільки це може призвести до збільшення АТ.З обережністю слід застосовувати препарат для лікування пацієнтів, які приймають бета-блокатори та інші антигіпертензивні препарати. Застосування препарату може спричиняти сонливість, запаморочення, порушення чіткості зору та психомоторної активності, що може серйозно впливати на здатність пацієнта до керування автомобілем та іншими механізмами. У разі появи таких симптомів слід уникати керування автомобілем та іншими механізмами.Уникати сумісного застосування з іншими препаратами, що містять антигістамінові компоненти, включаючи препарати для лікування застуди та кашлю. При застосуванні для лікування дітей та хворих літнього віку більш імовірне виникнення неврологічних та антихолінергічних ускладнень та парадоксального збудження.Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактози або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.Одночасний прийом з антихолінергічними засобами, такими як атропін, та деякими психотропними засобами може призвести до виникнення тахікардії, сухості у роті, затримки сечі, порушень з боку шлунково-кишкового тракту (спастичні болі у животі).Оскільки препарат здатен пригнічувати прояви алергічної шкірної проби, за декілька днів до проведення проби необхідно відмінити його застосування.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Антихолінергічні властивості трипролідину можуть спричинити сонливість, запаморочення, порушення чіткості зору та психомоторну активність у деяких пацієнтів, що, у свою чергу, може мати серйозний вплив на їх здатність керувати автомобілем та іншими механізмами. Пацієнти з таким впливом не повинні керувати автомобілем та іншими механізмами (див. розділ Особливості застосування).

Дети:

Препарат не призначати дітям віком до 16 років.

Способ применения и дозы:

Пацієнта слід попередити про необхідність звернутися за порадою до лікаря, якщо симптоми хвороби не зникають протягом 7 днів. Не слід перевищувати рекомендовані дози та частоту застосування. Уникати сумісного застосування з іншими засобами, що мають антигістамінний компонент, включаючи лікарські засоби для лікування застуди та кашлю (див. розділ Особливості застосування).Таблетки застосовувати перорально. Дорослі та діти від 16 років – по 1 таблетці 3-4 рази на добу (з інтервалом між прийомами 4-6 годин).Максимальна добова доза становить 4 таблетки.Тривалість курсу лікування встановлюється індивідуально лікарем. Окремі групи пацієнтів.Пацієнти літнього віку.Спеціальних досліджень з вивчення впливу псевдоефедрину або трипролідину на хворих літнього віку не проводили. Хворі літнього віку більш схильні до неврологічних антихолінергічних ефектів, спричинених трипролідином, включаючи сплутаність свідомості та розвиток парадоксального збудження (див. розділ Особливості застосування).Дозування при порушенні функції нирок.Псевдоефедрин виводиться головним чином нирками. Ниркова недостатність збільшує рівень псевдоефедрину у плазмі крові. Псевдоефедрин не можна застосовувати для лікування хворих з тяжким ступенем ниркової недостатності (див. розділ Протипоказання) та застосовувати з обережністю для лікування хворих із помірним ступенем ниркової недостатності (див. розділ Особливості застосування).Дозування при порушенні функції печінки.Трипролідин виводиться головним чином шляхом печінкового метаболізму, тому слід зважити на необхідність зменшення дози хворим з тяжкою патологією печінки (див. розділ Особливості застосування).

Передозировка:

При передозуванні можливе посилення побічної дії препарату.Симптоми.Передозування псевдоефедрину може призвести до симптомів, пов’язаних зі стимуляцією центральної нервової та серцево-судинної системи (наприклад збудженість, неспокій, галюцинації, артеріальна гіпертензія та аритмії, посилене серцебиття, порушення сечовиділення, нудота, блювання, спрага). У тяжких випадках можуть виникати психози, судоми, кома та гіпертонічний криз.Може зменшуватися рівень сироваткового калію у зв’язку з його переміщенням з позаклітинного середовища до внутрішньоклітинного. Передозування трипролідину, найімовірніше, може спричинити реакції, аналогічні тим, що описані у розділі Побічні реакції. Додатково можуть виникати такі симптоми як атаксія, слабкість, пригнічення дихання, сухість шкіри та слизових оболонок, гіперпірексія, тремор, психоз, судоми, тахікардія та аритмія.Лікування: симптоматична і підтримуюча терапія. При гострому отруєнні необхідно промити шлунок через зонд та застосувати активоване вугілля (не пізніше 3-х годин після прийому таблеток), необхідно приділяти особливу увагу відновленню правильного дихального газообміну, забезпечивши вільну прохідність дихальних шляхів та встановивши допоміжну або штучну вентиляцію легень, можлива катетеризація сечового міхура. Форсований кислотний діурез або діаліз посилюють виведення псевдоефедрину. Судоми та відповідна стимуляція центральної нервової системи лікується парентеральним введенням діазепаму.

Побочные действия:

Побічні ефекти класифікують за частотою виникнення:дуже часто (³ 1/10); часто (³ 1/100 та < 1/10); нечасто (³ 1/1000 та < 1/100); рідко (³ 1/10000 та < 1/1000); дуже рідко (< 1/10 000); частота невідома (визначити частоту неможливо).ПсевдоефедринЗ боку психікиЧасто: нервозність, безсонняНечасто: ажитація, неспокій, тремор.Рідко: галюцинації (особливо у дітей).З боку нервової системиЧасто: запаморочення.Нечасто: головний біль.З боку серцево-судинної системиРідко: тахікардія, посилене серцебиття, підвищення артеріального тиску, аритмія.Спостерігалося підвищення систолічного артеріального тиску, у терапевтичних дозах вплив псевдоефедрину на артеріальний тиск не є клінічно значущим.З боку шлунково-кишкового трактуЧасто: сухість у роті, нудота, блювання.Нечасто: зниження апетиту.З боку шкіри та підшкірної тканини Рідко: висипання, алергічний дерматит, підвищена пітливість.Після застосування псевдоефедрину спостерігалися різні алергічні реакції з боку шкіри з або без системних ознак, таких як бронхоспазм та ангіоневротичний набряк.З боку нирок та сечовидільної системи.Нечасто: дизурія, затримка сечовиділення.Затримка сечовиділення спостерігається головним чином у хворих з обструкцією сечовидільних шляхів, таких як гіпертрофія простати.ТрипролідинЗ боку психікиЧастота невідома: парадоксальне збудження (найбільш чутливі – діти та пацієнти літнього віку: підвищення енергійності, неспокій, знервованість), сплутаність свідомості (найбільш схильні – люди літнього віку), нічне марення, галюцинації (головним чином у дітей).З боку нервової системиДуже часто: седативний ефект, сонливість.Часто: неуважність, порушення координації, запаморочення.Нечасто: головний біль.З боку серцево-судинної системиНечасто: ортостатична гіпотензія, посилене серцебиття, тахікардія, слабкість.З боку органів зоруЧастота невідома: нечіткість зору.З боку органів грудної порожнини та ЛОР-органівЧастота невідома: згущення бронхіального секрету, закладеність носа.З боку шлунково-кишкового трактуЧасто: сухість у роті, носі та горлі.Частота невідома: шлунково-кишковий дискомфорт, включаючи нудоту та блювання, анорексія, діарея, запор, підвищений апетит, збільшення маси тіла, печія.З боку шкіри та підшкірної тканиниЧастота невідома: висипання та кропив’янка, реакції фоточутливості.З боку нирок та сечовидільної системиЧастота невідома: затримка сечовиділення, дизурія, поліурія.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні Ефіни та трициклічних антидепресантів і інших симпатоміметиків або МАО-інгібіторів, або фуразолідону можливе підвищення АТ (див. розділ Протипоказання).При одночасному застосуванні препарату з антигіпертензивними засобами (наприклад бета-блокатори, метилдопа, резерпін, дебрикосвін, гуанетидин) дія останніх знижується.При застосуванні препарату пацієнтам, які приймають серцеві глікозиди, хінідин та трициклічні антидепресанти, можливий ризик розвитку аритмії. Одночасне застосування із симпатоміметиками (деконгестанти, супресори апетиту, амфетамінові психостимулятори), що впливають на катаболізм симпатоміметичних амінів, може спричинити підвищення артеріального тиску.Одночасне застосування з гіпнотичними, седативними засобами або транквілізаторами може посилювати сонливість. Аналогічний ефект спостерігається при сумісному застосуванні з алкоголем.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати у захищеному від світла та вологи місці при температурі до 25 оС.Зберігати в недоступному для дітей місці. 

Форма выпуска / упаковка:

По 4 таблетки у блістері, 1 блістер у картонній упаковці (упаковка № 4);по 10 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній упаковці (упаковка № 20 (10х2));по 10 таблеток у блістері, по 10 блістерів у картонній упаковці (упаковка № 100 (10х10)).

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R01BA52:

Редакция
Avatar photo
Автор: Ольга Полищук
Фармацевт
общая фармация
Национальный медицинский университет имени А. А. Богомольца, фармацевтический факультет Национальный университет здравоохранения Украины им. П.Л. Шупика, общая фармация
Подробнее
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Реклама
Люксоптика
Польза и вред глютена
Сухость при менопаузе
Реклама
Пробиотики и COVID-19
Мелатонин и COVID-19
Кому необходим ирригатор
Реклама