Энцефабол инструкция по применению

Энцефабол фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Энцефабол суспензия д/перор. прим., 80,5 мг/5 мл по 200 мл (4 г) во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8031/01/01 от 22.02.2013. Приказ № 157 от 22.02.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: pyritinol; 5 мл суспензії містять 80,5 мг піритинолу, що відповідає 100 мг піритинолу дигідрохлориду;допоміжні речовини: сахарин натрію; пропілпарагідроксибензоат Е 216; контрамарум ароматичний; метилпарагідроксибензоат Е 218; кислота лимонна, моногідрат; калію сорбат; повідон 25; кремнію діоксид колоїдний безводний; гідроксіетилцелюлоза, гліцерин 85 %; сорбіту розчин 70 %, що не кристалізується; вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

від молочно-білого до злегка коричневого відтінку в’язка суспензія з ароматним запахом.

Производитель:

Мерк КГаА, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Психостимуляторы и ноотропные средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Піритинол підвищує патологічно знижений метаболізм у головному мозку шляхом збільшення захоплення та утилізації глюкози, підвищує метаболізм нуклеїнових кислот і вивільнення ацетилхоліну у синапсах нервових клітин, покращує холінергічну передачу між клітинами нервової тканини. Піритинол сприяє стабілізації структури мембран нервових клітин та їх функції, запобігаючи утворенню вільних радикалів. Піритинол покращує реологічні властивості крові, підвищує пластичність еритроцитів за допомогою збільшення вмісту АТФ у їх мембранах, що призводить до пониження в’язкості крові та покращання кровотоку. Підсилюючи кровообіг в ішемізованих ділянках мозку, піритинол покращує їх постачання киснем; підвищує обмін глюкози у первинно ішемізованих ділянках мозку. У результаті покращується пам’ять та відновлюються порушені обмінні процеси у нервовій тканині, що сприяє повноцінному функціонуванню її клітин.Фармакокінетика. Після прийому препарату внутрішньо піритинол швидко абсорбується, переважно у верхньому відділі шлунково-кишкового тракту (у середньому 85 %). Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 30–60 хв. Період напіввиведення становить близько 2,5 години. Препарат виводиться переважно через нирки у вигляді метаболітів. Через 48 годин ниркова екскреція становить у середньому 94 %. Невелика кількість, що залишилася, повністю виводиться з фекаліями.

Показания к применению:

Симптоматичне лікування порушень мозкової діяльності у людей старшого віку з наступними основними симптомами: швидка стомлюваність; порушення розумової діяльності, такі як порушення пам’яті та концентраційної спроможності і мислення, а також афективні розлади з відсутністю мотивації.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. У хворих з ревматоїдним артритом слід враховувати наступні протипоказання: тяжкі порушення функцій нирок та печінки; виражені зміни картини показників крові; аутоімунні захворювання, наприклад системний червоний вовчак, міастенія, пемфігус або наявність цих захворювань в анамнезі.

Особенности применения:

Пацієнти з ревматоїдним артритом мають підвищену чутливість до піритинолу, тому слід проводити лабораторний контроль показників крові і сечі. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до D-пеніциламіну слід враховувати можливий розвиток перехресних реакцій унаслідок хімічної взаємодії з піритинолом (тіолові групи).Препарат містить сорбіт. Пацієнтам, які мають рідкісну непереносимість фруктози, не слід застосовувати препарат. Препарат містить парагідроксибензоати, що можуть викликати (можливо, відстрочені) алергічні реакції.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Необхідно з особливою обережністю застосовувати препарат у період вагітності. Рішення щодо застосування препарату у період вагітності приймається після ретельної оцінки користь/ризик. Є тільки обмежені дані щодо застосування препарату вагітним жінкам, які не вказували негативного впливу піритинолу на вагітну жінку та/або плід. Отримані доклінічні дані не виявили тератогенної або ембріотоксичної дії препарату. У грудне молоко проникає незначна кількість піритинолу (0,4 %), що не впливає на немовлят.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами. Але необхідно брати до уваги можливий розвиток побічних реакцій (запаморочення, стомлюваність), особливо на початку лікування або при підвищенні дозування.

Дети:

Даних щодо застосування препарату дітям немає.

Способ применения и дозы:

Перед початком лікування препаратом необхідно визначити взаємозв’язок симптомів з первинним захворюванням, що потребує специфічного лікування. Зокрема, слід виключити наявність психічних або неврологічних захворювань, які вимагають відповідної терапії.Загальна рекомендована доза: 2 чайні ложки суспензії 3 рази на добу (600 мг препарату на добу).Терапевтичний ефект досягається після 3-4 тижнів лікування. Тривалість лікування повинна становити не менше 6-8 тижнів. Через 3 місяці застосування препарату слід оцінити необхідність подальшого лікування.Перед застосуванням необхідно струсити флакон. Нерозведену суспензію приймати під час або після прийому їжі. 

Передозировка:

Не було зафіксовано жодного випадку передозування препаратом. У разі передозування може спостерігатися посилення вищеописаних побічних реакцій. Лікування симптоматичне.

Побочные действия:

Застосування піритинолу пацієнтам з порушеннями мозкової діяльності без супутнього ревматоїдного артриту може викликати побічні реакції, більшість з яких повністю проходять після відміни застосування препарату. Небажані ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями: дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100, < 1/10), нечасто (> 1/1000, < 1/100), рідко (> 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (1/10000), невідомо (частота не визначена за даними).З боку крові та лімфатичної системи(1).Дуже рідко: лейкопенія* (в ізольованих випадках – агранулоцитоз*).З боку імунної системи.Часто: реакції гіперчутливості різного ступеня тяжкості*, зазвичай у вигляді висипів на шкірі або слизових оболонках, свербежу, нудоти, блювання, діареї, підвищення температури тіла.Психічні розлади.Нечасто: підвищена збудливість.Часто: порушення сну.З боку гепатобіліарної системи(1).Нечасто: порушення функцій печінки* (наприклад підвищення рівня трансаміназ*, холестаз*), холестатичний гепатит*, жовнятиця.З боку шкіри та підшкірних тканин(1).Нечасто: червоний плоский лишай*, бульозна пемфігоїдна реакція шкіри*, алопеція*. З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини.Дуже рідко: міалгія*, артралгія*. Загальні розлади та реакції. Нечасто: втрата апетиту, головний біль, запаморочення, стомлюваність, озноб, порушення смаку*. (1) Пацієнти з ревматоїдними артритами мають підвищену чутливість до піритинолу. Зазначені побічні реакції в основному виникають у цієї групи пацієнтів. Нижче представлені побічні реакції, що можуть виникати при застосуванні протизапальних засобів цією групою пацієнтів.З боку крові та лімфатичної системи.Нечасто: еозинофілія*, тромбоцитопенія*.З боку імунної системи.Нечасто: підвищення рівня антинуклеарних антитіл*.Дуже рідко: аутоімунний гіпоглікемічний синдром, антитіла до інсуліну*.З боку нервової системи.Дуже рідко: парестезія*.З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння.Дуже рідко: диспное. З боку травного тракту.Часто: стоматит.З боку гепатобіліарної системи.Дуже рідко: холестаз*, гепатит*.З боку шкіри та підшкірних тканин.Дуже рідко: оніхолізис.З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини.Дуже рідко: м’язева слабкість, поліміозит.З боку нирок і сечовидільної системи.Часто: протеїнурія (дуже рідко – нефротичний синдром). Дуже рідко: гематурія.* У разі виникнення побічних реакцій слід призупинити лікування препаратом, при необхідності, провести симптоматичну терапію.Примітка. Пацієнтам з ревматоїдним артритом необхідно регулярно проводити контроль за лабораторними показниками.

Лекарственное взаимодействие:

У пацієнтів, які застосовують D-пеніциламін, препарати золота, сульфасалазин або левомізол для лікування ревматоїдного артриту, супутнє призначення піритинолу може посилювати типові побічні реакції для цих препаратів.

Фармакологічні властивості Фармакодинаміка. Піритинол підвищує патологічно знижений метаболізм у головному мозку шляхом збільшення захоплення та утилізації глюкози, підвищує метаболізм нуклеїнових кислот і вивільнення ацетилхоліну у синапсах нервових клітин, покращує холінергічну передачу між клітинами нервової тканини. Піритинол сприяє стабілізації структури мембран нервових клітин та їх функції, запобігаючи утворенню вільних радикалів. Піритинол покращує реологічні властивості крові, підвищує пластичність еритроцитів за допомогою збільшення вмісту АТФ у їх мембранах, що призводить до пониження в’язкості крові та покращання кровотоку. Підсилюючи кровообіг в ішемізованих ділянках мозку, піритинол покращує їх постачання киснем; підвищує обмін глюкози у первинно ішемізованих ділянках мозку. У результаті покращується пам’ять та відновлюються порушені обмінні процеси у нервовій тканині, що сприяє повноцінному функціонуванню її клітин. Фармакокінетика. Після прийому препарату внутрішньо піритинол швидко абсорбується, переважно у верхньому відділі шлунково-кишкового тракту (у середньому 85 %). Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 30–60 хв. Період напіввиведення становить близько 2,5 години. Препарат виводиться переважно через нирки у вигляді метаболітів. Через 48 годин ниркова екскреція становить у середньому 94 %. Невелика кількість, що залишилася, повністю виводиться з фекаліями. Фармацевтичні характеристики Основні фізико-хімічні властивості від молочно-білого до злегка коричневого відтінку в’язка суспензія з ароматним запахом. Термін придатності 5 років.

Після першого відкриття флакону зберігати не більше 26 тижнів.

Срок годности:

5 років.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Форма выпуска / упаковка:

По 200 мл (4 г) у флаконі. По 1 флакону у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Фармацевтичні характеристики Місцезнаходження

Хосслгассе 20, 9800 Шпітталь/Драу, Австрія/ Hösslgasse 20, 9800 Spittal an der Drau, Austria.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N06BX02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Энцефабол
Производитель:Мерк КГаА, Германия
Форма выпуска:

По 200 мл (4 г) у флаконі. По 1 флакону у картонній коробці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/8031/01/01 от 22.02.2013. Приказ № 157 от 22.02.2013
МНН:Pyritinol
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: pyritinol; 5 мл суспензії містять 80,5 мг піритинолу, що відповідає 100 мг піритинолу дигідрохлориду;допоміжні речовини: сахарин натрію; пропілпарагідроксибензоат Е 216; контрамарум ароматичний; метилпарагідроксибензоат Е 218; кислота лимонна, моногідрат; калію сорбат; повідон 25; кремнію діоксид колоїдний безводний; гідроксіетилцелюлоза, гліцерин 85 %; сорбіту розчин 70 %, що не кристалізується; вода очищена.

Фармакологическая группа:Психостимуляторы и ноотропные средства.
Код АТХ:N06BX02 - Пиритинол
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама