Финалгель инструкция по применению

Финалгель фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Финалгель гель 0,5 % по 35 г в тубах
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2786/01/01 от 12.03.2015. Приказ № 138 от 12.03.2015
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: піроксикам; 1 г гелю містить піроксикаму 5 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, спирт ізопропіловий, поліетиленгліколю гліцерилкокоати, гіпромелоза, натрію гідроксид, натрію метабісульфіт (E 223), калію дигідрофосфат, вода очищена.

Производитель:

Ц.Р.М. КонтрактФарма ГмбХ для "Берингер Ингельхайм Интерн. ГмбХ", Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м’язовому болю. Нестероїдні протизапальні засоб

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Фармакокінетика.Біодоступність піроксикаму після місцевого нанесення складає приблизно 5-10% порівняно з біодоступністю після орального або ректального прийому.Дослідження гелю піроксикаму з іншими лікарськими формами показує, що час напіввиведення після зовнішнього застосування складає близько 79 годин. Середній час напіввиведення після перорального застосування піроксикаму складає близько 50 годин (період 30-60 годин).

Показания к применению:

Для місцевого підтримуючого лікування больового та запального синдрому при захворюваннях опорно-рухового апарату: тендинітах та тендовагінітах; плечолопатковому періартриті; забиттях, розтягненнях, вивихах суглобів.

Противопоказания:

Гіперчутливість до піроксикаму або до будь-якої допоміжної речовини;попередні реакції гіперчутливості (наприклад, напади астми, шкірні реакції або гострий риніт) до ацетилсаліцилової кислоти або до інших нестероїдних протизапальних препаратів;ІІІ триместр вагітності та період годування груддю (див. розділ Застосування у період вагітності або годування груддю);ниркова недостатність;дитячий вік до 14 років.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Повідомлялося про тяжкі побічні реакції з боку шкіри при системному застосуванні піроксикаму. Ці реакції виникали протягом першого місяця лікування піроксикамом. Розвиток таких реакцій не асоціюється із місцевим застосуванням піроксикаму, але їх виникнення не можна виключати. Пацієнтів слід повідомити про те, що у разі появи будь-яких симптомів тяжких побічних реакцій з боку шкіри (наприклад прогресуючого шкірного висипу, часто з пухирями, або пошкодження слизової оболонки) після місцевого застосування піроксикаму вони мають припинити лікування та негайно звернутися за медичною допомогою. Найбільший ризик виникнення тяжких побічних реакцій з боку шкіри існує протягом перших тижнів лікування. Важливо якнайшвидше діагностувати такі реакції і припинити застосування будь-яких препаратів, що можуть спричинити тяжкі ураження шкіри. Якщо у пацієнта розвинулися тяжкі побічні реакції з боку шкіри на фоні прийому піроксикаму, в жодному разі не слід повторно розпочинати лікування піроксикамом.У разі розвитку місцевого подразнення застосування ФІНАЛГЕЛЮ слід припинити та за необхідності призначити відповідну терапію.Слід уникати потрапляння препарату на слизові оболонки, у тому числі на слизову оболонку очей. Не слід наносити на ділянки шкіри з відкритими ураженнями, дерматозами та інфекціями. Нестероїдні протизапальні засоби, включаючи піроксикам, можуть викликати інтерстиціальний нефрит, нефротичний синдром та ниркову недостатність. Також повідомлялося про інтерстиціальний нефрит, нефротичний синдром та ниркову недостатність при місцевому застосуванні піроксикаму, хоча причинно-наслідковий зв’язок із місцевим лікуванням піроксикамом не встановлений. Як наслідок, імовірність того, що ці реакції пов’язані із місцевим лікуванням піроксикамом, виключати не слід.Якщо піроксикам наносять на велику площу шкіри і/або застосовують протягом тривалого часу, не можна виключати виникнення системних побічних ефектів, які впливають на весь організм (наприклад, ефекти, які можуть виникнути при застосуванні піроксикаму у вигляді таблеток, супозиторіїв або розчину для ін’єкцій). В окремих випадках повідомляли про нудоту, дискомфорт у шлунку і задишку.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Вагітність. Немає достатніх даних про застосування піроксикаму в період вагітності. Потенційний ризик для людей не відомий.Таким чином, протягом І та ІІ триместрів вагітності ФІНАЛГЕЛЬ можна застосовувати лише у разі абсолютної необхідності. Якщо ФІНАЛГЕЛЬ застосовують жінки, що планують завагітніти, то препарат слід застосовувати на найменшій ділянці шкіри протягом найкоротшого часу.Під час третього триместру вагітності, як і всі інші інгібітори синтезу простагландинів, препарат може спричинити у плода серцево-легеневу токсичність (передчасне закриття артеріальної протоки і легеневу гіпертензію) та дисфункцію нирок, що може прогресувати до ниркової недостатності з маловоддям. У матері та дитини можливе подовження тривалості кровотеч, ефект інгібування тромбоцитів (навіть при дуже низьких дозах) та гальмування скорочень матки.Саме тому застосування ФІНАЛГЕЛЮ протипоказане протягом ІІІ триместру вагітності (див. розділ Протипоказання).Годування груддю. Оскільки піроксикам у незначній кількості проникає у молоко матері, препарат не слід застосовувати в період годування груддю (див. розділ Протипоказання).Фертильність. Існує ряд доказів, що лікарські засоби, які інгібують циклооксигеназу/синтез простагландинів, можуть впливати на жіночу фертильність. Цей вплив оборотний після припинення лікування.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Невідома.

Дети:

ФІНАЛГЕЛЬ протипоказаний дітям віком до 14 років. Дітям віком від 14 років не застосовувати через відсутність достатнього терапевтичного досвіду.

Способ применения и дозы:

Якщо не призначено інакше, то залежно від площі больової ділянки наносити до 1 г гелю (приблизно розміром як лісовий горіх) 3-4 рази на добу. Максимальна добова доза становить 4 г гелю, що еквівалентно 20 мг піроксикаму.Гель призначений для зовнішнього застосування і його потрібно втирати в шкіру до повного зникнення залишків гелю. Оклюзивні пов’язки (закриті пов’язки) не рекомендуються. Слід уникати контакту гелю з очима, слизовими оболонками, відкритими ранами або запаленими ділянками шкіри.Залишки гелю, які повністю не втерті в шкіру, можуть спричиняти незначне тимчасове збліднення шкіри або залишати сліди на одязі.Якщо симптоми зберігаються більше 3 днів необхідно звернутися до лікаря.Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Зазвичай курс лікування складає 1-2 тижні.

Передозировка:

Застосування ФІНАЛГЕЛЮ необхідно припинити, якщо виникло місцеве подразнення шкіри. У випадку появи проявів інтоксикації внаслідок неправильного використання слід проводити симптоматичну терапію. Результати досліджень дозволяють стверджувати, що застосування активованого вугілля сповільнює всмоктування піроксикаму, тому сповільнює доступність препарату.

Побочные действия:

При використанні ФІНАЛГЕЛЮ на великих ділянках не можна виключати системних побічних явищ. Повідомлялося про поодинокі випадки нудоти, шлунково-кишкових порушень та утруднення дихання.З боку імунної системи, шкіри і підшкірної клітковиниМожливі реакції гіперчутливості, зокрема до поліетиленгліколю, а також інших компонентів лікарського засобу. У таких випадках слід припинити використання препарату та розпочати відповідне лікування.На місці нанесення нечасто спостерігаються шкірні реакції та контактний дерматит з такими симптомами: подразнення шкіри, почервоніння, висипання, кропив’янка, утворення пухирців, лущення та свербіж.Повідомлялось про тяжкі побічні реакції з боку шкіри, такі як синдром Стівенса–Джонсона та токсичний епідермальний некроліз. Наразі їх частоту не можна визначити за наявними даними.Протягом постмаркетингових досліджень спостерігалися випадки екземи та реакції фоточутливості.З боку сечовидільної системиБуло виявлено один випадок інтерстиціальної нефропатії з нирковою недостатністю та нефротичним синдромом.

Лекарственное взаимодействие:

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не використовувати більше 6 місяців після розкриття туби!

Форма выпуска / упаковка:

По 35 г або 50 г гелю у тубі.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ M01AC01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Финалгель
Производитель:Ц.Р.М. КонтрактФарма ГмбХ для "Берингер Ингельхайм Интерн. ГмбХ", Германия
Форма выпуска: По 35 г або 50 г гелю у тубі.
Регистрационное удостоверение:№ UA/2786/01/01 от 12.03.2015. Приказ № 138 от 12.03.2015
МНН:Piroxicam
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: піроксикам; 1 г гелю містить піроксикаму 5 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, спирт ізопропіловий, поліетиленгліколю гліцерилкокоати, гіпромелоза, натрію гідроксид, натрію метабісульфіт (E 223), калію дигідрофосфат, вода очищена.

Фармакологическая группа:Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м’язовому болю. Нестероїдні протизапальні засоб
Код АТХ:M01AC01 - Пироксикам
Реклама
Борьба с туберкулезом восстанавливается после пандемии COVID-19, но все еще отстает от цели
Согласно докладу Всемирной организации здравоохран...
С 1970 года вдвое удвоилось число рожденных близнецов
По данным Базы данных метаболомов человека (HMBD),...
Реклама
Профилактика ОРВИ
Защитные меры в сезон ОРВИ и ОРЗЛекарственные преп...
С-реактивный белок при ОРВИ
Что такое С-реактивный белокАнализ на С-реактивный...
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама