Флохал инструкция по применению

Флохал фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Флохал спрей наз., вод., доз., 50 мкг/доза по 100 доз (10 мл) во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/1787/02/01 от 19.03.2007. Приказ № 218 от 28.04.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 доза містить 50, 125 або 250 мкг флутиказону пропіонату;допоміжні речовини : лецитин, спирт абсолютний, пропелент HFA-134a (тетрафторетан).

Основные физико-химические свойства:

біла гомогенна суспензія;

Производитель:

Ципла Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Гормоны коры надпочечников.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Флутиказону пропіонат – синтетичний глюкокортистероїд (ГКС). При інгаляційному введенні в дозах, що рекомендуються, має виражений протизапальний ефект, що приводить до зменшення вираженості симптомів і зниження частоти загострень захворювань, що супроводжуються обструкцією дихальних шляхів. Дія флутиказону пропіонату не супроводжується побічними реакціями, характерними для системних ГКС. При тривалому застосуванні інгаляційного флутиказону пропіонату в максимальних дозах добова секреція гормонів кори надниркової залози залишається в межах норми в дорослих і дітей. Після переводу пацієнтів, які одержують інші інгаляційні ГКС, на прийом флутиказону пропіонату добова секреція гормонів кори надниркової залози поступово відновлюється до норми, незважаючи на попередній прийом ГКС. Це вказує на відновлення функції надниркової залози на фоні інгаляційного застосування флутиказону пропіонату. При тривалому застосуванні флутиказону пропіонату резервна функція кори надниркової залози також залишається в межах норми, що підтверджується результатами стимуляційного тесту. Однак необхідно враховувати, що залишкове зниження резервної функції надниркової залози може зберігатися протягом тривалого часу після проведеної терапії.Фармакокінетика. Після інгаляційного введення абсолютна біодоступність флутиказону пропіонату становить 10–30%. Системна абсорбція відбувається переважно в легенях. Частина введеної шляхом інгаляції дози може проковтуватися, але системна дія мінімальна внаслідок слабкої розчинності препарату у воді й інтенсивному метаболізмі при першому проходженні через печінку. Існує пряма залежність між величиною введеної шляхом інгаляції дози і системною дією флутиказону пропіонату. Флутиказону пропіонат має високий плазмений кліренс (1 150 мл/хв.). Флутиказону пропіонат швидко виводиться із системного кровотоку, головним чином внаслідок біотрансформації до неактивного похідного за допомогою ферменту CYP 3A4 системи цитохрому Р450. Нирковий кліренс флутиказону пропіонату незначний (менше 0,2%), менше 5% його метаболіту виводиться з сечею.

Показания к применению:

Профілактика нападів бронхіальної астми (БА) та як допоміжний засіб при терапії БА системними кортикостероїдами.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до флутиказону пропіонату.

Особенности применения:

Препарат Флохал призначений для тривалого лікування захворювання. Раптове і прогресуюче загострення бронхіальної астми може являти загрозу для життя пацієнта, тому в подібних випадках необхідно переглянути план лікування пацієнта і вирішити питання про збільшення дози ГКС. Різко припиняти лікування не рекомендується. Слід дотримуватися обережності при призначенні ГКС для інгаляцій пацієнтам з туберкульозом легень (як активної, так і неактивної форми). Препарат необхідно застосовувати з обережністю для лікування пацієнтів з гіпертиреозом.При виникненні або для профілактики захриплості голосу і кандидозу порожнини рота і глотки рекомендується після інгаляції полоскати рот і горло водою. При кандидозі можна застосовувати протигрибкові препарати місцевої дії, одночасно продовжуючи терапію Флохалом. Інгаляційні препарати можуть викликати парадоксальний бронхоспазм, який необхідно негайно знімати за допомогою швидкодіючого інгаляційного бронходилататору. При цьому необхідно відразу ж припинити застосування Флохалу, оцінити стан пацієнта, провести необхідне обстеження і при необхідності призначити терапію іншими препаратами.При тривалому застосуванні будь-яких інгаляційних ГКС, особливо у високих дозах, можуть відзначатися системні ефекти, однак імовірність їх розвитку значно нижче, ніж при прийомі ГКС всередину. Можливі системні ефекти включають зниження функції кори надниркової залози, остеопороз, затримку росту в дітей, катаракту, глаукому. Тому особливо важливо, щоб при досягненні терапевтичного ефекту доза інгаляційних ГКС була знижена до мінімальної ефективної дози. Рекомендується регулярно стежити за динамікою росту дітей, що одержують ГКС для інгаляцій протягом тривалого часу. У зв'язку з можливою недостатністю надниркової залози слід дотримуватися особливої обережності і регулярно контролювати показники функції кори надниркової залози при переводі пацієнтів, що приймали ГКС усередину, на лікування флутиказоном пропіонатом для інгаляцій. Відміну системних ГКС на фоні інгаляцій флутиказону пропіонату варто проводити поступово. Пацієнти повинні носити із собою картку, що вказує, що їм може знадобитися додатковий прийом ГКС при різних стресових ситуаціях.Для осіб літнього віку і пацієнтів з нирковою недостатністю або порушенням функції печінки спеціального підбора дози не потрібно.Даних про застосування препарату Флохал у дітей молодше 4 років немає.Вплив на здатність до керування автотранспортом і точними механізмами: спеціальні дослідження не проводилися, однак фармакологічні властивості флутиказону пропіонату не припускають такого впливу. При вагітності й у період годування груддю препарат можна призначати тільки в тому випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує будь-який потенційний ризик для плоду або дитини.

Способ применения и дозы:

Препарат необхідно застосовувати регулярно, навіть при відсутності симптомів захворювання. Початкову дозу визначають індивідуально, залежно від реакції та ступеня тяжкості захворювання. Після досягнення терапевтичного ефекту дозу поступово зменшують до мінімальної ефективної дози. Дорослим і підліткам віком 12 років і старше призначають залежно від стану 100 мкг або 125 мкг двічі на добу при бронхіальній астмі легкого ступеню тяжкості, 250 мкг або 500 мкг двічі на добу при бронхіальній астмі середньої важкості, 500 мкг або 1000 мкг двічі на добу при тяжкій стадії бронхіальної астми. Дітям від 4 до 12 років призначають 50 мкг або 100 мкг двічі на добу залежно від ступеню тяжкості захворювання.Для інгаляцій рекомендується використовувати спейсер.

Передозировка:

Інгаляційне введення флутиказону пропіонату в дозах, що перевищують рекомендовані, може призвести до тимчасового пригнічення функції надниркової залози. При цьому не обов'язково вживати екстрених заходів, тому що функція кори надниркової залози відновлюється через кілька днів, що підтверджується при контролі рівня кортизолу в плазмі. Однак тривале застосування інгаляційного флутиказону пропіонату в дозах, що перевищують рекомендовані, може призвести до пригнічення функції надниркової залози. Рекомендується проводити моніторинг резервної функції кори надниркової залози.

Побочные действия:

Флутиказону пропіонат може викликати захриплість голосу, кандидоз порожнини рота і глотки, парадоксальний бронхоспазм, в окремих випадках -- алергічні шкірні реакції.

Лекарственное взаимодействие:

При захворюваннях, що супроводжуються оборотною обструкцією дихальних шляхів, не рекомендується призначати як неселективні, так і кардіоселективні β-адреноблокатори, за винятком тих випадків, коли це дійсно необхідно й обґрунтовано. Оскільки при інгаляційному веденні флутиказону пропіонату концентрації його в плазмі крові дуже низькі, несприятливі взаємодії з іншими лікарськими препаратами малоймовірні.Слід дотримуватися обережності при одночасному призначенні препарату та інгібіторів ферменту CYP3A4 (наприклад кетоконазолу, ритонавіру), тому що системна дія флутиказону пропіонату може підвищуватися.

Срок годности:

Зберігати при температурі не вище 30 0С у недоступному для дітей місці. Запобігати заморожуванню.Термін придатності – 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

Алюмінієвий контейнер з дозуючим клапаном і розпилюючою насадкою та захисним ковпачком у картонній коробці.Виробник.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна назва: флутиказон;Форма випускуАерозоль для інгаляцій дозований.АдресаЦентральний офіс: Мумбаі Централ, Мумбаі – 400 008, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ D07AC17:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Флохал
Производитель:Ципла Лтд, Индия
Форма выпуска: Алюмінієвий контейнер з дозуючим клапаном і розпилюючою насадкою та захисним ковпачком у картонній коробці.Виробник.
Регистрационное удостоверение:№ UA/1787/02/01 от 19.03.2007. Приказ № 218 от 28.04.2007
МНН:Fluticasone
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 доза містить 50, 125 або 250 мкг флутиказону пропіонату;допоміжні речовини : лецитин, спирт абсолютний, пропелент HFA-134a (тетрафторетан).

Фармакологическая группа:Гормоны коры надпочечников.
Код АТХ:D07AC17 - Флутиказон
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама