Фтивазид инструкция по применению

Фтивазид фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Фтивазид таблетки по 0,5 г №100 в бан.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3585/01/01 от 15.07.2010. Приказ № 582 от 15.07.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: фтивазид; 1 таблетка містить фтивазиду 0,5 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Производитель:

Стома, АО

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Противотуберкулезные средства. Этамбутол.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Препарат блокує синтез міколінової кислоти і викликає загибель клітин. Порушує синтез фосфоліпідів, утворює інтра- та екстрацелюлярні хелатні комплекси з двовалентними іонами, гальмує окислювальні процеси і синтез ДНК і РНК. Викликає ушкодження мембрани мікобактерій, інгібує в них метаболічні і окислювальні процеси, пригнічує синтез нуклеїнових кислотФармакокінетика. Невелика кількість (менше 10 %) зв,язується з білками плазми. Препарат легко проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр та інші гістогематичні бар'єри і виявляється в різних тканинах та рідинах організму. Біотрансформується в печінці з утворенням гідразиду ізонікотинової кислоти – основного діючого метаболіту, який у подальшому піддається гідролізу, ацетилюванню тощо. 95 % метаболітів екскретується нирками, невелика кількість – через кишечник. Період напіввиведення фтивазиду становить 2-5 годин. Виводиться головним чином нирками.Препарат повільно всмоктується із травного тракту. Максимальна концентрація фтивазиду в крові виявляється через 1-4 години після прийому внутрішньо; протягом 6-24 годин після прийому разової дози він знаходиться в крові в бактеріостатичній концентрації.

Показания к применению:

Активний туберкульоз у дорослих та дітей (усі форми та локалізація) у комбінації з іншими протитуберкульозними засобами.

Противопоказания:

Стенокардія, декомпенсовані вади клапанів серця, органічні захворювання центральної нервової системи, захворювання нирок нетуберкульозного характеру з проявами ниркової недостатності, підвищена чутливість до фтивазиду та до інших компонентів препарату, алкоголізм, психічні захворювання, період годування груддю.

Особенности применения:

Протягом усього періоду лікування необхідно періодично проводити дослідження очного дна, гостроти зору і визначення полів зору. Для запобігання розвитку невритів одночасно з фтивазидом призначають вітаміни В1 і В6. Дозування і тривалість прийому вітамінів призначає лікар.Фтивазид можна застосовувати для лікування пацієнтів з підвищеною чутливістю до ізоніазиду.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Під час вагітності застосовують під ретельним наглядом лікаря з урахуванням співвідношення користь/ризик. Препарат проникає крізь плацентарний бар’єр та в грудне молоко, тому на час лікування припиняють годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

На час лікування слід утримуватися від керування транспортними засобами і роботи з іншими механізмами.

Дети:

Для лікування дітей препарат застосовують за призначенням лікаря.

Способ применения и дозы:

Фтивазид застосовують внутрішньо. Дорослим призначають по 0,5 г 1-3 рази на день; дітям − із розрахунку 0,02-0,04 г/кг (але не більше 1,5 г на добу) 3 рази на день. Загальна курсова доза для кожного хворого індивідуальна, залежно від характеру та форми захворювання і ефективності лікування. При туберкульозному вовчаку призначають по 0,25-0,3 г 3-4 рази на добу; на курс40-60 г. При необхідності курс лікування повторюють 2-3 рази з місячною перервою.Максимальні дози:  для дорослих: разова − 1 г, добова − 1,5 г; для дітей: разова – 0,5 г, добова – 1,5 г. Максимальна курсова доза – 40-60 г. Термін лікування – 6-8 місяців.

Передозировка:

Інформація щодо випадків передозування відсутня. У разі прийому надмірної дози – промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побочные действия:

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, порушення сну, периферичний неврит та неврит зорового нерва.З боку травної системи: нудота, блювання, відчуття сухості у роті, біль в епігастральній ділянці. З боку ендокринної системи: у чоловіків – гінекомастія; у жінок – менорагія.З боку серцево-судинної системи: біль у ділянці серця, підвищена кровоточивість.Алергічні реакції: шкірно-алергічні реакції (лихоманка, шкірні висипання).Психічні порушення: депресія, у поодиноких випадках − психоз, ейфорія, розлад пам'яті, у хворих на епілепсію можливе почастішання судомних нападів. Порушення функції печінки: лікарський гепатит.

Лекарственное взаимодействие:

При лікуванні туберкульозу фтивазид застосовують в комплексі з іншими протитуберкульозними препаратами, зокрема з антибіотиками: рифампіцин, піразинамід, етамбутол. Посилює побічні ефекти парацетамолу, алкоголю, карбамазепіну, гепатотоксичних препаратів, дію антикоагулянтів. Знижує дію мінерало- і глюкокортикоїдів. Одночасне призначення піридоксину (всередину або внутрішньом’язово), глютамінової кислоти (внутрішньо), тіаміну (внутрішньом’язово) знижує імовірність виникнення побічних реакцій при застосуванні фтивазиду.

Срок годности:

4 роки.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей сухому, захищеному від світла місці у щільно закупореній тарі при температурі від 15 °С до 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 20 або по 100 таблеток у банках полімерних.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Фармацевтичні характеристики

Основні фізіко-хімічні властивості: таблетки світло-жовтого або жовтого кольору зі слабким запахом ваніліну, плоскоциліндричні, з рискою та фаскою.

Місцезнаходження

Україна, 61105, м. Харків, вул. Ньютона, 3.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J04AC03:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Фтивазид
Производитель:Стома, АО
Форма выпуска:

По 20 або по 100 таблеток у банках полімерних.

Регистрационное удостоверение:№ UA/3585/01/01 от 15.07.2010. Приказ № 582 от 15.07.2010
МНН:Ftivazide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: фтивазид; 1 таблетка містить фтивазиду 0,5 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Противотуберкулезные средства. Этамбутол.
Код АТХ:J04AC03 - Фтивазид
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Это природное средство может снизить уровень артериального давления до 12 мм рт. ст.
Согласно исследованию, которое было опубликовано в...
Ежедневный прием душа вреден для здоровья: врач
Эксперт по гигиене в Лондонской школе гигиены и тр...
Реклама