Гиалган инструкция по применению

Официальная инструкция
Состав:
діюча речовина: hyaluronic acid;2 мл розчину містять 20 мг натрієвої солі гіалуронової кислоти;допоміжні речовини: натрію хлорид; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода для ін’єкцій.
Производитель:
Фармакотерапевтическая группа:
Фармакологические свойства:
Фармакодинаміка. Гіалуронова кислота – компонент, наявний у високих концентраціях у складі суглобового хряща та синовіальної рідини. Ендогенна гіалуронова кислота забезпечує в’язкість та еластичність синовіальної рідини, також вона необхідна для формування протеогліканів у суглобовому хрящі. Завдяки нормалізації якості синовіальної рідини та активації процесів оновлення тканин у суглобовому хрящі препарат поліпшує функцію суглобів. Гіалган чинить протизапальну дію на епітелій суглоба, стимулює природне утворення гіалуронової кислоти всередині суглоба.Фармакокінетика. Гіалуронова кислота ефективно метаболізується в організмі, швидко виводиться з кровотоку і швидко руйнується у печінці. Метаболіти виводяться переважно з сечею. Приблизно 42 % введеної дози визначається у печінці через 24 години після введення. Препарат визначається у синовіальній рідині у межах 2 годин, а в суглобовому хрящі – у межах 6 годин. Хрящ є найбільш стабільним місцем локалізації гіалуронової кислоти. Гіалуронова кислота утримується в синовіальній рідині впродовж 4-5 діб.
Показания к применению:
Артрити колінних суглобів легкого та помірного ступеня тяжкості.
Противопоказания:
Індивідуальна підвищена чутливість до складових компонентів препарату. Наявність в анамнезі алергії на білки домашньої птиці. Тяжкі порушення функції печінки.Внутрішньосуглобові ін’єкції протипоказані у випадку існуючої інфекції або захворювань шкіри ділянки місця ін’єкції з метою зменшення потенційного розвитку септичного артриту.
Особенности применения:
Не рекомендується застосовувати дезінфікуючі засоби, що містять четвертинні солі амонію, оскільки при контакті з гіалуроновою кислотою можливе утворення осаду;внутрішньосуглобову ін'єкцію повинні виконувати компетентні медичні працівники згідно з встановленою процедурою в асептичних умовах, необхідних для цього способу застосування;перед виконанням внутрішньосуглобової ін'єкції пацієнта необхідно обстежити щодо ознак гострого запалення. При наявності таких ознак лікар повинен оцінити доцільність проводення ін'єкції; у деяких пацієнтів з запальними артритами (ревматоїдний артрит або подагричний артрит) спостерігалося транзиторне збільшення запалення після ін’єкції лікарського засобу;- при наявності суглобного випоту рекомендується виконати аспірацію перед введенням Гіалгану;рекомендується не перенавантажувати суглоб протягом кількох годин після ін’єкції.
Применение в период беременности или кормления грудью:
Незважаючи на те, що ніяка ембріональна токсичність або тератогенні ефекти не спостерігалися при експериментах, проведених на тваринах, застосування препарату вагітним та матерям, які годують груддю, необхідно обмежити, окрім випадків, які за оцінкою лікаря були абсолютно необхідні, та тільки після обережної оцінки співвідношення ризику/користі.
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:
Дети:
Не слід призначати дітям.
Способ применения и дозы:
Дорослим призначати по 2 мл Гіалгану (20 мг) шляхом внутрішньосуглобового введення 1 раз на тиждень упродовж 5 тижнів.
Передозировка:
Явища, пов’язані з випадками передозування, на даний час не зафіксовані.
Побочные действия:
Реакції у місці ін’єкції, включаючи дискомфорт, біль, набряк, почервоніння, подразнення, висипання, вузлики, пустули, везикули, геморагії, екхімоз, свербіж, запалення суглобів, синовіїт, суглобовий випіт, скутість суглобів, порушення рухливості суглобів. Ці симптоми зникають протягом кількох днів, якщо дати суглобу відпочити та прикласти пакет з льодом. Лише у поодиноких випадках такі реакції були тривалішими і серйознішими.Реакції гіперчутливості, включаючи анафілактоїдні реакції, ангіоневротичний набряк, шкірні реакції, включаючи висип, свербіж, еритему, екзему, дерматит, кропив’янку; дуже рідко – анафілактичний шок, але без летальних наслідків; сироваткова хвороба; гарячка, відчуття жару, головний біль, парестезії.При наявності у пацієнта хронічного запального процесу у стадії загострення застосування гіалуронової кислоти у деяких окремих випадках погіршувало стан хворого.Спостерігалися випадки бактеріального артриту та реактивного артриту у місці внутрішньосуглобової ін’єкції (див. розділ Особливості застосування).
Лекарственное взаимодействие:
Гіалуронова кислота взаємодіє з деякими місцевими анестетиками, подовжуючи їх знеболювальний ефект.
Срок годности:
Условия хранения:
Форма выпуска / упаковка:
Категория отпуска:
Дополнительно:
Не слід змішувати з іншими лікарськими засобами в одній ємності.