Глипресин (Terlipressin) инструкция по применению

Глипресин фото, инструкция
Дозировка:
Глипресин порошок для р-ра д/ин. по 1 мг во флак. №1 с р-лем
Производитель:

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

порошок

Производитель:

Непосредственное производство: Ферринг ГмбХ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Гормоны для системного применения. Гормоны задней доли гипофиза. Вазопрессин и его аналоги.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: терліпресину ацетат;1 флакон містить терліпресину ацетату 1 мг, що еквівалентно терліпресину вільної основи 0,86 мг;допоміжні речовини: маніт (Е 421), кислота хлористоводнева 1М; 1 ампула з розчинником містить: натрію хлорид, кислота хлористоводнева 1М, вода для ін’єкцій.

Лекарственная форма:

порошок

Основные физико-химические свойства:

білий ліофілізований порошок;розчинник – прозорий, безбарвний розчин.

Производитель:

Ферринг ГмбХ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Гормоны для системного применения. Гормоны задней доли гипофиза. Вазопрессин и его аналоги.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Терліпресин – синтетичний аналог гормона задньої долі гіпофіза – вазопресину. Терліпресин зменшує портальну гіпертензію, одночасно знижуючи портальний кровотік, і спричиняє спазм м'язів стравоходу з подальшим стисненням варикозно розширених вен стравоходу. Біологічно активний лізин-вазопресин повільно вивільняється із неактивного прогормону терліпресину і зберігається в діапазоні концентрацій від мінімально активної до субтоксичної протягом 4–6 годин у зв'язку з тим, що метаболічна елімінація лізин-вазопресину відбувається паралельно з вивільненням. Терліпресин підвищує тонус гладком'язової мускулатури шлунково-кишкового тракту як у судинах, так і поза ними. У зв'язку з підвищенням периферичного опору в термінальних артеріальних судинах спостерігається зниження трофіки нервових волокон, що іннервують внутрішні органи. Зниження артеріальної перфузії призводить до зниження тиску в системі ворітної вени. Одночасне скорочення м'язових оболонок різних відділів кишечнику призводить до посилення перистальтики. Більш того, скорочуються м'язи стінки стравоходу і, таким чином, перетискають варикозні вузли.Антидіуретична активність терліпресину становить усього 3 % від активності нативного вазопресину. Така активність не є клінічно значущою. При нормоволемії кровотік в нирках істотно не змінюється. За наявності гіповолемії кровотік у нирках збільшується.Терліпресин чинить повільний гемодинамічний ефект протягом 2–4 годин. Незначною мірою підвищується артеріальний тиск як систоли, так і діастоли. За наявності ренальної гіпертензії і генералізованого ангіосклерозу відмічалося значне підвищення артеріального тиску.Застосування терліпресину не спричиняло будь-яких кардіотоксичних ефектів, навіть при застосуванні вищих доз.Під впливом терліпресину кровотік в ендометрії і міометрії істотно знижується.Внаслідок судинозвужувального ефекту терліпресин призводить до зниження кровотоку в шкірі і, таким чином, спричиняє блідість шкіри у пацієнта.Гемодинамічний ефект і дія на гладку мускулатуру є головними чинниками фармакологічної дії терліпресину. Ефект централізації кровообігу при гіповолемії є бажаним побічним ефектом у пацієнтів з кровотечею із варикозно розширених вен стравоходу.Фармакокінетика. Терліпресин має слабку фармакологічну активність. Після внутрішньовенного болюсного введення терліпресин виводиться відповідно до закономірностей кінетики другого порядку. Період напіввиведення з плазми для фази розподілу (тривалість – до 40 хв) становить 8-12 хв, для фази виведення (40-80 хв) – 50-80 хв. При виділенні вільного гліцилового залишку гормон лізин-вазопресин вивільняється повільно і досягає пікової концентрації через 120 хв. У сечі визначається всього 1 % введеного терліпресину, що вказує на практично повну деградацію препарату за допомогою ендо- й екзопептидаз печінки і нирок.

Показания к применению:

Кровотеча із варикозно розширених вен стравоходу.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату. Септичний шок у пацієнтів з низьким серцевим викидом. Вагітність.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Щоб уникнути некрозу в місці ін'єкції, ін'єкції проводити внутрішньовенно.Гліпресин слід вводити в умовах блоку інтенсивної терапії при постійному кардіомоніторингу (артеріальний тиск, пульс) та контролі водно-сольового балансу. З обережністю, за наявності ретельного моніторингу, застосовують Гліпресин при таких захворюваннях: бронхіальна астма, артеріальна гіпертензія, серцево-судинні захворювання (поширений атеросклероз, аритмії), ниркова недостатність, судоми.У пацієнтів із гіповолемією часто спостерігається підвищена вазоконстрикція та атипові реакції з боку серця. З огляду на слабку антидіуретичну дію Гліпресину слід враховувати можливість розвитку гіпонатріємії та гіпокаліємії, особливо у пацієнтів з порушеннями водно-сольового балансу. Досвід лікування пацієнтів літнього віку обмежений, тому терліпресин слід застосовувати з особливою обережністю цій віковій категорії. Рекомендації дозування пацієнтам літнього віку відсутні.Гліпресин містить менше 1 ммоль (23 мг) натрію на 5 мл розчинника.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Застосування Гліпресину у період вагітності протипоказано. Гліпресин спричинює скорочення матки та підвищення внутрішньоматкового тиску на ранньому терміні вагітності та може знижувати кровообіг матки. У кролів спостерігалися самовільні викидні та мальформації органів плода після лікування Гліпресином.Невідомо чи виділяється препарат з грудним молоком. На період застосування препарату слід відмінити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Досліджень щодо впливу терліпресину на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами не проводилося.

Дети:

Досвід застосування Гліпресину дітям відсутній, тому не слід застосовувати препарат пацієнтам цієї вікової категорії.

Способ применения и дозы:

Гліпресин застосовують для невідкладної медичної допомоги у випадках гострої кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу до того, як стане можливою ендоскопічна терапія. Після цього Гліпресин зазвичай застосовують для лікування кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу як допоміжну терапію разом із ендоскопічними методами зупинення кровотечі. Гліпресин також можна застосовувати для зменшення ранньої вторинної кровотечі. Порошок розчиняють у розчиннику, що додається, і вводять внутрішньовенно повільно. Можливе подальше розведення препарату шляхом додавання 0,9 % розчину натрію хлориду до загального об’єму готового розчину – 10 мл. Спочатку вводять 1-2 мг Гліпресину (1-2 флакони). Підтримуюча доза становить 1 мг препарату (1 флакон) кожні 4-6 годин. Зазвичай добова доза Гліпресину становить 120 мкг/кг маси тіла. Для дорослого пацієнта з масою тіла 70 кг доза становить 8-9 мг препарату на добу, що вводяться з 4-годинним інтервалом.Тривалість лікування становить 2-3 дні.

Передозировка:

Завдяки фармакокінетичним особливостям препарату передозування малоймовірне. Не слід перевищувати рекомендовану дозу у зв'язку з тим, що ризик розвитку тяжких побічних ефектів з боку серцево-судинної системи є дозозалежним. Підвищений артеріальний тиск у пацієнтів із відомою артеріальною гіпертензією можна контролювати за допомогою введення 150 мкг клонідину внутрішньовенно.Брадикардію, що потребує терапії, слід лікувати за допомогою атропіну.

Побочные действия:

Частота виникнення побічних ефектів класифікується таким чином: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100 – <1/10); нечасто (≥1/1000 – <1/100); рідко (≥1/10000 – <1/1000), дуже рідко (<1/10000), невідомо (наявні дані не дають змоги оцінити частоту). Порушення з боку серця: часто − брадикардія, тахікардія, аритмія, ознаки ішемії на ЕКГ; нечасто − фібриляція передсердь, шлуночкові екстрасистоли, стенокардія, інфаркт міокарда, перевантаження рідиною з набряком легенів; невідомо – тахікардія типу “пірует” (torsade de pointes), серцева недостатність.Порушення з боку судин: часто − звуження периферичних судин, периферична ішемія, артеріальна гіпертензія або гіпотензія, блідість шкіри; нечасто − ішемія кишечнику, периферичний ціаноз, припливи.Порушення з боку дихальної системи: нечасто − утруднене дихання, біль під час дихання, біль у грудях, бронхоспазм, дихальна недостатність, зупинка дихання; рідко – задишка.Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: часто − нудота, діарея, спастичний біль у животі; нечасто – блювання.Порушення з боку нервової системи: часто – головний біль; нечасто − спричинення нападів епілепсії; дуже рідко – апоплексія. Порушення обміну речовин, метаболізму: часто – гіпонатріємія.Порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини: нечасто – лімфангіт; дуже рідко – місцевий некроз шкіри.Порушення з боку статевих органів: часто – спастичний біль у нижніх відділах живота (у жінок); невідомо – скорочення матки, зниження кровообігу матки (у період вагітності).Порушення у місці введення: нечасто – некроз у місці ін'єкції. Порушення з боку імунної системи: невідомо – реакції гіперчутливості.

Лекарственное взаимодействие:

Гіпотонічна дія неселективних бета-блокаторів на ворітну вену посилюється при застосуванні терліпресину. Одночасне введення з препаратами, здатними спричиняти брадикардію такими як пропофол, суфентаніл, може призвести до тяжкої брадикардії та зниження серцевого викиду.

Срок годности:

3 роки. Приготовлений розчин для ін'єкцій слід застосовувати негайно.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

1 флакон з порошком у комплекті з 1 ампулою розчинника по 5 мл у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

Невідома.

Місцезнаходження

Вітланд 11, Постфаш 21 45, Д-24109 Кіль, Німеччина/Wittland 11, Postfach 21 45, D-24109 Kiel, Germany.Чемін де ла Вергогнаусаз 50, 1162, Сан- Пре, Швейцарія/Chemin de la Vergognausaz 50, 1162, St-Prex, Switzerland.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.