Глюкобай инструкция по применению

Глюкобай фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Глюкобай таблетки по 100 мг №30 (15х2)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3861/01/02 от 09.11.2005. Приказ № 641 от 18.10.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить акарбози 50 мг або 100 мг;допоміжні речовини: аеросил (кремнію діоксид колоїдний безводний), магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна.

Основные физико-химические свойства:

таблетки білого або жовтуватого кольору; на одному боці таблетки по 50 мг витиснуто “G 50”, таблетки по 100 мг-“G 100” з розподільчою рискою; на другому боці таблетки по 100 мг – риска, таблетки по 50 мг – маркування у вигляді байєровського хреста;

Производитель:

Байер АГ

Фармакотерапевтическая группа:

Гіперглікемізуючий засіб.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Діюча речовина перепарату – акарбоза, є псевдотетрасахаридом мікробного походження. Акарбоза діє на рівні шлунково-кишкового тракту, пригнічуючи активність ферментів тонкого кишечнику (альфа-глюкозидаз), які беруть участь у розщепленні ди-, оліго- і полісахаридів. Внаслідок цього має місце дозозалежна затримка засвоєння вуглеводів з наступним сповільненим вивільненням і всмоктуванням глюкози, яка утворюється в процесі розщеплення вуглеводів. Таким чином, акарбоза затримує і знижує постпрандіальне підвищення концентрації глюкози в крові. Внаслідок більш збалансованого всмоктування глюкози із кишечнику, середня концентрація та її добові коливання в крові зменшуються. У випадку підвищення концентрації глікозилованого гемологлобіну, акарбоза знижує його рівень.Фармакокінетика. Всмоктування. Приблизно 35% введеної дози абсорбується у вигляді метаболітів, менше 2% - в активній формі. Метаболізується в шлунково-кишковому тракті, головним чином, кишковими бактеріями і лише частково - травними ферментами з утворенням не менше 13 сполук у вигляді сульфатних, метилових і глюкуронових кон’югатів. Після застосування препарату спостерігається два піки максимальної концентрації акарбози в плазмі крові, що становлять в середньому 52,2±15,7 мкг/л через 1,1±0,3 год і 586,3±282,7 мкг/л через 20,7±5,2 год відповідно. Вважається, що поява другого піку обумовлена всмоктуванням продуктів бактеріального розпаду із глибоких відділів тонкого кишечнику. Розподіл. Об’єм розподілу становить 0,32 л/кг маси тіла.Біодоступність. Біодоступність становить всього 1-2%. Такий надзвичайно низький системно наявний відсоток активної речовини є бажаним, оскільки акарбоза діє місцево у тонкому кишечнику. Зважаючи на це, низька біодоступність не впливає на терапевтичну ефективність препарату. Виведення. Період напіввиведення для фази розподілу і виведення становить 3,7±2,7 год і 9,6±4,4 год відповідно; 51% активної речовини виводиться через кишечник; 1,7% в незміненому вигляді і у вигляді активного метаболіту та 34% у вигляді метаболітів - через нирки.

Показания к применению:

Комбінована терапія при цукровому діабеті у комплексі з дієтотерапією. Профілактика цукрового діабету II типу у пацієнтів з підтвердженим порушенням толерантності до глюкози (ПТГ*) у комплексі з дієтотерапією та фізичними вправами.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до акарбози та/або допоміжних речовин. Хронічні захворювання кишечнику з вираженими порушеннями травлення та всмоктування. Стани, що супроводжуються метеоризмом (синдром Ремхельда, великі грижі, стеноз і виразки кишечнику). Тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну < 25 мл/хв).

Особенности применения:

Рекомендується контроль рівня “печінкових” ферментів упродовж перших 6-12 місяців лікування, оскільки під час застосування препарату можливе безсимптомне підвищення рівня “печінкових” ферментів. Як правило, після відміни препарату їх активність нормалізується.Ефективність та безпечність застосування акарбози у пацієнтів віком до 18 років не встановлена.У випадку недотримання призначеної лікарем дієти побічні реакції з боку шлунково-кишкового тракту можуть посилитись. Якщо симптоми посилюються, незважаючи на точне дотримання дієти, то необхідно проконсультуватися з лікарем і знизити дозу препарату на короткий або тривалий строк.На фоні лікування препаратом Глюкобай® використання сахарози (харчового цукру) та продуктів, що її містять, може спричинити шлунково-кишковий дискомфорт і діарею внаслідок посиленого ферментування вуглеводів у кишечнику. Глюкобай® виявляє гіпоглікемічну дію, проте не спричиняє гіпоглікемію у пацієнтів. Під час застосування препарату Глюкобай® сахароза (харчовий цукор) повільніше розщеплюється на фруктозу і глюкозу, тому він непридатний для швидкої корекції гострої гіпоглікемії. У цьому випадку варто застосовувати глюкозу. Вагітність і лактаціяТак як відсутні дані щодо застосування препарату Глюкобай® в період вагітності, то його не рекомендується призначати вагітним жінкам. Після введення радіоміченої ізотопом акарбози самкам щурів в період лактації, в молоці була виявлена невелика кількість радіоактивності. Відповідні дані у людей відсутні. Проте, оскільки не виключені індуковані препаратом ефекти у немовлят внаслідок наявності акарбози у грудному молоці, в принципі, не рекомендується призначати Глюкобай® у період лактації. Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмам.Дані щодо жодного впливу препарату на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами відсутні.

Способ применения и дозы:

Оптимальна доза препарату встановлюється індивідуально для кожного пацієнта, оскільки ефективність та переносимість препарату може відрізнятися. Таблетки приймають не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини, безпосередньо перед вживанням їжі або розжовують з першою порцією їжі. Тривалість лікування препаратом не обмежена.Комбінована терапія при цукровому діабеті у комплексі з дієтотерапією. Початкова доза становить 1 таблетка по 50 мг 3 рази на добу або ½ таблетки по 100 мг 3 рази на добу. Потім, у разі потреби, дозу можна підвищити до 100 мг 3 рази на добу (2 таблетки по 50 мг 3 рази на добу або 1 таблетка по 100 мг 3 рази на добу). В деяких випадках, за необхідності, доза препарату може бути підвищена до 200 мг 3 рази на добу. Дозу препарату рекомендується збільшити через 4-8 тижнів, якщо у пацієнтів на попередній дозі не був отриманий необхідний клінічний ефект. Якщо у пацієнта з’являються скарги на самопочуття, незважаючи на суворе дотримання дієти, то подальше збільшення дози препарату слід припинити, а, у разі необхідності, навіть дещо зменшити. Середня добова доза Глюкобаю® становить 300 мг акарбози на добу.Профілактика цукрового діабету II типу у пацієнтів з підтвердженим порушенням толерантності до глюкози у комплексі з дієтотерапією та фізичними вправами.Рекомендована доза для лікування діабету ІІ типу у пацієнтів з порушеною переносимістю глюкози становить 100 мг 3 рази на добу.Початкова доза складає 50 мг один раз на добу (1 таблетка по 50 мг або ½ таблетки по 100 мг 1 раз на добу). Упродовж 3 місяців дозу підвищують до 100 мг 3 рази на добу (2 таблетки по 50 мг 3 рази на добу або 1 таблетка по 100 мг 3 рази на добу). Пацієнти літнього віку (старші 65 років): коригування дози не потрібно.Пацієнти з печінковою недостатністю: коригування дози не потрібно.

Передозировка:

У разі застосування занадто високої дози препарату Глюкобай® одночасно з напоями та/або харчовими продуктами, що містять вуглеводи (полі- оліго- або дисахариди), передозування може супроводжуватися виникненням метеоризму і діареї.У випадках передозування рекомендується на 4-6 годин виключити з раціону харчування напої та страви, що містять вуглеводи.У разі передозування таблеток препарату поза зв’язком з вживанням їжі розвитку симптомів з боку кишечнику не очікується.

Побочные действия:

Наведені нижче побічні реакції та їх частота базуються на результатах плацебо-контрольованих досліджень із застосуванням акарбози та на постмаркетингових дослідженнях.Частота побічних реакцій оцінюється таким чином:дуже поширені - > 10 %;поширені - ≥ 1% - < 10 %;рідко поширені - ≥ 0,01% - < 0,1 %;частота невідома. Розлади з боку кровоносної та лімфатичної системиСпостерігається тромбоцитопенія.Розлади з боку імунної системиРеакції гострої гіперчутливості включають алергійні реакції від легкого до середнього ступеня тяжкості.Асоційовані з ними шкірні реакції (висип, еритема, екзантема, кропив’янка).Судинні розлади Рідко виникають такі неспецифічні симптоми, як набряки. Розлади з боку шлунково-кишкового тракту Неспецифічні симптоми з боку шлунково-кишкового тракту та черевної порожнини включають метеоризм, що виникає дуже часто, та діарею і біль в епігастральній ділянці та черевній порожнині, що трапляються часто. Нудота, блювання та диспепсія є нечастими. Повідомлялось про непрохідність кишечнику. Кістозний пневматоз кишечнику. Розлади з боку печінки та жовчовивідних шляхів Нечасті реакції з боку печінки включають транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ (в тому числі підвищення активності трансаміназ, лужної фосфатази і γ-ГТ). Рідко розвивається жовтуха. Повідомлялось про розвиток гепатиту. В Японії спостерігалися поодинокі випадки розвитку блискавичного гепатиту з летальним кінцем. Зв’язок цих випадків з прийманням акарбози не з’ясований. При прийманні препарату в дозі 150-300 мг зрідка може спостерігатися клінічно вагоме підвищення відхилення від норми лабораторних показників функції печінки (в 3 рази у порівнянні з верхньою межею норми). Відхилення від норми показників носить транзиторний характер в період застосування акарбози.

Лекарственное взаимодействие:

Якщо Глюкобай® призначають разом з інсуліном або препаратами, що містять сульфонілсечовину або метформін, то рівень глюкози в крові може знизитися до гіпоглікемічного діапазону (в поодиноких випадках може розвинутися гіпоглікемічна кома), що потребує зменшення їх дози.У поодиноких випадках акарбоза може вплинути на біодоступність дигоксину, що спричиняє необхідність корекції дози останнього.Не рекомендується комбінувати Глюкобай® з холестираміном, кишковими сорбентами і ферментними препаратами внаслідок їх можливого впливу на ефективність акарбози. Не спостерігалось взаємодії препарату з диметиконом/симетиконом.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей місці! Зберігати при температурі не вище +30°С, в захищеному від світла, сухому місці! Термін придатності - 3 років.

Форма выпуска / упаковка:

По 15 таблеток у блістерній упаковці, по 2 блістери в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна назва: acarbose;Форма випускуТаблетки.АдресаD-51368, Leverkusen, Germany.ПТГ визначається як рівень глюкози в плазмі через 2 год після навантаження глюкозою в діапазоні 7,8 – 11,1 ммоль/л (140-200 мг/дл), а рівень глюкози в плазмі крові натщесерце – 5,6-7,0 ммоль/л (100-125 мг/дл).
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Глюкобай
Производитель:Байер АГ
Форма выпуска: По 15 таблеток у блістерній упаковці, по 2 блістери в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3861/01/02 от 09.11.2005. Приказ № 641 от 18.10.2007
МНН:Acarbose
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить акарбози 50 мг або 100 мг;допоміжні речовини: аеросил (кремнію діоксид колоїдний безводний), магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна.

Фармакологическая группа:Гіперглікемізуючий засіб.
Код АТХ:A10BF01 - Акарбоза
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама