Карбетоцин инструкция по применению

Карбетоцин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Карбетоцин раствор д/ин., 100 мкг/мл по 1 мл во флак. №4
Производитель:
Регистрация:
№ UA/16148/01/01 от 14.07.2017. Приказ № 798 от 14.07.2017
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: карбетоцин;1 мл розчину містить карбетоцину 100 мкг;допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота оцтова льодяна, вода для ін’єкцій.

Производитель:

Фармидея, ООО для "Рик-Фарм, ООО", Латвия/Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Гіпофізарні, гіпоталамічні гормони та їх аналоги. Гормони задньої частки гіпофіза. Окситоцин та анал

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Карбетоцин є агоністом окситоцину тривалої дії.Подібно до окситоцину, карбетоцин селективно зв’язується з рецепторами окситоцину гладком’язових клітин міометрія, стимулює ритмічні скорочення матки, збільшує частоту скорочень, що вже почалися, і підвищує тонус мускулатури матки.У постнатальний період карбетоцин здатний збільшувати частоту й силу спонтанних скорочень матки. Після введення карбетоцину інтенсивний початок скорочувальної дії з потужними скороченнями досягається протягом 2 хв.Одноразове введення 100 мкг карбетоцину внутрішньовенно після народження дитини є достатнім для підтримання адекватної скоротності матки, що запобігає атонії матки й надмірній крововтраті, порівняно з інфузією окситоцину протягом декількох годин.Фармакокінетика.Карбетоцин має двофазовий характер елімінації після внутрішньовенного введення з лінійною фармакокінетикою в інтервалі доз від 400 до 800 мкг. Час напіввиведення становить приблизно 40 хв. Нирковий кліренс незміненої форми низький, менше 1 % введеної дози виводиться в незміненому стані нирками.У 5 здорових матерів, які годують груддю, концентрацію карбетоцину в плазмі можна було виявити через 15 хв, а максимального рівня 1035±218 пг/мл вона досягла в межах 60 хв. Через 120 хв максимальна концентрація у грудному молоці була приблизно у 56 разів нижча, ніж у плазмі.

Показания к применению:

Для профілактики атонії матки у разі кесарева розтину, що здійснювався із застосуванням спінальної або епідуральної анестезії.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до карбетоцину або окситоцину.Період вагітності та пологів до народження дитини.Не слід застосовувати для стимуляції пологової діяльності.Захворювання печінки та нирок.Епізоди прееклампсії та еклампсії.Тяжкі захворювання серцево-судинної системи.Епілепсія.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Карбетоцин слід застосовувати лише в добре оснащених акушерських стаціонарах при постійній наявності підготовленого персоналу, що має належну кваліфікацію.Карбетоцин призначений лише для внутрішньовенного введення. Слід використовувати лише прозорий розчин, який не містить механічних домішок. Невикористаний препарат слід знищити згідно з місцевими вимогами до утилізації.

Особенности применения:

Застосування карбетоцину на будь-якому етапі пологів неприйнятне, оскільки його гістеротонічна дія триває кілька годин після одноразового болюсного введення. Ця властивість становить істотну відмінність порівняно зі швидким припиненням ефекту після переривання інфузії окситоцину.Якщо після введення карбетоцину маткова кровотеча триває, її причину слід уточнити. До можливих причин можна віднести неповне відокремлення плаценти, неадекватне вичищення або ушивання матки, коагулопатію. При розвитку персистуючої гіпотонії або атонії матки і, як наслідок, при її тривалій кровотечі слід розглянути можливість додаткового призначення окситоцину і/або ергометрину. Дотепер відсутні дані про повторне введення карбетоцину, а також про застосування його після окситоцину при персистуючій атонії матки. В ході експериментальних досліджень на тваринах було виявлено, що карбетоцин має незначну антидіуретичну активність, отже, не виключається можливість розвитку гіпонатріємії, особливо в пацієнток, які отримують інтенсивну інфузійну терапію. З метою запобігання розвитку судомного синдрому й коматозного стану слід спостерігати за такими ранніми ознаками цього стану, як сонливість, млявість і головний біль. Зазвичай карбетоцин застосовують з обережністю при наявності в анамнезі мігрені, бронхіальної астми й серцево-судинних захворювань, а також при будь-яких станах, перебіг яких може супроводжуватися різким збільшенням об’єму позаклітинної рідини, що може вплинути на вже перевантажену серцево-судинну систему. У таких особливих випадках рішення про необхідність введення карбетоцину приймає лікар після ретельної оцінки потенційної користі введення. Дослідження застосування препарату в період вагітності при наявності цукрового діабету на даний момент відсутні. Не вивчалася ефективність окситоцину при звичайному перебігу пологів. Застосування у період вагітності або годування груддю.Карбетоцин протипоказаний для застосування з метою індукції пологів.Під час клінічних досліджень не виявлено значущого впливу на процес лактації.Виявлено, що невелика кількість карбетоцину потрапляє в грудне молоко. Припускається, що після одноразової ін'єкції незначна кількість карбетоцину потрапляє в організм дитини разом з молозивом або грудним молоком і в подальшому руйнується ферментами в кишечнику дитини. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Вплив на здатність керувати автотранспортом і працювати зі складними механізмами не оцінювався через невідповідність клінічної ситуації.

Способ применения и дозы:

Карбетоцин вводять лише внутрішньовенно за наявності відповідного медичного нагляду в умовах стаціонару. Препарат вводять у дозі 1 мл одноразово повільно, протягом 1 хвилини, лише після проведення кесарева розтину й народження дитини. Карбетоцин слід вводити одразу після пологів, бажано перед відокремленням плаценти. Надалі препарат вводити не слід.Діти.Не застосовують дітям.

Передозировка:

Перевищення дози карбетоцину може спричинити підвищення активності матки як при наявності, так і при відсутності підвищеної чутливості до цього препарату.Гіперактивність, що супроводжується сильними (тонічними) або пролонгованими (тетанічними) скороченнями, зумовленими передозуванням карбетоцину, може призвести до розриву матки і післяпологової кровотечі.У тяжких випадках передозування окситоцин може спричинити гіпонатріємію й гіпергідратацію, особливо у зв'язку з одночасним введенням надлишкової кількості рідини. Оскільки карбетоцин є аналогом окситоцину, не можна виключити можливість розвитку подібних ефектів.Лікування: симптоматична та підтримуюча терапія. Якщо є симптоми передозування, породіллі слід розпочати оксигенотерапію. У разі гіпергідратації істотним є обмеження кількості рідини, стимуляція діурезу, корекція електролітного дисбалансу, купірування судомного синдрому при його можливому прояві.

Побочные действия:

У період клінічних випробувань карбетоцину частота й характер побічних ефектів відповідали таким при застосуванні окситоцину при кесаревому розтині на тлі спінальної або епідуральної анестезії. Органи і системи органів Дуже часто (≥ 1/10) Часто (≥ 1/100 і < 1/10) З боку системи крові та лімфатичної системи Анемія З боку шлунково-кишкового тракту Нудота, біль у животі Металевий присмак у роті, блювання Загальні порушення, реакції у місці введення Відчуття жару Озноб, біль З боку опорно-рухової системи Біль у спині З боку нервової системи Головний біль, тремор Запаморочення З боку дихальної системи Біль у грудях, задишка Збоку шкіри та підшкірних тканин Свербіж Судинні порушення Артеріальна гіпотензія, почервоніння обличчя Під час клінічних досліджень відзначені поодинокі випадки тахікардії і підвищеної пітливості.

Лекарственное взаимодействие:

При застосуванні карбетоцину сумісно з різними аналгетиками, спазмолітиками, препаратами для проведення спінальної й епідуральної анестезії не було виявлено ознак будь-якої лікарської взаємодії. Оскільки за хімічною структурою карбетоцин близький до окситоцину, не можна виключити можливість взаємодій, властивих окситоцину.Тяжка гіпертензія спостерігалася після того, як окситоцин був введений через 3 – 4 години після профілактичного призначення вазоконстрикторів з приводу проведення спинномозкової анестезії. Окситоцин і карбетоцин при сумісному застосуванні з алкалоїдами ріжків, такими як метилергометрин, можуть підвищувати артеріальний тиск, посилюючи ефекти цих препаратів. Ризик кумулятивного впливу зростає, якщо окситоцин або метилергометрин призначають після карбетоцину.Оскільки встановлено, що простагландини потенціюють ефект окситоцину, можна припустити, що аналогічний ефект можливий у разі застосування з карбетоцином. У зв’язку з цим спільне застосування простагландинів і карбетоцину небажане. Якщо препарати вводяться одночасно, за пацієнткою необхідно здійснювати ретельний контроль. Деякі інгаляційні анестетики, такі як галотан і циклопропан, можуть посилювати гіпотензивну дію й послабляти вплив карбетоцину на матку. Описано випадки аритмії при паралельному призначенні з окситоцином.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 20 до 80 С. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 1 мл у флаконі, по 4 або 5 флаконів у картонній пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьЗ огляду на відсутність досліджень сумісності, цей лікарський засіб не слід змішувати з іншими препаратами.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ H01BB03:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Карбетоцин
Производитель:Фармидея, ООО для "Рик-Фарм, ООО", Латвия/Украина
Форма выпуска: По 1 мл у флаконі, по 4 або 5 флаконів у картонній пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/16148/01/01 от 14.07.2017. Приказ № 798 от 14.07.2017
МНН:Carbetocin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: карбетоцин;1 мл розчину містить карбетоцину 100 мкг;допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота оцтова льодяна, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Гіпофізарні, гіпоталамічні гормони та їх аналоги. Гормони задньої частки гіпофіза. Окситоцин та анал
Код АТХ:H01BB03 - Карбетоцин
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама