Карнитен инструкция по применению

Карнитен фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Карнитен раствор д/ин., 200 мг/мл по 5 мл в амп. №5
Производитель:
Регистрация:
№ UA/13458/01/01 от 13.02.2014. Приказ № 125 от 13.02.2014
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: levocarnitine;1 мл розчину містить левокарнітину 200 мг або 400 мг;допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина вільна від видимих часток.

Производитель:

Сигма-Тау Индустриэ Фармачеутике Риуните С.п.А., Италия

Фармакотерапевтическая группа:

Аминокислоты и их производные. Левокарнитин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Левокарнітин присутній як натуральний компонент у тканинах тварин, мікроорганізмах та рослинах. У людини фізіологічні потреби у карнітині поповнюються за рахунок споживання продуктів харчування, що містять карнітин (насамперед м’ясних виробів) та шляхом ендогенного синтезу у печінці із триметиллізину. Лише L-ізомер є біологічно активним, левокарнітин відіграє важливу роль у ліпідному метаболізмі, а також у метаболізмі кетонових тіл. Левокарнітин необхідний для транспортування довголанцюжкових жирних кислот у мітохондрії для їх подальшого бета-окислення. Вивільняючи коензим-А зі складних тіоефірів, левокарнітин також посилює окислення вуглеводів у циклі трикарбонових кислот Кребса, також стимулює активність ключового ферменту гліколізу – піруватдегідрогенази, а в скелетних м’язах – окиснення амінокислот з розгалуженим ланцюгом. Таким чином, левокарнітин прямо або опосередковано бере участь у більшості енергетичних процесів, його наявність обов’язкова для окислення жирних кислот, амінокислот, вуглеводів та кетонових тіл.Найбільша концентрація левокарнітину визначається в м’язовій тканині, в міокарді та печінці. Левокарнітин відіграє важливу роль у серцевому метаболізмі, оскільки окислення жирних кислот залежить від наявності достатньої кількості даної речовини. Експериментальні дослідження показали, що за деяких умов, таких як стрес, гостра ішемія, міокардит, тощо, можливе зниження рівня левокарнітину в міокардіальній тканині. Проведено велику кількість досліджень на тваринах, які підтвердили позитивну дію левокарнітину у разі різних індукованих серцевих розладів: гостра та хронічна ішемія, декомпенсація серцевої діяльності, серцева недостатність у результаті міокардиту, медикаментозна кардіотоксичність (таксани, адріаміцин тощо).Фармакокінетика. ВсмоктуванняЛевокарнітин всмоктується клітинами слизової оболонки тонкого кишечнику і відносно повільно входить у кров’яне русло; вірогідно, всмоктування пов’язане з активним транслюмінальним механізмом. Всмоктування після перорального прийому обмежене (< 10 %) та мінливе.РозподілАбсорбований левокарнітин транспортується в різні органи через кров; вважається, що у процесі транспортування задіяна транспортна система еритроцитів.ВиведенняЛевокарнітин виводиться головним чином із сечею. Швидкість виведення прямо пропорційна концетрації карнітину в крові.Метаболізм Левокарнітин практично не метаболізується в організмі.

Показания к применению:

Первинна та вторинна карнітинова недостатність у дорослих і дітей, у т.ч. новонароджених та немовлят.Вторинна карнітинова недостатність у пацієнтів, яким проводиться гемодіаліз.Підозра на вторинну карнітинову недостатність у пацієнтів, яким проводять гемодіаліз у таких випадках:сильні та персистуючі спазми у м’язах та/або гіпотензивні епізоди під час проведення діалізу;енергетичний дефіцит, що призводить до значного негативного впливу на якість життя;м’язова слабкість та/або міопатія;кардіопатія;анемія, що не відповідає на лікування еритропоетином або потребує високих доз еритропоетину;втрата м’язової маси.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особенности применения:

Левокарнітин покращує засвоєння глюкози, тому застосування Карнітену у пацієнтів із цукровим діабетом, які отримують лікування цукрознижувальними препаратами, може призвести до гіпоглікемії. Рівень глюкози в плазмі крові у таких випадках необхідно регулярно контролювати для своєчасної корекції терапії.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Тератогенної дії у ході доклінічних досліджень препарату не виявлено. При застосуванні найбільшої досліджуваної дози 600 мг/кг маси тіла у кролів відмічалося статистично незначне збільшення частоти постімплантаційної загибелі плода на ранніх термінах вагітності. Значимість даних результатів для людини невідома. Беручи до уваги серйозні наслідки карнітинової недостатності для вагітної жінки, ризик переривання лікування Карнітеном для матері вважається більшим, ніж теоретичний ризик для плода, у разі продовження лікування. Левокарнітин – звичайний компонент грудного молока.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Невідомо.

Дети:

Препарат застосовують дітям з першого дня життя, в тому числі недоношеним.

Способ применения и дозы:

Препарат вводять внутрішньовенно повільно протягом 2-3 хв.Застосування при вродженому порушенні метаболізму.Під час терапії доцільно контролювати рівні карнітину та ацил-карнітину як у плазмі крові, так і сечі.Необхідна доза залежить від специфіки вродженого порушення метаболізму та тяжкості проявів захворювання.У разі гострої декомпенсації рекомендована доза може становити до 100 мг/кг на добу за 3-4 введення. У разі потреби можна застосовувати і більш високі дози, хоча при цьому можуть посилитися побічні ефекти, зокрема діарея.Вторинний дефіцит карнітину у пацієнтів, яким проводять гемодіаліз.Перед початком терапії Карнітеном бажано проводити контроль рівня карнітину у плазмі крові. Вторинний дефіцит карнітину діагностується при відношенні ацил-карнітину до вільного карнітину в плазмі крові більше ніж 0,4 та/або коли концентрація вільного карнітину становить менше 20 мкмоль/л.Дозу 2 г слід вводити внутрішньовенно струминно в кінці кожного сеансу діалізу. Загальну реакцію слід визначати шляхом моніторування рівнів ацил-карнітину та вільного карнітину в плазмі крові та оцінки стану пацієнта. Нормалізація вмісту карнітину у м’язовій тканині та кардіоміоцитах настає приблизно через 3 місяці після досягнення нормальної концентрації карнітину у плазмі крові. Якщо введення карнітину припинити, його рівні неодмінно почнуть знижуватись знову. Необхідність повторного насичуючого курсу лікування визначають шляхом кількісного визначення карнітину в плазмі крові через рівні інтервали та шляхом моніторування стану пацієнта. Гемодіаліз – підтримуюча терапіяПісля насичуючого курсу внутрішньовенного введення левокарнітину застосовують підтримуючу дозу – 1 г препарату на добу перорально. У день діалізу Карнітен застосовують внутрішньовенно у дозі 1 г одразу після завершення чергового сеансу.

Передозировка:

Повідомлень про токсичність левокарнітину при передозуванні не було. Великі дози препарату можуть спричинити діарею. Левокарнітин легко видаляється з плазми крові шляхом діалізу.Лікування: вжити заходів для видалення препарату з травного тракту у разі прийому всередину, провести симптоматичну та підтримуючу терапію. Не повідомлялося про випадки передозування, що загрожували життю.

Побочные действия:

Різні помірні шлунково-кишкові розлади спостерігалися при тривалому прийомі перорального левокарнітину, включаючи швидкоплинну нудоту та блювання, біль у животі та діарею. Зниження дози часто зменшує або усуває шлунково-кишкові симптоми. Необхідно ретельно контролювати переносимість протягом першого тижня прийому та після будь-якого збільшення дози. Внутрішньовенне застосування Карнітену зазвичай переноситься добре.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне застосування глюкокортикоїдів призводить до накопичення левокарнітину у тканинах організму (крім печінки). Інші анаболічні засоби посилюють ефект препарату.

Срок годности:

Карнітен, розчин для ін’єкцій 200 мг/мл – 4 роки.Карнітен, розчин для ін’єкцій 400 мг/мл – 3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 5 мл в ампулі з янтарного скла. По 5 ампул у лотку з полівінілхлориду та в пачці з картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Вул. Понтіна, км 30, 400 – 00071 Помеція (РМ), ІталіяДата останнього перегляду.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Карнитен
Производитель:Сигма-Тау Индустриэ Фармачеутике Риуните С.п.А., Италия
Форма выпуска:

По 5 мл в ампулі з янтарного скла. По 5 ампул у лотку з полівінілхлориду та в пачці з картону.

Регистрационное удостоверение:№ UA/13458/01/01 от 13.02.2014. Приказ № 125 от 13.02.2014
МНН:Levocarnitine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: levocarnitine;1 мл розчину містить левокарнітину 200 мг або 400 мг;допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Аминокислоты и их производные. Левокарнитин.
Код АТХ:A16AA01 - Левокарнитин
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама