Ксенаквин инструкция по применению

Ксенаквин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Ксенаквин таблетки, п/о, по 400 мг №1000 в бан.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6596/01/01 от 26.06.2007. Приказ № 356 от 26.07.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить ломефлоксацину гідрохлориду (у перерахунку на ломефлоксацин) 400 мг;допоміжні речовини: лактоза, повідон К-30, полісорбат-80, магнію стеарат, кросповідон, кремнію діоксид колоїдний, Спраіцел-SC-2029 премікс.

Основные физико-химические свойства:

таблетки довгастої форми, двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою помаранчевого кольору. Вигляд на зламі – біла з жовтуватим відтінком маса;

Производитель:

Промед Экспортс Пвт. Лтд., Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Фторхинолоны.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Антибактеріальний засіб групи фторхінолонів. Бактерицидна дія ломефлоксацину, як і інших фторхінолонів, пов’язана із здатністю блокувати бактеріальний фермент Днк-гіразу. Антибактеріальний спектр препарату включає резистентних до пеніцилінів, аміноглікозидів, цефалоспоринів, а також полірезистентних мікроорганізмів.Препарат активний щодо аеробних грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, у тому числі: Escherichia coli, Enterobacter spp., Citrobacter spp., Klebsiella spp., Staphylococcus spp., Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Streptococcus pneumoniae, Salmonella spp., Proteus spp., Shigella spp., Yersinia spp., Morganella morgarni, Providencia spp., Vibrio spp., Serratia spp., Campylobacter spp., Pseudomonas aeruginosa, Haemophilus influenzae, Haemophilus ducreyi, Acinetobacter spp., Moraxella catarrhalis, Gardnerella vaginalis, Pasteurella multocida, Helicobacter pylori.Препарат має протитуберкульозну активність. Діє на Mycobacterium tuberculosis поза- і внутрішньоклітинної локалізації, скорочує період бактеріовиділення, забезпечує більш швидке розсмоктування інфільтратів. Значення мінімальної порогової концентрації (МПК90) для більшості мікроорганізмів становить 1 мкг/мл.Фармакокінетика. Ломефлоксацин майже повністю (95 – 98 %) всмоктується у шлунку. Після прийому в дозі 400 мг максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1 - 1,4 год і становить 3 - 5,2 мкг/мл. Ломефлоксацин добре проникає в тканини й біологічні рідині організму, де створюються більш високі концентрації препарату, ніж у плазмі крові. Концентрація ломефлоксацину у сечі вища, ніж у плазмі крові в 100 разів, у тканинах органів - у 2 - 7 разів. Після одноразового прийому 400 мг препарату концентрація в сечі становить як мінімум 35 мг/мл, що значно перевищує мінімальну порогову концентрацію для більшості збудників. Період напіввиведення ломефлоксацину в пацієнтів без порушення функції нирок становить 8-9 год, що забезпечує пролонговану дію й ефективність протягом доби при одноразовому прийомі. Прийом їжі зменшує активність абсорбції на 12 %, максимальну концентрацію в крові - на 18 %, збільшує час досягнення максимальної концентрації в крові до 2 год. Рівноважна концентрація в плазмі визначається через 48 год. З білками плазми зв’язується на 10 %. Незначна частина піддається біотрансформації; у сечі ідентифіковано 5 метаболітів: глюкуронід — 9 % введеної дози, інші 4 — менше 0,5 %. Приблизно 65 % застосованої дози виводиться із сечею, головним чином (70 – 80 %) шляхом канальцевої секреції в незміненому вигляді і з фекаліями (близько 10 %). Середній нирковий кліренс становить 145 мл/хв. У літніх пацієнтів плазмовий кліренс зменшується на 25 %. При зниженні кліренсу креатиніну до 10–40 мл/хв/1,73 м2 збільшується період напіввиведення.

Показания к применению:

Інфекції Лор-органів, включаючи отит, синусит, тонзиліт;інфекції дихальних шляхів (пневмонія, плеврит, емпієма плеври, інфіковані бронхоектази, загострення хронічного бронхіту, абсцес легені, муковісцидоз);інфекції сечостатевих шляхів (гострий і хронічний пієлонефрит, простатит, цистит, епідидиміт), спричинені чутливими до ломефлоксацину мікроорганізмами;хірургічні інфекції сечових шляхів;інфекції органів малого таза;ускладнені або рецидивуючі інфекції;інфекції, спричинені Pseudomonas aeruginosa та іншими полірезистентними мікроорганізмами;інфекції шкіри та м’яких тканин;інфекційні захворювання (черевний тиф, сальмонельоз, шигельоз), інфекції органів черевної порожнини, у тому числі жовчних шляхів;захворювання, що передаються статевим шляхом (гонорея, хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз);туберкульоз (у складі комплексної терапії з основними протитуберкульозними препаратами, а також при резистентності мікобактерій до традиційних протитуберкульозних препаратів).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до ломефлоксацину й інших хінолонів (похідних хінолінкарбонової кислоти), епілепсія, патологія центральної нервової системи зі зниженням судомного порога (зокрема після черепно-мозкової травми, інсульту або запальних процесів центральної нервової системи) в анамнезі, вік до 15 років, період вагітності й годування груддю.

Особенности применения:

На час лікування необхідно уникати сонячного та УФ-опромінення (вечірній прийом зменшує ризик виникнення реакції на УФ-випромінення). При перших ознаках фотосенсибілізації (підвищення чутливості шкіри, опік, почервоніння, набряк, поява пухирів, висипань, свербіж, дерматит) або гіперчутливості, проявах нейротоксичної реакції (збудження, судоми, тремор, світлобоязнь, сплутаність свідомості, токсичні психози, галюцинації) лікування необхідно припинити. Для профілактики кандидозів одночасно з ломефлоксацином призначають ністатин, леворин.Вітаміни з мінеральними добавками слід застосовувати за 2 год до або через 2 год після застосування ломефлоксацину.Застосування препарату в період вагітності та лактації. Під час вагітності не застосовувати! На час лікування необхідно припинити годування груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем та роботу з механічними приладами. Може викликати сонливість і запаморочення, що необхідно ураховувати при роботі з потенційно небезпечними механізмами і керуванні транспортними засобами.

Способ применения и дозы:

Призначають внутрішньо дорослим та дітям старше 15 років. Доза препарату розраховується залежно від виду інфекції та ступеня тяжкості перебігу захворювання:при неускладнених інфекціях сечових шляхів призначають по 400 мг ломефлоксацину 1 раз на добу протягом 3 - 5 днів;при ускладнених інфекціях сечових шляхів – по 400 мг препарату 1 раз на добу протягом 10 - 14 днів;для профілактики інфекційно-запальних захворювань сечових шляхів при трансуретральних операціях призначають по 400 мг одноразово, за 2 - 6 год до операції;при гострій гонореї призначають по 600 мг ломефлоксацину одноразово, при хронічній гонореї – у дозі 600 мг/добу протягом 5 днів при супутній специфічній імунотерапії; при урогенітальному хламідіозі, включаючи змішану бактеріально-хламідійну інфекцію, у тому числі гонококово-хламідійну, препарат призначають по 400 - 600 мг 1 раз на добу протягом не менш як 28 днів;при гострих і хронічних гнійних інфекціях м’яких тканин, лікуванні інфікованих ран і опіків призначають по 400 мг ломефлоксацину 1 раз на добу протягом 5 - 14 днів;при неускладненому бронхіті і пневмонії призначають по 400 мг препарату 1 раз на добу. Курс лікування – 10 днів; при ускладнених інфекціях нижніх відділів дихальних шляхів, у тому числі пневмококовій пневмонії, загостренні хронічного бронхіту, призначають по 400 - 800 мг препарату 1-2 рази на добу протягом 14 днів.При туберкульозі призначають по 400 мг препарату 2 рази на добу протягом 14–28 днів і більше.

Передозировка:

При передозуванні посилюються прояви побічних ефектів, може виникати утруднення дихання, відчуття стиснення у грудній клітці, нервове збудження, гарячка, свербіж, важкий кашель, синюшність шкіри, набряк обличчя, губ, горла.Лікування. Промивання шлунка, забезпечення адекватної гідратації, при необхідності проводять симптоматичну терапію. Гемодіаліз і перитонеальний діаліз не ефективні.

Побочные действия:

При тривалому застосуванні можуть виникати біль у животі, анорексія, нудота, блювання, діарея; головний біль, запаморочення, порушення сну, галюцинації (як правило, ці реакції проявляються вже після першого прийому препарату й вимагають його відміни); шкірні реакції у вигляді висипань, свербіж, зрідка — фотосенсибілізація, поліморфна еритема, петехії; з боку кровотворної системи: лейкопенія, агранулоцитоз, анемія (у тому числі гемолітична), тромбоцитопенія, панцитопенія (пригнічення кровотворення зникає після відміни); з боку травного тракту та видільної системи: дуже рідко – незначні порушення функції печінки: підвищення активності печінкових ферментів і рівня білірубіну у сироватці крові, холестатична жовтяниця, гепатит; дуже рідко – порушення функції нирок (підвищення рівня креатиніну у крові, інтерстиціальний нефрит, гостра ниркова недостача; з боку серцево –судинної системи: у поодиноких випадках – тахікардія; з боку кісткової системи: загальна слабкість, біль у суглобах, сухожиллях і м'язах.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне застосування ломефлоксацину з антацидами, сукральфатом і препаратами, що містять залізо, знижує протимікробну ефективність, тому препарат необхідно застосовувати за 2 год до прийому зазначених засобів. Підвищує активність пероральних антикоагулянтів і посилює токсичність нестероїдних протизапальних засобів. Пробенецид уповільнює ниркову екскрецію.

Срок годности:

Зберігати при температурі не вище 25 °С, у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

№ 5 (5х1) у пачку, № 600 (5х120) у коробку, № 1000 у банку.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назва: Lomefloxacin; 1-етил-6,8-дифтор-1,4-дигідро-7-(3-метил-1-піперазиніл)-4-оксо-3-хінолінкарбонова кислота (у вигляді гідрохлориду); Форма випускуТаблетки.Адреса212, Аширвад Комерціал Комплекс, Д-1, Грін Парк, Нью –Делі-110016, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01MA07:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Ксенаквин
Производитель:Промед Экспортс Пвт. Лтд., Индия
Форма выпуска:№ 5 (5х1) у пачку, № 600 (5х120) у коробку, № 1000 у банку.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6596/01/01 от 26.06.2007. Приказ № 356 от 26.07.2007
МНН:Lomefloxacin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить ломефлоксацину гідрохлориду (у перерахунку на ломефлоксацин) 400 мг;допоміжні речовини: лактоза, повідон К-30, полісорбат-80, магнію стеарат, кросповідон, кремнію діоксид колоїдний, Спраіцел-SC-2029 премікс.

Фармакологическая группа:Фторхинолоны.
Код АТХ:J01MA07 - Ломефлоксацин
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама