Нитроспрей инструкция по применению

Нитроспрей фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Нитроспрей спрей сублингв. доз. по 0,4 мг/доза по 200 доз во флак. с доз. насос., насад.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/12544/01/01 от 25.12.2012. Приказ № 1122 от 25.12.2012
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: гліцерил тринітрат; 1 доза містить розчину нітрогліцерину 4 % у перерахуванні на нітрогліцерин 0,4 мг; допоміжна речовина: етанол 96 %.

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна рідина у флаконі з механічним дозуючим насосом, насадкою та захисним ковпачком.

Производитель:

Фармстандарт-Лексредства, ОАО, Российская Федерация

Фармакотерапевтическая группа:

Периферичні вазодилататори, які застосовують у кардіології. Органічні нітрати. Гліцерил тринітрат.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Нітрогліцерин - периферичний вазодилататор з переважним впливом на периферичні судини. Ефекти нітрогліцерину обумовлені його здатністю вивільняти зі своєї молекули оксид азоту, що є природним ендотеліальним релаксуючим фактором. Оксид азоту підвищує внутрішньоклітинну концентрацію циклічної гуанозинмонофосфатази, що запобігає проникненню іонів кальцію в гладком'язові клітини і спричинює їх розслаблення. Розслаблення гладких м'язів судинної стінки призводить до розширення судин, що знижує венозне повернення до серця (переднавантаження) та опір великого кола кровообігу (постнавантаження). Це зменшує роботу серця і потребу міокарда в кисні. Розширення коронарних судин поліпшує коронарний кровотік та сприяє його перерозподілу в ділянці зі зниженим кровообігом, що збільшує надходження кисню в міокард. Зменшення венозного повернення призводить до зниження тиску наповнення, поліпшення кровопостачання субендокардіальних шарів, зниження тиску в малому колі кровообігу і регресії симптомів при набряку легень. Нітрогліцерин виявляє центральний гальмівний вплив на симпатичний тонус судин, пригнічуючи судинний компонент формування больового синдрому. Нітрогліцерин розслаблює гладком'язові клітини бронхів, сечовивідних шляхів, жовчного міхура, жовчних проток, стравоходу, тонкого та товстого кишечнику. Дія починається швидко, ефект розвивається протягом 1-1,5 хвилини і триває приблизно 30 хвилин. Фармакокінетика. Нітрогліцерин при сублінгвальному застосуванні швидко і повністю всмоктується з порожнини рота в системний кровотік. Біодоступність становить 100 % при сублінгвальному прийомі, оскільки виключається первинна печінкова деградація препарату. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 4 хвилини. Зв'язок з білками плазми крові становить 60 %. Швидко метаболізується за участю нітратредуктази, з утворенням ди- і мононітратів (активний лише ізосорбід-5-мононітрат), кінцевий метаболіт - гліцерин. Виводиться нирками у вигляді метаболітів. Загальний кліренс становить 25-30 л/хв. Після прийому препарату під язик період напіввиведення з плазми крові становить 2,5-4,4 хвилини. Циркулюючий нітрогліцерин міцно пов'язаний з еритроцитами і накопичується в стінках судин. Основний шлях виведення нітрогліцерину - екскреція метаболітів із сечею; менше 1 % дози виділяється в незміненому вигляді.

Показания к применению:

Купірування нападів стенокардії. Профілактика нападів стенокардії при фізичному навантаженні або емоційному стресі. Невідкладна допомога при гострій лівошлуночковій недостатності (серцева астма). Запобігання спазмам коронарних судин під час коронарографії.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.Гостра судинна недостатність (шок, колапс).Виражена артеріальна гіпотензія (систолічний тиск нижче 90 мм. рт. ст.).Кардіогенний шок.Гострий інфаркт міокарда з низьким тиском наповнення. Лівошлуночкова недостатність з низьким тиском наповнення. Гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія. Констриктивний перикардит.Тампонада серця. Тяжкий аортальний і мітральний стеноз. Первинна легенева гіпертензія. Підвищення внутрішньочерепного тиску. Крововилив у мозок.Одночасне застосування інгібіторів фосфодіестерази-5.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Застосування препарату у період вагітності та годування груддю можливе тільки тоді, коли очікувана користь для матері переважає можливий ризик для плода або дитини.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Слід пам’ятати, що прийом нітрогліцерину може призвести до зниження швидкості реакції. На початку лікування – протягом періоду, який буде визначено індивідуально, керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами забороняється. Пізніше розширення обмежень повинно бути визначено на основі застосування разової дози.

Дети:

Застосування препарату протипоказане, оскільки ефективність та безпека для дітей не встановлені.Особливості застосування. Слід дотримуватись особливої обережності і проводити ретельний медичний контроль пацієнтів зі схильністю до постуральної гіпотензії та хворих з підвищеним внутрішньочерепним тиском.З обережністю призначають препарат хворим із закритокутовою глаукомою або мігренню. З обережністю застосовують пацієнтам з тяжкою анемією, тиреотоксикозом, тяжкою нирковою недостатністю, печінковою недостатністю (ризик розвитку метгемоглобінемії). Хворі мають дуже різну індивідуальну чутливість до нітратів, тому це завжди слід враховувати при підборі дози препарату.Збільшення дози може призвести до толерантності.Вживання алкогольних напоїв під час застосування препарату суворо заборонено. Нітрогліцерин посилює виведення катехоламінів та ванілілмигдалевої кислоти із сечею. Препарат містить спирт. Його застосування може бути небезпечним при захворюваннях печінки, алкоголізмі, епілепсії, травмах головного мозку та інших захворюваннях центральної нервової системи, в період вагітності.

Способ применения и дозы:

Застосовують дорослим. Купірування нападу стенокардії. При першому нападі стенокардії застосовують 1-2 дози розпилення під язик. У разі необхідності дозу можна збільшити до максимальної – 3 розпилення протягом 15 хвилин. Якщо після прийому трьох доз протягом 15 хвилин напад не купірувався, необхідно негайно звернутися до лікаря. З профілактичною метою застосовують 1 дозу за 5-10 хвилин до передбачуваного навантаження або стресу. Гостра лівошлуночкова недостатність (з/без набряку легень) (серцева астма). Рекомендована доза - 1-3 розпилення (0,4-1,2 мг) під контролем системи кровообігу (артеріальний систолічний тиск повинен бути вище 100 мм рт. ст.). У разі незадовільного ефекту процедуру можна повторити у тій самій дозі через 10 хвилин. Перед коронарографією. З метою запобігання спазмам коронарних судин рекомендується здійснити 1- 2 розпилення (0,4 – 0,8 мг).Пацієнтам літнього віку призначають звичайну дозу. Правила прийому препарату: по можливості сядьте;зніміть захисний ковпачок з балона, тримайте балон вертикально;відкрийте рот і затримайте на кілька секунд дихання;натисніть один раз на балон, направивши струмінь препарату під язик;закрийте рот і постарайтеся не ковтати препарат. При першому використанні або після тривалого невикористання флакона рекомендується безпосередньо перед застосуванням препарату одну дозу скинути в повітря для заповнення аерозольної камери.

Передозировка:

Симптоми: головний біль, зниження артеріального тиску, ортостатична гіпотензія, рефлекторна тахікардія, запаморочення, почервоніння обличчя, блювання і діарея, астенія, підвищена сонливість, відчуття жару. Дуже високі дози (більше 20 мг/кг) призводять до метгемоглобінемії, ціанозу, диспное і тахіпное, ортостатичного колапсу. Лікування: у легких випадках - перевести пацієнта в положення лежачи, підняти йому нижні кінцівки. При тяжких проявах передозування слід застосовувати загальні методи лікування інтоксикації і шоку (поповнення об'єму циркулюючої крові, норепінефрин та/або дофамін та ін.). Застосування епінефрину (адреналіну) протипоказано. У разі розвитку метгемоглобінемії показані такі антидоти та заходи: Вітамін С: у вигляді таблеток – 1 г внутрішньо або у вигляді розчину солі натрію аскорбінової кислоти - 1 г внутрішньо. Метиленовий синій: максимальна доза - 50 мл 1 % розчину внутрішньовенно. Толуїдиновий синій: у початковій дозі 2-4 мг/кг внутрішньовенно, потім 2 мг/кг повторно. Оксигенотерапія, гемодіаліз, переливання крові. 

Побочные действия:

З боку ЦНС: нечіткість зору, нітратний головний біль (особливо на початку курсу лікування, при тривалій терапії зменшується), запаморочення та відчуття слабкості, тривожність, психотичні реакції, загальмованість, дезорієнтація.З боку серцево-судинної системи: зниження артеріального тиску, рефлекторна тахікардія, рідко (особливо при передозуванні) – ортостатичний колапс, ціаноз, метгемоглобінемія, почервоніння обличчя.З боку травної системи: сухість у ротовій порожнині, печіння в горлі, нудота, блювання, біль у животі.Можливі алергічні реакції (висипання на шкірі, свербіж), гіпотермія.При надмірному зниженні артеріального тиску може спостерігатися посилення симптомів стенокардії (парадоксальні нітратні реакції).Іноді може виникнути колапс, що супроводжується брадиаритмією і станом непритомності.

Лекарственное взаимодействие:

Протипоказано призначати одночасно з інгібіторами цГМФ-специфічної фосфодіестерази типу 5, які застосовують для лікування порушень ерекції (наприклад із силденафілом, варденафілом, тадалафілом), оскільки можливе підвищення антигіпертензивного ефекту препарату. Необхідно застосовувати з обережністю разом з: іншими вазодилататорами та гіпотензивними препаратами (бета-адреноблокаторами, блокаторами кальцієвих каналів); нейролептиками, трициклічними антидепресантами (можливе підвищення антигіпертензивного ефекту нітрогліцерину); дигідроерготаміном (рівень у сироватці крові та ефект дигідроерготаміну збільшується); гепарином (зменшення ефекту гепарину). Хворим, які раніше застосовували нітрати (наприклад ізосорбіду динітрат, ізосорбіду мононітрат), можуть знадобитися більш високі дози нітрогліцерину.

Срок годности:

3 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С подалі від вогню.

Форма выпуска / упаковка:

По 200 доз у флаконі з дозуючим насосом, насадкою та захисним ковпачком. По 1 флакону у пачці з картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження305022, Російська Федерація, м. Курськ, вул. 2-а Агрегатна, 1а/18.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ C01DA02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Нитроспрей
Производитель:Фармстандарт-Лексредства, ОАО, Российская Федерация
Форма выпуска: По 200 доз у флаконі з дозуючим насосом, насадкою та захисним ковпачком. По 1 флакону у пачці з картону.
Регистрационное удостоверение:№ UA/12544/01/01 от 25.12.2012. Приказ № 1122 от 25.12.2012
МНН:Nitroglycerin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: гліцерил тринітрат; 1 доза містить розчину нітрогліцерину 4 % у перерахуванні на нітрогліцерин 0,4 мг; допоміжна речовина: етанол 96 %.

Фармакологическая группа:Периферичні вазодилататори, які застосовують у кардіології. Органічні нітрати. Гліцерил тринітрат.
Код АТХ:C01DA02 - Нитроглицерин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Черный шоколад защищает от развития диабета и болезней сердца: исследование
Черный шоколад с содержанием какао более 70% облад...
Врачи назвали продукты, которые помогут снизить риск развития слабоумия в три раза
Согласно исследованиям, диета, богатая продуктами ...
Реклама