Нормекс инструкция по применению

Нормекс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Нормекс таблетки, п/о, по 20 мг №60 (20х3)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/11250/01/01 от 24.01.2011. Приказ № 229 от 31.03.2014
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: trimetazidine; 1 таблетка містить триметазидину дигідрохлориду 20 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; крохмаль картопляний; повідон; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний; тальк; титану діоксид (Е 171); кандурин (срібний блиск); гіпромелоза; барвник Сепісперс сухий червоний А.

Основные физико-химические свойства:

таблетки, вкриті оболонкою, від червонувато-рожевого до рожево-червоного кольору з перламутровим відтінком.

Производитель:

Фармекс групп, ООО, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Кардиологические препараты. Триметазидин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Нормекс − антиангінальний і антиішемічний засіб.Діюча речовина препарату – триметазидин − забезпечує оптимізацію енергетичного метаболізму у клінічних умовах гіпоксії та ішемії. Триметазидин запобігає зменшенню рівня внутрішньоклітинного АТФ і забезпечує належне функціонування іонних насосів i трансмембранного натрієво-калієвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу.Триметазидин гальмує β-окиснення жирних кислот, блокуючи довголанцюгову 3-кетоацил-КоА тіолазу (3-КАТ), що підвищує окиснення глюкози. У клітинах в умовах ішемії процес отримання енергії шляхом окиснення глюкози потребує менше кисню порівняно з процесом отримання енергії шляхом β-окиснення жирних кислот. Посилення процесу окиснення глюкози оптимізує енергетичні процеси у клітинах і відповідно підтримує достатній метаболізм енергії в умовах ішемії.Антиангінальні властивості триметазидину є результатом поліпшення енергетичного обміну у серці в умовах гіпоксії. У пацієнтів з ішемічною хворобою серця триметазидин діє як метаболічний агент, зберігаючи внутрішньоклітинні рівні високоенергетичних фосфатів у міокарді. Одночасно триметазидин збільшує обмін фосфоліпідів і їх включення у мембрану, забезпечуючи тим самим захист мембрани від ушкоджень. Ефекти досягаються без супутніх гемодинамічних ефектів.У хворих на стенокардію триметазидин:з 15-го дня лікування збільшує коронарний резерв, значно покращує переносимість і збільшує об’єм фізичних навантажень, збільшує час до виникнення нападів стенокардії і час до появи депресії ST-сегмента на електрокардіограмі;значно зменшує частоту нападів стенокардії;суттєво зменшує необхідність застосування нітратів;не впливає на рівень артеріального тиску і частоту серцевих скорочень.Фармакокінетика. Триметазидин після перорального застосування швидко всмоктується у травному тракті. Сmax у плазмі крові досягається менш ніж за 2 години і становить 55 мг/мл після одноразового прийому у дозі 20 мг. Стадія рівноважної концентрації у плазмі настає через 24-36 годин від початку лікування. Об’єм розподілу становить 4,8 л/кг, що свідчить про добру дифузію у тканини. Зв’язування з протеїнами плазми крові низьке, приблизно 16 % in vitro. Триметазидин виводиться переважно із сечею, здебільшого у незміненому стані. T½ становить приблизно 6 годин.

Показания к применению:

Дорослим триметазидин показаний для симптоматичного лікування стабільної стенокардії за умови недостатньої ефективності чи непереносимості антиангінальних препаратів першої лінії.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Хвороба Паркінсона, симптоми паркінсонізму, тремор, синдром неспокійних ніг та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного. Тяжка ниркова недостатність (кліренс  креатиніну <30 мл/хв).

Особенности применения:

Препарат не слід застосовувати для купірування нападів стенокардії. Його не слід призначати при нестабільній стенокардії або інфаркті міокарда як первинну терапію на догоспітальному етапі або у перші дні госпіталізайії.У випадку виникнення нападу нестабільної стенокардії на тлі поточної терапії необхідно переглянути стан хвороби пацієнта і відкоригувати лікування (медикаментозну терапію і можливість реваскуляризації).Триметазидин може спричиняти або погіршувати симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), які слід регулярно досліджувати, особливо у пацієнтів літнього віку. У сумнівних випадках пацієнтів потрібно направляти до невропатолога для відповідних обстежень. При появі рухових розладів, таких як симптоми паркінсонізму, синдрому неспокійних ніг, нестійкості ходи, необхідно відмінити триметазидин. Ці випадки мають низьку частоту і зазвичай зникають після припинення лікування; у більшості пацієнтів – протягом 4 місяців після припинення прийому триметазидину. Якщо симптоми паркінсонізму зберігаються понад 4 місяці після відміни препарату, необхідно звернутися до невропатолога.Можуть бути падіння, пов’язані з нестійкістю ходи або артеріальною гіпотензією, особливо у пацієнтів, які отримують антигіпертензивне лікування.Необхідно з обережністю призначати триметазидин пацієнтім з помірною нирковою недостатністю і пацієнтам віком понад 75 років (див. розділ Спосіб застосування і дози).Перед проведенням анестезії особливих застережень немає.Препарат містить лактозу, що слід враховувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості лактози, недостатністю лактази, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Враховуючи відсутність достатніх клінічних даних, рекомендується не застосовувати препарат у період вагітності (особливо у перші три місяці вагітності). При необхідності застосування|вживання| препарату годування груддю слід припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Триметазидин не впливає на гемодинаміку, проте були зафіксовані випадки запаморочення і сонливості, які можуть вплинути на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не виявлена.Триметазидин може призначатися у комбінації з гепарином, кальципарином, антагоністами вітаміну К, пероральними ліпідознижуючими препаратами, ацетилсаліциловою кислотою, препаратами дигіталісу (триметазидин не впливає на рівень дигоксину у плазмі крові).

Дети:

Безпека і ефективність триметазидину для дітей (віком до 18 років) не встановлені.

Способ применения и дозы:

Призначати дорослим внутрішньо по 1 таблетці 3 рази на день під час їди, запиваючи склянкою води. Добова доза – 3 таблетки.Особливі групи пацієнтів:Пацієнти з нирковою недостатністю. Для пацієнтів з помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 30-60 мл/хв) рекомендована доза становить 1 таблетку 2 рази на день, тобто один раз вранці і один раз увечері під час їди.Пацієнти літнього віку більш чутливі до дії триметазидину через вікове зниження функції нирок, тому для таких пацієнтів необхідно уважно підбирати дозу.Тривалість лікування визначається індивідуально у залежності від тяжкості і перебігу захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту.

Передозировка:

Інформація про передозування триметазидину обмежена. Лікування симптоматичне.

Побочные действия:

Побічні реакції, що були визначені як побічна дія, яка може бути пов’язана із засосуванням триметазидину, наведені нижче відповідно до визначеної частости: дуже часті (≥1/10); часті (≥1/100 і <1/10); нечасті ( ≥1/1000 і <1/100); рідкісні (≥1/10 000 і <1/1000); дуже рідкісні (<10 000); частота невідома (не може бути визначена згідно з наявною інформацією).З боку травної системи: часті – біль в абдомінальній ділянці живота, діарея, нудота, блювання, диспепсія; частота невідома – запор, гепатит.Загальні порушення: часті – астенія.З боку нервової системи: часті – головний біль, запаморочення; частота невідома – симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), нестійкість ходи, синдром неспокійних ніг та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного, які зазвичай минають після відміни препарату; розлади сну (безсоння, сонливість).З боку шкіри і підшкірної тканиничасті – висипання, свербіж, кропив’янка; частота невідома – гостре генералізоване екзантематозне пустульозне висипання, ангіоневротичний набряк.З боку серцево-судинної системи: рідкісні – пальпітація, екстрасистолія, тахікардія, артеріальна/ортостатична гіпотензія (може бути асоційована з нездужанням, запамороченням або падінням, зокрема у пацієнтів, які застосовують антигіпертензивні засоби), почервоніння обличчя.З боку системи крові і лімфатичної системи: частота невідома – агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура.

Срок годности:

3 роки з дати виготовлення in bulk.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці

Форма выпуска / упаковка:

По 20 таблеток у блістері, по 3 блістера в картонній пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняУкраїна, 08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Шевченка, 100.Про всі випадки побічних реакцій необхідно інформувати виробника: ТОВ Фармекс Груп, Україна, 08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Шевченка, 100, тел. +38(044)391-19-19, факс: +38(044)391-19-18, або через форму на сайті: http://www.pharmex.com.ua/kontakty/forma-137-o
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ C01EB15:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Нормекс
Производитель:Фармекс групп, ООО, Украина
Форма выпуска: По 20 таблеток у блістері, по 3 блістера в картонній пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/11250/01/01 от 24.01.2011. Приказ № 229 от 31.03.2014
МНН:Trimetazidine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: trimetazidine; 1 таблетка містить триметазидину дигідрохлориду 20 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; крохмаль картопляний; повідон; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний; тальк; титану діоксид (Е 171); кандурин (срібний блиск); гіпромелоза; барвник Сепісперс сухий червоний А.

Фармакологическая группа:Кардиологические препараты. Триметазидин.
Код АТХ:C01EB15 - Триметазидин
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Почему бананы следует включать в свой ежедневный рацион
Бананы не только вкусны, но и полезны. Они богаты ...
Вино может предотвратить развитие е инсульта: врач
По данным Всемирной организации по борьбе с инсуль...
Реклама