Оксациллин инструкция по применению

Оксациллин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Оксациллин порошок лиоф. д/приг. р-ра д/ин. по 0,5 г во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3736/01/01 от 09.11.2005. Приказ № 589 от 09.11.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 флакон містить оксациліну натрієвої солі у перерахунку на оксацилін 0,5 г.

Основные физико-химические свойства:

пориста маса білого кольору;

Производитель:

Киевмедпрепарат, ПАО

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Бета-лактамные антибиотики. Пенициллины.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Оксацилін ефективний відносно грампозитивних (стафілококів, стрептококів, пневмококів, паличок дифтерії та сибірки, анаеробних спороутворюючих видів), грамнегативних коків (гонококів, менінгококів), деяких актиноміцетів. Виявляє антибактеріальну дію відносно штамів мікроорганізмів, резистентних до пеніциліну, що пов'язано з його стійкістю до дії пеніцилінази. Оксацилін перешкоджає утворенню пептидних зв'язків за рахунок інгібування транспептидази, порушує пізні етапи синтезу пептидоглікану клітинної стінки, що призводить до лізису бактерій, що діляться. Неефективний відносно більшості грамнегативних мікроорганізмів, рикетсій, вірусів, найпростіших, грибів.Фармакокінетика. Оксацилін при внутрішньом'язовому введенні добре всмоктується, у крові виявляються більш високі концентрації препарату, ніж при прийомі тих же доз внутрішньо. З білками плазми зв'язується більше ніж на 90%. Крізь гематоенцефалічний бар`єр не проникає. Період напіввиведення становить близько 30 хвилин. Швидко виводиться нирками. Оксацилін також виводиться з жовчю. При порушенні видільної функції нирок концентрація оксациліну в крові значно підвищується, однак накопичення препарату не відбувається, а виведення препарату мало відрізняється від того, що спостерігається у нормі. При повторних введеннях не кумулюється.

Показания к применению:

Застосовують при інфекціях, викликаних головним чином пеніциліназоутворюючими стафілококами, стійкими до бензилпеніциліну та феноксиметилпеніциліну: септицемія, пневмонія, емпієми, абсцеси, флегмони, остеомієліт, пієліт, цистит, інфіковані опіки, ранові інфекції. Препарат призначають і при змішаних інфекціях, коли одночасно є чутливі і резистентні до пеніцилінів грампозитивні мікроорганізми. Препарат також ефективний при сифілісі.

Противопоказания:

Оксацилін-КМП протипоказаний при гіперчутливості (у тому числі до пеніцилінів, цефалоспоринів), при алергічних захворюваннях.

Особенности применения:

При нирковій недостатності I–II ступеня, порушенні функції печінки Оксацилін-КМП застосовується за звичайними схемами.Застосування при вагітності можливе тільки у випадку, коли користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду. При призначенні в період лактації слід припинити годування груддю.

Способ применения и дозы:

Препарат застосовують внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Дорослим, підліткам та дітям з вагою тіла понад 40 кг призначають по 0,25–1 г кожні 4–6 годин або залежно від етіології захворювання – по 1,5–2 г кожні 4 години.Недоношеним дітям та новонародженим призначають по 6,25 мг/кг кожні 6 годин; дітям з вагою тіла до 40 кг – по 12,5–25 мг/кг кожні 6 годин. При тяжких інфекціях дози можуть бути збільшені.Для ін'єкційного застосування розчини готують ех tеmроrе. Для внутрішньом'язових ін'єкцій у флакон з 0,5 г Оксациліну-КМП вводять 3 мл стерильної води для ін'єкцій; розчин вводять у зовнішній квадрант сідниці. Для струминного внутрішньовенного введення розчиняють 0,25–0,5 г препарату у 5 мл стерильної води для ін'єкцій або 0,9% розчину натрію хлориду та вводять протягом 5–10 хвилин, а для краплинного введення розчиняють препарат у 0,9% розчині натрію хлориду або в 5% розчині глюкози із розрахунку 0,5–2,0 мг в 1 мл та вводять протягом 1–2 годин (зі швидкістю 60–100 крапель за хвилину).Тривалість лікування становить у середньому 7–10 днів, при тяжких захворюваннях (сепсис, септичний ендокардит та ін.) терапія може тривати 2–3 тижні і більше.

Передозировка:

При хронічному передозуванні можливі масивні кровотечі внаслідок тяжкої супресії кісткового мозку, розвиток небезпечних для життя інфекцій, прояв нейротоксичності. Лікування: оскільки ефективних антидотів немає, проводять додаткові заходи (гемотрансфузія, антибіотикотерапія). У випадку тяжкого передозування, що виникло внаслідок інтратекального введення, слід провести повторну люмбальну пункцію для забезпечення швидкого відтоку спинномозкової рідини. Можливе нейрохірургічне втручання з вентрикулолюмбальною перфузією.

Побочные действия:

Алергічні реакції: шкірний свербіж, кропив'янка, рідше – ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, анафілактичний шок, еозинофілія, у окремих випадках – нудота, блювання, діарея, порушення функції печінки, гематурія, протеінурія, інтерстиціальний нефрит, кандидоз порожнини рота, псевдомембранозний коліт, вагінальний кандидоз. При виражених побічних ефектах прийом препарату припиняють тимчасово або повністю. При необхідності одночасно з Оксациліном-КМП призначають протигістамінні та глюкокортикостероїдні засоби.

Лекарственное взаимодействие:

Ефективність препарату знижують тетрацикліни та інші бактеріостатичні засоби. Пробенецид, блокуючи канальцеву секрецію, підвищує концентрацію препарату в сироватці. Поєднання препарату з ампіциліном або бензилпеніциліном є раціональним, тому що Оксацилін-КМП, пригнічуючи активність пеніцилінази, зменшує тим самим руйнування ампіциліну і бензилпеніциліну. При такому поєднанні спектр дії стає більш поширеним.

Срок годности:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності – 2 роки. Зберігати в недоступному для дітей місці.Не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Форма выпуска / упаковка:

По 0,5 г у флаконах.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: oxacillin;4-тіа-1-азабіцикло[3.2.0]-гептан-2-карбонова кислота, 3,3-диметил-6-[[(5-метил-3-феніл-4-ізоксазоліл) карбоніл]аміно]-7-оксо-, мононатрієва сіль, моногідрат[2S-(2a, 5a, 6b)];

Форма випуску

Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін'єкцій.

Адреса

Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139;тел./факс: (044) 486-31-84; 486-14-74.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01CF04:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама